حافظ از کرالا خاموش دره: Maari مرد زندگی می کردند که در 33 سال

“من به تنهایی در آن روز و در تلاش بود برای روشن شدن مسیر من از شاخه و برگ در جنگل. من ناگهان نگاه کرد و درست در کنار من بود و یک ببر خیره حق در من است.” #EarthHeroes

تیاو سکوت پارک ملی دره در پلککد یکی از شناخته شده ترین جنگل های استوایی در هند و خانه را به یک طیف گسترده ای از گونه های نادر گیاهان و جانوران از جمله در معرض خطر شیر-نوعی میمون دنیای قدیم دم.

در سال 1970 زمانی که دولت کرالا برق مدیره (KSEB) پیشنهاد یک سد برق آبی است که اجرا می شود از طریق سکوت دره فرو تقریبا 8 متر از جنگل بسیاری از کارشناسان محیط زیست گرد هم آمدند و در اعتراض و ایستاده در forefrunt از تظاهرات بودند جوامع قبیله ای زندگی در پلککد. در نهایت این پروژه اوراق.

Maari یک Muduga قبیله ای بزرگ شده گوش دادن به پدرش ایستاده در خط مقدم مبارزه برای محافظت از خود و خانه سبز. و آن را به سمت چپ ماندنی در او.

آن است که جای تعجب نیست پس از آن که Maari شد حفاظت از منابع طبیعی اختصاص تمام زندگی خود را نسبت به حفظ محیط زیست است. و به همین دلیل او عطا با کرالا وزیر جنگل مدال این سال است.

اوایل زندگی در سکوت دره

Maari با پرنس چارلز

Maari بوده است بخشی از حفاظت از سکوت دره جنگل ها در کرالا پلککد شهرداری از دوران کودکی است. پدرش Letchiappan حال کمک متعدد دانشمندان زیست محیطی و حفاظت از سراسر هند مطالعه تنوع زیستی خاموش ولی در اواخر 1970s.

Maari نیز همراه پدر خود در بسیاری از این تورهای جایی که او اشاره به خصوصیات هر یک از گونه های نادر موجود در جنگل.

قطع تحصیلات رسمی خود را در 7 استاندارد Maari پیوست پدر خود را در سن 16 سالگی بود که آن هم اختصاص داده به عنوان موقت ‘ماهان’ در سکوت دره.

“پدر من می دانستم که هر جزئیات در مورد محل از او به اندازه کافی شجاع برای رفتن به عمیق ترین مناطق از جنگل” توضیح می دهد که Maari.

سکوت دره پلککد

در حال حاضر حفاظت از منابع طبیعی در Poochipara منطقه خاموش دره Maari تعامل با محیط زیست-گردشگران و محیط زیست به صورت روزانه.

او اشاره می کند که او تا به حال این فرصت را به یاد بگیرند که بسیاری از محققان او را هدایت در چند سال گذشته است. او را به نقطه ای از گونه های نادر به آنها آموزش می خواهم او را به نام. امروز او می تواند نام 134 گونه از ارکیده در سکوت دره همراه با اسامی مختلف پرندگان و حشرات است.

“در سال 2013, من تا به حال فرصت برای دیدار با شاهزاده چارلز که آمده بود برای بازدید از کرالا. من حتی تا به حال این فرصت را به صحبت کردن با او در حالی که با کمک یک مترجم. در آن زمان من نمی دانستم که این یک معامله بزرگ است اما در حال حاضر من” می خندد 48 ساله حفاظت از منابع طبیعی.

علاوه بر حفاظت و ‘حافظ’ از سکوت دره Maari نیز لذت می برد گرفتن عکس از تمام موجودات عجیب و غریب است که تنها چشم خود شاهد.

یک تصویر گرفته شده توسط Maari

“من یک عکاس حرفه ای اما من دوست دارم به ضبط هر آنچه که من در جنگل به عنوان یک شکل از اسناد و مدارک. طیف وسیعی افسر که استفاده می شود به کار در اینجا با استعداد من یک دوربین در سال 2002 و من شده است به گرفتن عکس از زمان. من نمی نگه داشتن هر یک از عکس من ارسال همه آنها را به جنگل منشی,” او توضیح می دهد.

