Jharkhand IFS افسر کمک می کند 2 روستاها به نوبه خود متکی به کسب 5 برابر بیشتر از درآمد

“این برنامه نه تنها می تواند رشد در Jharkhand, اما در سراسر هند می گوید:” Siddharth Tripathi 1999-دسته ای IFS افسر.

ارتقاء

Eروز در حدود 4.30 هستم, 600 ساکنان آرا و Keram همسایه روستاها در Jharkhand را رانچی منطقه از خواب بیدار به صدای که اعلام شروع روز است.

برای ساعت بعد یا پس هر کس در این روستاها میدارد تا جارو و پاک سازی محیط اطراف خود. وجود دارد به سختی هر گونه بستر زیرا زنان بنا 60 مفتولهای ساخته شده از بامبو استفاده می شود که به عنوان dustbins. هنگامی که انجام شده چند آموزگار انجام کلاس برای کودکان در هر دو روستا تا آنها را برای مدرسه در حالی که دیگران در مورد کار روزانه خود را در مزارع خود.

یک بار زده اقتصادی عقب ماندگی و فقر و اعتیاد به الکل, این روستا امروز نمونه درخشان از اعتماد به نفس. در سال 2017, زمانی که تنها مدرسه دولتی در این منطقه تا به حال فقط دو ‘para’ معلمان ساکنان مخلوط پول خود را با هم و دو منصوب فارغ التحصیلان دانشگاه از روستاهای خود را برای کمک به دانش آموزان در یک دستمزد ماهانه از 4000 تومان.

همان سال ساکنان به ویژه زنان آمد و با هم به تحمیل مجموع ممنوعیت زمانی که آنها متوجه شدم که اعتیاد به الکل به ویژه در میان مردان است که مصرف می شود به صورت محلی ساخته شده hooch شد ravaging خانواده.

سرانجام ساکنان ساخته شده 700 بومی طراحی شده سست تخته سنگ سازه (LBS) بررسی سدهای تومان ارزش 1.75 کرور. حدود 180 روستاییان مشغول به کار non-stop برای 75 روز برای ساخت این چک سدها به صرفه جویی در مصرف آب, شارژ, جداول زیرزمینی و جلوگیری از فرسایش خاک. این طرح بودند انجام شده با کمی هزینه های عمومی به جز فرد اجرای MGNREGA برای توسعه کار می کند و یا امرار معاش نسل طرح های طیور کشاورزی و یا ماهیگیری.

در طول چهار سال میانگین درآمد در روستا افزایش یافته است نزدیک به پنج بار و علاوه بر کشاورزی ساکنان پیدا کرده اند و فرصت ها در انواع آثار از جمله فراورده های لبنی و طیور و پرورش بز. بسیاری از آنها خود را کوچک مغازه های خرده فروشی به عنوان به خوبی.

زیر بنای این تلاش ها که انقلابی این روستا در کمتر از چهار سال است که احیای گرم sabhas (روستای مجمع) که در آن ساکنان به طور منظم به بحث و حکمیت در مورد مسائل مختلف مربوط به آنها در دراز مدت رسمی نامزدی و مشارکت زنان و روح ‘Shramdaan’ (مشارکت داوطلبانه در توسعه کار می کند).

در اخیر Mann Ki Baat قسمت نخست وزیر نارندرا حتی صحبت در مورد تحول اتفاق می افتد در آرا و Keram.

هیچ یک از این شده اند که ممکن است بدون دخالت 1999-دسته ای, هندی, جنگل مسئول خدمات Siddharth Tripathi که گذشته چهار و نیم سال خدمت به عنوان کمیسر MGNREGA در Jharkhand.

Jharkhand
Siddharth Tripathi IFS (پیراهن صورتی) خطاب به ساکنان این روستا است.

پیدا کردن راه حل برای کاهش فقر در Jharkhand

با کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران از بمبی Roorkee, Siddharth آغاز تصدی خود در Jharkhand در نوبه خود از قرن 21.

