من از لاداخ & در اینجا به همین دلیل من فکر می کنم Ladakhis باید حرکت فراتر از گردشگری درآمد

بیش از نیمی از جمعیت Ladakh وابسته به گردشگری—و در نتیجه بدون درآمد برای ماه nows با تشکر COVID-19 & جغرافیای سیاسی. اما یک راه وجود دارد به یک آینده پایدار است. در اینجا برخی از ایده های.

ارتقاء

تیوی صنعت گردشگری حساب برای نزدیک به 60 درصد از لاداخ کل درآمد است. بیش از نیمی از جمعیت لاداخ به خصوص Leh منطقه وابسته به این صنعت به عنوان یک منبع درآمد به خصوص در پنجره کوتاه از مارس تا سپتامبر پایان.

در این سال با توجه به COVID-19 گیر منطقه گردشگری صنعت آمده است را متوقف. همه چیز از جمله هتل ها و مهمان خانه ها و مغازه ها و کافه ها در تاکسی, خدمات رستوران و دیگر فرعی کسب و کار در حال تعطیل و افراد مرتبط با آنها داشته اند هر کار یا درآمد برای نزدیک به 9 ماه در این نقطه است.

فقط نگاهی به عنوان مثال از خدمات تاکسی در منطقه است. در له منطقه وجود دارد حدود 4000 تاکسی که به طور کامل وابسته به گردشگری است. گزارش ها نشان می دهد که به دلیل همه گیر رانندگان تاکسی باید در مجموع متحمل ضرر و زیان اطراف تومان 25 کرور.

با توجه به بررسی انجام شده توسط BOTT سفر تمایلات ردیاب با مشارکت هفت انجمن ملی به عنوان بسیاری از 40 درصد از شرکت ها در صورت خطر تعطیلی کامل در سه تا شش ماه آینده در حالی که یکی دیگر از 35.7 درصد ممکن است به صورت موقت خاموش کردن.

این گزارش می رود بر روی دولت است که “81 درصد از سفر و گردشگری شرکت ها از دست داده اند درآمد خود را تا 100 درصد در حالی که 15 درصد از این شرکت ها شاهد آن اسلاید تا 75 درصد است.”

ساخت بدتر کاملا چند از این موسسات کسب و کار بیش از حد قوی تر. بدون درآمد در آینده اما مجبور به پرداخت اقساط با سود و زیان این شرکت ها تحمیل احتمالا به مراتب بدتر از برآورد اولیه. وجود دارد ممکن است یک پوشش نقره ای ارائه شده که ما آن را ببینید.

شاید این تنها فرصت را به آرامی از شیر مادر گرفتن بسیاری از آنها وابستگی به گردشگری و احتمالا تنوع بخشیدن به بخش های دیگر. بله Coronavirus بیماری همه گیر است که یک بار در عمر قسمت اما با زمان مرز بن بست در برابر چین تا حرارت وجود دارد موانع بیشتری در راه است.

ما نمی توانیم بخش وسیعی از مردم وابسته به یک بخش به شدت متاثر از vagaries از جغرافیای سیاسی, ملی, سیاست, طبیعت, و غیره. گردشگری به ارمغان آورده است در بسیاری از ثروت و رفاه, اما آن را نیز در هزینه های قابل توجهی به خصوص برای ما شکننده محیط زیست است.

Tourism
خالی له بازار در این فصل به لطف مستند. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Facebook/Tsewang Rigzin)

در واقع هفته گذشته پسر عموی من به ذکر است که اصلی Leh منطقه امروز احساس می کند مانند 90s قبل از شروع جرم گردشگری. کمتر وجود دارد, آلودگی آب و هوای دلپذیر است و کمتر متراکم تر از او همیشه می تواند به یاد داشته باشید.

شاید این نشانه ای است برای کشف جایگزین واقعی فراتر از گردشگری است.

