در ‘Tigertail,’ صحبت کردن کمک می کند تا یک خانواده مهاجر التیام

tigertail

Pin-Jui (Tzi Ma) در آلن یانگ کارگردان اولین Tigertail. فیلمبرداری توسط نایجل Bluck. Netflix

آلن یانگ کارگردان فیلم اولین Tigertailاست در مورد آرام تروما از رویاهای شکسته و غم و اندوه و پشیمانی. یانگ یک شرکت سازنده و نویسنده استاد هیچنوشته است به صراحت در مورد این واقعیت است که در حال رشد او خفه اش تایوانی میراث به جا به فرهنگ آمریکایی است. بعدها در زندگی او شروع به دیدن که چقدر مهم است که میراث بود به او. و در حال حاضر او می گوید یک داستان با الهام از خانواده اش زندگی, در یک فیلم با یک آسیایی/آسیایی آمریکایی بازیگران. آن را به پیروی از مسیر زندگی تایوانی مرد پین-Jui (بر اساس یانگ پدر و در سنین مختلف توسط هنگ چی-لی و Tzi Ma) از بچگی به عنوان یک طلاق مرد مسن زندگی در نیویورک و تلاش برای برقراری ارتباط با دختر خود.

پوشش مهاجر داستان شده است یک پدیده اخیر در فیلم و تلویزیون با روایت شکل عمدتا توسط نسل جوان که بزرگ شده آمریکا است. مانند “پدر و مادر” یک قسمت اعتبار به یانگ در استاد هیچ, Tigertail بر پدر و مادر سفر. او به ما نشان می دهد تفاوت های ظریف بین زندگی چهار نسل و جغرافیای زندگی از روستایی به شهری و در سراسر قاره است. آنها زندگی می کنند از طریق wildly مختلف شرایطی که ایجاد یک قطع در توانایی خود را برای ارتباط با یکدیگر است.

همچنین نگاه کنید به: 50 سال پیش یک “سیاره میمون ها’ عاقبت منفجر سری باز

آبیاری با فریبنده اما یک نگاه اجمالی نادر از امید عمدا آهسته با سرعت از این فیلم نشان می دهد که این زخم عمیق که فرم از طریق مکث های طولانی و سنگین سکوت ناگفته. یک چرخه درد امواج از یک نسل به نسل بعدی و یک تصمیم واحد در تغییرات این دوره از شخصیت های’ زندگی. Pin-Jui یک روحیه مرد جوان از یک خانواده فقیر, انتخاب یک ازدواج از شرایط بیش از یوان زن او را دوست دارد.

tigertail netflix

هنگ چی-لی و Kunjue Li به عنوان جوان پین-Jui و Zhenzhen بود که وارد شده اند در ایالات متحده است. Netflix

در یک صحنه به ضرب گلوله در دقیق کارخانه که یانگ پدر و مادر بزرگ مشغول به کار در پین-Jui را مجروح می شود, بیداری نیاز خود را برای او فراهم کند. او ازدواج یک زن که پدر چیده شده برای آنها را به حرکت به ایالات متحده ارائه او یک فرصت را به خود و مادر خود را به یک زندگی بهتر. فرهنگی آمریکایی تسلط در آن زمان برگزار شد وعده برای بقیه جهان: رفاه و شادی و آزادی است. اما ما نمی براق و جای آنها تصور و زندگی در آنجا سخت است و بیگانه. نشان دادن واقعیت های مهاجر تجربه “رویای آمریکایی” برای بسیاری از مردم از رنگ. Pin-Jui می رود از حال پرشور و رانده شده به سرد بودن خارج و تلخ است.

