است که تیروئید من به دست آوردن وزن است ؟ 9 افسانه افشا و خنثی توسط یک دکتر

Dr Mugdha Tapdiya ما کمک می کند تا کم ارزش کردن برخی از اسطوره است که فراگیر بیماری تیروئید.

ارتقاء

Despite غده تیروئید اهمیت و شیوع بیماری تیروئید—با توجه به مجله غدد درون ریز و متابولیسم در حدود 42 میلیون نفر در هند رنج می برند از بیماری های تیروئید—منطقه رسیده است با اسطوره ها و اطلاعات غلط.

برای کمک به ما در دریافت حقایق راست بهتر هند صحبت می کرد به دکتر Mugdha Tapdiya, طب داخلی, کارت قرمز, New Delhi.

1. تنها زنان مستعد ابتلا به اختلالات تیروئیدی

“این یک افسانه بسیار رایج. در حالی که مطالعات نشان می دهد که زنان بیشتر تمایل به این بیماری نسبت بین مردان و زنانی که مبتلا به تیروئید 30:70. این بیماری در هر دو جنس” اشاره Dr Tapdiya.

مهم نیست که آیا شما یک مرد یا یک زن. طبق پزشکان ارشاد نمی تواند خود را به سطح TSH چک دوره ای برای اطمینان حاصل شود که شما می توانید شروع به درمان این بیماری به عنوان اوایل به عنوان آن را در بر داشت.

2. شما می دانید که اگر شما در کم کاری تیروئید (تیروئید underactive)

بازنمودی تصویر

در حالی که وجود دارد هیچ علائم خاص آن است که به بررسی توسط پزشک اگر شما احساس نیاز می گوید: Dr Tapdiya. اغلب علائم غیر اختصاصی و در نتیجه misattributed به هورمون شرایط مربوط به زنان مانند دوران یائسگی یا یائسگی.

“بهتر است برای دریافت یک چک آپ انجام می شود بدون اینکه مقرر به انجام یکی می گوید:” Dr Tapdiya. نظر از این که آیا کسی بداند که با علائم در صورتی که کم کاری تیروئید یا نه, Dr Tapdiya می گوید: “یبوست اندکی افزایش وزن میبخشد از ویژگی های ضخیم لب, تورم پا, از دست دادن اشتها و بی حالی و خشک پوست برخی از علائم است که یکی را مرتبط با هیپوتیروئید.”

3. کم کاری تیروئید باعث می شود آن را غیر ممکن است به از دست دادن وزن

“این یک اسطوره است که می گوید:” Dr Tapdiya. وزن است که نسبت به کم کاری تیروئید است که بیش از 3 تا 4 کیلوگرم و در مواردی که سطوح بالا و بین 2 تا 3 کیلوگرم در مواردی که سطح متوسط هستند.

به گفته دکتر Tapdiya اگر یکی مصرف دارو برای درمان کم کاری تیروئید پس از آن ممکن است که بازال متابولیسم پایین می رود و آن را دشوار است به از دست دادن وزن هنگامی که نسبت به کسی که ندارد کم کاری تیروئید. این است که یک دلیل برای یک تا نه منجر به یک شیوه زندگی سالم است.

4. کم کاری تیروئید یک شیوه زندگی, اختلال

Dr Tapdiya

“این درست نیست” می گوید: Dr Tapdiya. “بسیاری از زمان وجود دارد می تواند برخی از عوامل محیطی و یا حتی کمبود رژیم غذایی است که می تواند باعث کم کاری تیروئید. موارد وجود دارد که در آن حتی بارداری می تواند موجب کم کاری تیروئید که ممکن است یا نه بهتر است پس از تحویل” او می افزاید.

5. دارو را می توان متوقف شد

“هرگز توقف مصرف دارو بدون مشورت با دکتر خود. در برخی موارد اگر کم کاری تیروئید ناشی از برخی از اختلال ایمنی خودرو و یا کمبود رژیم غذایی و تصحیح یکی می تواند به توقف دارو اما حتی پس از آن آنها می توانند این کار را تنها پس از تست پزشکی می گوید:” Dr Tapdiya.

Dr Tapdiya همچنین اضافه می کند که کسانی که در پزشکی باید اطمینان حاصل شود که آنها آن را اولین چیزی که در صبح با معده خالی و آن را حداقل 30 دقیقه قبل از آنها خود را برای اولین بار از فنجان چای/قهوه یا صبحانه حتی.