“در طول اولین ارسال در چیبسا (غرب Singhbhum منطقه) در سال 2001 دیدم فقر برای اولین بار در زندگی من — از نوع ما تنها در مورد خواندن کتاب. به عنوان یک افسر جنگل تراورس از طریق فضای داخلی Saranda جنگل دیدم روستاها بدون پایه دسترسی به آب آشامیدنی و بهداشت و درمان آموزش و پرورش و تغذیه. دلخراش بود برای دیدن چنین فقر نزدیک در این روستا می گوید:” Siddharth, زبان, به, بهتر, هندوستان.

با وجود اینکه یک کارمند دولت بود که انتظار می رود برای پیاده سازی های مختلف توسعه روستایی طرح های او تا به حال هیچ اصل ایده چگونه به آدرس فقر است.

پس از ارسال مطلب در چیبسا و هزریبق در ژانویه سال 2004 او نوشته شده بود به عنوان بخشی افسر جنگل (DFO) در Koderma.

بر اساس اداری خود را تجربه برخورد با فقر در چیبسا و هزریبق او شروع به یک سری از آزمایش های مختلف در سراسر روستاها در Koderma منطقه به منظور توسعه یک مدل است که می تواند یک روز آنها را متکی به خود و به جای اینکه وابسته به دولت که به هر حال انجام یک کار جنس بنجل از حصول اطمینان از واقعی توسعه اقتصادی در این بخش است.

“وجود دارد بسیاری از شک و تردید در میان دوستان من batchmates و همکاران زمانی که من در مورد آزمایش های من در پرداختن به فقر روستایی در Jharkhand. آنها اغلب بپرسید که “Itne Saare گاندی kahan رایگان Se Aayenge’ (که در آن شما پیدا کردن بسیاری از مهاتما Gandhis به توسعه هند 6.5 لاخ روستاها؟)” او به یاد می آورد.

Jharkhand
راه رفتن را از طریق جنگل برای رسیدن به روستاهای دور افتاده. Siddharth Tripathi IFS پیشرو رسمی گروه.

آزمایش های شکست خورده

اول ایجاد کرد او بازدید کرده بود Chourahi است که به سختی به 7 متر دور از ولسوالی مقر ژومری تلیا سابق میکا پایتخت جهان است. او را به ملاقات با ساکنان آن (در سراسر 35 خانوار) در هر آخر هفته به بحث در مورد نیازهای خود. در شش ماه اول او تسهیل ساخت و ساز از چند چاه آبیاری و معرفی برخی از شیوه های مدرن کشاورزی.

اما پیشرفت بسیار آهسته بود و بیشتر افت توسط شایع اعتیاد به الکل در ایجاد کرد.

“هر خانواده درگیر در تولید و تقطیر مواد مخدر mahua مشروب در محدوده حیاط خلوت خود بود که حمل و نقل در قوطی به ژومری تلیا که در آن کارگران با دستمزد برای صرف خواهد آنها را خرید. من نمی توانستم متقاعد کردن ساکنان به غیر قانونی hooch. قادر به دیدن هر گونه پیشرفت من داد تا این آزمایش منتقل و بر روی Dhab عظیم ایجاد کرد و با حدود 2000 نفر از خانواده های شناخته شده برای آن میکا معادن” به یاد می آورد Siddharth.

برای بعد از 20 ماه او را به صرف تعطیلات آخر هفته در Naxal-تاثیر ایجاد کرد کمک به تقویت نهاد گرم sabhas که در آن مسائل مربوط به این روستا مورد بحث قرار گرفت و تصمیمات گرفته شده در همان, معرفی ممنوعیت مشروب و داوطلب محور رشد و نمو می کند.

اما این همه را به توقف آمد و پس از قتل وحشیانه یک جوان پسر نوجوان توسط اعضای یک طبقه بالا جامعه است.

“این پسر در یک رابطه با یک دختر از طبقه خود و اعضای خانواده او تا به حال به قتل و به دار آویخته او را. مرحوم مادر پسر بیوه بود و در شاه متهم تحت بخش 302 (قتل) از قانون مجازات او تا به حال نام دختر خانواده و تقریبا هر کس دیگری او کینه علیه در این روستا است. ترس از اقدام پلیس بسیاری از ساکنان فرار کرد روستا برای ژومری Talaiya در حالی که دیگران به سمت چپ برای شهرهای بزرگ مانند بمبئی برای کار و برای فرار ، دیدن این خروج من تا به حال به رها کردن این آزمایش با قلبی سنگین. تمام تلاش من تا به حال به هیچ چیز” او به یاد می آورد.

