کرالا توانیر نوبت کشت و زرع لاستیک به کشاورزی ارگانیک صادرات سبزیجات به اروپا!

“بسیاری از مردم گفت که کم کردن لاستیک است که من تا به حال چیزی بود که من همیشه حسرت. اما امروز خوشحالم که در زمان خطر است.”

یکfter کار برای ده سال در خاورمیانه و شادی Vakayil و همسرش که کار وجود دارد به عنوان یک پرستار بازگشت به زادگاه خود را در Kottayam, Kerala در سال 2004. این زن و شوهر تا به حال فقط اولین فرزند خود Naveen شادی.

وقتی پرسیده شد که در مورد دلیل بازگشت او و چه برنامه های خود بودند و شادی و حیرت همگان بیان کرد که او در بازگشت به شروع خود را در مزرعه و کشت های مختلف سبزیجات و میوه ها وجود دارد. پس از رشد در یک خانواده از کشاورزان, او می خواست برای بازگشت به ریشه های خود را و ایجاد چیزی از خود.

که در آن نقطه او تنها متعلق به چند هکتار از کشت و زرع لاستیک, اما تصمیم گرفت که او می خواست به کشت طیف وسیع تری از محصولات را به جای چسبیدن به فقط یک محصول پول نقد. پس او وجین کردن تمام لاستیک گیاهان و کشت آناناس و آسان-به-برداشت سبزیجات مانند بانوان و تلخ تنبل و همچنین درخت چنار درختان.

امروز مزرعه و خانه را به انواع میوه ها و سبزیجات همراه با بز و ماهی اما برای شادی بزرگترین سنجی از تلاش های خود را این واقعیت است که او می شود به صادرات خود آلی برداشت به اروپا!

اولیه روز

“من تا به حال به چهره بسیاری از انتقاد در ابتدا به این دلیل که مردم در اطراف من را باور نمی کند که من تا به حال مهارت به دنبال از طریق این برنامه است. علاوه بر این بسیاری گفت که کم کردن لاستیک است که من تا به حال چیزی بود که من همیشه حسرت. اما امروز من خوشحالم که من در زمان که خطر از آنجا که در حال حاضر مزرعه را گسترش داده و به یک سطح است که من هرگز پیش بینی” شادی فریاد می زند.

پیدا کردن پول برای سرمایه گذاری در مزرعه بود مبارزه واقعی. شادی تا به حال در مورد Rs 2 لاخ ذخیره شده و با کمک Kisan کارت اعتباری او در زمان یک وام از Rs 3 لاخ. او با استفاده از این پول برای تهیه زمین و مواد مورد نیاز برای کشاورزی است.

14 هکتار مزرعه در حال حاضر با تقریبا 5 هکتار تنها اختصاص داده شده به کشت انگشت خانمها تلخ کدو و فلفل سبز, 2 هکتار برنج کشت 4 هکتار برای کشت درختان نارگیل و زمین های باقی مانده به صورت غده و پرورش گاو و بز.

“به زودی مزرعه آغاز شده و در حال گسترش و کنجکاو رسانه ها افراد و مردم شروع به دیدن آن است. من حتی برجسته در یک قسمت از کشاورزی نشان می دهد می گوید:” شادی است.

دیدن نشان می دهد صادرات شرکت در کرالا با نزدیک شدن به شادی و از او پرسید که آیا او خواهد بود علاقه مند در حمل و نقل خود آلی تولید خارج از کشور است. شادی موافقت کرد و پس از نمونه برداری از تمام سبزیجات این شرکت شروع به گرفتن در برداشت خود را برای صادرات است.

“من شده اند صادرات من سبزیجات به اروپا در شش سال گذشته. چند ماه من صادرات تقریبا 3/4 برداشت. بازار بین المللی است که عمدتا در, زردچوبه, زنجبیل, نشاسته کاساو یا مانیوک است که معمولا کشت خارج از کشور اما به وفور رشد می کند در مزرعه من,” او توضیح می دهد.

علاوه بر صادرات خود را برداشت و شادی نیز فراهم می کند سبزیجات خود را به نزدیکی Krishi Bhavan.

کشاورزی و بیشتر

“هنگامی که مزرعه آغاز شده و در حال گسترش نیاز به کود و کمپوست نیز شروع به ساخت تا. زمانی که دوست من,,,,, Dr Kuriakose Mathews که یک دامپزشک به من مشاوره برای شروع در کشاورزی. پس از او زندگی می کند در نزدیکی او مطمئن به من راهنمایی های لازم و کمک هر زمان که من نیاز به آن” شادی می گوید.

امروز مزرعه تقریبا 25 بز و 10 گاو است که ارائه یک میانگین از 90 لیتر شیر در هر روز است. تمام کود از حیوانات استفاده می شود برای اهداف کشاورزی و همه زباله و برگ گیاهان داده می شود به گاو و بز خود را همراه با علوفه.

شادی همچنین ایجاد یک کود پودر آن او به فروش می رساند در بازار است.

“شادی همواره بسیار پرشور در مورد کشاورزی است. دلیل این مزرعه شد بسیار موفق بود چرا که او همیشه در مورد برداشت از سود آن ساخته شده است. او حتی می رود در اطراف محله و کمک می کند تا از جوانه زدن کشاورزان در محل ما می گوید:” Dr, Kuriakose توماس است که از نزدیک درگیر با شادی مزرعه برای 6 سال گذشته.

“بسیاری از متخصصان از Krishi Bhavan و Krishi Vinjan Kendra اغلب بازدید از مزرعه و به من راهنمایی های لازم برای بهتر برداشت. من حتی این فرصت را به انجام یک دوره در دانشگاه کشاورزی برای گسترش دانش و ایجاد یک درک علمی در مورد کشاورزی,” او توضیح می دهد.

همراه با مزرعه شادی نیز آغاز شده مهد کودک که در آن مردم از سراسر محلات و شهرستانها می توانید خرید انواع گیاهان است. شادی می گوید که او آغاز شده و این طرح برای تشویق کشاورزی در اطراف و به خصوص کشت در رشد نسل.

“من به جرأت را به بسیاری از سطوح کشاورزی در لحظه های اخیر یکی بودن صفر-انرژی سرد مجلسی که من تنظیم کرده ام تا برای بازگرداندن سبزیجات را تازه دولت برای تا یک هفته. من هم تلاش پرورش ماهی (پرورش ماهی) در حال حاضر با گونه های مختلف از ماهی ها مانند Rohu و Catla” او توضیح می دهد.

یک دریافت کننده جوایز بسیاری داده شده توسط دولت و وزارت کشاورزی و شادی و نیز انجام یک مزرعه آنلاین مدرسه برای مبتدیان تحت رهبری آقای قارون توماس.

“چند سال قبل مردم می دانستند که من هرگز به رسمیت من به عنوان یک کشاورز. اما من سخت کار کرده اند و خوشحالم که تلاش و خطر که من قرار داده و به مزرعه که تغییر ادراک و من خیلی خوشحالم که به عنوان یک کشاورز در حال حاضر” او آمده است.


همچنین بخوانید: با وجود ‘Wrong Number’, چنای بانوی کمک می کند تا 200+ کارگران در طول COVID-19 مستند


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>