برخورد با وحشی

“هر زمان که من را به گردشگران و محققان به جنگل من به آنها بگویید چند چیز ساده. اگر شما نقطه یک حیوان نمی ترسم و نمی توان سر و صدا و یا اجرا. مهم این است که برای خاموش شود. نکته دوم و مهم ترین چیز به خاطر داشته باشید این است که این حیوانات در زیستگاه اگر شما لازم نیست هر چیزی را به آنها نمی خواهد هر چیزی را برای شما,” او توضیح می دهد.

“وجود دارد بسیاری از برخوردهای که من تا به حال با حیوانات وحشی. چند سال قبل من بود هدایت چند محققان از طریق جنگل و ما خال خال تنهاست فیل. هر کس در پشت درختان مخفی دیدن دارای دندان گراز. وقتی که فیل شنیده های ما رد پای من تو را دیدم او را در رسیدن با تنه خود را به ما پیدا کنید. اما خوشبختانه او نمی تواند در رسیدن به طور کامل” او می گوید: رها.

اما برای Maari از ترسناکترین برخورد با یک ببر وحشی.

“من به تنهایی در آن روز و در تلاش بود برای روشن شدن مسیر من از شاخه و برگ در جنگل. ناگهان به من نگاه کرد و درست در کنار من ایستاده بود یک ببر وحشی خیره حق در من. سپس بعد از 15 دقیقه هر دو ببر و من به تقلید از هر یک از دیگر. زمانی که من نشسته بی سر و صدا او نیز نشسته است. زمانی که من کردم او هم رفت. سپس به طور ناگهانی زمانی که من ساخته شده یک صدای ببر دور زد. روز بعد وقتی که من برگشتم به همان نقطه که من پیدا کردم به جای مانده از یک آهوی دروغ گفتن وجود دارد. که زمانی که من متوجه شدم که من تا به حال مواجه می شوند یک ببر گرسنه,” او توضیح می دهد.

پلنگ خرس ببر ولگرد و گرگ و مار وجود دارد یک لیست طولانی از حیوانات که Maari مواجه کرده است. اما به جای اینکه ترس این مرد را در آغوش دارد این تجربه است که او را آورده و نزدیک به وحشی.

سکوت دره امروز

زندگی در جنگل شده است و پر از موانع و مشکلات برای Maari. حتی در کرالا سیل در 2018, Maari بود مجبور به صرف چند روز در جنگل به تنهایی به عنوان تمام راه ها و جاده ها به جنگل سرازیر شدند.

بعلاوه او بازدیدکننده داشته است به خانه خود را محدود به یک بار در هر 15 روز است. Maari می گوید که همسرش Pushpa و سه فرزند خود را Mithun, Lakshman و Sreerag عشق زندگی در جنگل, اما لازم نیست که این نوع از شور و شوق است که او برای توسعه آن است.

هر سال کرالا دولت ارائه وزیر جنگل مدال استثنایی تلاش افرادی که برای توسعه جامعه و حفاظت از محیط زیست است. این یکی از بالاترین افتخارات است که Maari را دریافت کرده است.

او همچنین برنده چندین جایزه زیست محیطی در گذشته از جمله یک جایزه حفاظت نهاد در حافظه از رئیس سابق کنسرواتور از جنگل های N مزاوان Pillai و همچنین معتبر P V Thampi جایزه زیست محیطی.

Maari دریافت جایزه

Maari را فداکارانه تلاش و کمک برای نجات این اکوسیستم نادر از سکوت دره بی نظیر است و ما تحسین او برای اینکه الهام بخش بسیاری از مسئولان جنگل و حفاظت.


همچنین بخوانید: زمانی که Savitribai Phule & پسرش به زندگی خود را برای نجات قربانیان طاعون


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>