ربوده آلمانی متصدی Hella Mewis منتشر شده مقامات عراقی می گویند

Hella Mewis ظاهر می شود در “Stamba در بغداد” – یک فیلم مستند توسط عصام حسن. Vimeo

در شب دوشنبه Hella Mewis یک متصدی و ملی آلمان که مشغول به کار بود به عنوان رئیس بيت Tarkib مرکز هنر در بغداد ربوده شده بود را در خارج از محل کار توسط یک گروه از مهاجمان مسلح. در حال حاضر گزارش دولت که از صبح جمعه در 6:25 صبح محلی عراق زمان Mewis گرفته شده بودند به دلیل تلاش های یک دولت امنیتی عملیات در خارج از بغداد. با توجه به متصدی دوستان Mewis تا به حال نگران امنیت خود را به دلیل مشارکت در تظاهرات مورد مناسب برای تمرین آزادی بیان در عراق است. به عنوان جمعه, مقامات عراقی ارائه نشده است بسیاری از جزئیات بیشتر در مورد Mewis را ربودن.

تنها بیانیه ای که ارائه شده تا کنون از عراق نظامی بسیار مختصر: “نیروهای امنیتی باید آزاد فعال Hella Mewis,” سخنگوی یحیی Rasool در بیانیه ای گفت به AFP. بنابراین هنوز مشخص نیست که دقیقا مسئول ربودن Mewis و یا جایی که او در بر داشت. با این حال وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas اظهار داشت که پس از Mewis آزاد شد, مقامات عراقی او را به سفارت آلمان در بغداد که او را در حال حاضر امن وجود دارد. Maas نیز تشکر کرد مقامات عراقی برای “ما از حمایت همه جانبه و قاطع سهم به این خوبی نتیجه” با توجه به هنر روزنامه. Mewis حرکت بعدی نامشخص است اما او زندگی می کردند در بغداد از سال 2012 و تا به حال ابزاری در دست در ترویج آزادی بیان فرهنگی در حال ظهور عراق و هنرمندان و به ویژه زنان و دختران است.

همچنین نگاه کنید به: متصدی Hella Mewis می ترسید برای او ایمنی قبل از اینکه ربوده شده در بغداد

“ما هنوز در حال بررسی این جرم و جنایت” Abdelsattar Bayraqdar سخنگوی عراق شورای عالی قضایی افزود: در بیانیه ای به خبرگزاری فرانسه در مورد Mewis این آدم ربایی است. اما جزئیات اخلال در حال حاضر پدید آمده است. Mewis دوست Dhikra Sarsam گفت: AFP که متصدی شده بود و عصبی در پی قتل صریح محقق هشام آل هاشمی. با توجه به روزنامه Frankfurter Allgemeine Zeitung, شهود به آدم ربایی مشاهده کرد که بغداد افسران پلیس به تماشای آدم ربایی اتفاق می افتد اما دخالت ندارد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر