IRS افسر تبدیل روستای مادری به ‘هوشمند’ مدل نقش با هدف بالا بردن 100 بیشتر!

کاریزماتیک رهبری و غیرت Dr Satyapal سینگ مینا ساخت راجستان روستاها خودکفا در پایداری و بهداشت و حفاظت از آب.

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


“My قصد این است برای تبدیل یک روستا به یک شهر. در عوض من می خواهم به رعایت فرهنگ ایجاد کرد در حالی که امکانات مدرن. این می تواند اتفاق می افتد اگر ما در آغاز یک تلاش جمعی با همکاری با روستاییان می گوید:” Dr Satyapal سینگ مینا. IRS افسر او مجموعه خود این کار دشوار در راجستان Dhanora ایجاد کرد در سال 2011.

اولین گام این بود که Dhanora رایگان از باز اجابت مزاج. او می گوید که قبل از Swachh بهارات تا سال 2015 تقریبا 96 درصد از خانوارها ندارد ، این وضع اسفناک تر بود از عدم را از زیرساخت ها است.

پس از پنج سال از شکست و انتقاد و سخت کار Dhanora 100 درصد باز اجابت مزاج رایگان (ODF) و همچنین اعتقاد به هند برای اولین بار ایجاد کرد داشتن فاضلاب خطوط با فاضلاب تصفيه اتصال تمام خانواده.

Dr Satyapal متوقف نمی وجود دارد. او در چندین بخش به حل چالش های دیگر و Dhanora هند برای اولین بار هوشمند ایجاد کرد.

Dr Satyapal سینگ مینا

چگونه او را متقاعد جمعیت 2,000+ به یک عمل آنها مرتبط با ‘parampara’? از طریق رهبری کاریزماتیک و غیرت.

Dr Satyapal که در حال حاضر ارسال شده اضافی به عنوان مدیر ایندور درآمد مالیاتی بخش ساخته شده است Dhanora پیشگام در زمینه پایداری و بهداشت و حفاظت از آب. دفعات بازدید: داستان کامل در اینجا.

“قریب به اتفاق از مشارکت مردم به من اعتماد به نفس برای رسیدگی به مشکلات بهداشت و حفاظت از آب, آموزش و پرورش, کشت و زرع و غیره” او می گوید بهتر است هند.

جالب, Dr Satyapal متولد و بزرگ شده در کشاورزی خانوادگی در Dhanora. او در ادامه برای تکمیل دکترای خود را در روابط بین المللی و همچنین اقدام به UPSC دو بار قبل از پاکسازی این بار سوم است.

“پیوستن به خدمات مدنی هرگز بخشی از طرح من. تنها در طول آماده سازی که من متوجه اهمیت یک کارمند. آن آموزش و پرورش است که به من کمک کرد درک قابل مشاهده شکاف بین مناطق شهری و روستایی. من می خواستم به پل این شکاف است.”

او آموخته است که آن را ممکن است به تغییر مردم را به رفتار و بسیج آنها برای جامعه را در دراز مدت و رفاه.

در طول این زمان او تا به حال ایده ‘Soch Badlo, Gaav Badlo’ (SBGB) داوطلب-led ابتکار جامعه به پیاده سازی این Dhanora مدل در سراسر چندین روستا در راجستان.

داوطلبان از SBGB

“هدف این است که برای تبدیل این مدل به یک جنبش و روستاهای خود کافی است. ما باید طناب در بیش از 3000 داوطلب که کار بر روی زمین برای اجرای برنامه های مختلف” او سهام.

قبل از کار در هر روستای SBGB تیم تشکیل یک جلسه عمومی با مردم محلی که در آن Panchayat کمیته نامیده می شود به عنوان بخشی از Soch Badlo Goav Badlo Yatra به بحث در مورد مشکلات خود را. بر اساس شدت آنها مقابله با یک موضوع در یک زمان.

“ما اجرا نمی ما کل مدل در یک یا چند روستا. ما را به عمل به عنوان در ضرورت. بنابراین در برخی از روستاهای ما حل کمبود آب مشکل آموزش و پرورش در دیگران و باز اجابت مزاج در برخی از,” تاکید Dr Satyapal.

ارتقاء

در اینجا 5 تاثیرگذار مدل های تغییر:

1. حل آب گلایه

در دهنرا ایجاد کرد (680 متر از Dhanora) دسترسی به آب آشامیدنی بسیار مهم بود مشکل تا SBGB دخالت در سال 2017.

“زنان در روستای ما خواهد راه رفتن تقریبا یک کیلومتر هر روز به بهانه آب از استخر در نزدیکی. تالاب را خشک و در تابستان ترک ما با هیچ آب برای هفته” Devendra سینگ یکی از ساکنان روستا و یک عضو از SGBG می گوید بهتر است هند.

پس از جدی بسیج در این Panchayat کمیته تحریم تومان 4 لاخ و هر خانواده اهدا 1,000 تومان برای خرید یک خط لوله جدید و مخزن آب. در ضمن کارگران در این روستا ارائه شده به آن را نصب کنید به صورت رایگان.

تیم حفر شده به عمق 400 فوت و نصب tubewell برای ارسال آب های زیرزمینی به 25000 لیتر ظرفیت مخزن از طریق خط لوله است. آنها نصب ده نقطه مشترک در سراسر روستا برای تامین آب شرب از مخزن مشترک به این شیپور خاموشی.

برای جلوگیری از آب های زیرزمینی تخلیه این تیم ساخته شده است دو سدهای کوچک در نزدیکی برکه به حفظ آب باران.

