مستند درس: 4 دلیل در هند شمال شرق است و برنده شدن در مبارزه علیه COVID-19

با فقط در مورد 0.26 درصد از گزارش COVID-19 موارد مثبت در سراسر کشور تا کنون جوامع در شمال شرق نشان داده اند نقش مهمی در دستگیری این بیماری همه گیر. در اینجا چگونه است.

ارتقاء

تیوی کل جمعیت از شمال شرق هند است که 46 میلیون نفر است که حدود چهار درصد از جمعیت ملی است. با فقط در مورد 0.26 درصد از گزارش COVID-19 موارد مثبت در سراسر کشور تا کنون در این منطقه به نظر می رسد به خوبی انجام داده اند و به آن گسترش ویروس.

این آمار به خصوص خارج از غرفه را در پرتو چند موارد گزارش شده از تبعیض نژادی نسبت به آن افرادی هستند که هدفمند به عنوان مشکوک به حامل این ویروس در بسیاری از شهرهای هند.

دلایل کاهش تعداد موارد گزارش شده می توان به چند عامل است:

1. قوانین عرفی

تمام هشت متحده در منطقه هستند تلاقی گروه با عنوان بسیاری از 220 مختلف اقوام است. به جز دره از براهماپوترا که باراک به هوره و ایمفال همه جاهای دیگر هستند که عمدتا مسکونی توسط مردم قبیله ای با یک نمایشگاه درجه ای از تنوع و استقلال حتی در این گروه است.

در مناطق روستایی در هر روستا ساکنان یک قبیله و آنها به دنبال قوانین جامعه است. به عنوان یک تمرین به طور منظم برای یک Chakhesang قبیله ای برای ورود به یک Angami روستای قبیله آنها را به کسب اجازه از headman از Angami ایجاد کرد. این سیستم خود تنظیم انزوا کمک کرده است تا اعمال فیزیکی فاصله هنجارهای موثر در قریب به اتفاق مناطق روستایی شمال-شرق در طول این بحران است.

2. فقیر سیستم بهداشت و درمان

سیستم بهداشت و درمان در شمال شرق نسبتا ضعیف است. وجود دارد در مجموع 476 دانشکده های پزشکی سراسر هند; این رقم تنها 11 برای کل شمال شرق منطقه و همچنين در مورد بهداشت ملی مشخصات گزارش 2018.

در حالی که Mizoram و آروناچال پرادش کردم اولین بار کالج پزشکی در دو سال گذشته, Nagaland هنوز هم باید یک دانشکده پزشکی. فقیر پزشکی زیرساخت های این منطقه نیز منعکس شده در تعداد کم COVID-19 مرکز آزمون. وجود دارد تنها 11 مرکز آزمون و شش در آسام (از جمله یکی از شورای تحقیقات پزشکی هند را (ICMR) در منطقه ای مرکز تحقیقات پزشکی در Lahowal, دیبروگره منطقه); یکی در مگالایا; یکی در تریپورا; و دو در مانیپور.

Mizoram اضافه شده یک مرکز COVID-19 نمونه تست در ایزوال در مارس 6. تعداد کم از آزمایشات نیز ممکن است یکی از دلایل کمتر از موارد گزارش شده از این کشورها.

3. قوی نهادهای محلی

یک بخش ضروری از زندگی اجتماعی در این منطقه حضور متنوع نهادهای محلی. برخی از ساخته شده در اطراف هویت مانند نگا Hoho در Nagaland; با این وجود بسیاری بر جنبه های دیگر مانند کار در برابر مواد مخدر و اعتیاد به الکل از طریق Meira Paibis در مانیپور داوطلبانه توسط جوان Mizo انجمن سازماندهی رویدادهای فرهنگی برای Bihu و Durga Puja توسط باشگاه محلی در دشت های آسام و تریپورا در علاوه بر این به های مختلف دانشجويان انجمن.

از لحاظ تاریخی این موسسات نقش مهمی در معرفی و مدیریت هنجارها در جوامع خود. آنها در حال حاضر نقش مهمی در مبارزه با COVID-19 همه گیر در منطقه با اجرای مقررات اجتماعی—مانند فاصله فیزیکی—و حصول اطمینان از همکاری میان گروه های مختلف قومی و سایر ذینفعان.

4. جامعه پذیری در زمان COVID-19

a) مصرف مالکیت در سطح ایجاد کرد

در یک شهری حل و فصل Ramnagar در اگرتلا تریپورا, Mukti Sangha یک باشگاه محلی است که فعالیتهای فرهنگی و رویدادهای ورزشی. این باشگاه شروع به کار با ساکنان به اطمینان حاصل شود که مردم به ماندن در خانه در طول مستند.

