آن زمان 1,100 متر برای پیدا کردن Gond Adivasi که برنده بریتانیا بالاترین جایزه شجاعت

فراموش شده, توسط, تاریخ, Amit Bhagat کشف داستان شگفت انگیز خود را نزدیک به 95 سال بعد—درون Naxal متاثر از جنگل.

ارتقاء

Do شما در مورد Sama Veladi یک مرد از مادیا-Gond قبیله از اعماق جنگل های امروزی Gadchiroli منطقه ماهاراشترا که اعطا شد با آلبرت مدال (نجات بخش) در 9 نوامبر 1924?

در آن زمان آلبرت مدال شد و در کمترین زمان صلح و شجاعت جایزه تحت امپراتوری بریتانیا بود اعطا بر سما توسط King George V به صورت باور نکردنی خود را به عمل شجاعت.

Sama یکی از تنها دو هندی شهروندان به دریافت این جایزه در کنار قایقرانی به نام غریب شاه بود که نجات 45 مسافر از غرق شدن در Yamuna یک دهه قبل است.

پس چه اتفاقی افتاد ؟

با توجه به لندن روزنامه در گزارش 12 مارس سال 1925 HS جورج معاون کنسرواتور از جنوب Chanda بخش (در حال حاضر بعد Sironcha tehsil از Gadchiroli منطقه) از استان مرکزی که به تازگی به اتمام جنگل بازرسی. او از بازگشت به کمپ در امتداد یک مسیر جنگل همراه توسط Sama Veladi [به عنوان Veladi Sammai در انگلیسی, اخبار بریده] بود که حمل جورج تفنگ و رفتن جلو.

“به طور ناگهانی و بدون هشدار خوردن ببر شروع به پریدن کرد بر جورج را کشف و ضبط او را با گردن و اقدام به کشیدن او به جنگل. Veladi Sammai رفتار با شجاعت فوق العاده ای: او با عجله در ببر قرار می گیرد پوزه از اسلحه (12-با مته سوراخ تفنگ ساچمهای) در برابر آن و ماشه کشیده شد اما قادر به تخلیه این سلاح با توجه به ایمنی گرفتن که با او آشنا نبود” یادداشت گزارش.

در مبارزه خشونت آمیز است که در گرفت او متوسل به ضرب و شتم ببر با سهام از تفنگ بر سر آن تا حیوان اجازه جورج گلو شل. این یک متعال مبارزه و بعد ببر علائم دندان داشت و از هشت اینچ در هر بشکه از تفنگ است. او سپس فریاد زد و دست تکان داد اسلحه خود را در نتیجه رانندگی ببر برای یک فاصله کوتاه. پس از مبارزه جورج کردم اما سقوط بلافاصله به سما اسلحه.

“آقای Geroge بود به شدت گاز گرفته در گردن و پوشش داده شده با خون با Gond کمک او موفق به تلو تلو خوردن به آرامی در امتداد و به اردوگاه خود بود که حدود دو مایل دور” می افزاید: این گزارش.

در کل این سفر این ببر نگه داشته و پس ساما بود که حمل جورج روی شانه های او را در حالی که در حال اجرا به سمت “Murwai جنگل روستای’ به نزدیکترین انگلیسی, اردوگاه. آن را ساده و در سفر به سما تا به حال به حرکت تند پشته و جریان به سرعت به عنوان او می تواند در حالی که ببر به دنبال بوی خون.

“ببر و به دنبال آنها را برای برخی از راه دور اما نگه داشته بود با فریاد و تظاهرات Gond” گزارش گاردین در 14 مارس سال 1925.

آنها به نحوی رسیده اردوگاه در Murwai که در آن جورج بود بلافاصله به Chanda (حال و روز چندراپور و سرمایه از یک منطقه در استان مرکزی است که همچنین شامل حال بعد Gadchiroli منطقه) برای درمان و پس از آن به بیمارستان مایو در Nagpur که در آن زمان او 11 ماه به بهبودی کامل.