“آنها بسیاری از مشکلات در طول نصب و راه اندازی از جمله حفاری در نادرست جای بد و کیفیت, خط لوله, سنگ بزرگ است که ترک این خط لوله در ابتدا و بیشتر. اما ما یاد گرفتیم ما از اشتباهات و اجتناب از آنها را در حالی که انجام پروژه های مشابه در Badapura از Masalpur, Khinnot از Sarmthura و Yatrat ایجاد کرد” می افزاید: Devendra.

2. باز اجابت مزاج رایگان

واقع در باری Tehsil از دھول پور منطقه Gadarpura یک روستای کوچک با کمی بیش از 200 خانواده. پر جمعیت ایجاد کرد به سختی هر pucca جاده ها اجازه دهید به تنهایی یک اتصال جاده به روستای دیگر. اکثریت جمعیت آن بیسواد است و ترجیح میدهد زندگی در انزوا از جهان خارج است. توالت تا به حال ساخته نشده تاخت و تاز و مردم تا حد زیادی تمرین باز اجابت مزاج.

در برابر این پس زمینه متقاعد کردن آنها برای نصب توالت بود و در واقع یک وظیفه دلهره آور است. Dr Satyapal این SBGB تیم و دولت در امور اجرایی مشغول به کار در یک صدایی را در مورد یک رفتار را تغییر دهید.

“این تقریبا مثل déjà vu. در اینجا ما دوباره گفتن مردم در مورد خطرات ناشی از باز اجابت مزاج, چرا بهداشت بسیار مهم است و به همین ترتیب. برخی از روستاییان قابلی نداشت ما به عنوان ما خارجی ها” دکتر Satyapal recollects.

این تیم کمک کرد تا تقریبا 220 خانواده تهیه توالت کمک های مالی تحت Swachh بهارات Abhiyan و ساخت و ساز انجام شده توسط مقامات دولتی. در ضمن SBGB تیم جمع آوری کمک های مالی از مردم و داوطلبان و نصب یک خط لوله فاضلاب.

3. آموزش و پرورش

‘Shiksha پی ای Gyaan Badhao’ یکی از گل سرسبد برنامه های انجام شده در چندین روستا. هدف آن بالا بردن آگاهی در میان دانش آموزان متوسطه بخش خود را در مورد گزینه های حرفه ای.

پس از آموزش و پرورش است که به سختی در نظر گرفته مهم در اقصی نقاط راجستان Dr Satyapl راه اندازی کرده است Utthan مربیگری مرکز. این یک رقابتی آزمون مربیگری مرکز مجهز به wi-fi و امکانات پخش.

وی راه اندازی چهار تن از این مراکز در دولت با 3-4 حرفه ای معلمان در هر. آنها آماده سازی دانش آموزان برای امتحانات مانند راجستان عمومی کمیسیون خدمات و مشاغل دولتی در راه آهن و پلیس پستی و بانکی و تدریس بخش است. هر مرکز ساخته شده بود با جمع آوری وجوه از روستاییان.

دانش آموزان پرداخت هزینه ماهانه از 100 تومان و با ارائه ضروری stationeries کیسه مطالعه مواد و…. افزایش مشارکت دختران است یکی از اثرات قابل توجه است.

“دختران دلسرد از دنبال کردن آموزش عالی به دانشگاه های دور هستند. با آوردن این مراکز نزدیک ما ثبت شده است که بیش از 50 درصد از دانش آموزان ، پس از سال 2017 بیش از یک هزار دانش آموزان باید با استفاده از کلاس برای امتحانات ورودی” می گوید: Devendra.

این تیم نیز اجرا می شود 25 کتابخانه در سراسر راجستان برای ترویج خواندن در میان کودکان است.

پست مستند Dr Satyapal راه اندازی خواهد شد زنده و آنلاین کلاس برای دانش آموزان است. هدف او این است که برای تجهیز هر روستا با مربیگری تقدیر مهارت توسعه مراکز.

4. پشتیبانی برای استفاده از برنامه های دولت توسط مردم

از NREGA, معیشت, آموزش و پرورش برای ساخت و ساز جاده IRS افسر کارگردانی کرده است این تیم برای استفاده از برنامه های دولت در هر کجا که ممکن است.

“از طریق آگاهی از برنامه های ما آموزش روستاییان در مورد طرح های مختلف آنها می توانید فایده می گوید:” Maniram داوطلب از Badapura ایجاد کرد. او یک بازرس از درآمد مالیاتی ارسال شده در کتا.

هیجان او به من می گوید در مورد موفقیت از پر کردن یک RTI که منجر به تحریم از 54 تومان کرور روپیه توسط دولت برای ساخت یک سنگ معدن در Masalpur ایجاد کرد.

در ضمن در Garhpura ایجاد کرد که اعضای تیم ثبت RTI آنلاین کافی در مورد جاده ها. دولت پس از آن تحریم اطراف تومان 66 لاخ برای ساخت جاده ها به اتصال 2-3 همسایه روستاها.

5. افزایش پوشش سبز

‘پاک کردن, روستا, روستای سبز’ یکی از مهمترین و سرنوشت طرح های led توسط Dr Satyapal. تحت این روستاییان خواسته شد به کاشت یک درخت در مناسبت های خاص مانند تولد و مرگ و تولد.

او تکرار این برنامه در 57 روستا در سراسر کشور که در آن SBGB تیم توزیع رایگان نهال در هر سال است.

“میزان زنده ماندن در مناطق خشک بسیار پایین است. از این رو ما برای اجرای سالانه جنبش های توده ای درخواست مردم برای کاشت درخت. در این سال ما توزیع نزدیک به 2000 گیاهان در Dhanora ایجاد کرد می گوید:” Dr Satyapal.

این تلاش جمعی از روستاییان و دولت می تواند تبدیل چهره مناطق روستایی هند و تلاش های افسران مثل Dr Satyapal در حال اثبات است.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>