خود را ظرفشویی صابون مخفیانه آسیب رساندن به سلامت خود و محیط زیست ؟

مشترک ظرف صابون و مایعات می تواند آسیب رساندن به سلامت خود را حتی به عنوان آنها وعده درخشان, جیر جیر تمیز کردن ظروف. پس چگونه شما انتخاب کنید یک جایگزین امن?

ارتقاء

Dحرکت صابون نسبتا مدرن اختراع با تولید مایع ظرفشویی صابون ابتدا در دهه 1930 و ’40s. به عنوان آنها شروع به تولید در مقیاس صنعتی آنها به سرعت درآورده بسیاری از دیگر عوامل تمیز کردن که مردم با استفاده از زودتر از قبیل شن و ماسه و چوب خاکستر کود گاو خاکستر آجر یا استخوان گرد و غبار و نمکهای قلیایی مانند پخت و پز و نوشابه. حتی امروز آن است که یک عمل مشترک در مناطق روستایی هند به استفاده از شن و ماسه و فیبر نارگیل به مالش دادن ظروف تمیز….

پس چه چیزی آن را برای تمیز کردن ظروف موثر است ؟

ما تمیز کردن ظروف کثیف به خلاص شدن از شر چربی و بیت های مانده از مواد غذایی است که می تواند پوسیدگی و میزبان تمام انواع باکتری ها. بسیاری از غذاهای ما غذا خوردن در حال غنی از نفت و حیوانات چربی و پروتئین است که محلول در آب است. اگر شما یک بشقاب چرب زیر آب شما را پیدا خواهد کرد که جریان آب کردن بشقاب. دلیل این است که آب و روغن را مخلوط نیست. بنابراین شما نیاز به یک ماده است که به ارمغان می آورد آب و روغن با هم و آنها را آسان به شستشو کردن.

این است که در آن ظرف صابون می آید. صابون ظرفشویی یا مایعات ترکیبی از مواد دافع آب (آبگریز) و آب دوست (هیدروفیل) قطعات. این آبگریز اجزای دفع آب اما رسم مولکول های روغن و گریس. این اجزاء آب دوست هستند جذب آب و دفع چربی.

هنگامی که شما با مالش دادن یک کاسه با صابون های آبگریز می رسد از صابون مولکول به مولکول های روغن. هنگامی که شما به نوبه خود بر روی شیر آب دوست می رسد از صابون مولکول پیوند با مولکول های آب. بنابراین هر مولکول صابون گیر کرده به یک مولکول از آب و روغن ایجاد قطرات کوچک که در حال حاضر محلول در آب است. هنگامی که شما اسکراب کاسه و تحریک آن را زیر جریان آب و یا با یک شستشو عمل ذرات معلق در حال انجام سطح کاسه.

مدرن ماشین ظرفشویی مایعات نیز حاوی سورفکتانت ها یا عوامل سطح فعال که وظیفه اصلی است برای تغییر مالکیت از آب است. آنها کاهش کشش سطحی آب و آن را آسان تر به گسترش است. در آن باعث می شود آب وتر. سورفاکتانت هستند و کف عوامل است که همچنین کمک در تمیز کردن با شل کردن بیت از روغن و مواد غذایی از ظرف سطح و ساخت آنها آسان تر به شستشو کردن.

ظروف استفاده می کنید نیز تفاوت در چه حد گریس آرنج است نیاز به پاک کردن آنها. ظروف پلاستیک سخت ترین برای تمیز کردن پس از پلاستیک دارای چربی و روغن. شیشه و فلز هستند در حالی که ساده ترین تفلون با پوشش غذاهای ساده ترین برای تمیز کردن پس هیچ چیز چوب به آنها.

چه مشترک ظرف شستن مایعات باشد ؟

اکثر ظرفشویی مایعات امروز مصنوعی حاوی مواد شیمیایی است که می تواند مطرح قابل توجهی خطرات بهداشتی. این نگرانی در هند که در آن بسیاری ظرفشویی با دست انجام می شود. یکی از متداول ترین مواد تشکیل دهنده مایع ظرف صابون شامل سدیم لوریل سولفات (SLS) است که مورد استفاده برای برش از طریق گریس. زمانی که SLS جذب شده توسط سلول های پوست می تواند منجر به خارش و واکنش های آلرژیک.

Triclosan – Triclosan برای اولین بار مورد استفاده به عنوان آفت کش در سال 1969 اما از آنجا 90s از آن شروع می شود و به خانواده و بهداشت محصولات به دلیل توانایی خود را برای جلوگیری از رشد باکتری ها و قارچ. این باعث می شود آن را یک عنصر مشترک در محصولات ضد باکتری مانند شستن دست ظرفشویی صابون و مایعات, لوازم آرایشی, دهان شویه و خمیر دندان. در سال 2019 پس از FDA آمریکا ممنوعیت triclosan در مصرف کننده محصولات شرکت ها در هند بیش از حد شروع به بیدار به خطرات و به آرامی کاهش استفاده از triclosan از صابون و خمیر دندان.