پس چه راه حل ؟ چگونه ما از این ظروف سرباز یا مسافر ؟ علاوه بر کوتاه مدت حمایت دولت از لحاظ کمک مالی برای مبارزه گردشگری کسب و کار و تاخیر در پرداخت وام ما نیاز به فکر می کنم در دراز مدت تا چه راههای جایگزین برای درآمد نسل ؟

بازگشت به بخش کشاورزی به خصوص آلی انواع و دامپروری می تواند یک جایگزین ممکن است اما با حوزه های بیشتری برای ایجاد درآمد از سیستم های سنتی. به جای ساخت و ساز بیشتر در هتل ها و مهمان خانه ها را چرا رشد انواع محصولات کشاورزی در طول سال ؟

وجود دارد ممکن است کشاورزی رنسانس در افق Ladakhi کشاورزان است. تحت هدایت برنده جایزه کشاورزی دانشمند Dr تسرینگ Stobdan یک تیم تحقیقاتی از دفاع موسسه ارتفاع بالا پژوهشی (DIHAR) یافت راه منحصر به فرد برای کمک به کوچک و حاشیه ای کشاورزان در Ladakh دو محصول خود را به بهره وری است.

این روش در حال کمک به آنها را صرفه جویی در آب و بدون استفاده از کود شیمیایی و یا آفت کش ها به رشد و حتی محصولات کشاورزی مانند هندوانه و گوجه فرنگی. با استفاده از تکنیک های مانند سیاه مالچ پلی اتیلن و ساختمان با نام تجاری خود را غیر فعال خورشیدی گلخانه است که می تواند اجازه می دهد محصولات به رشد و حتی از طریق زمستان کشاورزان باید یک شات واقعی در اینجا.

Tourism
کشاورزی رنسانس در افق.

Ladakh برخی از بهترین انواع زردآلو و خولان دریا در جهان ارائه می دهد و زمینه مناسبی برای غیر بومی محصولات مانند کوینولا که بالقوه سازندگان پول. نیز وجود دارد گزینه ای را از صحرا کشاورزی در حال حاضر تمرین توسط امثال اسرائیل که در آن ما می تواند رشد کند طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات است. این می تواند کمک به نوبه خود وسیعی از کویر زمین در Ladakh به زراعتی زمینه با توجه به تکنولوژی مناسب و لازم زیست محیطی را بررسی می کند.

قبل از لاداخ شد قلمرو اتحادیه در ماه اوت سال گذشته وجود دارد محدودیت عمده در صادرات میوه و سبزیجات تازه در خارج از منطقه است. فرض کنید که این محدودیت ها برداشته شده است, آن ضروری است که مقامات محلی و کشاورزان که می تواند یکی شدن به کشاورز و تولید کننده سازمان (FPOs) می توانید پیدا کردن راه فروش محصولات خود به یک بازار بزرگتر. با همه آب و جاده اتصال یک امکان مجزا در آینده نزدیک ،

اضافی جایگزین هایی برای گردشگری

دولت و حتی تبدیل آن تمرکز بر روی ساختمان اصلی بالا-ارتفاع و آب و هوا, برف-رایگان راه آهن محور برای اتصال Ladakh با بقیه کشور است. این پروژه های زیربنایی را چند سال برای تکمیل اما چرا آماده به درو مزایای?

فقط فکر می کنم در مورد امکانات اگر این کشاورزان می توانند با ایجاد بازار ارتباط با پردازش مواد غذایی و کشاورزی-شرکت در سرزمین اصلی است. آیا دیگر منابع بالقوه اشتغال نسل ؟ از ساختمان زیرساخت های انرژی خورشیدی و مخابراتی در گوشه های از راه دور به ساخت Pashmina, پوشاک, درگیر شدن در معماری پایدار علاوه بر انواع دیگر فرصت های کسب و کار من حتی در نظر گرفته شود.

Tourism
Pashmina موارد در تقاضای بالا هستند.

احتمال دیگر فرض شده توسط P Stobdanیک دیپلمات سابق که به “بهینه سازی لاداخ را مزیت استراتژیک به عنوان یک محور برای دسترسی به آسیای مرکزی و چین و روسیه و مغولستان برای, سیاسی و تجاری روابط.” بله این پیشنهاد به نظر می رسد ممکن موقع با توجه به زمان مرز بست اما فقط فکر می کنم در مورد امکانات.

