این فقط یکی دیگر از آجر در دیوار. خواص LSS مطابقت 99.6% با نمونه های آورده شده از ماه توسط آپولو ماموریت!

With زمین تحت افزایش تهدید دانشمندان اکنون در حال بررسی چگونه انسان می تواند ساکن ماه یا سیارات شبیه به مریخ است. در پاسخ به این نیاز محققان در موسسه علوم (IISc) و اروپا (ISRO) توسعه فضایی آجر’ است که می تواند کمک به ساخت آینده شهرک در ماه و بیشتر ارائه می دهد گزینه های دوستدار محیط زیست برای ساخت و ساز در اینجا بر روی زمین است.

ارتقاء

به رهبری پروفسور Aloke کومار از IISc مکانیک, گروه مهندسی محققان شاغل باستانی روند طبیعی به نام biomineralization که او را از نزدیک مورد مطالعه ،

آنچه در آن است ؟ Biomineralization اشاره به روند معدنی آسمانی با توجه به تغییر شیمیایی محیط زیست ناشی از فرایندهای زندگی. بسیاری از موجودات زنده قادر به این پدیده از جمله یک تک سلول باکتری است.

“برای موجودات تک سلولی مانند باکتری biomineralization فرایند می تواند به صورت خارج سلولی یا داخل سلولی. Biomineralization است که احتمالا یکی از بزرگترین ‘تولید’ فرآیندهای انجام شده توسط زمین و ارتباط تنگاتنگی با ظهور حیات بر روی این سیاره است. بسیاری از اظهار نظر کردن که biomineralization فرآیندهای شد گسترده به سمت پایان پیش از دوره کامبرین احتمالا در حدود 3.8 میلیارد سال پیش. Biomineralisation نیز منجر به قابل توجهی خنک کننده از این سیاره به عنوان فرایند می تواند جدا کردن مولکول های مانند دی اکسید کربن تبدیل آنها به کربنات. یک صدف است که یک محصول از biomineralization” می نویسد: پروفسور کومار در یک پست وبلاگ.

“زمانی که من برگشتم به هند حدود دو سال و نیم پیش من منتقل ایده های من به دانشمندان در ISRO در مورد تکرار این فرآیند باستان و استفاده از آن برای ترا تشکیل و ساخت سازه در سیارات دیگر است. ما کار کرده اند در این مشکل خاص پس از آن می گوید:” پروفسور کومار در گفتگو با بهتر هند.

For the story.
قمری دهانه: برای بازنمودی اهداف تنها. (منبع: ویکیپدیا)

روند

ISRO است اختراع و توسعه نوع خاصی از شن و ماسه که با آنها تماس قمری خاک Simulant (LSS). این شبیه سازی قمری سنگپوش—گرد و غبار خاک و سنگ بر روی سطح ماه—از نظر ترکیب شیمیایی و توزیع اندازه ذرات ، خواص LSS مسابقات 99.6 درصد با نمونه های آورده شده از ماه توسط آپولو ماموریت.

“ما یک نمونه از LSS, معرفی خاص باکتری (Sporosarcina pasteurii) بسیار دقیق شرایط و با استفاده از رشد باکتری ناشی از biocementation تکنولوژی در داخل یک راکتور برای تولید آجر. نه تنها باکتری ها در نتیجه آسمانی از کربنات کلسیم در داخل و اطراف ذرات خاک, اما آن را نیز ترشح برخی biopolymers که اتصال به کل ساختار با هم. هنگامی که شما ایجاد شرایط مناسب در بيوراکتور شما می توانید با استفاده از LSS, معرفی باکتری و پس از 10-14 روز می آید یک آجر مانند ساختار. این بود که با الهام از این ایده را به زمینی زیستگاه,” او می گوید.

ارتقاء

پس از آنها استفاده LSS که بیشتر شبیه شن و ماسه در ماه از زمین محققان این فضا آجر. بیشتر به طور خاص آنها با استفاده از یک فرم از biomineralization فرآیند به نام میکروبی ناشی از کلسیت آسمانی (MICP) است که با استفاده از فعالیت های متابولیکی از کلسيفيه شدن باکتری است. این اولین مجموعه از آجر آنها تولید شده فاقد قدرت از آنها می تواند شکسته شود و تنها با دست خالی. آنچه محققان انجام شد با استفاده از گوار صمغ استخراج شده از گوار لوبیا برای تقویت آجر و آن را کار کرده است.

“Sporosarcina pasteurii یک اورهآز تولید باکتری سویه استفاده شد و برای تحکیم قمری simulant خاک (LSS) در قالب یک ‘آجر’ با غیر بدیهی خواص. پتانسیل طبیعی پلیمر یعنی گوار به عنوان یک افزودنی مورد بررسی قرار گرفت برای افزایش در مقاومت فشاری زیستی تثبیت نمونه. نتایج تجربی زیستی آجر به نمایش گذاشته تقریبی 10 برابر افزایش در مقاومت فشاری با صمغ گوار بر خاک می گوید:” این مطالعه منتشر شده توسط نویسندگان در ماه گذشته.

For the story.
فضا آجر (منبع: Dr Aloke کومار)

سازگار با محیط زیست

علاوه بر پتانسیل خود را برای extra-terrestrial زیستگاه فضایی آجر نیز سازگار با محیط زیست دوستانه است. روند کانی سازی شده کامل با تکامل در طول میلیون ها سال. باکتری ها استفاده می کنیم و به طور طبیعی نمی مضر موجود در خاک شناخته شده برای شرکت در شیمی چرخه است که ضروری است به مادر طبیعت و عفونی. در این فرآیند دی اکسید کربن است که منزوی از محیط زیست است.

“در مورد ما آجر آن نیز با بهره گیری اوره که می آید از ادرار انسان به عنوان به خوبی. شما به طور بالقوه می تواند تغذیه باکتری ها با ادرار انسان و برخی دیگر از منابع کلسيم. به عنوان باکتری رشد می کند, آن می تواند استفاده از زباله بشر به محصولات. در حال حاضر, این آجر در حال رشد در آزمایشگاه و تولید درست مثل یک میوه در حال رشد بر روی درخت. در استفاده از این باستان روند طبیعی این آجر سازگار با محیط زیست می گوید:” دکتر کومار.

اما می تواند آجر زنده ماندن در قمری محیط زیست است. صحبت کردن بار از هند در ماه گذشته او می گوید: “همه موجودات زنده تغییر رفتار خود را در شرایط مختلف. لذا به منظور تست وعده از این تکنولوژی در زمینی شرایط ضروری برای انجام آزمایشات در شرایط جاذبه کم…تیم تحقیقاتی پیشنهاد کرده است که طرح برای کامپیوتر است که می تواند آزمایش در ایستگاه فضایی شرایط. ما نتایج و پیشنهاد طرح های دارای پتانسیل قوی برای ابزار در ایجاد انسان لانه.”

با بیش از 60 تن از LSS دروغ گفتن با ISRO محققان باید فرصت کافی برای آزمایش بیشتر یافته های خود را و وارد در دستیابی به موفقیت قابل توجهی.


همچنین بخوانید: از تلاش برای تصویب به Padma شری: H C ورما که تدریس فیزیک هند


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im