کرالا کشاورز رشد مروارید در سطل. امروز او را بدست آورده Lakhs از حیاط خلوت خود را!

“فقط در زمان یک سال من تا به حال تولید شده تقریبا 50 سطل مروارید که ارزش شد تا 4.5 lakhs به من 3 lakhs در سود!”

ارتقاء

منf شما فکر می کنید که مروارید تنها می تواند در بر داشت در صدف در اقیانوس سپس این کشاورز از Kasargod کرالا است که در اینجا برای اثبات شما اشتباه است چرا که او با موفقیت کشت مروارید در یک استخر در حیاط خلوت خود را.

بله شما که راست است. برای دو دهه گذشته KJ Mathachan, 65, کرده, کشت مروارید با استفاده از صدف آب شیرین است که از منابع رودخانه ها منشاء آن در قسمت های غربی. این صدف درمان و تولید تا 50 سطل مروارید سالانه درآمد او تا حد Rs 4.5 لاخ هر 18 ماه. بسیاری از آنها صادر شده به استرالیا, عربستان سعودی, کویت و سوئیس.

پس چگونه او آن را انجام دهد ؟

21 سال از کشت مروارید

مروارید کشت در Mathachan حیاط خلوت برکه.

Mathachan مشغول به کار بود به عنوان یک استاد در گروه مخابرات در King Fahd University of Petroleum & مواد معدنی در ظهران عربستان سعودی زمانی که او موفق به دریافت فرصت برای رفتن به چین به عنوان یک عربی به فارسی ترجمه برای آرامکو شرکت نفت.

“در طول سفر من رفتم به دنشوی شیلات و مرکز تحقیقات در چین. شیلات منطقه ای بود که همیشه موجب علاقه من, بنابراین من تصمیم به بررسی دوره های مختلف بودند و زمانی که من آمد در سراسر مروارید کشت دیپلم آنها ارائه شد. این قطعا چیزی است که تعداد بسیار کمی از مردم تا به حال به کاوش در هند, بنابراین من فکر کردم چرا که نه آن را برود ؟ “Mathachan توضیح می دهد.

چند هفته بعد Mathachan شغل خود را ترک و به چین منتقل شد به دنبال مدرک. شش ماه بعد او به اتمام دوره و بازگشت به کرالا در سال 1999 به کشت مروارید در حیاط خلوت خود.

“این یک تصمیم سریع و بسیاری از مردم مورد انتقاد قرار گرفت اما من تا به حال قوی احساس دل و روده که این نوع از کسب و کار منحصر به فرد بود و قطعا کار,” او اضافه می کند.

Mathachan شروع به جمع آوری آب شیرین رودخانه صدف که آورده بودند از ماهاراشترا و یا از منابع این رودخانه ها نشات گرفته از Ghats غربی آغاز شده و درمان آنها را در سطل در حیاط خلوت خود را.

پس از 18 ماه از کشت Mathachan تا به حال تولید شده 50 سطل مروارید!

“من تا به حال سرمایه گذاری در اطراف تومان 1.5 لاخ به عنوان یک سرمایه گذاری اولیه و تنها در زمان یک سال من تا به حال تولید مروارید که ارزش شد تا 4.5 لاخ به من 3 لاخ در سود” Mathachan توضیح می دهد.

پس از آن با Mathachan مروارید کسب و کار شده است و شکوفایی و همچنین دریافت مجوز را به کلاس برای افرادی که امید خود را برای شروع کشت مروارید کسب و کار.

اما اگر نه برای صدف, چگونه یک تولید مروارید در سطل? Mathachan به ما می گوید چگونه است.

روند

کشت مروارید

“وجود دارد سه پایه انواع مروارید های مصنوعی و طبیعی و کشت. کشت مروارید چیزی است که من بوده ام به پرورش بیش از 21 سال در حال حاضر و آن را یکی از ساده ترین به کشت پس از صدف آب شیرین به راحتی در دسترس در هند” توضیح می دهد که Mathachan.

