جوداپور کارآفرین منابع غذایی آلی از 40,000 کشاورزان به فروش می رساند در 21+ سازمان ملل

“از دست دادن کسی که به من نزدیک من سوار کار نسبت به ساخت مواد غذایی آلی قابل دسترس بیشتر را به مردم در کشور است. این آغاز سبز حس می گوید:” Siddharth.

Wمرغ وجود دارد یک بشقاب غذا در مقابل شما از خود بپرسید که در آن آمده است یا از راه های که در آن رشد کرده است? آیا شما به فکر چگونه آن را ممکن است تحت تاثیر قرار بدن خود را در دراز مدت? آیا از نظر شیمیایی مانند کود و آفت کش ها و مواد غذایی آلی آمده به ذهن خود را هنگامی که شما در مورد به غذا خوردن ؟

جودپور-بر اساس کارآفرین Siddharth Sacheti معتقد است که هر یک از ما باید این پرسش برای خودمان. یک زمان وجود دارد زمانی که او بیش از حد خسته نکنید با این سوالات. اما زمانی که او از دست کسی به او نزدیک سرطان او شروع به سوال همه چیز. تغییر آمد که او chanced پس از عبارت “مواد غذایی آلی’ در طول زمان خود را در استرالیا و چگونه حیاتی آن را برای یک زندگی سالم. و به عنوان این بود که در سال 2007 او از تجربه می دانستند که کلمه “آلی” بود و هنوز هم یک مفهوم بیگانه در هند.

پس از آن بود که 35 ساله تصمیم به راه اندازی سبز حس آلی نام تجاری مواد غذایی را به مواد غذایی آلی در دسترس مردم در بازگشت به خانه.

سبز حس آلی دانه ها منابع از کشاورزان است.

“از دست دادن کسی که به من نزدیک من سوار کار نسبت به ساخت مواد غذایی آلی قابل دسترس بیشتر را به مردم در کشور است. این آغاز سبز حس می گوید:” Siddharth.

بنابراین شروع Siddharth را کارآفرینی سفر که در آن او شروع به منابع آلی تولید مثل ادویه جات ترشی جات و غلات و عدس از کشاورزان است.

در 10 سال عملیات های سبز احساس به راه اندازی 220 نوع مختلف از محصولات ارگانیک و در حال حاضر در حال کار با بیش از 40 ، 000 کشاورزان و فروش محصولات خود را در 21+ کشور!

یادگیری در مورد مواد غذایی ارگانیک

به دنبال بازگشت در سال خود را در کالج Siddharth می گوید که او هرگز فکر نمی کردم او می تواند راه اندازی یک کسب و کار در مواد غذایی آلی, از همه چیز.

Siddharth بنیانگذار سبز حس

پس از اتمام تحصیل خود را در پالی, Rajasthan, Siddharth دنبال یک مدرک کارشناسی در برنامه های رایانه ای از جین کالج در بنگلور فارغ التحصیل شد و در سال 2005. او سپس پیوست Cognizant Technology Solutions در این شهر و در آنجا به مدت دو سال.

در سال 2007 او تصمیم گرفت به دنبال یک مدرک کارشناسی ارشد در کسب و کار و IT از دانشگاه ملبورن استرالیا است. در اینجا بود که او را کشف مواد غذایی ارگانیک برای اولین بار در حالی که مشغول به کار پاره وقت در راهرو از یک سوپر مارکت.

“تا آن زمان مواد غذایی آلی بود تا بیگانه به من به عنوان مفهوم نداشته تکامل یافته در هند. این بود تنها پس از کار در سوپر مارکت که من معرفی کردم به آن را بخوانید تا در مورد مزایای آن و یاد گرفتیم که چگونه از آن می تواند به جلوگیری شیوه زندگی, بیماری هایی مانند سرطان است,” او می گوید.

هنگامی که او به خانه اش بازگشت-شهر جوداپور آن بود که از او انتظار می رود برای پیوستن به خانواده کسب و کار. “من در زندگی مشترک خانوادگی و ما باید گرانیت کسب و کار. اما من می دانستم که آنچه که من می خواستم به زندگی من. پس من توضیح داد که به خانواده من دلایل تمایل من برای شروع مواد غذایی ارگانیک شرکت. من سپاسگزار است که آنها را درک و حمایت من از صمیم قلب می گوید:” Siddharth.

قبل از او به طور رسمی تاسیس شرکت او می دانست که تحقیقات و مقدمات دو چیز است که واقعا رفتن به ایجاد تفاوت در کیفیت محصولات.

“من تا به حال صفر ایده های در مورد کشاورزی است. بنابراین من سفر به مزارع و روستاها در سراسر Uttarakhand اوریسا و راجستان. هر بار که من رفتم به این مکان ها من واقعا هرگز رزرو بلیط بازگشت,” لبخند Siddharth.

