در 22 سال Prema کمک کرده است بیش از 5 لاخ زنان تبدیل به ارگانیک کشاورزان و مربیان

“این زنان بودند که در گیر روزانه حرف بی ربط از مدیریت آشپزخانه و بچه ها و خانواده. اما در حال حاضر آنها در حال ظهور به عنوان چهره گسترده تغییر دهید.”

As a از 24 سال Rajshree از Andur روستا در اسمنبد ماهاراشترا شد و در پایان شوخ طبعی. کودکان در سن 3 و 5 در حال سقوط بودند بیمار تقریبا به طور معمول هر دو یا سه هفته. طبیعت از بیماری های شایع بود و این پدر و مادر سنگین تحمیل هزینه های پزشکی.

ارتقاء

Rajshree شوهر بود و تنها نان آور خانواده که تمرین شیمیایی کشاورزی در landholding حدود 4.5 هکتار است. مکرر خشکسالی و نامنظم آب و هوا در Marathwada تحت تاثیر قرار بود پول نقد عملکرد محصول در زمینه های.

عدم تغذیه مناسب و متعاقب بیماری تا به حال تاثیر خود را کوچک خانواده چهار.

آن را در چنین برهه در سال 2018 که Rajshree آمد در سراسر Swayam Shikshan Prayog (SSP) – یک سازمان غیر انتفاعی در مناطق روستایی ماهاراشترا اجرا شده توسط Prema Gopalanبود که به تازگی تاج گذاری توسط مجمع جهانی اقتصاد به عنوان “برجسته کارآفرین اجتماعی از سال’.

Prema Gopalan (چپ) در تعامل با زنان کشاورز & رهبران

در SSP مرکز در Andur, Rajshree آموخته nitty-ریگ دار از کشاورزی ارگانیک و شروع به رشد ارگانیک و حبوبات و سبزیجات و سبزیجات برگ سبز در یک بخش کوچک از خانواده زمین به عنوان در هر یک هکتار کشاورزی مدل موعظه SSP. خانواده او آغاز شده مصرف تنها مواد غذایی ارگانیک محصولات کشاورزی کشت شده توسط او وجود دارد و شدید بهبود سلامت خود را و درآمد.

“در 6 ماه گذشته فرزندانم بدست بیمار در همه” Rajshree پرتوهای با شادی.

SSP دارای قدرت بیش از 5 لاخ زنان

در سراسر 2000 روستاهای ماهاراشترا و برخی از قطعات از تامیل نادو بیهار و Odisha و همچنین بیش از 5 لاخ زنان مانند Rajshree بهره برده اند از طریق متنوع امرار معاش گزینه ها – از کشاورزی ارگانیک به در حال اجرا کسب و کارهای کوچک. و آنها به اتفاق آرا تشکر از یک فرد بودن مسیح را در زندگی خود – Prema Gopalan.

روستایی صلیبی آورده در عصر جدید در توانمندسازی زنان از طریق سازمان Swayam Shikshan Prayog (SSP) که او رسما تاسیس در سال 1992.

با مدرک کارشناسی ارشد در رشته مددکاری اجتماعی Gopalan تا به حال شده است به طور فعال مشغول به کار در فقر طیف از سال 1984.

پس از ویرانگر لاتور زلزله در سال 1993 که Gopalan شروع به کار از نزدیک با تحت تاثیر قرار زنان روستایی. به بازسازی بازماندگان او ایجاد شبکه ای از زنان به رهبری گروه که focuse ‘Swayam’ (توانمندی) و ‘Shiksham’ (آموزش و پرورش).

از سکوت زنان خانه دار به چابک کارآفرینان

زنان-رهبری گروه خودیاری روستایی و تعاونی Gopalan تا به حال دیده می شود که تا کنون بیشتر تمرکز بر توانمند سازی زنان از طریق برخی از مهارت های اساسی مجموعه مانند خیاطی و یا صنایع دستی است. اما Gopalan همیشه می خواستم به تبدیل شدن به رهبران جامعه و مشارکت در فرایند تصمیم گیری- هر دو خود را در خانواده و جامعه.