Sama اهدا شد مدال آلبرت اما از آنجا که او نمی تواند در سفر به لندن به قبول این جایزه او به نام به مرکز استان از ناگپور. او موفق به دریافت آن از فرماندار مرکز استان, Sir Frank حیله گر. گزارش ها نشان می دهد در آن زمان که Sama نشان داد تا صرفا پوشیدن loincloth. بنابراین به جای سنجاق مدال فرماندار آن را به او داد در دست خود را. علاوه بر مدال به او اعطا شد کمربند نقره ای و نقره ای armlet با نام خود را محاط در آن را به عنوان به خوبی.

Gond
آلبرت مدال اعطا به سما Veladi (حسن نیت ارائه میدهد عکس Amit Bhagat)

پیدا کردن Sama Veladi

ما نمی خواهد می دانم هر چیزی در مورد Sama Veladi و شجاعت خود را اگر آن را برای Amit Bhagat, a 33-year-old مستقل محقق است که همچنین یک افسر اداری با ایالات هند شرکت بیمه.

یک بمبئی بومی Amit ارسال شده در چندراپور بازگشت در ماه نوامبر 2014. گذشته از روز خود را در نزدیکی این چرم گاومیش تاریخ شروع بازدید از معروف توریستی در این منطقه است.

خسته از تورهای معمولی او به زودی رفت و به جنگل های چندراپور-بهندرا کمربند که در آن او را کشف هشت megalithic (یادبود متشکل از یک سنگ بزرگ تشکیل بخشی از یک ساختار ماقبل تاریخ) سایت نزدیک به 30 حجر سایت ها و کشف منحصر به فرد باستان شناسی در سایت در آستانه تجاوز توسط دولت که می خواستم برای ساخت یک تومان 1000 کرور روپیه کالج پزشکی و بیمارستان.

از طریق خود تحقیقات گسترده ای او کشف طولانی نادیده گرفته قبل از تاریخی سایت Papmiyan Tekdi داخل ترکیب دیوار بیمارستان. واقع در بانک ها از Jharpat رودخانه انشعاب از وردها رودخانه, سایت برای اولین بار کشف شد توسط LK Srinivasan از انجمن باستان شناسی هند (ASI) در سال 1961. در سایت باستان شناسی می یابد مانند ابزار سنگ و فسیل تاریخ بیش از 150 ، 000 سال است.

در واقع این منطقه باستانی قابل توجه مخزن از شگفتی های باستان شناسی قدمت آن به دوران دایناسورها که پرسه می زدند این قطعات نزدیک به 200 میلیون سال پیش. شواهد برای همین آمد از پیدا کردن پوسته تخم دایناسور کشف شده در نزدیکی Pisdura منطقه است.

“به جای فقیرانه تماشای تخریب این ارزش سایت من می خواستم به آن را ذخیره کنید و در نتیجه به همه مقامات از جمله سانتی متر ، خلاصه بعد از یک کشمکش با مقامات محلی از جمله دولت های باستان شناسی بخش و ASI در ماهاراشترا وزیر در زمان cognisance از من تقاضا و اجازه برای تاسیس این موزه نمایش سن سنگ ابزار و حفظ سایت ماقبل تاریخ در کالج مدتی در نوامبر سال 2018 است. آنها حتی صادر اعطای تومان 5 کرور برای ساخت یک پارک ماقبل تاریخ در آن سایت. این امر می تواند اولین پارک ماقبل تاریخ در نوع خود در جنوب آسیا می گوید:” Amit, زبان, به , بهتر, هندوستان.

Gond
Amit Bhagat (حسن نیت ارائه میدهد عکس Facebook)

علاوه بر همه این کار او حتی بازدید نزدیک به 800 روستا در این بخش در طول چهار سال است که او تا به حال شده است, نوشته شده در چندراپور به عنوان بخشی از تحقیقات خود را کار می کنند. به لطف خود تقابل با دولت و وزیر در Papmiyan Tekdi موضوع منتقل شد به بمبئی در 29 ژانویه 2019.

در حال حاضر ارسال شده دور از منطقه او تصمیم گرفت به جای به حفاری در برخی از روزنامه انگلیسی archives مورد بزرگتر Vidarbha منطقه است.