در این زمینه واقعا کمک جوان entreprenuer درک جنبه های مختلف کشاورزی و همچنین در شناسایی کشاورزان او می تواند منبع آلی تولید از. و در نهایت در آوریل 2009 Siddharth دهکده سبز حس.

در عملیات های پر رونق

کارکنان در سبز حس واحد که در آن آنها در حال تمیز کردن حبوبات قبل از بسته بندی

زمانی که عملیات در سبز حس آغاز شد, Siddharth استخدام یک فرد به او کمک می کند با این مقدمات در حالی که او پس از گسترش فروش است. “من اساسا تماس سرد کسی برای پیدا کردن اگر آنها علاقه مند بودند و یا مایل به خرید محصولات ما,” او به یاد می آورد.

از طریق این ورزش او متوجه یک چیز بسیار مهم است. برای محصولات خود به خوبی دریافت شده توسط توده ها در هند و خارج از کشور او باید تمرکز بر آن دسته از مواد غذایی اساسی است که هند شناخته شده است. “برنج و بادام هندی و زردچوبه و ادویه جات ترشی جات مانند فلفل محبوب در کشور ما است. بنابراین من برای اولین بار شروع به منابع این و به آرامی گسترش دامنه محصولات در طول زمان,” او می گوید.

همچنین از نظر شناسایی کشاورزان وجود ندارد بسیاری از کسانی که بودند در واقع تمرین کشاورزی ارگانیک زمانی که Siddharth اول شروع عملیات. در اینجا Siddharth دیدم یک پنجره از فرصت بیش از حد.

“از آنجا که بسیاری از کشاورزان بود تمرین معمولی کشاورزی ما کمک کرد و بسیاری از آنها را تبدیل به کشاورزی ارگانیک” می گوید: Siddharth. با شروع از تهیه آنها با حق, دانه, برای آموزش آنها و سپس خود را در زمینه های ارگانیک گواهی سبز حس درگیر خود را در کل فرآیند.

ادویه مخلوط و نوشیدنی اسپرسو مخلوط ساخته شده در مشاوره و راهنمايی با یک آشپز از بمبئی

“در حالی که خرید تولید ما پرداخت کشاورزان قیمت بالاتر از آنچه که آنها در غیر این صورت دریافت از فروش در محلی mandis (بازار). قبلا ما فقط کار با زمان کشاورزان که متعلق به تنها یک یا دو هکتار از زمین. اما با گذشت زمان ما نیز در تماس با کشاورزان و تعاونی و کمک کرد که ما ساخت شبکه ما” او اطلاع.

این کمک کرده است سبز حس در منابع طیف گسترده ای از محصولات ارگانیک که شامل سفید و نخود لوبیا خالدار سیاه گرم moong دال و برنج, در میان دیگران. آنها همچنین طیف وسیعی از ادویه جات ترشی جات مانند تمام گشنیز سبز و هل و کل رازیانه در میان دیگران. هر چند سبز حس آغاز شده با یک واحد در جوداپور که در آن محصولات بسته بندی شده بودند برای فروش آنها به اضافه دو واحد در جوداپور در حال حاضر همراه با یکی دیگر از باز کردن در گجرات در مدت کوتاهی.

علاوه بر این همه سبز حس محصولات شده اند ارگانیک گواهی شده توسط هند آلی همراه با داشتن سازمان بین المللی استاندارد (ISO) و سازمان بین المللی استاندارد (HACCP) گواهینامه.

ساخت یک نام تجاری منحصر به فرد

اسپرسو مخلوط ساخته شده با استفاده از مواد تشکیل دهنده سالم

که مایل به کشف دیگر طیف وسیعی از محصولات غذایی سبز, حس نیز شروع به آزمایش با طیف وسیعی از ‘اسپرسو مخلوط و ادویه مخلوط شده اند که آماده مشاوره با یک آشپز از بمبئی.

“اسپرسو مخلوط سالم هستند و شامل مواد تشکیل دهنده مانند زردچوبه و دارچین. این را می توان به مخلوط اضافه شده و یا به شیر و ما با ارائه یک جزوه دستور با هر یک از این بسته های” او سهام.

خوشبختانه Siddharth این زمینه و تحقیقات رفته است و نه در بیهوده اگر شما شنیدن آنچه که Prabha Goyal می گویند. 45 ساله کارآفرین از کلکته برای اولین بار کشف سبز حس محصولات در یک سوپر مارکت در بمبئی در سال 2017 هنگامی که او به طور خاص به دنبال محصولات ارگانیک.

“من تشخیص داده شده مبتلا به سرطان پستان در سال 2017, و من اغلب به بمبئی برای شیمی درمانی. به طور طبیعی من انگیزه بود برای پیدا کردن سالم روز به روز مواد غذایی که من می تواند ترکیب در رژیم غذایی من و آن زمانی است که من کشف سبز حس,” او می گوید.

