از میباشد و کانال های جمع آوری آب باران و desilting, IAS Vikranth رجا با استفاده از شیوه های باستانی برای حل مشکلات مدرن!

منn 2019, تامیل نادو را کریکل منطقه بود در افسردگی. کشاورزان کشت تنها یک پنجم از زمین های خود را در یک سطل آب به معنای راه رفتن به صورت مایل و سطح آب های زیرزمینی پایین رفت از 200 تا 300 فوت به علت استفاده بیش از حد. زندگی در واقع سخت بود.

ارتقاء

“در نتیجه به کمبود و توزیع نابرابر بارندگی و نامناسب دریافت Cauvery آب رودخانه این شهر به طور رسمی اعلام کرد خشکسالی متاثر منطقه است.”

زمانی که Kairaikal دولت ساخته شده با اعلام این گرفتاری شد واقعی تر و ملموس و ترس شایع زد طریق ایجاد کرد.

برای منطقه جمع آوری Vikranth رجا واقعی تست از رهبری بود در حال حاضر.

به جای صرفا خود را گسترش همدردی و توسل به سرزنش او به ارمغان آورد یک سری تغییرات برای رفع تشنگی از خشک زمین و مردم آن است. و جالب خود را با الهام از ایده های اجرا شده توسط قرن 9 Chola سلسله!

Raja راه اندازی شد ‘نم Neer’ (ما آب) پروژه که تحت آن از 450 آلوده و آسیب دیده و خشک شدن آب بدن, 178 شد desilted و احیا در سه ماه.

درست به آن نام این پروژه انجام شد و با تلاش جمعی از مردم محلی موسسات آموزشی معبد مقامات شرکت ها و مقامات دولتی.

و این است که چگونه او آن را انجام داد.

قصد بازگشت به ریشه ها: درس گرفتن از Chola سلسله

یک زمان وجود دارد که کریکل رونق با بیش از 400 آب مخازن تحت Chola سلسله. دانش وسیع خود را از مدیریت سیل نگه داشته Cauvery آب از سرشار به کشاورزی در زمینه های. مهندسین تحت Chola حاکمان ایجاد یک شبکه بسیار عالی از کانال میباشد که حفظ آب باران در نتیجه حصول اطمینان فراوان آب برای افراد.

رجا هرگز fathomed که یک قطعه از تاریخ است که یک بار او را مجذوب خود در مدرسه را باید احیا در منطقه او در نوشته شده بود به عنوان یک منطقه جمع آوری (DC).

Vikranth بریج تشکیل DC از کریکل

“در حال بومی تامیل نادو من شنیده ام به اندازه کافی داستان در مورد مکان هایی مانند تامیل نادو که به نام” کاسه برنج برای آن فعالیت های کشاورزی و دقیق و برنامه ریزی منطقی از منابع آب در منطقه دلتای رودخانه Cauvery. ما نسبت به شیوه های باستانی برای حل, مدرن, مکان, می گوید:” 29 ساله در گفتگو با بهتر هند (TBI).

تمرین آنچه که شما موعظه

با وابستگی خود را بر روی بادهای موسمی و Cauvery رودخانه نامنظم بادهای موسمی و در نتیجه خشکسالی شکست کریکل ،

علاوه بر این مشکل از آب آلوده به بدن و تجاوزات نیاز به توجه فوری.

“هنگامی که مردم وابسته به تالاب آنها در زمان مراقبت از آن است. زمانی که چاه آمد تا آنها را فراموش کرده در مورد استخر. هنگامی که پمپ های دست آمد چاه نادیده گرفته شدند. زمانی که لوله کشی آب عرضه, وارد, تمام کسانی که دست پمپ دیدم غفلت است. تهی سطح آب های زیرزمینی و در حال مرگ آب بدن هستند در نتیجه غفلت” توضیح می دهد که S. Baskaran معاون گردآورنده (مدیریت بحران), کریکل.

به جای موعظه رجا اعتقاد عملی در زمینه. او به معرفی یک مفهوم به نام کارمند مسئولیت اجتماعی (ESR) به طناب در مقامات دولتی در احیای تالاب.

رجا و تیم او آغاز شد و با برکه متصل به کریکل معروف معبد Thirunallaru. در کمتر از سه هفته آنها را به حال برکه desilted.

“روند موفق به جمع آوری توجه از مقامات از بخش های دیگر مانند جنگل, عمومی کار می کند و عموم مردم. آن را مانند یک اثر موج دار شدن به عنوان پس از این نزدیک به 35 حوضچه بودند زندگى توسط مقامات دولتی” را تایید رجا.

همراه با desilting آب بدن Raja راه اندازی عظیم یک ماه آگاهی درایو درخواست مردم و شرکت های داوطلب برای برنامه است.

“مشارکت عمومی است کلیدی برای حفاظت از محیط زیست است. ما باید برای کمک به روستاییان درک است که این منابع خود را. نم Neer برنامه نقش تعیین کننده ای در گسترش این پیام در سراسر این منطقه و دیگر مناطق” M. Adharsh معاون گردآورنده (درآمد), کریکل می گوید TBI.