اما همچنان اطلاعات بسیار کمی در مورد استفاده از triclosan در محصولات و تنها راه حضور خود معلوم است که با خواندن برچسب محصول. وجود دارد نصب شواهد نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض مداوم به triclosan می تواند تداخل با عضله توابع و همچنین تغییر هورمون قوانین و مقررات. Triclosan معمولا بیشتر منتقل شده به بدن از طریق استنشاق مصرف و جذب از طریق پوست. Triclosan سلامت اثرات عبارتند از سوزش پوست هورمون اختلال آلرژی و آسم تغییر هورمون تیروئید سوخت و ساز بدن و تومور توسعه است.

اثرات مضر آن پایان ندارد وجود دارد. زمانی که آن را وارد محیط زیست از طریق تخلیه فاضلاب و تصفيه triclosan تجمع در دریاچه ها و رودخانه ها که در آن خسارت گیاهان آبزی و حیوانات. آن را نیز یافت شده است که برای ورود به زنجیره غذایی از طریق آب آلوده.

فسفات – فسفات باعث می شود ظروف تمیز کننده اما همچنین می تواند باعث انباشت آب از آب بدن هنگامی که تبدیل شدن آنها به ظروف داخلی فاضلاب.

فرمالدئید – این استفاده می شود به عنوان یک عامل ضد باکتری و نگهدارنده. آن است که به طور گسترده ای مورد استفاده در مواد شوینده ظرف شستن مایعات و لوازم آرایشی از آن است که ارزان و به طور گسترده ای در دسترس است. فرمالدئید شناخته شده است به سمی برای انسان و باعث سوزش چشم و عفونت پوستی مانند درماتیت و اگزما به خصوص در میان کسانی که با تماس روزانه با این عوامل تمیز کردن.

عطر – آیا شما dishwash وعده خود را به من قرض ظروف عطر و بوی یک “باغ بهار” یا “صبح شبنم’? بسیاری از ظرفشویی مایعات حاوی عطر است که مجموعه ای از غیر مواد خاص است که می تواند بسیار سمی است. مصنوعی, رایحه شناخته شده اند به علت واکنش های آلرژیک تنفسی مشکل و مشکل پوست.

علاوه بر این وجود دارد که سایر مواد مضر در dishwash مایعات و ژل از جمله سدیم هیپوکلریت (آب ژاول), رنگها, الکل استفاده می شود که در مقادیر مختلف و می تواند اثر مخربی بر سلامت انسان.

راهنمایی برای دست شستن ظروف و به طور موثر

تجاری ظرف شستن صابون و مایعات و ژل طراحی شده برای تولید حجم زیادی از کف است که همه ما به معاشرت با یک خوبی تمیز می کند. آنها همچنین حاوی سنگین عوامل ضد باکتری است که وعده برای ضد عفونی کردن غذاهای ما اما در نهایت آسیب رساندن به سلامت ما به جای. در بسیاری از خانه های ما که در آن ظروف شسته شده به طور منظم, ما لازم نیست سخت پاک کننده های شیمیایی.

پس چگونه می توانم به شما اطمینان حاصل شود شما خوب تمیز در غذاهای خود را? در اینجا نحوه:

  1. انتخاب کردن برای یک dishwash مایع است که با استفاده از طبیعی و یا گیاهی ترکیب این مواد تشکیل دهنده آن را آسان به دریافت کنید که روغن و گریس بدون انجام یک شماره در سلامت خود و یا که از محیط زیست است.
  2. خیس کردن ظروف در آب قبل از شستشو – هرگز اجازه ذرات غذایی و روغن خشک در ظروف خود را. نه تنها آن را به آنها را سخت تر برای اسکراب, اما آن را نیز ضایعات زیادی آب بیشتر از اگر شما بلافاصله پس از شستشو ظروف با آب پس از پخت و پز و خوردن است.
  3. استفاده از آب داغ برای به خصوص خیره گریس – بسیاری از مواد غذایی که ما می خوریم می تواند به راحتی شسته و با استفاده از آب سرد است. اما آب داغ است یک گزینه خوب برای خلاص شدن از سختی گریس و برای از بین بردن باکتری های مضر است.
  4. به حداقل رساندن تماس با ما – اگر شما با استفاده از به طور منظم dishwash مایع به حداقل رساندن تماس با آن سمی مطالب با پوشیدن دستکش و یا با استفاده از یک برس شستشو با یک دسته.

اگر خود را dishwash مایع است هر یک از مواد ذکر شده در این مقاله بهتر است به دور ماندن از آن و یا استفاده از آن با احتیاط. اگر برچسب نمی کند, لیست مواد تشکیل دهنده آنها را بر روی وب سایت تولید کننده. بهترین شرط بندی شما این است به انتخاب کردن برای یک پوست پسند سازگار با محیط زیست جایگزین مانند خانه بهتر dishwash مایع است. آن است که ساخته شده از گیاه مبتنی بر سورفکتانت ها و مواد دیگر است که غیر سمی هستند که مصرف و آلودگی زمانی که شسته شده به محیط زیست است. آن را شل سختی خاک و گریس بدون اینکه خشن بر روی پوست خود را.

ارتقاء


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>