کاترین جانسون ناسا دانشمند به تصویر کشیده شده در ” چهره های پنهان,’ درگذشت 101

کاترین جانسون اول زن بود و اعتبار به عنوان یک نویسنده از یک گزارش پژوهش در ناسا. ناسا

کاترین جانسون برجسته ناسا ریاضیدان در طول 1960s مسابقه فضایی که کار به تصویر کشیده شد در سال 2016 فیلم چهره های پنهان, درگذشت, روز دوشنبه, فوریه 24. او با 101 سال سن دارد.

“ما ناسا خانواده غمگین به یاد خبری که کاترین جانسون گذشت امروز صبح در 101 سال” مدیر ناسا جیمز Bridenstine اعلام کرد در توییتر در روز دوشنبه. “او یک قهرمان آمریکایی و پیشگام میراث هرگز فراموش نخواهد شد.”

همچنین نگاه کنید به: SpaceX در نهایت لطیف و واقع بینانه سفر به فضا بسته برای آماتور

جانسون اولین زن در ناسا پرواز بخش تحقیقات برای دریافت اعتبار به عنوان یک نویسنده از یک گزارش پژوهش در سال 1960 جزئیات معادلات توصیف یک مداری spaceflight با توجه به آژانس فضایی. او بهترین و شناخته شده برای کار خود را که به کمک به آمریکا برای اولین بار انسان پروازهای فضایی, ماموریت, آزادی 7 در سال 1961 و اولین آمریکایی مداری پروازهای فضایی سرنشین با جان گلن در سال 1962.

متولد 26 اوت 1918 در سفید گوگرد چشمه های غرب ویرجینیا جانسون نمایش داده می شود اوایل علاقه و استعداد در ریاضی. او با حضور در دبیرستان در سن 13 سالگی در دانشگاه غرب ویرجینیا کالج ایالتی و بعد از ثبت نام در کالج خود را. جانسون فارغ التحصیل با بالاترین افتخارات در سال 1937 و در ادامه به حضور در مقطع تحصیلات تکمیلی در همان دانشگاه در حالی که کار به عنوان یک معلم مدرسه.

در سال 1953 Johnson نقل مکان کرد و با خانواده اش به نیوپورت نیوز ، و شروع به کار در منطقه غرب محاسبات بخش در کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی’ (NACA) در لنگلی آزمایشگاه سلف ناسا. آزمایشگاه فرستاده شده بود توسط دوروتی Vaughan که او نیز به تصویر کشیده شده در چهره های پنهان.

جانسون صرف چهار سال آینده تجزیه و تحلیل داده ها از پرواز تست و مشغول به کار در این تحقیقات از یک سقوط هواپیما ناشی از پی آشوب با توجه به ناسا. در واقع اصطلاح “کامپیوتر” در اصل به تعیین جانسون و همکاران او در لنگلی قبل از آن استفاده می شود به معنی ماشین آلات. جانسون معروف گفته بود از تصدی او در لنگلی از سال 1953 تا بازنشستگی اش در سال 1986 به عنوان “زمانی که کامپیوتر عینک دامن.”

“خانم جانسون کمک ما ملت بزرگ شدن مرزهای فضا حتی به عنوان او ساخته شده گام های بزرگ است که همچنین باز درب برای زنان و مردم رنگ در انسان جهانی تلاش برای کشف فضا” Bridenstine گفت: در بیانیه ای در روز دوشنبه.

توییتهایی توسط JimBridenstine

در سال 2015 باراک اوباما اهدا جانسون مدال آزادی ریاست جمهوری که بالاترین افتخار غیر نظامی در ایالات متحده آمریکا

در سال 2017, ناسا اختصاص یک ساختمان به افتخار او به کاترین G. Johnson محاسباتی مرکز تحقیقات در مرکز تحقیقات لانگلی در همپتون, Va.

باراک اوباما رئیس جمهور ارائه کاترین G. Johnson با مدال آزادی ریاست جمهوری در 2015 مدال ریاست جمهوری آزادی مراسمی در کاخ سفید در نوامبر 24 2015 در واشنگتن, DC. کریس کانر/WireImage

داستان جانسون و او در اواخر همکاران Vaughan و مری جکسون گفته شد در سال 2016 فیلم چهره های پنهان, بازیگران Taraji P. Henson به عنوان جانسون. این فیلم نامزد سه اسکار از جمله بهترین تصویر در سال 2017. جانسون و سپس 98 بود تنها یکی از این سه زن به تصویر کشیده شده در این فیلم هنوز هم زندگی در زمان انتشار آن است. او موفق به دریافت یک پایدار ایستاده اند که ظاهر می شود روی صحنه با بازیگران در اسکار مراسم اعطای جوایز.

عزرا Edelman کارولین Waterlow و کاترین جانسون حضور 89 سالانه جوایز اسکار – اتاق مطبوعات در Hollywood & Highland مرکز در فوریه 26, 2017 در هالیوود کالیفرنیا. دیوید Crotty/پاتریک McMullan via Getty Images

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>