آخرین هیمالیا عسل شکارچیان: این هنر و صنعت از شجاع آروناچال قبیله

“در عرض سه یا چهار سال این عمل منحصر به فرد محو خواهد شد. احترام است که این عسل شکارچیان یک بار به دست آورد وجود ندارد. این عمل در معرض خطر است و بنابراین من نیاز به سند آن است.” #میراث #نادر


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


Wآنکه در حال رشد در آروناچال پرادش غرب Kameng منطقه Kezang D Thongdok به خاطر شنیدن داستان در مورد عسل شکارچیان خود را از پدر و پدربزرگ و مادربزرگ که به خاطر رفتن بر روی شکار خود را به عنوان جوانان است.

بخشی از کوچک و منحصر به فرد قبیله ای جامعه Shertukpens, Kezang همواره مجذوب سن تمرین عسل-شکار بود که هنگامی که بخشی جدایی ناپذیر از خود آداب و رسوم و سنت.

“اما من هرگز آن را برای خودم می گوید:” Kezang, زبان, به , بهتر, هندوستان.

“با ظهور تجدد عسل, شکار است که به سرعت در حال محو شدن. در عرض سه یا چهار سال این عمل منحصر به فرد محو خواهد شد. نسل جوان علاقه مند نیست و در شکار و برای برداشت عسل به دلیل آن را دقیق کار می کنند. این عمل تحت تهدید می کنند.”

شاید این Kezang را الهام بخش در پشت 26 دقیقه-مستند به نام چی Lupo (‘چی’ با اشاره به عسل در حالی که ‘Lupo” اشاره به شکارچی) که چشمگیری اسناد این عمل ماهرانه از جمع آوری عسل از کندوهای نشسته بر سنگی hilltops. این مستند به تازگی برنده بهترین فیلم مستند’ در 10 دادا صاحب Phalke جشنواره جوایز.

Honey
Kezang D. Thongdok (حسن نیت ارائه میدهد عکس Kezang Thongdok)

عجیب و جالب زندگی Shertukpens

واقع در حاشیه شرقی هیمالیا در محدوده غربی آروناچال پرادش غرب Kameng منطقه است که شامل مجموعهای گسترده از نزدیک به 12 روستا که Shertukpens ساکن.

با وجود طولانی خود را نسب تبت اصل و نسب و وارث بودایی تبتی فرهنگ “به Sherdukpens [اگر چه آوایی زبان جامعه ترجیح می Shertukpen] بیشتر تمایل به pre-بودایی وابسته به جانگرایی یا همزادگرایی سنت” با توجه به این مطالعه.

ساخت آنها را به خصوص منحصر به فرد خود هستند بسیار کوچک و اعداد. وجود دارد به سختی 4,000+ سخنرانان از زبان مادری خود, همچنین شناخته شده به عنوان Shertukpen که هیچ اسکریپت نوشته شده است.

این Shertukpens نیز شناخته شده برای در حال حاضر در حال مرگ مهارت عسل شکار.

نگاهی به عنوان مثال از Chumbi Megeji یک مرد در اوایل 80s شده است که یک شکارچی عسل تمام عمر خود را. به طور خلاصه قطع چینی تجاوز در 1961-62 آن چیزی است که او انجام داده است و تمام عمر خود را.

“امروزه نسل جوان را علاقه عسل شکار. این بخشی از فرهنگ ما است. من مایل به رفتن عسل شکار اما من سن نیست به من اجازه. من آرزو می کنم نسل جوان به یادگیری هنر از عسل شکار و حفظ این سنت زنده می گوید:” Megeji despondently. شما می توانید غم را در چشمان او هنگامی که او آن را می گوید.

Honey
مستند پوستر (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Kezang Thongdok)

مجبور فکر هنر عسل شکار تنفس آن گذشته Kezang روابط عمومی افسر شاغل در نیروگاه های برق آبی شرکت با شور و شوق برای ساختن فیلم های مستند شروع سفر خود را در ماه ژوئن سال 2018 به دنبال چند عسل شکارچیان به جنگل های Shra Numah تپه در نزدیکی Thongri ایجاد کرد نشسته در 6,000 فوت بالاتر از سطح دریا.

شکارچیان بومی بودند از Thongri ایجاد کرد و Jigaon ایجاد کرد. برای Kezang درایو از زادگاه خود از روپا به این روستاها به سختی طول می کشد تا 25 دقیقه.

Honey
Kezang ایستاده در کنار عسل شکار ، (حسن نیت ارائه میدهد عکس Kezang Thongdok)

از امروز با توجه به Kezang وجود دارد تنها سه فعال عسل شکارچیان چپ در جامعه اما حتی آنها نمی شکار و برداشت به طور منظم. سه تن دیگر از عسل شکارچیان فراتر از سن 60 و نمی تواند انجام این جسمی دقیق وظایف.

“پس از انتشار مستند من برای دریافت آنقدر بازخورد از جوانان در جامعه ما یا زندگی و یا کار در خارج از دولت است. آنها شگفت زده برای یادگیری در مورد شیوع این عمل در جامعه ما است. این می رود به نشان می دهد تا چه حد این عمل پژمرده حتی در درون جامعه” او می گوید.

“همچنین عسل است که در حال حاضر به راحتی در دسترس در فروشگاه ها و طب مدرن است و کاهش ارتباط در طب سنتی به عنوان به خوبی. احترام است که این عسل شکارچیان یک بار به دست آورد دیگر وجود ندارد” می افزاید: Kezang.