ارتقاء

برای قرن ها لاداخ به خصوص له شد مهمی توقفگاه بین راه در امتداد مسیرهای تجارت بین المللی—از مغولستان و چین و تبت در شرق به کشمیر, آسیای مرکزی و اروپا در غرب است. چرا این واقعیت یک بار دیگر ؟

به عنوان Stobdan می گوید: “آن است که برای نخست وزیر به مجموعه صحنه را برای کاوش در Ladakh استراتژیک ارزش به عنوان یک دروازه برای به دست آوردن دسترسی مستقیم به Tarim Basin و فلات تبت. با انجام این کار هر دو کشمیر و لاداخ یک بار دیگر می تواند به ارمغان آورد در مرکز مرحله برای تبدیل شدن به اقتصادی و فرهنگی هاب هند اتصال به شمال است.”

موهان Guruswamy سابق مشاور Vajpayee دولت یک بار ذکر “وجود دارد که لاداخ و کشور به دست آورید می توانید از باز کردن مسیرهای تجاری با تبت. افتتاح مرز از Demchok خواهد آن را ممکن است برای هند زائران به موتور پایین 600 متر به کایلاش/Mansarovar در کمی بیش از یک روز به عنوان مخالف به دشوار و خطرناک دو هفته بازحمت حرکت کردن در حال حاضر مورد نیاز…نتیجه دیگری در بازار ایجاد شده است که می توان از لاداخ. جاده از Demchok می پیوندد تبت-سینکیانگ بزرگراه. اگر شما به نوبه خود شما را به تبت. اگر شما به نوبه خود به سمت چپ شما را به سینکیانگ در طول عکاسی چانه.”

به عبارت دیگر وجود دارد بسیار زیاد تجاری و استراتژیک بالقوه در اینجا. پس گفت که این گزینه این است که به شدت به موضوع به نگرانی های امنیت ملی.

اما اگر هیچ یک از این اقدامات کار تنظیم کیفیت دانشگاه های فنی و حرفه ای موسسات آموزشی و ارتقاء آموزشی و فن آوری زیرساخت در Ladakh را به یک اثر چند برابر. نه تنها آن کمک خواهد کرد که مردم محلی دستیابی به زندگی بهتر نتایج آن را نیز می تواند جذب سرمایه گذاری گسترده در منطقه بدون ناراحت کننده تعادل زیست محیطی.

همچنین به عنوان یکی از دوستان به من گفت در طول یک بحث در رسانه های اجتماعی “هر نوع اقتصادی مداخله در نهایت به حساب شکننده محیط زیست Ladakh. در این زمینه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش و فن آوری زیرساخت های یک سرمایه گذاری است که باعث می شود جامد حس. اگر هیچ چیز دیگری را بهبود بخشد HDI شاخص انبوه.”

Tourism
Pangong دریاچه: هر منبع جایگزین درآمد باید به لاداخ شکننده محیط زیست. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Facebook/Nirvair سینگ)

اما برای اطمینان از این تغییرات مثبت باقی می ماند آن نیاز به قوی سیاسی رهبری می کند که به سادگی پرداخت سجده به دهلی نو است. وقت آن است که برای ما رهبری محلی (تپه شوراها) برای پرسیدن پرسش های جدی در مورد اداری قدرت آن را ندارد یا نمی باید در اداره امور محلی. COVID-19 در معرض چگونه ناتوان ما هیل شورا در اداره امور محلی. بدون قوی محلی و نمایندگی های آینده من تصور سقوط خواهد کرد از هم جدا.

تنها قوی و حس مشترک و مقررات می تواند اطمینان حاصل شود که این دیدگاه برای آزادی اقتصادی واقعی می آید. بله این انتقال دور از گردشگری را نمی خواهد یک شبه اتفاق می افتد اما حداقل رهبران و شهروندان عادی به خانه می توانید انجام دهید این است که شروع به آماده سازی در حال حاضر به طوری که یک روز اگر گردشگری رنج می برد به هر دلیل مردم ما معنی دیگری درآمد.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>