سبز حس در حال حاضر واردات محصولات خود را به 21 کشور+

او آغاز شده توسط خرید خود آلی شکر زرد و به دنبال آن با تلاش سبز حس را با ادویه جات ترشی جات و عدس. او عاشق محصولات به طوری که او تصمیم گرفت به رویکرد آنها را به طور مستقیم و خرید به صورت فله.

“اگر شما سعی کنید محصولات خود را خودتان, شما دیدن تفاوت. محصولات طعم خالص و من چندین مارک های آلی اما هیچ چیز می آید نزدیک به کیفیت خود را,” او می گوید.

در حال حاضر Prabha خودش اجرا می شود آلی فروشگاه در کلکته به نام ” جامع سبد خرید و به فروش می رساند سبز حس محصولات. او احساس می کند همه باید این فرصت را به سعی کنید محصولات خود را.

غلبه بر موانع و حرکت رو به جلو

سبز حس را از تیم هسته ای

Siddharth شروع روز خود را در یک سالم توجه داشته باشید با اجرای صبح با صبحانه خود را با تمام اعضای خانواده. او سپس برگ برای کار و حضور در جلسات به بحث در مورد فرصت های کسب و کار و پروژه های آینده با این تیم است. محیط زیست-entreprenuer به ما می گوید از موانع اولیه است که او با آن مواجه است.

“سه سال بود پر از مبارزات چرا که در آن زمان ارگانیک, یک رمان مفهوم است. هنوز بسیاری از مردم تا به حال یک ایده از آنچه در آن بود که دقیقا در مورد. وجود مشکلات در منابع گواهینامه و حمل و نقل و بدانند یک راه در این بخش به چالش کشیدن. آن زمان من شش ماه به کرک اولین معامله و ارائه کارآمد” توضیح می دهد که Siddharth.

بقا بیش از حد شده است بسیار چالش برانگیز متحده موسس. اما با درست شن و اعتقاد در کار خود سبز حس شده است قادر به غلبه بر این موانع. “به طور مداوم به یادگیری و پذیرش چالش های یکی در یک زمان به ما کمک کرده است از آغاز. ما می خواهیم به دنبال این شعار حتی در آینده,” او می گوید.

سبز حس خاص ادویه مخلوط

پس از بیش از 10 سال تجربه Siddharth چند نکته برای صاحبان کسب و کار کوچک است که او می خواهم برای به اشتراک گذاشتن.

“همیشه رویکرد تصمیم گیری با رویکرد طولانی مدت. نگه داشتن چشم را برای روند تغییر و انطباق با نیازهای بازار است. کار با یک اراده قوی و یک رویکرد به هرگز. هر آنچه که شما به طور مداوم در تلاش برای تعالی” او می گوید.

آنچه که در فروشگاه برای سبز حس ؟

Siddharth می گوید که آنها در حال حاضر در حال کار بر روی محصولات با استفاده از مواد تشکیل دهنده است که به طور سنتی شناخته می شود ایمنی بوستر. آنها در حال کار بر روی ساخت این شکل laddoos که شامل زردچوبه و پودر زنجبیل و روغن حیوانی و شکر زرد در میان دیگر ادویه جات ترشی جات.

“ما شروع با که مایل به بهبود کیفیت زندگی مردم و تا به حال من احساس می کنم که ما باید یک کار خوب انجام داده. با رنگ سبز حس ما می خواهیم به ادامه ساخت خالص محصولات است که می تواند کمک به سلامت مصرف کننده. ایجاد فرصت برای کشاورزی پایدار و تضمین آینده ای بهتر برای کشاورزان نیز آنچه که ما در تلاش برای. ایده این است که به نگه داشتن نوآوری و استفاده از دستور العمل های سنتی با پیچ و تاب و مدرن برای ارائه یک جایگزین سالم” می گوید: Siddharth.

Rapid-fire:
*یک کارآفرین شما را تحسین.
جواب: Elon Musk

*فن آوری جدید است که می تواند آینده یک کسب و کار کوچک
جواب: اینترنت و تکامل ثابت

*یک ارزش است که می تواند کمک به رشد کسب و کارهای کوچک
جواب: پشتکار

*کتاب های مورد علاقه خود
جواب: کفش سگ: خاطرات توسط خالق نایک

*در وقت آزاد من ____…
جواب: صرف زمان با خانواده و خواندن و تماشای Netflix

* قبل از این مصاحبه من بود ____…
جواب: بازی کریکت با خانواده من

*چیزی است که آنها نمی تدریس در دانشگاه, اما مهم است که برای اجرای یک کسب و کار است
جواب: صبر

*یک سوال من همیشه از مردم در حالی که استخدام است ____…
جواب: دلیل خود را برای پیوستن به

*بهترین مشاوره شما همیشه به ____…
جواب: هرگز به طور مداوم در یادگیری و به خاطر تلاش


همچنین بخوانید: آشپزخانه آزمایش کمک 23-YO بمبئی دختر شروع-آرایش طبیعی با نام تجاری!


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>