در یک هفته IISC دانشمندان توسعه کم هزینه ژنراتور اکسیژن به مبارزه COVID-19

برش قیمت از جمله ژنراتور از Rs 1 لاخ به 10 ، 000 تومان این دستگاه می تواند حتی در روستاهای دور افتاده.

With هدف کمک به بیمارستان ها مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس به خصوص در مناطق روستایی یک تیم از دانشمندان در موسسه علوم (IISc), بنگلور, توسعه یافته و کم هزینه و نسخه های قابل حمل از یک ژنراتور اکسیژن – یک دستگاه است که می توانید در قرعه کشی اکسیژن را از هوای اطراف و عرضه آن به هواکش و یا به طور مستقیم به بیمار است.

“وجود دارد ژنراتور اکسیژن موجود در بازار, اما هر واحد هزینه در هر نقطه از 40,000 تومان به تومان 1 لاخ. من متوجه شدم که با استفاده از مواد به راحتی در دسترس ما می توانید آن را در کسری از هزینه” پروفسور Praveen Ramamurthy یکی از اعضای تیم می گوید بهتر است هند (TBI). دستگاه خود هزینه های کمتر از 10 ، 000 تومان.

نیاز به دستگاه و نحوه کارکرد آن

دکتر آرون رائو (سمت چپ) و پروفسور Praveen Ramamurthy با ژنراتور اکسیژن نمونه

پروفسور Ramamurthy Dr آرون رائو و Bhaskar K هستند مواد دانشمندانی که در سنسورهای الکترونیکی و برنامه های کاربردی. زمانی که COVID-19 تبدیل به یک تهدید جهانی آن به زودی آشکار به این تیم وجود خواهد داشت که کمبود اکسیژن در ماه های آینده به ویژه در روستاها و مناطق دور افتاده. نسل اکسیژن در نقطه ای از مراقبت که در آن سیلندر و دیگر مرکزی توزیع شده سیستم در دسترس نیست که مهم تبدیل شده است.

این دانشمندان brainstormed ایده هایی برای برنامه های کاربردی که مفید خواهد بود در این بیماری همه گیر. در یک هفته تیم خود را تا به حال کنار هم قرار دادن یک نمونه اولیه است که به تولید اکسیژن از جو است.

این دستگاه با این نسخهها کار بر روی یک بازی ساده در عین حال قدرتمند اصل.

هوایی متشکل از عمدتا نیتروژن. به طور دقیق این است که مخلوطی از 78 درصد نیتروژن و 21 درصد اکسیژن و مقدار کمی از گازهای دیگر است. این دستگاه در اطراف آن هوا عبور می کند و آن را از طریق یک لایه از زئوليت. زئوليت به طور گسترده ای در دسترس و کم هزینه آتشفشانی معدنی.

“این عمل به عنوان یک اسفنج برای نیتروژن” پروفسور Ramamurthy می گوید TBI. “زئوليت در لایه adsorbs نیتروژن از هوا مخلوط و خروجی بیشتر از اکسیژن است.”

پس از در حال توسعه نمونه اولیه ، Ramamurthy و تیم خود را متمرکز در ساخت آن قابل حمل است. برای این کار آنها با استفاده از تجاری در دسترس کارتریج فیلتر آب به عنوان قوطی در دستگاه. آخرین نسخه از این دستگاه است که 15 سانتی متر با خروجی 70 درصد اکسیژن است. آنها در حال کار بر روی آوردن آن به بالای 90 درصد اکسیژن قبل از راه اندازی آن در بازار است. پروفسور Ramamurthy برآورد آنها می تواند رسیدن به این هدف در یک هفته.

“علاوه بر این با استفاده از مواد به راحتی در دسترس ما به ارمغان آورد پایین هزینه بیشتر با ساختمان الکترونیک در Arduino تخته می گوید:” پروفسور Ramamurthy. Arduino منبع باز است سخت افزار و نرم افزار کیت برای ساخت میکروکنترلرها.


بهتر هند “با هم بهتر” ابتکار عمل را در کنار هم آورده مدنی افسران سرویس از سراسر کشور به عنوان کمک به آنها مهاجر کارگران روزانه دستمزد حقوق بگیران تقريبا کارگران و تمام کسانی که نیاز به کمک ما در این زمان مشکل. شما می توانید به ما بپیوندید و حمایت از آنها در این مبارزه با COVID-19.

قادر به نمایش فوق دکمه ؟ اینجا را کلیک کنید


(در جهت عقربه های ساعت) پروفسور Ramamurthy Dr آرون رائو, Dr Bhaskar. (پایین-چپ) کپسول های اکسیژن در دستگاه.

یکی از بهترین ویژگی های این دستگاه است که آن شفافیت است. کادر پزشکی می تواند نظارت بر مقدار اکسیژن تولید شده و همچنین به عنوان کنترل درصد اکسیژن عرضه شده به بیمار است. مثلا اگر پزشک تصمیم می گیرد که بیمار نیاز به هوا با 60 درصد اکسیژن, او به راحتی می توانید مجموعه ای که در ژنراتور اکسیژن.

پروفسور Ramamurthy در نظر دارد تا این طرح را طراحی و در دسترس به هر کسی که می خواهد برای ساخت شبیه متمرکز کننده اکسیژن است.


همچنین بخوانید: بمبی فارغ التحصیلان انتشار ‘قطره آب” راه حلی برای جماهير فضاهای عمومی


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>