در 4 سال کرالا ایجاد کرد تبدیل 100 هکتار از زمین های بی ثمر به شکوه کشاورزی ارگانیک

این 100 هکتار نماد باور نکردنی تعیین 21,000 خانواده ها ساخته شده است که چیزی دیدنی به دست آورده و سود.

ارتقاء

Nedumangad یک روستا در تریواندروم کرالا با جمعیت فقط حدود 60000 مردم مشهور است برای آن حومه زیبایی و 16 قرن Koyikkal کاخ.

اما نگاهی دقیق تر, و شما می دانید که کرالا ایجاد کرد خانه را به یک گروه بسیار با انگیزه اجتماعی مردم آگاه ایم که انجام شده عمده کشاورزی طرح در چند سال گذشته است. جدید ترین و بسیار یکی از موفق بودن تبدیل نازا توطئه های اندازه گیری 100 هکتار به شکوفایی مزارع ارگانیک!

شما شنیده ام که حق رنگارنگ جمعیت متشکل از معلمان و دانشجویان و کشاورزان و بازرگانان از بدینیکنور آمد و با هم به نوبه خود سرنوشت این قطعه از زمین های اطراف.

تحت ‘Jaivagramam’ (آلی ایجاد کرد) ابتکار آغاز شده در نوامبر 2016 به عنوان یک خیریه اعتماد ایجاد کرد panchayat تلاش کرده و موفق را به همه نازا زمین تحت کشت آلی را ایجاد کرد تا پایدار.

ابتدا از خود آلی پایدار ایجاد کرد

تبدیل زمین های بی ثمر به کشاورزی ارگانیک.

صحبت کردن بهتر هند (TBI), Anthony رز, دستیار مدیر, کشاورزی, بدینیکنور می گوید: “ما برای اولین بار کشت 3 هکتار زمین گرفته شده در اجاره نامه. این panchayat اعضا و مقامات قرض داده ما یک مقدار از Rs. 4.5 لاخ برای خرید لازم است مواد اولیه و تجهیزات. فقط در دو ماه ما را گسترش کشت به مناطق مختلف و به آن رسیده و در مجموع 100 هکتار فقط در زمان یک سال” توضیح می دهد.

این پروژه شاهد مشارکت 21,000 خانواده panchayat و تلاش 97 اعضای انتخاب شده از panchayat به کشت زمین. در طول 4 سال 100 هکتار از زمین شروع شکوفایی با گوجه فرنگی و کلم, اسفناج, فلفل سبز, تلخ تنبل و درخت چنار.

“زمانی که این پروژه شروع به تبدیل شدن به موفق ما جرأت به مجتمع کشاورزی و شروع به پرورش زنبور عسل و گاو و بز و حتی جوجه. سود حاصل از برداشت شروع به ریختن و ما قادر به بازپرداخت وام در هیچ زمان و در واقع تا سال 2018 ما تا به حال درآمد حاصل از اطراف تومان 28 لاخ!” آنتونی می گوید.

حمل و نقل برداشت محصول به بازار است.

“یکی از عمده سند چشم انداز است که ما تا به حال به اطمینان حاصل شود که مردم روستای ما تا به حال یک درک بهتر کشاورزی ارگانیک, مزایای سلامت آن و چگونه سبزیجات موجود در بازار بودند و پر از مواد شیمیایی مضر می گوید:” آنتونی.

نگه داشتن این دیدگاه در ذهن panchayat نیز شروع به آموزش افراد در شیوه های کشاورزی ارگانیک.

“ما تقسیم علاقه مند به شرکت کنندگان به 380 گروه. تنها شرط این بود که هر گروه به عنوان یک کل تا به حال به خود حداقل 50 سنت در زمین برای کشت. این کمک روستاییان ما تا حد زیادی و بسیاری از آنها بیشتر جرأت را به وقت کشاورزی ارگانیک. همچنین خانواده ها داده می شود و بخشی از این برداشت. پس, این یک موقعیت برنده برای همه” او می افزاید.

تمام سود که این طرح ساخته شده است که تا کنون شده است دوباره سرمایه گذاری برای گسترش رویای خود را از “آلی ایجاد کرد.”

به غیر از تبدیل اراضی باير به بارور آلی مزارع بدینیکنور بلوک panchayat نیز راه اندازی چندین کشاورزی دیگر طرح های نقاشی با الهام از موفقیت ” Jaivagramam.’

طرح های دیگر در کرالا ایجاد کرد

توزیع رشد کیف و نهال.

در سپتامبر سال 2018 به بدینیکنور بلوک panchayat نیز راه اندازی شد ‘وللم Nira’ ابتکار برای رسیدن به خودکفایی در نظر نباتی کشت از طریق کشاورزی ارگانیک همراه با پرورش گل.

این طرح در حال اجرا در grama panchayat از Karakulam, Aruvikkara, Vembayam, Panavoor و Anad با کمک Kudumbasree ماموریت های پشتیبانی شده توسط دولت Haritha Keralam ماموریت.

“هدف از این ابتکار عمل در واقع برای تشویق سبزی و گل کشت در حداقل 25,000 خانوار. ما ارائه آنها را با تمام مواد اولیه برای شروع, به طوری که آنها می تواند برداشت تولید برای نیازهای روزانه خود و بقیه جمع آوری خواهد شد به فروش می رسد در بازارهای محلی برای یک قیمت مناسب. این را فراهم خواهد کرد درآمد اضافی به عنوان به خوبی به همه این خانواده ها می گوید:” آنتونی.

کاشت تجهیزات بذر و کود مورد نیاز برای این طرح در حال توزیع توسط Jaiva Krishi Sevana Kendram یک مرکز آموزش برای کشاورزی ارگانیک نیز اجرا شده توسط بدینیکنور بلوک Panchayat.

ارتقاء

یکی از توطئه های خود را کنار بگذارند برای کشاورزی ارگانیک است.

تا کنون مرکز توزیع سبزیجات از جمله اسفناج, برگ کاری, گوجه فرنگی و غیره. همراه با نیم لیتر آلی کود و آفت کش ها به هر یک از این خانواده ها.

“برای این کار انجام شود یکپارچه ما اختصاص داده 1,600 هماهنگ کننده و فعالیت های در حال بررسی در هر ماه توسط بلوک panchayat اعضا و کشاورزی افسران” او توضیح می دهد.

“علاوه بر این طرح بدینیکنور نیز یکی از اولین بلوک panchayats در کرالا به سازماندهی یک “Jaiva سبها” در 98 بخش آن است. این سازمان برای گسترش آگاهی در مورد کشاورزی ارگانیک و پرورش گل و همچنین ارائه راهنمایی در رشد این گیاهان” آنتونی توضیح می دهد.

“اگر یک چیز وجود دارد برای یادگیری از بدینیکنور این واقعیت است که قدرت یک جامعه با هم غیر قابل باور است. ما هرگز فکر نمی کردم که هر یک از این طرح ها می دیدن چنین نتیجه اما در حال حاضر ما panchayat می ایستد به عنوان یک نماد وحدت و علاوه بر این به عنوان یک panchayat به ارمغان آورده است که به نور اهمیت کشاورزی ارگانیک,” او به این نتیجه میرسد.

این 100 هکتار نماد قدرت باور نکردنی جامعه و تعیین 21,000 خانواده ها که رفت و فراتر از هنجار به ساخت چیزی دیدنی و کسب سود. امروز بدینیکنور نیز تبدیل به یک مثال برای panchayats در سراسر کشور از طریق حفظ خود مدل.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>