کرالا خانواده رشد می کند خود را با برنج و سبزیجات را خریداری نیست در هر 12 سال

“سال گذشته ما قادر به کشت 400 کیلوگرم برنج بود که یک پیروزی بزرگ برای ما است. در طول بقیه سال ما را کشت حبوبات در آن زمین که معمولا به ما می دهد یک عملکرد از 10 کیلوگرم در هر سال است.”

ارتقاء

منn سال های اخیر شده است وجود دارد یک تغییر شدید در سبک زندگی مردم است. از مد سریع, فست فود و سریع مصرف گرایی مردم در حال حاضر در حال حرکت به سمت کندتر خود-وابسته به راه زندگی است. به عنوان یک نتیجه مردم را شروع کرده اند ترکیب آلی طبیعی و تکنیک های به شیوه زندگی خود را با تجدید استرس در شهری باغبانی و تراس کشت. پیروی از یک شیوه زندگی پایدار, Uma Maheshwaran و همسرش, Rajasree شده اند کشت زمین های خود را برای 12 سال گذشته و تضمین که تمام خانواده خود را partakes در فعالیت های کشاورزی. این خانواده نیز به تصویب رسید هنر خود روزی به عنوان یک راه زندگی است.

آنها رشد می کنند همه چیز را می خورند — برنج یا سبزیجات در آنها 20 درصد طرح در Vilavoorkkal, Thiruvanathapuram کرالا.

“این یک مقدار زیادی از کار که کشت همه چیز خود را به طوری که علاوه بر کمک به من و خانواده من برای درخواست کمک از Krishi Bhavan در این نزدیکی هست برای تسطیح و شخم زمین. بسیاری از نهال که ما کشت شده اند از منابع وجود دارد” Uma, 60, استاد Vellayani دانشکده کشاورزی در بیماریشناسی گیاهی می گوید بهتر است هند (TBI).

Rajasree که با این نسخهها کار به عنوان مدیر مشترک حفاظت از گیاه در اداره کشاورزی Thiruvanathapuram می گوید: “سال گذشته ما قادر به کشت 400 کیلوگرم برنج بود که یک پیروزی بزرگ برای ما است. برنج کشت تنها طول می کشد تا 3-4 ماه است و برداشت عمدتا در ماه نوامبر. در طول بقیه سال ما را کشت حبوبات در آن زمین که معمولا به ما می دهد یک عملکرد از 10 کیلوگرم در هر سال است.”

اوما و خانواده رشد مواد غذایی خود را

رشد کیسه کشت در تراس.

خانواده کشت برنج در 20 سنت از زمین و در 6 سنت در اطراف آنها رشد ضروری ادویه جات ترشی جات مانند, زنجبیل, زردچوبه, فلفل و سبزیجات مانند گوجه فرنگی, خانمها, انگشت, سبز, فلفل, گل کلم همراه با موز.

“علاوه بر این سبزیجات مانند سیب زمینی و پیاز و سیب زمینی و سیر که تمایل به رشد در کولر مناطق رشد ما همه چیز — گوجه فرنگی بادنجان تلخ کدو, لوبیا, انگشت خانمها نشاسته کاساو یا مانیوک و محلی غده مانند chena و chembu. این گیاهان که در حال نگه داشته و بر روی تراس در حال کشت با استفاده از رشد کیسه” Uma توضیح می دهد.

Uma پسر نند تو یک بانک مستقر در تریسور نیز درگیر در فرآیند کشاورزی را از دوران کودکی و imbibed علاقه زیادی برای آن از پدر و مادر خود را.

صحبت از TBI آناند می گوید: “این تبدیل به یک راه زندگی را برای ما و حتی در حالی که من کار 9-5 کار در حال حاضر, آن را خوب به خانه می آیند در تعطیلات و کمک در این زمینه. کشاورزی امرار معاش چیزی است که هر خانواده در کشور به راحتی می تواند به اتخاذ. به خصوص با سناریو فعلی از COVID-19 آن را تبدیل به امن تر و سالم تر گزینه برای ما به رشد محصولات ما.”

یک جشن برای چشم

در حال حاضر آناند را Aparna که به تازگی به عضویت این خانواده را نیز گرفته شده در کشاورزی با تعداد زیادی از شور و شوق.

“Aparna ندارد قبل از هر کشاورزی پس زمینه, اما او آن را برداشت و در عرض چند هفته در حالی که ما در خانه در تریواندروم. آن ممکن است دشوار به نظر می رسد در آغاز کار است اما این یکی از ساده ترین چیزها و شما کمک می کند تا صرفه جویی در مقدار زیادی از مواد غذایی پول” آناند می افزاید.

خوشحال همسایه, شاد, سیاره

ما صحبت کردیم به Chitra Sasisdharan یک محقر در Uma این محله که می گوید: “من همیشه بسیار شگفت زده با فداکاری Rajasree و اوما نشان داده اند نسبت به کشاورزی است. آنها را از خواب بیدار هر روز ساعت 4.30 صبح به علف های هرز مزارع برنج و آب گیاهان خود را قبل از رفتن به محل کار. زن و شوهر نیز بسیار سخاوتمندانه با دادن بخشی از خود را برداشت و به ما در هر سال است.”

Uma Maheshwaran و Rajasree وجین برنج میشه.

پلاستیک استفاده در Uma خانه نیز پایین آمده با کمتر محصولات آورده بودن از بازار است. “ما همچنین شاهد شدید شیب در حمل کیسه های پلاستیکی به ارمغان آورد به خانه ما. علاوه بر این پلاستیک بسته بندی تنقلات ما به نظر نمی رسد به هر نوع بیش از حد پلاستیک دروغ گفتن در اطراف خانه” توضیح می دهد که Rajasree.

به عنوان خود را برای آبیاری نیازهای زن و شوهر, منبع آب از یک برکه در panchayat از طریق یک پمپ. این مجموعه توسط panchayat برای کمک به کشاورزان در این منطقه است.

Apiculture & بیشتر

این خانواده به تازگی آغاز شده و تلاش دست خود را در apiculture به تولید عسل برای خانواده و برای کمک به گرده افشانی متقاطع از تراس محصولات. آنها همچنین راه اندازی ورمی کمپوست به جمع آوری های زباله زیست محیطی از آشپزخانه برای استفاده به عنوان یک کود آلی برای گیاهان است.

“بسیاری از فصلی آفات می آیند برای حمله به محصولات کشاورزی اما هرگز هنگامی که ما با توسل به کود شیمیایی و آفت کش ها. که خواهد شکست کل هدف ما کشت. در عوض ما با استفاده از آفت کش های آلی ساخته شده از سیر و نیم و ورمی کمپوست به عنوان یک کود می گوید:” Uma.

ارتقاء

در سناریوی حال حاضر از COVID-19 اتخاذ Uma و Rajasree را کشت روش می تواند بسیار مفید برای خانه های هندی از نظر سلامت و ایمنی و در دسترس است. در آینده این مفهوم در بخش کشاورزی است که بدون شک چیزی است که ما را به سمت حرکت می کند.

تصویر منبع: Uma Maheshwaran

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>