Jharkhand
صحبت به ساکنان این روستا است.

با موفقیت و در نهایت

این فرصت به وجود آمد برای یک آزمایش موفقیت آمیز در یک کنترل از راه دور adivasi-ساکنان روستا به نام Simarkundi احاطه شده توسط 1800 هکتار از جنگل است که حتی در دسترس با دوچرخه — یکی بود به 7 کیلومتر راه رفتن را از طریق جنگل های انبوه برای رسیدن به آن. روستاییان در اینجا بودند یا شاغل به عنوان راهنمای کار در سنگ معدن عملیات و یا در قطع غیر قانونی از چوب.

با وجود بیش از دو سال به عنوان DFO از Koderma او تا به حال بازدید Naxal-تاثیر ایجاد نشده است. او دریافت یادآوری مداوم از مقامات در رانچی به صرف unutilised تومان 1.5 لاخ در دولت تحریم بودجه اختصاص یافته به روستا. در یک جلسه از او پرسید: محلی محدوده افسر که اغلب با تعامل Simarkundi ساکنان در مورد آنچه که مورد نیاز است.

چه ساکنان به شدت مورد نیاز بود آب آشامیدنی هست. برای دسترسی به آب آنها تا به حال به استخراج آن توسط حفاری خشکی بستر رودخانه مجاور بود که پس از آن جمع آوری شده در خاکی گلدان. همکاری با مقامات محلی آنها تحریم ساخت و ساز از 30 فوت نوشیدن آب به خوبی در هزینه تومان 78,000. مایل به دیدن اگر وجود دارد هر گونه پیشرفت در ساخت این خوب, Siddharth در بازدید از این روستا برای اولین بار در ژانویه سال 2006 انجام دو ساعته.

“خوب بود تقریبا کامل و بسیار خوبی انجام. و من سقوط در عشق با ایجاد کرد. در اینجا من در بر داشت همگن جمعیتی مشخصات که من احساس می تواند موفق بر خلاف من آزمایش های پیش از آن. پس از به خوبی ساخته شده بود که من آن را ببینید در هر آخر هفته. هر یکشنبه من می خواهم پیاده روی 14 کیلومتری ایجاد کرد به عقب و جلو. من حدود 40 جمله بازديد و پس از چند ماه روستاییان انجام برخی از کار تعمیر در جنگل دستگاه که به من اجازه برای بازدید بر روی یک موتور سیکلت. امروز شما می توانید در ماشین خود می گوید:” Siddharth.

ظرف شش ماه از مداخله ساکنان تا به حال به طور داوطلبانه داده مشروب از طریق یک قطعنامه گرفته شده در به طور منظم خود را گرم sabhas. وجود دارد حدود 40 خانوار با 35 هکتار از زمین های کشاورزی است که درآمد کل فقط 20 ، 000 تومان یک سال از زمانی که کشاورزی Siddharth اول بازدید کرد.

امروز ساکنان تومان درآمد 47 لاخ سالانه از کشاورزی و متفقین دامپروری فعالیت است. در یک روستا که در آن وجود ندارد تنها خوبی که از آن یک نفر می تواند نوشیدنی از امروز وجود ندارد حتی یک اینچ است که نه آبی.

“وجود بهبود قابل توجهی در مزرعه شیوه های. آنها را متوقف برش تخته و الوار از جنگل ها و به جای گره خورده است rakhis بر روی درختان. ما موفق خطاب شیوه های عقب مانده مانند ازدواج کودکان بهبود بهداشت و امکانات معرفی شده به طور منظم مجموعه ای از زباله, خانواده, برنامه ریزی و اقدامات تنبیهی علیه خشونت خانگی در میان چیزهای دیگر. با کمک از MGNREGA ما ساخته شده یک kuccha جاده به روستا که پس از باران های سنگین روستاییان را تعمیر. این همه تغییر رخ داده در دو سال,” او می گوید.

