هندی قضائیه است اجازه دهید دموکراسی

Aijaz زکا سید

دهلی نو: یک هندو از دوستانم اشاره به هند حزب حاکم به عنوان بهارات Jalao حزب (رایت هند ، هر بار که او آن را می گوید, او می گوید آن ها بیشتر اعتقاد. با توجه به singlemindedness که با بی جی پی و رهبران آن بوده است که در مورد از بین بردن جمهوری و پس از آن جشن دموکراسی شما موافق این نام مستعار است و نه مناسب و خوبی سزاوار.

زعفران حزب بار دیگر توجیه آن بد نامی در طول وحشتناک دهلی قتل عام در ماه گذشته دیده می شود به عنوان بدترین جمعی شورش پس از سال 1984 پوگروم هدف قرار دادن سیک ها. بیش از شش سال گذشته و بیشتر Hindutva حزب انجام شده است همه چیز را در قدرت خود را به طور سیستماتیک از بین بردن همه استقبال و لیبرال قانون اساسی هند. آن مصرف شده است از هم جدا چارچوب نهادی و قانون اساسی پادمان ایجاد شده توسط پدران موسس برای حفاظت از جمهوری و افسانه های مذهبی و تنوع فرهنگی است.

از نفوذ ایدئولوژیک همه اسلحه از دولت از جمله بوروکراسی پلیس و نیروهای امنیتی به saffronising فکری و ایدئولوژیک حوزه مانند دانشگاه فکر می کنم مخازن و البته رسانه ها هیچ چیز فرار کرده همه فراگیر تاثیر Parivar.

برای بیش از حد طولانی ما خودمان را فریب خورده که ما قضائیه — هنگامی که حسادت از جهان مانند دموکراسی ما – باقی مانده است هوشیار و skirted جذبه قدرت است.

چگونه چشمگیری ساده و بی تکلف ما تمام شد!

نامزدی Ranjan Gogoi

نامزدی عدالت Ranjan Gogoi رئیس دادگستری هند که در سمت چپ اتاق به سختی چهار ماه به عقب برای Rajya سبها, بالا خانه, هندی, مجلس, طول می کشد نفس brazenness از بی جی پی را به یک سطح کاملا جدید.

در یک راه این است که بد نیست توسعه است. این حداقل ریپ دور از پرده به در معرض فروپاشی و تسلیم ما نهاد.

به عنوان Pratap Bhanu مهتا استدلال می کند در هند اکسپرس قطعه ما باید در واقع سپاسگزار به عدالت Gogoi. “رفتار خود را به disabused ما از هر گونه توهمات ما ممکن است هاربر در مورد مشروعیت هندی دیوان عالی کشور است. دولت در بی پروایی نشان دادن خلاف تمام نزاکت به او داده نامزدی به Rajya سبها. او شده است بی شرمانه به اندازه کافی به آن را قبول کند. در انجام این کار او نه تنها شک و تردید در خود قضاوت شخصیت و probity; او کشیده پایین کل قوه قضائیه با او.”

شاید هیچ فرد آسیب دیده حیاتی موسسه قوه قضائیه و ریاست آن emasculation به عنوان عدالت Gogoi است. عنوان بالاترین دادگاه در زمین Gogoi شنبه در قضاوت بیش از برخی از مهم ترین و تعریف موارد مانند ایودیا, هواپيمايی رسوایی فساد آسام NRC که هموار راه را برای مخوف تثلیث کا-NRC-NPR و البته abrogation جامو و کشمیر استقلال و زندانی کردن رهبران آن و مردم است. در همه این موارد و دیگران عدالت Gogoi را SC بارها و بارها مورد علاقه BJP دولت و اجازه دهید آزرده شهروندان.

عجیب و غریب ترین از همه این قضاوت به یک تحویل در آستین چرکین ایودیا مورد. حتی به عنوان دادگاه اشاره کرد که ببری مسجد تخریب در دسامبر 6, 1992 محاسبه شد و برابر قانون و این که “مسلمانان شده اند به اشتباه محروم از یک مسجد که تا به حال ساخته شده و بیش از 450 سال پیش” این تصمیم به هدیه دور مسجد سایت به همان اراذل و اوباش که مرتکب بی پروا جرم و جنایت است.

آن را نه فقط در ایودیا. شده است وجود دارد عمدی روش در جنون در تعدادی از قضاوت. برجسته شهروندان مانند Anuradha Bhasin Jamwal, ویرایشگر, از کشمیر باربارها و بارها زدم در درب از بالا دادگاه برای امداد رسانی در مورد کشمیر سرکوب و آنها را تبدیل به دور توسط دادگاه در هر زمان. CPM رهبر Sitaram Yechury و دیگران با نزدیک شدن به عدالت Gogoi دادگاه برای عدالت در مورد بازداشت سیاستمداران و دوباره خود را درخواست کاهش یافت و در گوش کر.

قانون اساسی تضمین می کند

به مجموع آن تا عدالت Gogoi متد تخریب همه حداقل تضمین های قانون اساسی و اصول هدایت گرامی و محترم به عنوان lodestars همه دموکراسی و حقوق بین الملل – اصول اولیه مانند جهانی حقوق بشر و غیر تبعیض آمیز شهروندی, قانون ازادی حکم آزادی بیان و شواهد عمل و غیره.

جای تعجب نیست که حقوق فعالان و احزاب مخالف شده اند و ناله در مورد قوه قضائیه از امکان اجرایی حمله به نهادهای دموکراتیک و سخت برنده آزادی.

واضح است که کسانی که ترس شده بود به دور از اغراق همراه است. و در حال حاضر که عدالت Gogoi کردم او پوند از گوشت و پاداش او همه ما می دانیم که چرا قوه قضائیه اقدام شده است راه آن بوده است و این همه در حالی که.

همیشه بلانت عدالت A P شاه, رئیس سابق کمیسیون حقوق ضربه ناخن بر روی سر آن خواستار روشن مورد عوض. عدالت Kurian یوسف سابق SC قاضی نیز خرد کرده هیچ کلمه ای در دست گرفتن همکار سابق خود اشاره کرد که Rajya سبها هدیه است “متزلزل اعتماد به نفس انسان مشترک در استقلال قوه قضائیه.”

عدالت یوسف شده بود یکی از چهار SC قضات که همراه با عدالت Gogoi, تعجب, تعجب, برگزار شده بود فوق العاده کنفرانس مطبوعاتی در سال 2018 در اعتراض به تهدید رو به رشد به استقلال قضایی و خودسرانه شیوه ای که در آن رئیس دادگستری شده بود اختصاص موارد ظاهرا تحت فشار از شما می دانید که.

جای تعجب نیست که عدالت Gogoi شده بود یک بار به عنوان یک زن شجاع و منصفانه قضاوت کرد. ارائه Ramnath درک یادبود سخنرانی همان سال و سپس رئیس دادگستری تعیین کرده بود به طول های بزرگ رفته برای استرس بر اهمیت قوه قضائیه باقی مانده “مستقل” و “آلوده.”

با اشاره به مقاله ای از اکونومیست “چگونه دموکراسی می میرد” Gogoi حال مشاهده: “آن گفت: قضات مستقل و پر سر و صدا روزنامه نگاران دموکراسی اولین خط دفاعی…گزارش از مرگ از دموکراسی تا حد زیادی اغراق شده است. اما حداقل بد سیستم دولت تا کنون ابداع شده است که در مشکل. به آن نیاز دارد مدافعان.”

Gogoi توافق با اواخر درک بنیانگذار افسانه ای هند اکسپرسشناخته شده برای آن خستگی ناپذیر روح از سخن گفتن حقیقت به قدرت اشاره کرد که “استقلال شدید” است که در واقع شالوده عدالت است. “این موسسه (قوه قضائیه) است که آخرین سنگر و استحکامات از امید و یکی که شهروندان معتقد است بصورتی پایدار و محکم را به عدالت به آنها را،”

هر چه اتفاق افتاده به این دست اعتقاد به استقلال قضایی و قوه قضائیه در حال “آخرین سنگر و استحکامات از امید”?

هر آنچه اتفاق افتاده در طول راه است که کسی با این باورها را از دست داده و هیچ وقت تسلیم شدن در قبل از به قدرت که می شود و بیش از سابقه کاپیتولاسیون قوه قضائیه تضعیف بزرگترین دموکراسی جهان?

قوه قضائیه قرار است به نگهبان و محافظ قانون اساسی و ناظر از حقوق شهروندان است. به جای مقابله با اجرایی بیش از آن پایدار و حمله به نهادهای دولتی و گرانبها حقوق شهروندان قوه قضاییه ایستاده بود و یا بدتر فعال این رژیم است.

بیش از شش سال گذشته اقلیت های مذهبی به ویژه هند مسلمانان قرار داده شده اند و شکار مانند حیوانات که بدون محاکمه اعدام در روز روشن توسط هندو اوباش. حتی یکبار هم SC و یا هر گونه دیگر دادگاه در زمین دیدن آن جا به suo موتور توجه داشته باشید از این coldblooded قتل.

این دادگاه می شود همه کار کرد تا بیش از غرامت مالی است که برخی شرکت های مخابراتی مدیون دولت است. این دادگاه نگران است بیش از یک بسته در جاده دهلی اما هیچ چشم برای دیدن صدها نفر از زنان از شاهین باغ که شده اعتراض در برابر تبعیض آمیز قانون تابعیت برای بیش از 3 ماه در حال حاضر.

اگر این آخرین سنگر و استحکامات از ما امید خدا ما را نجات دهد و صرفه جویی در این کشور است.

[email protected] توییتر: @AijazZaka


دریافت آخرین به روز رسانی در فن آوری, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>