6. تماشای آنچه که می خورید کمک خواهد کرد که مدیریت کم کاری تیروئید

Dr Tapdiya می گوید که بسیاری از بیمارانی که به او اغلب به او بگویید که در مورد رژیم های غذایی مختلف و متناوب مواد غذایی که آنها باور دارند که کمک خواهد کرد که در کنترل سطح TSH. Dr Tapdiya هشدار در برابر تلاش این رژیم غذایی و مواد غذایی و می گوید که “یکی باید تنها تکیه بر داروهای تجویز شده توسط پزشک خود.”

توجه داشته باشید که یک رژیم غذایی متعادل مناسب ضروری است اما نمی خواهد کمک در کاهش سطح TSH. یکی از نیاز به دارو به عنوان به خوبی.

7. زنان باردار باید به داروهای تیروئید

بازنمودی تصویر

“بر خلاف زمانی که باردار باید منظم تر و سخت کوش در داشتن دارو می گوید:” Dr Tapdiya. وجود دارد مطلقا هیچ مشکلی در ادامه به تجویز تیروئید درمان است. این دارو مورد نیاز است برای رشد مغز جنین.

“من توصیه می کنم بیشتر از من حامله بیماران به دو دوز خود در طول سه ماهه اول پس از هورمون بسیار مهم است برای جنین. کمبود این هورمون می تواند به شدت تحت تاثیر رشد مغز جنین می گوید:” Dr Tapdiya. ضروری است که از نزدیک نظارت بر سطح TSH تا ماه پنجم بارداری او می گوید.

ارتقاء

8. تنها میانسال یا مسن تر زنان مشکلات تیروئید

پاسخ به این, Dr Tapdiya می گوید: “این موارد ما معمولا کسانی که در 20 و بالاتر لزوما سن.”

او می افزاید که هر دو مردان و زنان می تواند به توسعه تیروئید بیماری در هر سنی است. در حالی که تحقیقات نشان می دهد که زنان بیشتر مستعد ابتلا به آن در مردان (حدود 30 درصد) نیز مبتلا هستند. هم وجود دارد برخی از موارد که در آن کودکان به بیماری تیروئید, اما این است که معمولا با توجه به کمبودهای غذایی.

9. هیچ کلم بروکلی و سویا برای کسانی که کم کاری تیروئید

“بله این درست است که می گوید:” Dr Tapdiya. وقتی پرسیده شد که چرا او توضیح می دهد که سبزیجات چلیپاءی — مانند گل کلم و کلم بروکلی و کلم بروکلی و سویا با دخالت چگونه غده تیروئید با استفاده از ید.

غده تیروئید با استفاده از ید از مواد غذایی به دو هورمون های تیروئید: تری یدوتیرونین و تیروکسین. همچنین فروشگاه های این هورمون تیروئید و انتشار آنها را به عنوان آنها مورد نیاز است. اگر آن را نمی تواند دسترسی ید به درستی و یا اگر وجود دارد به اندازه کافی ید در بدن خود را پس از آن سطح هورمون تیروئید کاهش خواهد یافت. این می تواند منجر به یک احساس خستگی, دچار افزایش وزن و در برخی موارد حتی احساس سرد.

در حالی که لازم است برای یک به طور کامل دور ماندن از این یکی باید اطمینان حاصل شود که تنها یک مقدار محدود از آن مصرف شده است.

چیزهایی که به دنبال هنگامی که شما مبتلا به کم کاری تیروئید:

1. فراموش نکنید که برای داروهای خود را به عنوان توصیه شده توسط پزشک خود.
2. در صورتی که شما از دست مصرف دارو را در یک روز, Dr Tapdiya می گوید که یکی می تواند تا دو روز دارو با هم ،
3. خود را TSH سطح بررسی می شود یک بار در هر شش ماه و حفظ آن را در زیر 2.5 mU/L
4. دریافت به اندازه کافی تمرین و تمرکز بر روی خوردن وعده های غذایی متعادل و مغذی.
5. نگه داشتن یک چشم نزدیک بر روی مو و ناخن سلامت – شما همچنین می تواند مکمل های تجویز شده توسط پزشک خود را برای همان. کسانی که کم کاری تیروئید دارند ناخن های شکننده و نازک.
6. شامل سبزیجات برگ سبز در مقدار زیادی به رژیم غذایی خود را.
7. هیچ جایگزین وجود دارد, پزشکی و یکی باید خودداری از تلاش و یا مصرف چیزهایی که نمی تجویز شده توسط پزشک واجد شرایط.

توجه داشته باشید: در حالی که ما گرفته اند دقت در قرار دادن این مقاله هم چیزی ذکر شده در اینجا باید انجام شود و بدون مشورت با پزشک خود.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>