Honey
منحصر به فرد قرار beehives. (حسن نیت ارائه میدهد عکس Kezang Thongdok)

وطنی روند

هر چه ابزار استفاده می کنند به برداشت و شکار عسل در حال تهيه بومی. همه چیز جمع آوری شده از طبیعت, انگور, برای طناب نردبان به انبرک و خوردگی برای برداشت عسل. حتی بامبو سبد که در آن آنها را جمع آوری عسل ساخته شده به صورت محلی. سمت داخلی سبد مهر و موم شده است با محلی یافت لاستیک به آن ضد آب است.

“در دشت عسل برداشت شده از درختان و یا روی بام خانه. در غرب آروناچال پیدا کنیم و این honeycombs در کوه صخره از کوه سنگ یا طرف از تپه های سنگی. شما پیدا کنید آن را بر روی درختان و همچنین, اما کسانی که شانه کوچک هستند. در تپه ها و کوه ها آنها بسیار بزرگ است. این honeycombs می تواند وزن به اندازه 200 کیلوگرم می گوید:” Kezang.

در این مستند Kezang به دنبال شکار از طریق خاک آهنگ در جنگل عبور از رودخانه و جریان ها و مراتع. آنها حتی عبور از قله و حرکت به جنگل های انبوه است. از جمله کوه پیمایی به نقطه خود را به ساقه در زمان حدود پنج روز است. بلافاصله پس از دست زدن به پایه اردوگاه حزب شکار آغاز می شود آماده سازی خود را برای شکار برنامه که نیاز به تهیه نردبان طناب و مواد دیگر است.

“نردبان ما با استفاده از تنها 40 فوت. بله, ما می توانیم آن را گسترش فراتر از 40 فوت به عنوان به خوبی. آن بستگی به ارتفاع کوه. بالاتر از کوه دیگر طناب نردبان ما باید به آماده سازی می گوید:” این مرد برجسته این حزب شکار در این مستند.

Honey
تهیه طناب و نردبان. (حسن نیت ارائه میدهد عکس Kezang Thongdok)

در چهارمین روز از سفر شکار آنها اقدام به بالا رفتن از تپه. بودن طبیعت نمازگزاران پس از آن که شکار می رسد بالای آنها پرداخت ادای احترام به او برای ارائه آنها را با مواد غذایی و فراوانی منابع طبیعی ،

ارتقاء

قبل از آنها شروع به بالا رفتن برای جمع آوری عسل و پوشیدن آنها را به صورت محلی ساخته شده دنده محافظ برای پوشش خود را به طوری که آنها نمی گزیدگی توسط زنبور عسل. اما قبل از این اتفاق می افتد یک سری از آتش روشن می شوند تا برای ایجاد دود که رانندگی برخی از زنبورها دور.

این شکار است که به دو گروه تقسیم شدند. در حالی که یک صعود تا بالا که شامل رهبر و دستیار او دیگر باقی مانده است در پای این چهره سنگ. از بالا به رهبر و دستیار او پرتاب پایین نردبان طناب که استفاده می شود برای بالا رفتن از کوه پایین و برداشت عسل از روی سنگ است.

Honey
شجاع عسل شکارچی. (حسن نیت ارائه میدهد عکس Kezang Thongdok)

هنگامی که رهبر حزب شکار می رسد نقطه یک سبد نیز کشیده تا جایی که او سپرده عسل. با استفاده از یک کفگیر و انبر او می شکند و حذف تمام موم مهر و موم. هنگامی که تمام دربندی برداشته شده است, او با استفاده از تانگ به خراش تمام نیمه جامد و خام عسل مایع به سبد خرید.

این است که بسیار دشوار کار جسمی آویزان هوا در نردبان طناب به برداشت عسل. زمانی که رهبر حزب شکار خسته می شود دستیار خود طول می کشد. در طول این فرایند وجود دارد swarms زنبور وز وز همه اطراف او را با دست خود در معرض. هیچ سوال وجود دارد آنها دچار گزش متعدد. نزدیک شدن به چند کهیر در ساعت است.

Honey
ابزار مورد نیاز برای برداشت عسل.

در پایان, آن, آنها جمع آوری شده اند 25 لیتر عسل. آنها بازگشت به روستاهای خود را با عسل که بیشتر تصفیه شده و ذخیره می شود.

“در هیمالیا مناطق عسل بسیار غنی از ویتامین ها و آن دارای خواص دارویی. در منطقه ما عسل برداشت سالانه دو بار–یک بار در ماه ژوئن/جولای و اکتبر/نوامبر زمانی که Rhododendron گل در شکوفه کامل. می توان آن را در شربت سرفه به عنوان به خوبی. اما روند برداشت از آن نیاز به مهارت های واقعی,” اطلاع Kezang.

علاوه بر مستند عمل Kezang همچنین به نظر می رسد برای حفظ جامعه خود را با ارزش گویش به عنوان به خوبی. این مستند با خال خال Shertukpen آهنگ محلی قدردانی و تشکر از مادر طبیعت است. یک آهنگ است که خارج از غرفه آواز توسط مادرش Yeshi Dema Thongdok که ستایش زیبا snowcap کوه سفر از رودخانه ها و شکوفه در حالی که وجود دارد یکی دیگر آواز توسط Dinglow پرداخت ادای احترام به زنبور عسل برای تولید عسل غنی به مردم خود.

پایین Kezang امیدوار است که دولت و نسل جوان در داخل Shertukpen جامعه را به یک نقش بزرگتر در حفظ این عمل منحصر به فرد.

این امر می تواند شرم واقعی اگر آن را بی سر و صدا کم رنگ و دور از وجدان جمعی خود را.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>