“من احساس کردم که تمرکز نباید به سادگی کسب درآمد, پول, اما به طور کلی توانمندسازی در تمام جنبه” سهام Gopalan.

زنان انجام کشاورزی ارگانیک

در چند سال اول SSP مربوط به زنان از نزدیک به 2 لاخ خانواده در 1200 روستا از لاتور و اسمنبد مناطق. این زنان بودند که در گیر روزانه حرف بی ربط از مدیریت آشپزخانه و بچه ها و خانواده. اما در حال حاضر آنها در حال ظهور به عنوان چهره را تغییر دهید.

“ما آموزش این زنان برای تبدیل شدن به روستا در سطح تسهيل کننده. زنان آموخته بودند که اصول اولیه مدیریت امور مالی خانواده, صرفه جویی و سرمایه گذاری است. آنها را بیرون آورده و سراسیمگی از تغییرات در روستاها در کشاورزی, آموزش و پرورش, اجتماعی, مشاغل و حتی مسکن! نه تنها آنها را در زنان دیگر به روند اما همچنین عمل به عنوان واسطه بین دولت های محلی و روستاییان – موجب افزایش چشم انداز و اعتبار از عملیات ما با حجم.”

سال های پس از کار خوب و اجبار توسط این تازه ظاهر زنان رهبران دولت ماهاراشترا در نهایت توافق به استقبال آنها را در هیئت مدیره به عنوان مشاوران برای تغییر در کنترل از راه دور داخلی. و آن را در سال 1998 که SSP در نهایت ثبت نام به عنوان یک مقام رسمی سازمان پس از بیش از پنج سال از پیشگامانه تاثیر است.

ساخت کشت محصولات مبتنی بر میکرو-کسب و کار

آب و هوا-کارآمد کشاورزی ارگانیک

در حال حاضر کشاورزی و کارآفرینی اجتماعی در دو بخش های کلیدی که در آن زنان از Swayan Shikshan Prayog عمدتا درگیر است. در واقع خود را در یک هکتار کشاورزی مدل آورده در نشریه علمی پژوهشی گام های تحول در خشکسالی مستعد Marathwada منطقه ماهاراشترا.

ارتقاء

“شایع اجتماعی و هنجارهای فرهنگی در Marathwada هرگز اجازه داد زنان را برای کشاورزی تصمیم گیرندگان. در ضمن شوهران خود بودند زحمتکش دور روز خود را در حال رشد آب و هوا وابسته به محصولات مانند پنبه و نیشکر. تکرار خشکسالی اغلب منجر به شکست محصول ترک خانواده در ورطه بدهی و زیان. بنابراین ما تصمیم به شروع یک هکتار کشاورزی مدل شامل جماعت زنان. آنها توصیه به تمرین کشاورزی ارگانیک از محصولات غذایی مانند حبوبات و حبوبات millets و سبزیجات فصلی که آنها می توانید مصرف در خانه” اطلاع Gopalan.

SSP روت این زنان در آب صرفه مخلوط کشاورزی, آبیاری قطره ای, آب, برداشت, بازیافت و استفاده مجدد از آب برای خود حیاط خلوت آشپزخانه باغ. در حدود یک هکتار از خانواده زمین بودند در حال حاضر کشت حتی تا 25 محصولات کشاورزی در یک سال و در نتیجه تامین مصرف خانوار و همچنین کسب درآمد فوق العاده از طریق فروش مازاد در Mandis (بازارهای محلی).

روستای جلسه به ریاست یک زن رهبر از SSP

با افزایش امنیت غذایی در زنان احساس اعتماد به نفس بیشتری آغاز شده و تنوع را به بخش های دیگر نیز مانند کارآفرینی اجتماعی و بهداشت و درمان با تمام نشدنی پشتیبانی از SSP.

“ما با کار زنان در مکان های آسیب پذیر از آنجا که من اعتقاد دارم که زنان می توانند بازی نقش های متعدد در دستیابی به اهداف توسعه پایدار. در واقع برخی از زنان ما پدید آمده اند که تغییر آب و هوا قهرمانان در روستاهای خود!”

