در سال 1976 چگونه یک بانوی جوان کارت پستال به JRD تاتا شکست یک سقف شیشه ای برای زنان

Forty-شش سال پیش مخابراتی (شرکت تاتا موتورز) با قرار دادن یک آگهی در هند موسسه علوم (IISc), بنگلور, تماس, برای, روشن, زحمتکش مهندسین عالی علمی پس زمینه برای سرمایه گذاری.

ارتقاء

در آگهی یک اسکریپت است که به عنوان خوانده شده –“بانوی نامزدها باید اعمال نمی شود.’

در حالی که این ممکن است یک اتفاق معمول است که برای دوره یک دختر دانشجو در IISc بود عمیقا تحت تاثیر قرار است که آخرین خط, حتی اگر او به طور فعال به دنبال فرصت های شغلی.

او بلافاصله پس از قرار دادن افکار خود را بر روی یک کارت پستال و خطاب آن به طور مستقیم به JRD تاتا بود که سر از تاتا ،

Sudha Murthy منبع

در کارت پستال او نوشت: – “بزرگ تاتا همواره پیشگامان. آنها کسانی هستند که شروع به زیرساخت های اساسی صنایع در هند مانند آهن و فولاد و مواد شیمیایی منسوجات و لوکوموتیو. آنها باید مراقبت برای آموزش عالی در هند از سال 1900 و آنها مسئول ایجاد هند موسسه علوم. خوشبختانه من مطالعه وجود دارد. اما من شگفت زده هستم که چگونه یک شرکت مانند مخابراتی است که تبعیض بر اساس جنسیت است.”

ده روز بعد او دریافت تلگراف درخواست خود را به نظر می رسد برای مصاحبه در Telco را پونا مرکز اطلاع رسانی خود را که تمام هزینه های این سفر خواهد بود به عهده این شرکت است. با وجود عدم جدی در مورد نقش او در این سفر به پونا. این یک سفر است که تغییر سرنوشت خود را.

دختر ما در حال صحبت کردن در مورد هیچ یک دیگر از Sudha Murthy. او اخلاق چگونه مصاحبه assuaged او گفت: “دلیل آن این است که ما هرگز به کار هر خانمها در کف مغازه. این یک co-ed کالج; این کارخانه است. وقتی که می آید به دانشگاهیان شما یک سرباز اولین سراسر. ما قدردانی است اما افرادی مانند شما باید به کار در آزمایشگاههای تحقیقاتی.”

Sudha Murthy گذشته بیش از 7 دهه است donned مختلف کلاه. یک مهندس با صلاحیت. او در یکی از اولیه چند پیشگامان که شکست قالب. Murthy شده است بسیار آوازی در حمایت از او نسبت به علل اجتماعی و به عنوان رئیس Infosys بنیاد او گروگان های مختلف اجتماعی تغییر طرح.

ارتقاء

با تبدیل شدن به اولین زن مهندس به استخدام مخابراتی, Sudha Murthy شکست سقف شیشه ای و هموار راه را برای بسیاری دیگر به دنبال کت و شلوار. آن را در پونا که او به ملاقات Narayana Murthy, او رفت برای ازدواج است. در راه یک کارت پستال است که تغییر سرنوشت!

این اتفاق در سال 1974 و در حالی که همه چیز برای Sudha تغییر باید همه چیز واقعا تغییر برای زنان در تناسلی در هند ؟

Sudha و Narayana Murthy
منبع

در سال 2007 به عنوان یک تازه فارغ التحصیل از دانشکده حقوق من مشتاق برای رفتن و جهان را در. یکی از اولین تماس من ساخته شده بود به یک وکیل برجسته شده که مسئولیت رسیدگی به مورد مشخصات بالا. آن زمان من خوب ده روز به صحبت کردن با او و او به من گفته شد که زنان و دختران را در دفتر خود. گفتگو به طول انجامید تنها 2 دقیقه.

“اما” من شروع به برش های کوتاه و گفت: “خانم ما نیست استخدام هر یک در دفتر. من نمی توانم در مسئولیت حصول اطمینان از ایمنی خود را. ما کار ساعت های عجیب و غریب و من بیش از حد شلوغ به برداشتن بار از ایمنی خود را.”

این اتفاق بیش از یک دهه پیش و هر یک بار در در حالی که من هنوز هم فکر می کنم به تماس و تعجب می کنم زمانی که همه چیز واقعا تغییر برای زنان است. مگر اینکه نظر ما در مورد زنان “جنس ضعیف تر” و “همیشه باید به تماشای بیش از” تغییرات همیشه وجود خواهد داشت سوال اطراف جایگاه زن در کارخانه ها و در جاده ها در اواخر شب. چنین موانع همیشه وجود دارد راه درست برابری مگر ما تغییر راه ما فکر می کنم.


همچنین بخوانید: شايد مرگ است نه زمان یا مکان به موجب درس های زندگی


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>