کلکته جامعه طول می کشد بچه ها از کتاب های درسی به رشته های آنها را می آموزد به مزرعه!

بودن در مناطق شهری بچه ها به طور فزاینده ای جدا شده از زمین و کشاورزی است. آموزش غذا چرخه تولید است که عمدتا محدود به صفحات schoolbooks. جامعه راه اندازی پروژه های کوچک کشاورزان به پل این افزایش فاصله با درگیر شدن بچه ها در این بازی سرگرم کننده کشاورزی.

An آپارتمان در کلکته را نوتون آمد تا با یک راه برای درگیر شدن دانش آموزان در تولید سبزیجات آلی و آنها را نزدیک تر به طبیعت است.

بودن در مناطق شهری بچه ها به طور فزاینده ای جدا شده از زمین و کشاورزی است. آموزش غذا چرخه تولید است که عمدتا محدود به صفحات schoolbooks. ما این پروژه را راه اندازی ‘کمی کشاورزان به پل این افزایش فاصله با درگیر شدن بچه ها در این بازی سرگرم کننده کشاورزی.

(L) بچه ها نقاشی رویای خود را مزارع. (R) بچه ها داشتن بحث گروهی در مورد چگونه برای ترویج کشاورزی ارگانیک در هند.

این حرفه ای من با قابل قرار گرفتن در معرض کشاورزی که من می خواستم برای به اشتراک گذاشتن با کودکان در آپارتمان پیچیده است. در حالی که طراحی این پروژه من در بر داشت که “باغبانی’, ‘کشاورزی’ گنجانده شده در برنامه درسی بسیاری از مدارس.

ابتکار دریافت سریع توجه پدر و مادر زندگی در آپارتمان پیچیده است. به زودی 20 نفر از دانش آموزان ثبت نام شده برای زمستان-طولانی کشاورزی پروژه.

ابتکار عمل را به معنای شد به بچه ها تجربه عملی و همچنین به چالش قوای ذهنی خود را. موضوعاتی مانند نوع خاک, گرده افشانی, کمپوست, بازیافت, آبیاری, تولید مواد غذایی, استفاده از آفت کش ها است که آنها به عنوان خوانده شده در کتاب های درسی مورد بحث قرار گرفت. آزمونها برگزار شد به ماشه خود را به فکر می روند و آنها نیز با توجه به وظیفه نوشتن داستان های کشاورزی خود را به ورزش, خلاق, مهارت های نوشتن.

ما سازماندهی 45 دقیقه جلسه که در آنها مطرح شده به عنوان اعضای پارلمان و بحث راه های عملی تبلیغ کشاورزی ارگانیک در سراسر کشور است. پدر و مادر هدایت آنها را به عنوان آنها در کار خود کلامی و مهارت های تفکر انتقادی.

(L) کمی کشاورزان مشغول آماده سازی خاک. (R) بچه ها آماده برای آلی haat.

Dyooti باتاچاریا یک کلاس 9 دانش آموز گفت: “در حالی که ما عادت به صحبت کردن در گروه تجربه یک ساختار بحث گروهی بزرگ شده است یادگیری است.”

در ابتدا این پروژه آغاز شده و با یک ضربه رویداد در حضور پدر و مادر و کودکان است. محلی ارگانیک کشاورز آموزش بچه ها در استفاده از بیل تمیز کردن خاک مخلوط کردن کمپوست در cowdung کیک خردل کیک با خاک و غیره. هر 2-عضو گروه اختصاص داده بود یک فضای کوچک در 400-500 متر مربع فضای که در آن آنها می توانید انتخاب کنید به مزرعه گیاهان/سبزیجات خود را انتخاب.

تحت هدایت او آنها کار می کرد در طول تعطیلات آخر هفته برای آماده سازی خود را از توطئه ها و دانه های گیاهی. اسفناج, گشنیز, شنبلیله, لوبیا و گوجه فرنگی نیز برخی از سبزیجات آنها بزرگ شد.

(L) آلی haat. (R) رنگارنگ تولید کند.

Ritisha Kar یک از شرکت کنندگان گفت: “من تا به حال برخی از ایده از کشاورزی ارگانیک است. اما چیدن یک بیل مخلوط کردن کمپوست برای این گیاه بستر کاشت دانه ها و تماشای آنها را رشد شده است یک تجربه یادگیری بزرگ.”

آپارتمان باغبان نیز عمل به عنوان راهنمای خود را هنگامی که مورد نیاز است. بچه ها برداشت گیاهان و سبزیجات فروش به ساکنان تحت هدایت بزرگسالان است.

(L) آماده سازی خاک. (R) طرح یک کوچولو کشاورز.

این پروژه همچنین شامل بازدید از محلی مزارع ارگانیک به درک بهترین شیوه و دیدن دست اول چگونه یک مقیاس مزرعه عمل می کند. Saikat دات پدر دو شرکت کودکان و نوجوانان گفت: “بچه های ما عادت کرده اند به دیدن سبزیجات در بازارهای محلی و superstores. بازدید زیادی مزرعه سبزیجات و صحبت کردن به طور مستقیم به کشاورزان شد و هیجان انگیز و تجربه یادگیری برای آنها است.”


همچنین بخوانید: 500 پنجاب بچه ها به نوبه خود ‘Farmprenuers’, رشد سبزیجات آلی در محوطه مدرسه!


با اتمام زمستان پروژه Biswajit در حال حاضر به دنبال پس زمینه در حالی که برنامه ریزی برای یک شبیه تابستان پروژه که COVID-19 مستند آسانسور.

(نوشته شده توسط Biswajit Majumder و ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>