کرالا را خود کفا 10 هکتار مزرعه Gobbles زباله از کل جامعه!

با یک نیروگاه بیوگاز یک vermicomposting سیستم و 5 حوضچه کنار برای جمع آوری آب باران, این برنده جایزه مزرعه تنظیم یک مثال برای یک نسل کامل! #FarmersFirst

PM Illias از Pulickal Panchayat در Malappuram, Kerala شده است ذاتی متصل به طبیعت پس از دوران کودکی خود را. مایل به حک کردن یک قطعه از بهشت برای او شروع به پرورش جنگل خود را تقریبا 15 سال به عقب. و در حال حاضر 10 هکتار زمین در اطراف خانه خود شکوفایی مزرعه به تقریبا 50 گونه از میوه ها و سبزیجات و پرتکاپو با دام! اما آنچه در محیط زیست هرگز تصور نمی شد شناخت او را برای دریافت این پروژه به خصوص کرالا دولت جایزه برای بهترین کشاورز.

از این بهتر, صفحه اصلی

امروز 48 ساله Illias’ مزرعه یکی از آنهایی که محبوب ترین در کرالا نه فقط برای آن انواع میوه ها و سبزیجات, اما آن موثر زباله های مدیریت سیستم است که کمک به کل جامعه! با این کود از گاو و بز و کارخانه زباله از مزرعه و همسایگان Illias ایجاد کرده کاملا ارگانیک اکوسیستم در مزرعه خود را.


بهتر هند “با هم بهتر” ابتکار عمل را در کنار هم آورده مدنی افسران سرویس از سراسر کشور به عنوان کمک به آنها مهاجر کارگران روزانه دستمزد حقوق بگیران تقريبا کارگران و تمام کسانی که نیاز به کمک ما در این زمان مشکل. شما می توانید به ما بپیوندید و حمایت از آنها در این مبارزه با COVID-19.

قادر به نمایش فوق دکمه ؟ اینجا را کلیک کنید


10 هکتار از فضای سبز

ساعت Illias

با انواع هسته میوه جات Sappotta Mangosteen, پاپایا, عصرانه, Noni گیاهان و بتها ا و بسیاری دیگر Illias اختصاص داده است 4 هکتار را 10 هکتار زمین به طور انحصاری برای کشت میوه ها. از باقی مانده 6 هکتار 2 هکتار است که به صورت روزمره سبزیجات مانند تلخ کدو, گوجه فرنگی و بانوان و بقیه تا حدودی از یک درخت موزه با گونه های مانند چوب سدر, سدر سفید و Hopea.

“در طول 15 سال من جمع آوری بسیاری از انواع نهال همه آنها را از چوب ساج موزه در Nilambur, Malappuram. این نهال رشد کرده به قد بلند درختان با شکوه و ایستادگی به عنوان یک یادآوری از کار سخت و زمان که رفته به کشت این مزرعه می گوید:” Illias. علاوه بر مزرعه Illias همچنین سرمایه گذاری در مرغ و لبنیات کشاورزی با گاو و بز و اردک و مرغ.

ضمن اینکه آب مورد نیاز برای حفظ مزرعه نیز موفق در درون مرزهای خود از طریق جمع آوری آب باران. Illias راه اندازی پنج استخر در فضاهای خالی از 10 هکتار زمین برای جمع آوری آب. اختصاصی کشاورز نیز تضمین برای جمع آوری زیست تخریب پذیر و غیر-زیست تخریب پذیر زباله از اطراف محله طوری که زباله های خود را در منطقه موفق شده است به طور موثر.

یکی از حوضچه ها در زمین های کشاورزی

“تابستان را می توان روی حیله و تزویر فصل به ویژه هنگامی که شما باید برای حفظ یک منطقه وسیع. که زمانی که من شروع به جمع آوری آب باران. از آن پس نه مزرعه و نه مردم در محل ما تا به حال به صورت هر نوع کمبود آب. من هم نگه داشته کنار یکی از این حوضچه ها برای کودکان برای یادگیری شنا در تابستان. این فقط چیزی است که من به ارمغان می آورد شادی” Illias توضیح می دهد.

از این بهتر, صفحه اصلی

به عنوان کود Illias باعث می شود آن را به مزرعه خود را با یک نیروگاه بیوگاز و vermicomposting سیستم.

“Illias’ مزرعه تبدیل به یک مزیت برای کل جامعه است. هر روز او جمع آوری زباله از کل محل و اگر آن را های زباله زیست محیطی, او با استفاده از آن در گیاه و یا می افزاید: آن را به او ورمی کمپوست و زباله های پلاستیکی او repurposes آنها و یا می فرستد و آنها را به مراکز بازیافت در این نزدیکی هست می گوید:” Sanjeev SJ, یک افسر از Krishi Bhavan در panchayat.

Illias در مزرعه اش

آموزش کشاورزی

جدا از دنبال پس از مزرعه Illias نیز علاقه زیادی به آموزش دانش آموزان در مورد کشاورزی و ارزش های آن. در واقع پس از تکمیل آموزش های خود را از Illias دانش آموزان از AWMH, کالج, Cheruvannoor خود را شروع کرده اند و با استفاده از برداشت برای آماده سازی مواد غذایی خود را در کالج خوابگاه.

برای گسترش پیام از محیط زیست آگاهی Illias نیز باز کرد تا مزرعه خود را در زمینه سفر و تشویق دانش آموزان از مدارس می آیند و تجربه سرگرم کننده از کشاورزی و فعالیت های بازیافتی.

“به من داده اند حدود 2-3 سال آموزش در گذشته به انتخاب دانشجویان و به آنها به دست آورد علاقه و در حال حاضر مزارع خود. بسیاری از کارشناسان از Kisan Krishi Bhavan نیز در بازدید از مزرعه من و با توجه به راهنمایی در مورد چگونه به گسترش مزرعه بعلاوه” Illias به یاد می آورد.

به طور طبیعی Illias دریافت کرده است بسیاری از به رسمیت شناختن تلاش های خود را نسبت به محیط زیست و جامعه است. جدا از دولت جایزه برای بهترین کشاورز Illias نیز عطا با Sarojini Damodhar بنیاد Akshayasri جایزه.

خوشحال کشاورز می گوید این موفقیت نمی توانست ممکن است بدون همسر Memoona “این یک تلاش مشترک. همسر من به من کمک می کند مراقبت از این مزرعه و فرزندان من عایشه Scolytus Masna و Abdul Rahman کمک به حفظ و نگهداری آن بیش از حد. یک فرد نمی تواند توسعه و حفظ این همه ” Illias می گوید.

و هر کس او را به یک کشاورزی, خانواده, دولت, کشاورزی وزارت کلاس ها و دیگر کمک های مالی کمک زیادی Illias اطلاع. “بالاتر از همه, هر چند این کار سخت بود از طریق سختی که با مته سوراخ کردن میوه” او لبخند می زند.

Illias’ مزرعه یک ستارگان مثال از مردم گرد هم آمدن و پیوستن به دست به صرفه جویی در منابع و به طور موثر مدیریت زباله یک مدل است که ما بیش از حد می تواند پیاده سازی است.


همچنین بخوانید: Uttarakhand به کرالا: سرخپوستان نشان دادن همبستگی اجتماعی در میان فاصله با دلگرم حرکات


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

از این بهتر, صفحه اصلی

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>