Lok سبها: Uttam می پرسد مرکز برای راه اندازی زردچوبه مدیره

حیدرآباد: Telangana پرادش کنگره کمیته (TPCC) رییس جمهور در نلگندا MP Uttam Kumar Reddy خواستار آن شدند که دولت مرکزی بلافاصله مداخله به کمک زردچوبه کشاورزان است که در پریشانی.

بالا بردن این موضوع در طول ساعت صفر در Lok سبها در سه شنبه, Uttam Kumar Reddy گفت که وضعیت زردچوبه کشاورزان در Telangana امروز بود و بسیار ناراحت کننده.

او خاطر نشان کرد که اتحادیه وزیر Rajnath Singh داده بود خاص تضمین در انتخابات گذشته در Telangana که زردچوبه هیئت مدیره خواهد بود راه اندازی. اما هیچ گام هایی برداشته شده است.

“امروز lakhs تن از زردچوبه است که دروغ گفتن در بازار با خریداران. ما خواهان آن است که دولت مرکزی مداخله در حال حاضر مجموعه MSP تومان. 10,000 برای زردچوبه در هر quintal و بلافاصله پس از خرید آنها را” Uttam Kumar Reddy خواستار شدند.

Uttam Kumar Reddy گفت که دولت مرکزی در آن کشاورزی سیاست صادرات اعلام کرد در سال 2018 اعلام کرده بود زردچوبه به عنوان متمرکز صادرات است. اما امروز برای کشاورزان از زردچوبه هیچ کس از خرید محصول خود را و آنها را مضطرب بیماری و در نزدیکی خودکشی مرحله. او خواستار آن شد که مرکز مداخله بلافاصله به کمک زردچوبه کشاورزان است.

بعد Uttam Kumar Reddy اطلاع داد که هند رتبه 1 با کمک 80 درصد از جهان زردچوبه تولید و Telangana می ایستد برای اولین بار در منطقه و تولید زردچوبه در هند با مساحت 1.33 لاخ هکتار با تولید 2.81 لاخ MTs پوشش 107,506 کشاورزان است. بنابراین Telangana بزرگترین تولید کننده زردچوبه در جهان است.

برآورد ارزش زردچوبه تولید در 2018-19 مبلغ به تومان. 1687.25 کرور. هزینه کشت هر هکتار تومان است. 1,19,000 در هر هکتار در حالی که متوسط عملکرد در هر هکتار است 2.1 MTs.

زردچوبه کشاورزان در مواجهه با موانع متعددی با توجه به عدم وجود حداقل حمایت قیمت (MSP), نوسانات قیمت ها و کیفیت های دیگر عوامل است.

با توجه به بسیاری از میانه مردان/پردازنده, قیمت زردچوبه به ازای هر کیلوگرم دو برابر می شود از سفر خود را از مزرعه دروازه به مصرف کننده. بنابراین یک زردچوبه کشاورز گاهی اوقات نتواند به بهبود می یابند و حتی هزینه ورودی.

هر PJTSAU بررسی سرانه مصرف زردچوبه 1.58 گرم در هر روز است. بنابراین کل مورد نیاز برای Telangana دولت (3.5 Cr جمعیت) در هر روز حدود 55.47 MTs و در مورد 20,245 MTs هر سال با برآورد ارزش روپیه است. 243 کرور.

بنابراین Telangana دارای مازاد 2.61 لاخ MTs به ارزش در حدود Rs. 1,569.34 کرور روپیه است که صادر شده به کشورهای دیگر و کشور است.

در این سناریو, Uttam Kumar Reddy گفت: زردچوبه کشاورزان نمی تواند حفظ مگر اینکه دولت مرکزی آنها را فراهم می کند MSP تومان. 10,000 در هر quintal, اقداماتی برای افزایش صادرات زردچوبه با بهبود زنجیره تامین ساز و اقداماتی برای بهبود کیفیت تولید. او گفت: همه این را می توان از طریق تشکیل یک زردچوبه هیئت مدیره.

SIASAT اخبار

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>