Siddharth منتقل شد و از Koderma به رانچی در سال 2008 اما حتی پس از آن او را دیدار کرد هر یکشنبه برای پنج سال آینده برای اطمینان از این تغییرات دائمی است.

Jharkhand
مشاوره با زنان از جامعه محلی در آرا و Keram.

مدل

چگونه این اتفاق می افتد ؟ Siddharth تشریح مراحل زیر است:

1. سرمایه گذاری در روستا: هیچ تغییر اتفاق می افتد اگر مقامات فقط نشستن در دهلی نو منطقه و یا بلوک ستاد. برای Ara, Keram و Simarkundi, Siddharth را صرف هر آخر هفته جذاب با ساکنان آن و درک نیازهای خود را.

2. سازماندهی روستا در سطح گرم sabhas: “از هند با 6.5 لاخ روستاها وجود دارد به سختی هر جایی که گرم sabhas برگزار می شود صادقانه و به طور منظم. به عنوان یک نتیجه نمی صرف زمان کافی به فکر می کنم عمدی و بحث در مورد مشکلات خود می گوید:” Siddharth.

3. Lok Shikshan: ضروری است برای احترام به دانش و خرد از مردم. آیا اعمال خود اندیشه یا ایدئولوژی و شروع از چه ساکنان در حال حاضر می دانیم. به عنوان یک نتیجه, آنها باید اعتماد به نفس در مورد خود و توانایی ها و نقاط قوت. هنگامی که اعتماد ایجاد شده است برخی از ورودی های اضافی داده خواهد شد و خواهد شد که به آسانی پذیرفته شده توسط آنها می گوید: Siddharth. تحت Lok Shikshan موضوع پاکیزگی گرفته شده است تا برای اولین بار.

تاثیر حضور و مشارکت شهروندان در پاکیزگی درایو است که بلافاصله قابل مشاهده است. این پاکیزگی درایوهای به پنج بخش تقسیم شده — پاک کردن بوته های همراه را ایجاد کرد شاهراه و زمینه جمع آوری زباله های پلاستیکی بازیافت آب خاکستری, ساخت کمپوست چاله دور از خوابگاه و اطمینان اساسی امکانات بهداشتی برای باز اجابت مزاج رایگان ایجاد کرد.

هنگامی که ساکنان درگیر در این فعالیت ها برای 10 مستمر روز یا بیشتر آنها حتی نمی دانیم خود را ایجاد کرد. جاده های پهن تر چون بوته ها پاکسازی شده اند. زمینه ها از بوته. تمام پلاستیکی را برداشت و جمع آوری شده در مخازن. وجود دارد یک SOP برای تمام این فرآیندها و تاثیر بسیار سریع است که تولید آن اعتماد عمومی.

“سنت ‘Shramdaan’ است که اغلب غیر موجود در روستاهای ما. اما زمانی که آنها درگیر در چنین پاکیزگی فعالیت های خود را وجود دارد افزایش اعتماد عمومی. کار من این است که برای القای حس عزت و غرور و مالکیت خود را ایجاد کرد. آموزش آنها را بدون اخراج خود را ورودی و دانش بومی از منابع طبیعی خود را نیز یک بخش حیاتی از مداخله. ما نمی خواهیم ما ساکنان این روستا به نوبه خود به گدا تماما وابسته به دولت برای بقا است. در عرض دو تا سه هفته محیط زیست در این روستا شروع می شود را تغییر دهید. مردم شروع به گرد هم می آیند و متحد می گوید:” Siddharth.

رشد اعتماد به نفس عمومی و مالکیت واقعی باربری در مورد برنامه های دولت مانند MGNREGA اجرا شده در این روستا است. ساکنان مالکیت کامل برای هر گونه توسعه ای کار می کند که اتفاق می افتد از حفر کانال احداث مخازن جمع آوری آب باران ساختار و یا بررسی سدها به ساختمان گاو میریزد برای دام است.

ارتقاء

Jharkhand
فعال کردن به طور منظم گرم sabhas است که بخش مهمی از این فرایند است.