“حتی اگر Gonds بود به حکم پر از تپه و مناطق مرکزی هند برای 500 سال از اواسط قرن 13 تا قرن 18 (1751) یا به طور مستقل و یا به عنوان اتباع از مغول تعداد بسیار کمی وجود دارد اسناد تاریخی نوشته شده است در مورد آنها. تنها منبع قابل اعتماد از تاریخ خود شد و در دسترس در منابع. در حالی که رفتن را از طریق یک مارس 1925 نسخه از لندن روزنامه, من در سراسر مقاله کوتاه در مورد Veladi Sammai. نام این روستا که در لندن روزنامه ‘Murwai,’ صدا بسیار عجیب و غریب است چرا که من هرگز در مورد آن با وجود گسترده سفر. اما داستان آنقدر جذاب” او اشاره می کند.

در طول تحقیقات خود او شروع به حفر عمیق و برای اولین بار کشف کار شناس Govind Sadashiv Ghurye به دنبال استنلی Jepson کتاب ‘بازی بزرگ برخورد و در نهایت برید کل RG برتون رساله, ‘کتاب انسان خواران.’ همه آنها تا به حال به طور خلاصه نوشته شده است در مورد چگونه سما را نجات داد یک افسر جنگل و اعطا شد آلبرت مدال.

او همچنین در نگاه روزنامه انگلیسی archives یافت و تقریبا 10-12 چنین اخبار بریده با همان داستان است. شاید او فکر آن اخبار سیم آژانس است که ممکن است عرضه این گزارش به نشریات در استرالیا اسکاتلند و بریتانیا در سراسر مه-ژوئن 1925.

این منجر شد او را به این باور است که این خبر پس از آن پوشش داده شده توسط بسیاری از نشریات.

آنچه به دنبال آن بود که تحقیقات خود را به آلبرت مدال. اولین نهاد سلطنتی حکم در 7 مارس سال 1866 مدال نامگذاری شد پس از پرنس آلبرت همسر ملکه ویکتوریا و ارزانی کسانی که انجام کراماتی از شجاعت و خطر زندگی خود را برای نجات دیگران در زمان صلح.

اما علاوه بر مجموعه ای از اخبار بریده در Sama Veladi وجود دارد هیچ دیگر ثبت و یا اشاره او عمل می کنند.

“در روزنامه بریده بود وجود دارد یک اشاره از ‘جنوبی Chanda جنگل’. پس از این نامگذاری بود از بین رفته و وجود ندارد در حال حاضر من بنمايد نام تمام روستاهای در چندراپور و Gadchiroli منطقه—وجود حدود 3500 از آنها—اما بدون ایجاد کرد به نام “Murwai’ که نام ذکر شده در پرونده. بنابراین من تصمیم گرفتم برای پیدا کردن نام از روستاها که صدا مشابه مانند Murmadi, Murmuri, Murumbodi و Morawahi ، حدود 20-25 از آنها” او به یاد می آورد.

او در تماس با تمام جنگل مقامات در این بخش و از آنها پرسیدم که آیا آنها می دانستند که از این شخصیت و چنین حادثه ای تا کنون اتفاق می افتد. اما آنها در پاسخ با تأکید بیان کرد که این حادثه اتفاق افتاده در مناطق خود از صلاحیت آنها باشد. تمایلی به رها کردن او شروع به تحقیق اطلاعات تماس با بازنشسته جنگل افسران که در حال خدمت در منطقه در 1960s و 70s به. اما آنها بیش از حد هرگز در مورد این حادثه است.

“چگونه می توان آنها را نمی دانند و از چنین حادثه? عتیقه مدال اهدا شد یک ماده از غرور و افتخار برای کشور ما و به جنگل-خانه Gond قبیله. من پس از آن تماس قبیله ای پژوهش و آموزش موسسه در پونا و مدیر آن است. وقتی از او پرسیدم او تا به حال هیچ ایده و به جای آن به من تماس موسسه کتابخانه استاد راهنما. من حفظ تماس سرپرست برای سه ماه اما نمی شنوند از او” او به یاد می آورد.

Gond
یک تصویر از این حادثه توسط هنرمند Jay Salian (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Amit Bhagat)

دستیابی به موفقیت

او به زودی در سراسر بازنشسته هند خدمات جنگل افسر VT Patki که بازنشسته شده بود به عنوان رئیس کنسرواتور از چندراپور منطقه است. Patki بود که در 70s, او تا به حال یک بار به عنوان بخشی از جنگل افسر در خدمت Allapalli بخش چندراپور منطقه بین سال 1978 و 1981.

در حالی که او تا به حال هیچ اطلاعاتی در مورد آلبرت مدال و هنگامی که آن حادثه اتفاق افتاده گفت: Amit در مورد یک روستا به نام پس از Britisher به نام “Georgepetha’ پس از سابق بریتانیا افسر جنگل. نقشه های گوگل بر روی آن نام خود را خراب فرم ‘Jarjpetha.’

“این بود که من برای اولین بار دستیابی به موفقیت بزرگ پس از HS جورج رقم مرکزی در این داستان. در حالی که سراغ ایجاد کرد من در نهایت در سراسر Mudewahi واقع شده بود عمیق در داخل Aheri Taluka در Gadchiroli منطقه و Naxalite خاک. من بسته بندی شده در کیسه های من مرتب برای یک مترجم وجود دارد که می تواند صحبت می کنند خود را از گویش تلوگو و بومی مادیا Gond زبان و شروع من 1,100 متر سفر از بمبئی به یادگیری بیشتر در مورد Sama Veladi می گوید:” Amit.

ارتقاء

پس از 26 ساعت سفر او وارد محدوده جنگل از Bamani محدوده است که به سختی به 15-20 متر از ایجاد کرد. اما محدوده افسر وجود دارد به او گفت که با وجود در خدمت سه سال او تا به حال هرگز یک بار بازدید از این روستا به دلیل آن در نظر گرفته شد بیش از حد خطرناک است. آخرین بار او پا را هر کسی تا به حال سوزانده وسیله نقلیه خود را.

“از آن گرفته شده بود من یک ماه برای جمع آوری تمام سرنخ ها اما من در واقع رفت و به آن روستا کور نمی دانستند که آیا این همان ایجاد کرد Sama Veladi مواجه می شوند. نه جنگل و نه نگهبان جنگل بودند که deputised به همراه من و استفاده می شود برای زندگی در یک روستا در نزدیکی شنیده بود چنین حادثه ای تا کنون در نظر گرفتن محل نزدیک به 100 سال پیش است. هنگامی که من وارد این روستا در 18 مارس 2019 با این حال من برای اولین بار ملاقات Sama نوه Linga های بالفعل Sarpanch از آن ایجاد کرد و سپس Sama پسر Joga یک مرد در 70s به. پس از کمی مردد خود و خانواده خود نوع به اندازه کافی به خارج کردن Sama است اموال باارزش از جمله آلبرت مدال نقره armlet با نام خود را محاط در آن یک کمربند نقره ای و حتی منشور به او 45 هکتار از زمین های” او می گوید.

Gond
Joga Veladi (سما را مهتر پسر) با مدال نقره armlet و منشور. (حسن نیت ارائه میدهد عکس Amit Bhagat)

Linga گفت: او همه چیز در مورد Sama داستان در مادیا و تلوگو و حتی او را به این سایت حمله ببر زیر دشوار بازحمت حرکت کردن از طریق خشک جنگل برگریز. از طریق Linga, قصه های Amit پیدا کردن چگونه مدیون جورج احساس نسبت به ساما. چنین رابطه آنها توسعه یافته است که جورج تاسیس یک جنگل روستای مجاور به Mudewahi نام آن را بعد از خودش کاشته کوچک رزرو جنگل و راه اندازی سیستم های آبیاری در این بخش است.

“علاوه بر این Geroge می دانست که در سما بود بی زمین و نبود هر گونه دارایی به عقب نشینی پس از او تا به حال خود را در سمت چپ صفحه اصلی روستا 100 متر دور پس از یک نزاع با برادران خود. بنابراین او رسیده به مخاطبین خود در وزارت جنگل و درخواست آنها را به لحاظ مالی او را پاداش نیز هست و او به زودی با توجه به یک سبد خرید با یک جفت گاو, یک خانه و با صدور سند (منشور) او را اعطای 45 هکتار زمین در 20 سال بعد در سال 1945” یادداشت Amit.

Gond
منشور با توجه به سما Veladi gifting او را 45 هکتار از زمین. (حسن نیت ارائه میدهد عکس Amit Bhagat)

اما طنز این بود که بومی مادیا Gonds بودند شکارچیان و کشاورزان و سما هرگز در زمان در اختیار داشتن زمین. HS جورج بازنشسته به عنوان رئیس کنسرواتور از جنگل برای کل استان مرکزی در سال 1947 و رفت و برگشت به بریتانیا. او در سال 1967 در حالی که Sama در گذشت در سال 1968.

نزدیک به 40 سال بعد ساما را به فرزندان رسیده به مقامات و درخواست از آنها برای زمین. از آنجا که مقامات تا به حال هیچ ایده ای در مورد ساما یا حادثه و سوابق خود را نشان داد که این قطعه از زمین تا به حال اختصاص داده شده به آنها خودداری کرد.

“فرزندان او هنوز در حال مبارزه است که نبرد. بنابراین من تماس DFO از آن منطقه RFO و محلی مددکار اجتماعی که در حال کمک به خانواده بازیابند که زمین. این روند هنوز هم تحت” اطلاع Amit.

در ضمن در یاد, Sama خانواده بنا سنگ یادبود (Menhir) که در آن بزرگ بامبو بطری symbolising عشق خود را برای toddy, آویزان به افتخار او. آنها به طور منظم پرداخت ادای احترام به او در هر جشنواره و طبق آداب و رسوم محلی ارائه اولین دانه از برداشت محصول خود را در هر سال به یادبود سنگ.

محل میدوی سمت Mudewahi که در آن Sama تمیز جورج زخم با آب و اعمال آب های وحشی گیاه دارویی است. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Amit Bhagat)

احترام به فرهنگ قبیله ای و میراث فرهنگی

Amit همیشه عمیق شیفتگی برای Vidarbha منطقه غنی, تاریخ, منابع طبیعی, جنگل وحشی و پر جنب و جوش فرهنگ است. اما آنچه که او متوجه است همچنین عمیق تقسیم بین Vidarbha و شهرهای مدرن غربی ماهاراشترا.

“آنها همیشه نگاه کردن بر مردم از منطقه ویژه adivasis زندگی در جنگل از گندوانا خواستار آنها را “jhadipatti” یا “مردم از جنگل های’. آنها به عنوان عقب مانده و منطقه و فرهنگ دریافت کمی احترام. در تخیل خود Vidarbha گسترش فقط به شهر ناگپور. اما زمانی که من در نوشته شده بود چندراپور من در بر داشت یک منطقه با یک توپوگرافی منحصر به فرد و زیبا ساکنان و یک تاریخ شگفت انگیز است که شامل حضور pre-historic sites, فسیل دایناسور در قرون وسطی قلعه معابد باستانی و منحصر به فرد گسترش فرهنگ قبیله ای است. خود را “عقب ماندگی” پس به صحبت بود چرا که آنها تا به حال متوجه قدرت خود را میراث. وجود دارد به سختی هر گونه سوابق Gond سلسله که lorded بیش از این تپه های جنگلی برای پنج قرن,” او می گوید.

Gond
سما را مهتر پسر Joga ایستاده علاوه بر Menhir از سما به خود حق است. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Amit Bhagat)

برای بالا بردن این جوامع و مبارزه با معضل Naxalism او معتقد است ماهاراشترا دولت باید به مادیا Gond جامعه نه تنها سرپرستی این ماقبل تاریخ سایت های که از طریق آنها می توانید کسب درآمد گردشگری اما همچنین شامل داستان Gond قهرمانان مانند Sama Veladi در دولت خود کتاب های درسی نیز هست.

“من نمی توانم این تاکید هر بیشتر. خود داستان باید گفته شود” او می گوید.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetHovardahttps://gelsincicek.com/BetvoletulipbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma