#LoveForJawans: دیدار 5 قهرمانان شجاع که در معرض خطر زندگی خود را برای نجات هزاران نفر

از صرفه جویی در lakhs در عملیات هوایی به braving زلزله برای نجات مردم آنها را واقعا اختصاص داده شده جان خود را از کشور خود.


این مقاله شده است حمایت شده توسط ماهیندرا ،


Love است و نه فقط یک احساس مشترک توسط دو نفر یا یک پیوند تقویت خون.

اگر ما فراتر از آن را درک متعارف وجود دارد یک نسخه است که احتمالا ناب ترین از همه—که سوخت با از خود گذشتگی و فداکاری و هل حامل به تسلیم نیازهای خود را به معشوق.

و چه کسی بهتر از یک سرباز برای نمونه این فرم از عشق ؟

این روز ولنتاین, Mahindra گروه تصمیم به هند با هم و متحد باشند در بیان خود از عشق — برای آنهایی که لایق آن بیشتر است. هند و پاسخ داده شده توسط پیوستن به جنگهای صلیبی از ادای احترام به سربازان ما برای آنچه آنها انجام آنچه آنها قربانی و چه خانواده خود را از طریق رفتن. با فیلم کوتاه elucidating معنای واقعی عشق و انگیزه عادی سرخپوستان به عشق سلام به شجاع ما jawans در مرز ماهیندرا گروه خود را ابراز #LoveForJawans.

در اینجا ما درود می فرستم به چهار تن از این رزمندگان. از خطر جان خود را برای نجات صدها نفر شروع به صلح مدارس در نزاع-مناطق آسیب دیده, این مردان و زنان شجاع در هیچ چیز متوقف خواهد برای دفاع از کشور و مردم آن است.

1. دگرمن Sumeet Baxi

دگرمن Sumeet Baxi(L) با شرکت فرمانده عمده GJS Gill (در حال حاضر سرهنگ بازنشسته) که با عجله به نجات خود

در 30 سپتامبر سال 1993 یک زلزله مناطق لاتور و Osamanadad در گجرات ادعا 9,748 زندگی و ترک 30,000 مجروح شدند. Pinni 18 ماهه نوزاد می توانست یکی از بسیاری از تلفات و اگر نه برای دگرمن Baxi که خطر زندگی اش را به او را نجات دهد.

در پنجمین روز از 108 ساعت پس از زلزله, پدر و مادر فرزند را به عهده گرفت او مرده و درخواست افسر به بازیابی بدن مرده او.

“من تحت فشار قرار دادند باقی مانده از گذشته و تلاش برای حفر یک سوراخ کوچک. من نگه داشته هل دادن تا زمانی که من می تواند غلتیدن خودم و شروع به رسیدن در تاریکی. سپس من دست لمس سرد بدن. هنگامی که من سعی کردم به آن را ضعیف سرفه فرار بدن. هیچ کس از جمله پدر و مادر انتظار می رود کودک جان سالم به در برده و پس از 108 ساعت! اما او تنفس!,” او اضافه می کند.

برگزاری Pinni نزدیک به قفسه سینه خود او از زیر آوار هفت fallen خانه مانند یک قهرمان واقعی!

2. کاپیتان Modekurti Narayan Murthy

یک جشن, سرباز, کاپیتان Murthy درگیر شد در چندین بالا مشخصات عملیات مانند گوا آزادی (1961) و چین و هند جنگ (1962). بعد از خدمت در ارتش برای 15 سال او پیوست فرودگاه بین المللی اقتدار هند و تا به حال این فرصت را به صرفه جویی در هزاران زندگی در سال 1990 در جریان عملیات هوایی.

“من نوشته شده بود در امان اردن در اکتبر 1990 برای کمک به خلیج فارس و منطقه خاور میانه است. تخلیه 1,16,134 سرخپوستان بزرگترین تخلیه تلاش در تاریخ هواپیمایی, و من مشغول به کار بود بر روی زمین به عنوان امنیت در اتهام” او reminisces.

در حال حاضر 84 او همچنان به صرفه جویی در زندگی می کند هر روز این بار به عنوان یک داوطلبانه سرپرست ترافیک.

“من ممکن است به طور مستقیم در میدان جنگ, اما من هنوز هم مبارزه. این زمان آن است که در برابر بی دقتی نگرش نسبت به ترافیک و قوانین آن,” او می گوید.

3. عمده Rohit Raj

در راه خود به زادگاه خود در کرالا در ترک اصلی راج آمد در سراسر این اخبار از سیل شدید بر دولت. او می دانست که مردم او را مورد نیاز و تصمیم به انجام هر چیزی در ظرفیت خود را برای نجات مردم از این فاجعه طبیعی است.

یک هلیکوپتر نجات یافته است او را در Chengannur و همراه با کمک چند از دانشجویان و بسیاری دیگر از پرسنل ارتش در ترک و بازنشسته و افسران عمده راج ایجاد یک تیم امداد و نجات است که در زمان ماهیگیران قایق به مناطق سیل زده و موفق به نجات جان صدها نفر.

4. Gunjan Saxena

Gunjan Saxena یکی از 25 زنان و دختران جوان به شکل دسته اول از نیروی هوایی هند کارآموز خلبانان. در زمانی که وجود دارد رزرو در مورد اجازه دادن به زنان خلبان در نیروی هوایی اسرائیل او شانس خود را برای خدمت به کشور در سال 1999 جنگ کارگیل.

در طول جنگ او مسئول انداختن منابع به سربازان در Dras و Batalik بخش تخلیه مجروح هندی, سربازان ارتش, گزارش و مواضع دشمن به ارتش. خطر زندگی خود را به پرواز کوچک یوزپلنگ هلیکوپتر از طریق بسیار خصمانه کوه خاک همه برای اطمینان از کشور خود ایمنی است.

با توجه به عملکرد نمونه, پرواز افسر Gunjan Saxena شد اولین زن دریافت کننده Shaurya چاکرا یک جایزه شجاعت ارائه شده به افسر شجاع اقدام و از خود گذشتگی.

4. دگروال DPK پیلی

در 25 ژانویه سال 1994 Col پیلی اختصاص داده بود برای محافظت از چند روستاهای قبیله ای در طول یک بسیار خشونت آمیز فاز در مانیپور را Tamenglong منطقه.

طی یک عملیات او grievously مجروح در تیراندازی اما به زودی متوجه شدم که دو کودک نیز در حال حاضر وجود دارد و نیز زخمی شدند.

بنابراین زمانی که هلیکوپتر نجات وارد به تخلیه او را به ایمنی او اصرار منتظر بعدی هلیکوپتر که بیش از دو ساعت می رسند و قرار دادن کودکان به جای.

“نزدیکترین بیمارستان در حدود 6 ساعت به دور است. هیچ راهی وجود دارد که کودکان می توانست جان سالم به در برد. من فکر می کنم من می دانستم که من تا به حال 5 دقیقه از زندگی در سمت چپ من است و می تواند آویزان برای کمی. بنابراین من گفت: خلبان نیست به نگرانی در مورد من می گوید:” دلاور.

صحبت کردن در مورد این ابتکار Anand Mahindra پرسیدم قربانی بالاترین شکل عشق است. با تشکر از شما برای قرار دادن زندگی خود را بر روی خط برای ما. #LoveForJawans”.

در اینجا نگاهی به چگونگی شهروندان هند در پاسخ به این فراخوان برای احترام در اعداد بزرگ و کمک را روز ولنتاین یک روز ویژه برای کسانی که در حال دادن تمام خود را به مطمئن شوید که کشور امن است.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>