کرالا مرد کم هزینه سیستم آب تا 10 گیاهان خود را در آن!

“من هرگز فکر نمی کردم این سیستم را تبدیل به طوری که معروف است. در 8 ماه گذشته من ام به فروش می رسد بیش از 20 ، 000 از این واحد ها و سفارشات فقط در جریان!” Biju فریاد می زند.

ارتقاء

Wمرغ می آید به حفظ یک باغ و یا حتی یک مزرعه آبیاری, برنامه یکی از مهم ترین کارهای است که باید انجام شود هر روز. آن چیزی است که می تواند نادیده گرفته شود.

به این فرآیند کمی ساده تر برای مردم Biju جلال از Karunagapally, Kottayam ایجاد کرده و کم هزینه سیستم آبیاری است که آسان به راه اندازی و می تواند آب را به 1o گیاهان خود را در آن. علاوه بر این سیستم است که ایده آل برای رشد و کیف و همچنین جلوگیری از حشرات و آفات از ایجاد آسیب به گیاه است.

سیستم آبیاری

تا سال 2010 Biju جلال مشغول به کار بود به عنوان حسابدار در امارات متحده عربی. این بود تنها پس از بازگشت به کرالا که او شروع به سرمایه گذاری زمان و تلاش در کشاورزی.

“پس از بازگشت به کرالا من راه اندازی یک تراس باغ با تقریبا 20 رشد کیسه های پر شده با سبزیجات مانند هویج و گوجه فرنگی و فلفل سبز و حتی انواع مختلف میوه. پس از آن راه اندازی شد و در تراس من باید برای پیدا کردن زمان به آب آنها را حداقل دو بار در روز. و زمانی که من تصمیم به پیاده سازی فتیله برای آبیاری گیاهان من” توضیح می دهد که Biju.

در معمولی فتیله سیستم آبیاری یک سطل پر از آب است که پس از آن پوشش داده شده با یک سینی است که یک برش در وسط. از طریق برش ضخیم پنبه فتیله معرفی شده است. یک سر فتیله را لمس آب در حالی که انتهای دیگر فتیله می رود از طریق رشد کیسه قرار داده شده است که در بالای سینی.

به این ترتیب مقدار مورد نیاز از آب گرفته شده است توسط گیاه. تنها مشکل در اینجا است که شما نیاز به نگه داشتن پر کردن سطل با آب.

Biju تصمیم به معرفی چند ترفند در این سیستم و آن را کارآمد تر. به جای جایگزینی آب در سطل او تصمیم گرفت برای اتصال سطل با لوله های پی وی سی به صورت افقی. این در نهایت می تواند متصل به شلنگ آب است.

هنگامی که سطل فرار از آب و کاربر به سادگی می تواند به نوبه خود بر روی شلنگ و پر کردن سطل. متصل لوله های پی وی سی ارائه می کنند مقدار مساوی از آب را به سطل.

سیستم شروع به دست آوردن از محبوبیت زیادی در expos و کارگاه های پرورش اما یک بازخورد است که Biju کردم این بود که کاهش سطح آب می تواند دیده نمی شود. برای حل این مسئله او گسترش محصول و حتی بیشتر و افزود: کم هزینه شیر برای آن است که می تواند به طور خودکار پمپ آب اگر سیستم متصل به مخزن است.

یک واحد از این فتیله سیستم آبیاری که متشکل از 10 به هم پیوسته سطل هزینه فقط تا 3000 روپیه.

“من هرگز فکر نمی کردم این سیستم را تبدیل به طوری که معروف است. در 8 ماه گذشته من ام به فروش می رسد بیش از 20 ، 000 از این واحدها و سفارشات فقط در جریان!” Biju فریاد می زند.

Majudeen از Kannur کرالا که خریداری یک واحد سهام است که به او کمک کرد تا رشد انواع زیادی از سبزیجات در تراس از جمله لوبیا و فلفل است. “سینی پوشش آب نیز تضمین می کند که هیچ آلودگی است که کمک های زیادی,” او توضیح می دهد.

نکاتی برای رشد کیسه های

اگر چه سیستم آبیاری تعمیر و نگهداری بسیار ساده تر Biju می گوید که رشد کیسه نیاز به داده می شود مقدار زیادی از توجه.

در اینجا برخی از راهنمایی که Biju احساس را از این ساده تر:

  • خاک در رشد کیسه های خشک شده باید برای حداقل 2 هفته. پس این خاک باید با آب پاشیده روزانه همراه با دولوميت ( ترکیبی از منیزیم و کلسیم). این خواهد شد آن را آماده برای جذب آب است.
  • قبل از فتیله قرار داده شده است در داخل رشد کیسه باید آن را خیس برای حداقل 10 دقیقه در آب است.
  • استفاده از آفت کش ها مانند مخلوطی از سیر و برگ چریش را به نگه داشتن آفات و حشرات به دور است.
  • اگر رشد کیسه های قرار داده شده در زیر نور مستقیم خورشید پوشش نقاط در معرض رشد کیسه با برگ های خشک و یا کاغذ برای جلوگیری از از دست دادن رطوبت است.

“اگر یک خانواده سه واحد از این سیستم آبیاری آنها به راحتی می تواند به رشد همه سبزیجات برای یک سال تمام بدون تلاش زیادی” Biju توضیح می دهد.

ما امیدواریم که که Biju تکنیک انگیزه شما را به سعی کنید از این سیستم آبیاری. اجازه دهید ما می دانیم اگر راهنمایی خود را برای شما کار می کرد.


همچنین بخوانید: کرالا دوستان در ساخت خانه & مدارس برای قربانیان سیل را هیچ کارگری به اتهام


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>