موفقیت آرا و Keram

“ما شروع با مسائل اجتماعی ، اولین و مهمترین آن ضروری است که به طور منظم گرم sabhas برگزار می شود بر اساس این هفته که در آن هر کس صرف نظر از جنسيت حضور خواهد داشت. در اینجا ساکنان را مورد بحث و تأمل در مسائل مربوط به خود را ایجاد کرد. ما تمرکز بر روی مسائلی است که می تواند حل شود توسط ساکنان خود و خارج و یا حمایت از دولت مورد نیاز است. برای مثال ساخت روستای خود را مشروب, رایگان, پاکیزگی در همه اشکال و تنظیم خانواده, پیشگیری, کودک, ازدواج, کودک, کار, تمرکز بر آموزش و پرورش از دختران جوان پرداختن به خشونت و خرافات و غیره” می گوید: Siddharth.

پس از مسائل فوق خطاب موفقیت ساکنان را به سلامت, تغذیه, معیشت و آب و جنگل و کشاورزی-مسائل مربوط.

“اولین چیزی که Siddharth آقا به من گفت این بود که به صرف زمان با ساکنان آنجا دیدار با آنها صحبت کنید و آنها را درک خود را از زندگی روزانه خود را دوست داشتن و دوست نداشتن و درک اجتماعی و زیست محیطی ، در حالی که گوش دادن به آنها را به من داد. ورودی و همچنین در مورد چگونه ما می تواند کمک به آنها می گوید:” Sunil Sharma سابق مشاور با یک شرکت خصوصی در رانچی کار کرده است که بسیار نزدیک با Siddharth در آرا و Keram پس از مارس 2016.

“پس گفت: مسائل اجتماعی خطاب ما را از آنها بخواهید آنچه آنها نیاز دارند و از طریق برنامه های مانند MGNREGA کمک به آنها در ساخت جاده ها و آب آشامیدنی چاه کانال گاو میریزد بز, میریزد, چک-سدها و توسعه ساختارهای,” او اضافه می کند.

در عرض یک سال, مردم آمد با هم از طریق MGNREGA با این نسخهها کار در آب و خاک حفاظت جمع آوری آب باران ساخت و ساز و گاو میریزد بز میریزد ،

“از طریق این پروژه ما به کارگردانی آنها را به بهتر امرار معاش گزینه های مانند مرغ و بز کشاورزی و شیلات. در 2017-18 ما ساخته شده جمع آوری آب باران که آب مطرح جداول. از کشاورزی بخش ما به معرفی آبیاری قطره ای به کشاورزان و همچنین اجازه داده است که آنها خود را به گسترش وسعت زمین به جریب. هر یک از زمین های کشاورزی در حال حاضر رشد می کند در مورد سه محصول در یک زمان و نزدیک به 60 هکتار از زمین های خود را تحت آبیاری قطره ای می گوید:” سونیل.

در سال بعد آنها اجرا Shramdaan سیستم و ساخته شده 700 پوند چک-سدها و کشت نهال بی ثمر در زمین جنگل.

Jharkhand
کلید توسعه کار می کند.

“کشاورزان که یک بار کسب درآمد از 3000 در هر ماه در حال حاضر درآمد مورد 15,000 تومان در هر ماه است. یکی از ساکنان رامش Bedia ساخته شده است که یک کوشد برای خود گاو در حال حاضر مبادرت به فروش شیر به طور منظم علاوه بر کشاورزی” او می گوید.

“[این] shramdaan دارای نقش کلیدی در متحد کردن گرم سبها. [Siddharth] Tripathi آقا به ما گفت به همچنین سازماندهی ‘ون Raksha Bandhan’ (بستن مقدس موضوع به درختان تعهد به حفاظت از آنها). او انگیزه ما را برای اجتناب از دخانیات و الکل و ترغیب روستاییان برای قرار دادن پول خود را برای استفاده بهتر. هیچ نگاه به عقب پس از آن می گوید:” گرم Pradhan از آرا ایجاد کرد Gopal Bedia صحبت به هند اکسپرس.