بعلاوه تحت MGNREGA طرح هر روستا خواسته شد برای احیای یک برکه. این درایو دیدم عظیم مرمت 85 استخر.

از آنجا که تعداد قابل توجهی از خشک حوضچه های متصل به معابد و یا تحت صلاحیت این دادگاه ها معبد مقامات خواسته شد تا با استفاده از معبد بودجه برای تمیز کردن استخر. تلاش های ترجمه شده به احیای حدود 30 استخر.

ارتقاء

همچنین از طریق CSR پشتیبانی به عنوان بسیاری از 20 حوضچه و 80.91 کیلومتر از کانال های عمده بودند desilted. این تسهیل آسان جریان آب از Cauvery رودخانه به مزارع کشاورزی. در اکثر موارد وجود نداشت پول درگیر است. مردم و سازمان های ارجح برای ارائه خدمات رایگان و یا مواد.

یکی دیگر از راه های جالب برای incentivise محلی ارائه شد پاک تالاب به عنوان یک هدیه به فیلم خود را بت و یا حتی عزیزان.

یادگیری از Chola سلسله!

با توجه به نوع fandom و پیروان فیلم, بازیگران, لذت, مردم اغلب صرف پول در بنر یا پوستر به آرزو های خود را مورد علاقه بازیگران در تولد خود را.

“ما دعوت مردم به تمیز کردن برکه به عنوان وسیله ای برای آرزوی خود را مورد علاقه های بازیگران, خانواده یا دوستان است. ما با دریافت یک پاسخ قاطع و یکی از نجیب اعمال شد یک دسته از دانش آموزانی که تمیز برکه برای خود, استاد, تولد,” او می گوید.

مردم یا دستی desilted حوضچه یا اجاره JCBs به حذف تمام زباله و بیش از حد خاک های انباشته شده در بدن آب است.

جمع آوری شن و ماسه بود repurposed یا پر کردن مناطق کم دروغ و یا برای ایجاد میباشد به حفظ آب در حوضچه. در ضمن همه حذف زباله منتقل شد به محلی برای دفن زباله.

به عنوان برای مداخله مردم محلی ساکن در رودخانه بانک خواسته شد به تخلیه سرزمین آنها را اشغال کرده بودند به گسترش حیاط خلوت خود.

علاوه بر این ارائه در قالب جدید و فاضلاب خط لوله اتصال داده شد به خانواده هایی که فرستاده زباله های خود را به طور مستقیم به داخل رودخانه.

بیشتر به زیباسازی مناطق اطراف آب بدن 25,000 نهال کاشته شد و با تمام ذینفعان بودند که یک بخش فعال از desilting روند.

درک تاثیر

رجا اعتبارات موفقیت به تلاش های مشترک ذینفعان مختلف که معتقد بودند این پروژه به خود را دارند. حس مالکیت و تمایل به تغییر ثابت به یک تقویت کننده برای کریکل و مخازن آب.

سهم خود را بیشتر بود اعتبار اواخر فصل باران های موسمی که برخی از مخازن.

یکی از تاثیرگذار ترین درایوهای بود که در یک روستای کوچک به نام Poovam که در آن کشاورزان از سر گرفته شد فعالیت های کشاورزی پس از یک فاصله از 15 سال!

“این اولین بار است که این روستا قادر به حفظ برخی از درصد از Cauvery در آنها میباشد حک شده در کنار رودخانه است. به علاوه آب های زیرزمینی نیز پر دادن به آنها کافی منابع آب” می افزاید: رجا.

به عنوان هر یک مرکزی زمین آب تخته (CGWB) گزارش جداول زیرزمینی که با افزایش 10 فوت در کریکل بین 2018 و 2019 ادعا می کند رجا.

تاثیر این پروژه تا به حال منجر به مقدار فراوان آب روان به خانواده ها و زمینه های کشاورزان است.

در حالی که در یک دست وجود دارد یک حس غرور زمانی که او توضیح می دهد که این تاثیر از سوی دیگر وجود دارد کمی از غم و اندوه در صدای او.

پس از خدمت به مردم کریکل برای نزدیک به سه سال به عنوان sub-جمع آوری و DC و قرار دادن قلب و روح خود را به مرمت پروژه رجا منتقل شد به وزیر به وزیر Velu Narayanasamy چند روز پیش.

“به عنوان یک منطقه جمع آوری زندگی آمد یک دایره کامل برای من است. هیچ چیز می تواند رضایت بخش تر و شاد تر به مردم کمک به من انجام چنین دشوار feat. آوردن روش های حفاظت از آب از Chola سلسله گیلاس در کیک. فاز دوم این پروژه آغاز خواهد شد پس از این سال فصل باران های موسمی و من مطمئن هستم که مردم را به انجام کار با همان شور و شوق” او امضا کردن.


همچنین بخوانید: Odisha IAS با این نسخهها کار در زمینه با کشاورزان لایه برداری پوستر از دیوار خود را


تصویر برجسته منبع: Aram IAS Academy/Facebook

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im