green crabs

در سال 1987 سبز خرچنگ حال نابود همه اما 2 درصد از eelgrass در Kejimkujik پارک ساحلی. در حال حاضر آنها می تواند راه حلی برای پلاستیک آلودگی است. لیام McBurney/PA تصاویر از طریق گتی ایماژ

سوال: چه چیزی شما را با تهاجمی سبز خرچنگ شده اند که overrunning اکوسیستم از نوا اسکوشیا به کالیفرنیا?
پاسخ: شما به نوبه خود این سخت پوستان به پلاستیک زیست تخریب پذیر.

این نوع از زیست نوآوری عشق من: کانادا دانشمندان ابداع روشی برای تولید یک bioplastic از خرد کردن پوسته خرچنگ. این روش برای استخراج فوق العاده قوی پلیمر کیتین است که مانند یک پلاستیک اما زیست تخریب پذیر, موجود در سخت پوستان.

همچنین نگاه کنید به: چگونه خارپشت دریایی مدفوع می تواند در مبارزه با تغییر آب و هوا

خرچنگ پلاستیک پروژه crowdfunded توسط مک گیل دانه برای تغییر ریاست دانشگاه مک گیل شیمیدان آدری مورز. این یک سرمایه گذاری مشترک با نوا اسکوشیا را Kejimkujik پارک ملی ساحلی. ماموریت آنها این است که برای ایجاد لیوان و بشقاب و قاشق و چنگال از عظیم فراوانی از سبز خرچنگ.

به عنوان مورز گفت: CBC: “اگر ما می توانیم از این گونه های مهاجم دایره کامل به عنوان یک راه حل برای آلودگی پلاستیکی مسئله ای است که تمام اقیانوس ها رو امروز من واقعا فکر می کنم که رفتن به چنین بزرگ و راه های خلاقانه به شکل تهاجمی گونه مشکل است.”

و در صورتی که شما در حال گرفتن یادداشت ها: بلوک ساختمان در chitlin N-استیل-D-گلوکوزامین یک قند مربوط به گلوکز است. پلاستیک ایجاد شده است که سخت است مانند شیشه است. به شما آجیل و پیچ و مهره در کیتین استخراج فرآیند در اینجا چگونه یک تیم از دانش آموزان در کالج سلطنتی هنر و کالج سلطنتی لندن طراحی و توسعه یک فرآیند تبدیل پوسته خرچنگ به تک-استفاده از پلاستیک است. دوباره کاملا زیست تخریب پذیر—و بدون هیچ خطر آسیب رساندن به موجودات دریایی.

شش میلیون نفر به هشت میلیون تن خرچنگ و میگو و خرچنگ پوسته زباله های تولید شده توسط صنایع غذایی در هر سال. این روش از ایجاد کيتين پلاستیک دارای دو نفع محیط زیست حل چه چیزی برای انجام با پوسته سخت پوستان است که معمولا در محل های دفن زباله.

و نیاز به من اشاره می کنند که تقریبا هر قطعه پلاستیکی تا کنون تولید شده است که هنوز هم بر روی این سیاره در بعضی از فرم. چلیپا از پلاستیک با دوام است بنابراین نمی زیست تخریب پذیر است. اکثر پلاستیک هرگز بازیافت شده و برای همیشه باقی می ماند در دریاها و روی زمین است. پس از تولید و معرفی شد در 1950s انسان تولید بیش از هشت میلیارد تن پلاستیک است. حدود 300 میلیون تن پلاستیک تولید خواهد شد این سال است. بسیاری از افرادی که در فروشگاه در یک فروشگاه مواد غذایی را با استفاده از کیسه های پلاستیکی یک بار — پس از آن پرتاب آن را دور; که در آن از آن خواهد شد در سمت چپ بر روی این سیاره تقریبا برای ابدیت. در مورد شما تعجب کنید که یک بطری پلاستیکی می 450 سال به شکستن.

پلاستیک که در نهایت در اقیانوس ما خطری برای حیات وحش دریایی است. مورد در نقطه: پرندگان دریایی دریایی پستانداران و لاک پشت های دریایی می تواند تصادفا خوردن و یا گرفتار در آوار. و برای به دست آوردن حتی بیشتر فاجعه متا خرچنگ زاهد گوشه نشین در معرض خطر هستند چرا که آنها اشتباه پلاستیکی برای پوسته و اخذ به دام افتاده در داخل. خرچنگ زاهد گوشه نشین است که لازم نیست خود پوسته به دنبال پوسته به خانه های خود را. یک استرالیایی مطالعه نشان داد که بیش از 500,000 خرچنگ زاهد گوشه نشین می میرند هر سال از گیج کننده پلاستیک به عنوان پوسته.

برای قرار دادن همه چیز به چشم انداز در اینجا چگونه آن را احساس می کند به یک اقیانوسی موجودی گیر در یک کیسه پلاستیکی.

در ضمن در سال 1987 سبز خرچنگ حال نابود همه اما 2 درصد از eelgrass بود که در Kejimkujik پارک ساحلی. با تشکر از تلاش های حفاظت حدود 34 درصد از eelgrass بازیافت شده است.

“گونه های مهاجم ممکن است مخل به اکوسیستم اما همیشه وجود دارد تعجب, راه حل هایی که ما باید باز به” گابریل Beaulieu مدیر پروژه برای eelgrass حفاظت مرمت پروژه در Kejimkujik ساحلی گفت: CBC.

در یک طرف شما یک ماکرو-مشکل عدم پلاستیک زیست تخریب پذیر آلاینده سیاره ما بدون توانایی به تنزل در اقیانوس ما در حالی که شما همچنین گونه های مهاجم مانند سبز خرچنگ شده است که تهدید کننده اکوسیستم از Kejimkujik دریا.

پس چرا برداشت سبز, خرچنگ و به نوبه خود از پوسته های خود را به تجزیه پلاستیک ؟ بیایید که کيتين نورد…

این یک راه حل برنده-برنده. بنابراین امیدوارم به زودی در فروشگاه های مواد غذایی, وقتی پرسید که آیا شما می خواهید کاغذ یا پلاستیک—شما می توانید می گویند: “هیچ. من می خواهم سبز خرچنگ.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im