صدف که جمع آوری شده از رودخانه ها با ظرافت باز و مروارید هسته سپرده است در داخل آن است. از صدف است و سپس به طور کامل غوطه ور در آب (در دمای 15-25 درجه سانتیگراد) در یک ظرف توری با باکتری ها به خوراک ، بیش از 18 ماه هسته توسعه مروارید کیسه جمع آوری کربنات کلسیم از پوسته صدف. هسته اشکال تا 540 لایه از پوشش بیش از آن از این رو تشکیل نفیس مروارید.

همه از مروارید که برداشت در Mathachan مزرعه صادر شده به استرالیا, کویت, عربستان سعودی و سوئیس که در آن وجود دارد که تقاضا برای کشت مروارید.

“بسیاری از مروارید موجود در بازار هند مصنوعی هستند — آنها نگاه ‘اصلی’ به دلیل یک مروارید مصنوعی پوشش. این است که چرا آنها ارزان در اینجا. یک مروارید واقعی خواهد هزینه حدود 360 تومان/عیار و 1800 تومان/گرم” Mathachan توضیح می دهد.

Mathachan راه اندازی یک مخزن مصنوعی در حیاط خلوت خود را برای تولید انبوه.

Libin Kurian یک YouTuber که بازدید کرده Mathachan مروارید ‘مزرعه’ توضیح میدهد: “این مخزن در حدود 30 متر طول و 15 متر عرض و 6 متر عمق. من دیده ام هرگز یک ایده کسب و کار منحصر به فرد و تلاش است که رفته است به ایجاد مجموعه ای است که واقعا قابل توجه است. علاوه بر این Mathachan نیز موفق به کشت وانیل, نارگیل و ارقام محلی از انبه در زمین باقی مانده.”

اگر چه Mathachan تا به حال یک سکته مغزی شدید در سال 2018 است و از مدیریت کشت با کمک چند کشاورزان محلی. در کنار کشت و او نیز شروع به گرفتن کلاس برای افرادی که علاقه نشان داده در زمینه کشت مروارید و همچنین ایجاد محصولات از پوسته صدف و مروارید.

کلاس های آنلاین در طول مستند

بازدید کنندگان در Mathachan مروارید مزرعه

در حالی که کسب و کار شده است کسل کننده برای چند ماه گذشته با توجه به مستند Mathachan توانسته است به حرکت خود کلاس به فضای آنلاین شده است و دریافت مقدار زیادی از توجه خود را منحصر به فرد ایده کسب و کار.

“هنگامی که من برای اولین بار شنیده ام در مورد کشت مروارید من پیدا کردم آن را غیر ممکن است به این باور, اما در بازدید از مزرعه خود را, من متوجه شدم که چگونه عملی شد و پس از حضور در کلاس های خود من به وضوح درک روند و قادر به شروع بر اساس مقیاس کوچک می گوید:” آشا جان یک کوچی بر اساس محقر.

Ardra Sahadeva نهایی سال BCom دانشجویی است که حضور Mathachan کلاس های سهام مشابه روبرو است.

ارتقاء

“در طول 28 روز Mathachan آقا توضیح می دهد که هر جزئیات کمی درگیر در فرایند —
از آن به منبع مواد خام برای اقدامات بهداشتی به دنبال داشته باشد در طول کشت. با تشکر به او مستند شده است کاملا مولد” او توضیح می دهد.

در طول سال Mathachan را کشت تا از محبوبیت زیادی و به عنوان نتیجه چندین نفر از دانشجویان از دانشگاه های سراسر کرالا و حتی شیلات وزارت کارناتاکا بازدید خود از مزرعه مروارید. او نیز با توجه به چند سخنرانی برای دانشگاه علوم کشاورزی بنگلور.

“اگر من تا به حال با ادامه کار من در عربستان سعودی, من خواهد بود مانند هر فرد دیگری در شهر من اما من تصمیم گرفتم سعی کنید از چیزی است که منحصر به فرد بود. مروارید کشت شد و بکر منطقه در هند که در آن زمان و خوشبختانه من تصمیم به آن را کشف و از آن است که هنوز هم شکوفایی” او آمده است.

اگر شما می خواهید برای دریافت در تماس با KJ Mathachan شما می توانید با او تماس بگیرید در +91 94460 89736

منابع تصویر: KJ Mathachan

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>