زنان روستا به عنوان رهبران کسب و کار و کار سازندگان

30 ساله Sheela, یک مادر دو از سولاپور شده است در حال اجرا یک سرمایه گذاری اجتماعی ترشی, ترشی, مربا, papad و ادویه جات ترشی جات برای 6 سال گذشته. در SSP او تحت یک دوره آموزشی عمومی در خانواده, مدیریت مالی و آموزش به زنان در مورد پس انداز و امور مالی قبل از او جرأت به کسب و کار خود را.

“امروز در حدود 10 زنان مشغول به کار در کسب و کار من – که یک بار غیر ممکن است ما از راه دور هملت. ما در دوره ای قرار داده تا اصطبل در پونا و بمبئی و به راحتی کسب درآمد بین 10 ، 000 تومان به 20 ، 000 تومان در یک ماه بسته به فصل. این کمک می کند تا با ارائه مناسب و معقول برای امرار معاش خانواده ما از پنج. بعد از دیدن من مثال بسیاری از زنان در این روستا در حال آمدن به جلو برای تبدیل شدن به مالی خود وابسته است. این است که در واقع توانمند سازی برای همه ما” سهام Sheela.

زنان خود را جشن برداشت محصول فصلی

“ما زنان به فکر عمل می شود و مانند یک کامل کارآفرین. آنها تحت 3 ماه از آموزش دقیق با تعداد زیادی از تمرینات در حال توسعه کسب و کار برنامه های بازار نقشه برداری و مدیریت شرکت خود را. برخی از این زنان اقدام به تبدیل شدن به مربیان و یا حتی کار سازندگان برای همتایان خود. بیش از 8000 زنان درگیر در این برنامه تجربه کرده اند 33 درصد افزایش در درآمد خانواده” Gopalan نشان می دهد.

SSP زیر چند جانبه با رویکرد توانمندسازی زنان روستایی که حتی شامل نقشه برداری از تغییرات رفتاری در پویایی قدرت در سطح خانواده. “با توانمند سازی بیش از 5 لاخ زنان ما به طور غیر مستقیم تحت تاثیر نزدیک به 50 لاخ مردم در خانواده خود” به اطلاع Naseem شیخ دستیار برنامه مدیر در زنان رهبری & توانمندسازی در SSP.

بهداشت و درمان طرح با SSP

پیشگیری و درمان یکی دیگر از دامنه که در آن Gopalan را سازمان فلوچارت یک موفقیت بی سابقه است. دختران و زنان در یک روستا دقت تحصیل در شخصی و قاعدگی, بهداشت, آشنا با محصولات بهداشتی و نظارت به دنبال عادات غذا خوردن سالم. از برجسته تمرکز بر زنان باردار و نوزادان و کودکان کمک کرده اند برای مقابله با سوء تغذیه و مشکلات به حد قابل توجهی.

این Arogya Sakhis زن هستند پزشکی داوطلبان آموزش دیده توسط SSP که مجهز اولیه سلامت دستگاه مانند دستگاه فشار خون, دستگاه, دماسنج و غیره. آنها دیدار درب-به-درب اساسی انجام آزمایش های پزشکی به صورت دوره ای و ذخیره داده ها بر روی تلفن همراه و قرص. پرونده بعد از نمایش توسط پزشکان تجویز داروها و درمان درآمده است. موارد جدی هستند و با اشاره به نزدیکی بیمارستان ها بیشتر برای تشخیص.

دور از همه موردتوجه وتماشای عموم Prema Gopalan ساخته شده است گسترده شبکه روستایی از زنان محور توسعه و در نتیجه تعریف توانمندسازی زنان در هند است. Gopalan منحصر به فرد و به شدت موفق رویکرد نسبت به توانمندسازی زنان باید به عنوان یک model برای همفکر اجتماعی کارگران و سازمان ها در سراسر کشور است.


همچنین بخوانید: “ما کسب درآمد بیشتر در حال حاضر’: زن و شوهر واریز انگلستان شغل برای کشاورزی ارگانیک در روستای مادری


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>