“این دو روستا درخشان نمونه از چگونه اگر یک گرم (روستا) می خواهد به انجام کارهای خود به خود هیچ چیز غیر ممکن است. هیچ دولتی طرح می تواند موفقیت بدون مردم همکاری است. دولت تنها حمایت تلاش های خود را از طریق MGNREGA طرح و امرار معاش گزینه های مانند شیلات و طیور. اما مردم از روستاها تضمین واقعی پیاده سازی در یک سال گذشته گفت:” Manoj Kumar سابق معاون کمیسر رانچی در مصاحبه با تلگراف در ماه جولای 2017.

(حسن نیت ارائه میدهد تصویر Siddharth Tripathi IFS)

تکرار این مدل در روستاهای دیگر در Jharkhand

بر اساس موفقیت تبدیل Simarkundi, Ara و Keram به خود متکی روستاهای دولت Jharkhand پرسید: Siddharth به خلبان این مدل در تمام روستاها در خونتی منطقه تحت Deen Dayal گرم Swavalamban Yojana.

شروع در ماه سپتامبر سال 2019 این مدل اجرا شده در 80 روستا می باشد. با وجود Jharkhand مجمع انتخابات و COVID-19, Siddharth ادعا می کند که نزدیک به 35 روستا باید زمانی در حدود 80% از موفقیت دیده می شود در آرا و Keram.

اما چه چیزی متفاوت در مورد این مدل این است که تاکید ویژه بر زنان محلی برای تعامل در جامعه بسیج. این بود معرفی شده بر اساس Siddharth را آموخته در سراسر این سه روستا که در آن او را دیدم زنان مصرف شارژ از طرح های مانند ممنوعیت مشروب پاکیزگی درایو و رشد و نمو می کند.

“در هر منطقه ما دیده بانی فعال زنان از یک روستا و یا مناطق اطراف که به نام” Lok Preraks.’ ما را انتخاب کنید و آنها را بر اساس دستورالعمل های خاص مانند آنها نباید پرستاری مادران تمایل به صرف هفته دور از خانه صحبت می کنند زبان هندی یا گویش محلی و کیفیت بیان شده است. حدود 10 روز این زنان آموزش دیده در سطح بلوک در درک ویژگی های کلیدی از یک روستا اعم از آن جمعیتی ترکیب محیط طبیعی و منابع به جامعه بسیج می گوید:” سونیل.

اما خود آموزش می کند پایان ندارد وجود دارد. پس از گذراندن چهار ماه در یک روستای خاص که آنها دریافت یک حق یا مزد اموزگار آنها به خانه برگشت و یک بار دیگر آموزش دیده در سطح بلوک که در آن آنها در حال حاضر آموخته های خود را و انتخاب کنید تا بیشتر درس های ارزشمند برای پنج روز.

از این آموزش زنان دو زن نگهداری می شوند مسئول یک خوشه از چهار روستا. مزیت آن این است که آنها بهتر می تواند برقراری ارتباط با دیگر زنان و دختران و پسران نوجوان در این روستا است. اساسا کار Siddharth انجام داده بود در Simarkundi و سونیل در آرا و Keram در حال حاضر در حال انجام توسط این زنان است.

توسعه پروژه های در حال انجام توسط زنان ساکنان آرا و Keram.

“به آرامی آنها شروع به سازماندهی گرم سبها تشویق مردم به پیوستن به ملاقات هفتگی که در آن آنها بحث در مورد مشکلات خود را. این زنان به سختی تکمیل مدرسه اما نشان داده اند که ظرفیت واقعی به بسیج این جوامع است. در حالی که من در بازدید از این روستاها یک بار در هفته این زنان در حال حاضر 24/7. در هفته گذشته خود 13 روستا را تبدیل به مشروب که آزاد کردن درآمد است که می تواند صرف بیشتر مولد. هنگامی که شما واقعا سرمایه گذاری در توسعه خود ساکنان شروع به باور شما و آمد در هیئت مدیره می گوید:” Siddharth.

“با این مدل من حاوی این سه در روستاهای, آنچه ما می بینیم این است که در دو سال و نیم یک روستا می شود فقر و جمعی خود را درآمد افزایش پنج بار. این برنامه نه تنها می تواند رشد در Jharkhand, اما در سراسر هند” او می گوید.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter