اسلام آباد HC اعلام ازدحام در زندان خلاف قانون اساسی

اسلام آباد: دادگاه عالی اسلام آباد (IHC) اعلام کرده است که ازدحام بیش از حد در زندان بر خلاف قانون اساسی بود و حکم داد که یک زندانی می تواند سو دولت و مقامات زندان برای درمان غیر انسانی در حبس آن گزارش شد در روز دوشنبه.

دادگاه روز یکشنبه با صدور بخشنامه به دولت فدرال و اسلام آباد کمیسر برای رعایت مقررات در زندان های دستی و همچنین در کنوانسیون های بین المللی و معاهدات مربوط به رفاه زندانیان طلوع نیوز گزارش داد.

38-صفحه حکم نوشته شده توسط IHC رئیس دادگستری اطهر Minallah با اشاره به شرایط نگران کننده زندانیان نقاط ضعف در سیستم عدالت کیفری و چگونه زندانیان به غیرانسانی.

“این غیر قابل تحمل و تکان دهنده ای غیر انسانی و اهانت آمیز درمان برجسته در مجموعه مقالات در دست ملاقات آستانه فرضی تصویر در بالا قضاوت” دادگاه مشاهده شده است.

“بنابراین واضح است که زندانی زندانیان در معرض غیر قابل تصور اهانت آمیز و غیرانسانی برجسته شده در این مقالات ممکن است تبدیل به حق به دنبال خسارت در برابر زندان و مقامات دولت است.”

دستور صادر شد در دادخواست توسط زندانیان از زندان مرکزی راولپندی گفت: Dawn news, report.

این زندانیان ادعا کرد که آنها نمی تواند دسترسی به دادگاه و ترس از مجازات توسط مقامات زندان برای تلاش برای جلب دادگاه با توجه به وضع اسفناک خود را.

این کشور به طور کلی جمعیت زندان شد و در حال حاضر 73,721 در حالی که ظرفیت مجاز از تمام زندان ها در پاکستان است 55,634 زندانیان.

در پنجاب 29 از 41 زندان داشت به سر می برند در حالی که در سند هشت زندان بودند و بنا به گزارش ها به سر می برند.

از 73,721 زندانیان در سراسر کشور بیش از 60 درصد به اعدام محکوم نشده است توسط هر دادگاه.

تعداد زیادی از زندانیان مبتلا به بیماری های جدی مانند HIV و سل و هپاتیت و بیماری های روانی.

منبع: IANS


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>