تفاوت قابل لمس است. به تصویر کشیده طریق مختلف فیلمبرداری سبک های گذشته در تایوان است پر جنب و جوش و دلتنگ. صحنه ضرب گلوله در 16mm فیلم ایجاد یک جهان روشن از شدت اشباع رنگ و رویای مانند “پیر” احساس می کنم در حالی که در حال حاضر در آمریکا به ضرب گلوله دیجیتال, ترک صحنه احساس مدرن تر اما نسبتا عمدا کسل کننده و فاقد رنگ است.

grandma tigertail

از سرزنش و توبیخ رسمی. Netflix

تنهایی را پر می کند تا این فیلم. وجود دارد بسیار کمی از بار که پین-Jui سهام یک قاب با شخص دیگری فراخوانی که انزوا. در صحنه باز ما او را در این زمینه در حال اجرا نسبت به پدر و مادر خود را که او دیده می شود کار در این نزدیکی هست. او در سفر و زمانی که او می شود تا آنها از بین رفته اند. او تا به حال تصور آنها. پدرش فوت کرده و مادرش را ترک کرده بود او را با پدربزرگ و مادربزرگ خود را به جستجو برای کار. مادر بزرگ او کمیته انضباطی به تذکر او را برای گریه که او نتواند آنها را. او می گوید او باید قوی است و او نباید اجازه کسی به دیدن او گریه.

tigertail netflix crying

“گریه هرگز حل هر چیزی” Pin-Jui می گوید فرزندان خود به عنوان یک بزرگسال. Netflix

پیامدهای این موج در طول زندگی اش به عنوان او می آموزد که چگونه به سرکوب احساسات خود را از طریق تمام نا امیدی ها. و این چرخه به شرح زیر بعد از آن در فیلم زمانی که دخترش آنجلا (کریستین Ko) گریه می کند و پس از خراب کردن رسیتال پیانو. پدرش فریاد دقیق کلماتی که به او گفت: توسط مادر بزرگ خود را: “گریه هرگز حل هر چیزی. قوی باشد.”

مشکل در ارتباط همچنان به دختر خود زندگی بزرگسالان و آنها به سختی به توسعه یک رابطه است. او مشتاق پدر او به راحتی او صدمه دیده است تلاش برای درک کند که چرا او نمی خواهد. طرح ساده اما قدرتمند; آنها به آرامی شروع به صحبت کردن علنی—چیزی است که بسیاری از خانواده های مهاجر مشکل دارند انجام می دهند در سراسر دنيا ، از طریق این آنها شروع به درمان. برای کسانی از ما که به عنوان مهاجر, کودکان و نوجوانان, تماشای, ناامیدی خود را به اشتراک گذاشته و لحظات شخصی است. در حالی که ما می توانید به وضوح ببینید پین-Jui کاستی ها ما شاهد زندگی خود را و ما او را درک. ما مبارزه خود را در خاطرات خود ما خانواده ها است. آن را ارائه می دهد تطهیر می دهد و ما امیدواریم که که ما ممکن است به آرامی شروع به درک هر یک از دیگر.

Tigertail Netflix what did you do after mom left

“چه شما انجام بعد از سمت چپ؟” آنجلا (کریستین Ko) می پرسد پین-Jui (Tzi Ma). Netflix

پس از آنجلا می رود از طریق یک فروپاشی دردناک پین-Jui طول می کشد او را به تایوان که در آن او رفت و زمانی که ازدواج او به پایان رسید. فقط به عنوان یانگ سفر خود به تایوان با پدر خود به عنوان یک فرد بزرگسال و در مورد پدرش زندگی آنجلا می آموزد در مورد پین-Jui و شروع به درک او بهتر است. Pin-Jui طول می کشد او را به مزارع برنج خود را نشان می دهد مکان های او راه می رفت و آنها در نهایت در نهایت در اواخر خانه مادر در صحنه نهایی فیلم. دیدن چگونه اجرا کردن آن است که به نظر می رسد شوک او. او اشاره نوار او استفاده می شود برای رفتن به با یوان و چشم خود را با سیل غیر قابل کنترل اشک. آنجلا به آرامی مکان دست او را روی شانه خود را. بسیاری از سال پس از مادر بزرگ خود را متوقف و او را از گریه آنجلا به او اجازه در نهایت غمگین.

این فیلم به پایان می رسد به عنوان دوربین عقب نشینی فریم آنها هر دو در داخل خانه—یک تصویر لایه با گذر زمان و مونتاژ آن قطع بخش است. او برای یک بار و نه به تنهایی.

tigertail Netflix

پایان Tigertail. Netflix

Tigertail های موجود برای جریان در Netflix بکشد.

مشاهده نقاط نیمه منظم بحث از جزئیات کلیدی در فرهنگ ما است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>