آنها شروع به یک گروه واتساپ که شامل تمام خانواده ها در محلات. این استفاده می شود برای شناسایی نیازهای روزانه خود و عرضه این به درب خانه خود را به طوری که هیچ کس تا به حال به بیرون رفتن. اعضای خود را به محل سفارشات روزانه از سبزیجات اقلام مواد غذایی و داروها و غیره خواهد بود که تحویل به ثبت نام عضو آستان توسط داوطلبان با کمک تریپورا پلیس و تاجر محلی انجمن.

در نقاط روستایی تریپورا به عنوان به زودی به عنوان ملی مستند اعلام شد, روستاییان قرار داده تا موانع برای تنظیم ورود خارجی ها. آنها بسته ایجاد نقاط ورود و مطمئن است که تنها کسانی که خارجی ها که می آیند برای کار فوری بودند اجازه ورود به این روستا را با مناسب و تأیید آنها قرار گرفتند اجباری شستن دست روند.

ب) حکومت خود در مقابل پلیس

در Mizoram دولت داوطلب خدمت سربازی به کمک آن شهروندان در مبارزه با COVID-19 مربوط به جامعه مدنی برای اطمینان از این مستند در دولت است.

محلی در سطح نیروی کار (LLTF) تشکیل شد در هر محل. این LLTFs دیدم که مستند کار می کرد از طریق یک سری از اقدامات—حصول اطمینان فیزیکی فاصله غذا به مردم را فوری و ضروری نیاز به جلوگیری از وحشت خرید و فروش و قیمت گذاری عادلانه توسط مغازه داران. اثربخشی این LLTFs می تواند سنجیده توسط این واقعیت است که وجود دارد تقریبا هیچ پرسنل پلیس در این محلات به اجرا درآوردن مستند و جوامع بودند حاکم بر خود را دارند.

این LLTF می رود در اطراف محل در یک کامیون وانت توزیع سبزیجات به کسانی که به آنها نیاز دارید. این سبزیجات خریداری شده با پول اهدا شده توسط مردم همان محل. در برخی موارد سبزیجات نیز اهدا شده توسط مردم ثروتمند در خارج از این منطقه است.

ج) همکاری در میان گروه های مختلف قومی

با همه مرزها در حال مهر و موم شده در اوایل این مستند آن را سخت برای رسیدن به روستاهای مختلف در مانیپور. به عنوان یک نتیجه وجود دارد کمبود سبزیجات در دشت.

در تپه چندین روستا تولید سبزیجات محلی و لازم نیست که به در تکیه خارجی عرضه است. زمانی که مردم از Konsakhul یک روستا در تپه Kangpokpi منطقه از مانیپور آمد به می دانم که دیگران در دشت بودند رنج می برند به دلیل کمبود سبزیجات, آنها آغاز شده منابع به نه روستا در دشت—Champhai (Vaiphei), ماموریت, Veng, Leimakhong Chingmang, Kanta Sabal, Loitang Khunou, Moibung Khunou, Senjam Meitei, Chirang و تعاونی Veng. همه این روستاها شامل گروه های قومی از Kuki و Meitei.

در این بین گروه حمایت قابل توجه است چرا که بسیاری از کشورهای منطقه اغلب شاهد درگیری بین گروه های مختلف قومی که برخی از آنها منجر به bloodsheds مانند در تریپورا در سال 1980 و مانیپور تپه در سال 1992. آخرین جمله درگیری گزارش شده از Chassad روستا در مانیپور تنها چند هفته قبل از ملی مستند.


همچنین بخوانید: نظر: جلوگیری از تماس مردم از شرق ‘Coronavirus’. این غیر قابل قبول است.


در یک فقیر منطقه که در آن بهداشت عمومی سیستم تحویل و پزشکی زیرساخت ها کافی نیست, آن را تبدیل به امری ضروری برای جوامع برای به دست گرفتن رهبری در مبارزه با این بیماری همه گیر با حفظ هنجارهای اجتماعی. با قوی نهادهای اجتماعی جوامع را در شمال شرق هند نشان داده اند که آنها می تواند نقش مهمی در دستگیری این بیماری همه گیر در همکاری با دولت های محلی.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

این مقاله برای اولین بار در هند توسعه نقد و بررسی آنلاین.

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>