IFS افسر & 2K روستاییان در حال تبدیل زمین های بی ثمر به بزرگترین باغ لاله

موفقیت لاله باغ مانند این می تواند اطمینان حاصل شود مرز مناطق مانند, Pithoragarh در Uttarakhand ارائه می دهند لازم است مشوق های اقتصادی برای مردم به مهاجرت و تقویت منطقه خود را دارند.

ارتقاء

With این Panchachuli قله یک گروه از پنج پر برف کوه های هیمالیا واقع در انتهای شرقی Kumaon منطقه ارائه ایده آل پس زمینه منظره شهرستان Munsiyari در Uttarakhand را Pithoragarh منطقه احساس می کند مانند بهشت بر روی زمین است.

این روزها تپه شهرستان و روستاهای مجاور آن در کانون توجه است زیرا از لاله باغ واقع در امتداد Thal-Munsiyari بزرگراه دولت.

پیش بینی توسط دکتر Vinay Bhargav بخشی جنگل, افسر, Pithoragarh, این لاله های باغ انتظار می رود که به کشش بیش از 50 هکتار است. این بخشی از یک بزرگتر Munsiyari آموزش و پرورش طبیعت و محیط زیست پارک مرکز که به دنبال جذب یک مجموعهای از گردشگران دانش آموزان و دوستداران طبیعت که می خواهند شاهد گل مختلف از این منطقه خوش منظره و زیبا در تمام زیبایی های آن.

اگر چه طراحی شده توسط Dr Bhargav واقعی نیروی کار در پشت این باغ در حال اعضای Munsiyari محیط زیست و کمیته توسعه (EDC) شامل تا حد زیادی بیکار جامعه محلی جوانان درگیر در توسعه این مرکز از آغاز به کار به اتمام و نگهداری آن است. ساکنان محلی درگیر هستند حق از خاک کار آماده سازی سایت, کاشت و آبیاری به پرورش فرایند حفاظت و نظارت از این باغ.

همان مجموعه ای از مردم نیز در اشاعه دانش و در حال حاضر عمل به عنوان منابع افراد برای روستاییان محلی و گردشگران که می خواهند به شرکت در یک شبیه تلاش. در حال حاضر ظرفیت حمل از سایت ثابت است در 300±50 نفر در هر روز و یک روز در هفته آن را بسته است به همه ی بازدید کنندگان. اگر چه COVID-19 بیماری همه گیر قرار داده تشخیصی در ادامه این فصل Munsiyari EDC امیدوار است که سال آینده گردشگران می تواند به لطف این سایت.

Tulip
مجموعه ای در میان افت Panchachuli محدوده این باغ را یکی از بزرگترین باغ لاله در جهان است. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر توییتر)

چرا این سایت خاص انتخاب کنید ؟

منطقه شاهد گسترده بارش برف و سرما در زمستان به دنبال طولانی سرد چشمه و باران گاه به گاه در تابستان. همه چیز از physio-ویژگی های گرافیکی viz. ارتفاع (2760 mts. بالا msl) و رطوبت و در دسترس بودن به خوبی زهکشی شرایط خاک و شیب ملایم به ایده آل درجه حرارت محیط (18 تا 25 درجه سانتیگراد) و pH خاک سطح بین 6.0 تا 7.0, مناسب برای رشد لاله.

“در ضمن توپوگرافی منطقه به گونه ای است که شمالی-جنوبی دامنه های چشم انداز که در آن لاله کاشته شده اند اطمینان حاصل شود نسبتا بهتر رطوبت در دسترس است. کامل آفتاب از همه طرف سایت مناسب و کامل برای لاله رشد” به اطلاع دکتر Bhargav.

در اوایل مبارزه با چالش ها و شکوفه

“سایت انتخاب شده برای این پروژه در ابتدا آلوده به علف هرز معمولا به عنوان jangli paalak (Rumex nepalensis). آن را به یک سیستم ریشه عمیق و بازسازی می تواند خود را از کوچکترین مانده قطعات که در خاک باقی می ماند. در واقع آن را ایجاد کرده است عظیم مشکلات تقریبا در تمام هیمالیا زیر آلپ و مناطق کوهستانی با تجاوز بر بومی علفی و درختچه گونه می گوید:” Dr Bhargav در تعامل بیش از ایمیل با بهتر هند اوایل این هفته.

در نتیجه یک ورزش انجام شد و در اکتبر سال 2018 توسط Munsiyari EDC به طور کامل از بین بردن این علف هرز با استفاده از پایه باغ پیاده سازی. برخی محوطه سازی و بهبود زیبایی شناسی مانند گذرگاه ها و مسیرهای توسعه نیز انجام می شود.

به منظور توسعه تظاهرات بلوک در Munsiyari 7000 و با کیفیت بالا لاله لامپ در پنج رنگ در سراسر هفت رقم — Carola (صورتی رنگ) کریستال ستاره (زرد رنگ) دانمارک (زرد-قرمز رنگ) ادم تنومند و بدقواره صورتی (صورتی رنگ) رژه (قرمز رنگ) قوی طلا (زرد رنگ) سفید و افتخار (سفید رنگ) وارد شد از هلند برای کاشت در سایت آزمایشی.

اما به دلایل متعدد وجود دارد آشکار تاخیر در گرفتن لامپ و آنها تنها وارد آخرین هفته مارس 2019. اگر چه در آن بود که زمان مناسب برای کاشت آنها EDC جلو رفتم و انجام آن است.

پس از ذوب برف در سایت آزمایشی در ماه مارس پایان گام بعدی برای افزایش حاصلخیزی خاک و آماده سازی نمایشی از بلوک های ساخته شده از مطرح خاک بستر برای گیاه لاله و دیگر گونه های بومی در هفته اول آوریل است.

“برای این کار ما با استفاده از ترکیبی از جنگل بلوط خاک کود دامی و کوکوپيت در 1:1:1 نسبت به لامپ و دیگر گونه های بومی کاشته شد توسط اعضای Munsiyari EDC. رشد رویشی در زمان حدود 45 روز پس از آن سایت تا به حال شاهد متناوب شکوفه,” او می گوید.

این لامپ از طریق رفت و چند تنش در طول سال گذشته از کاشت به خصوص بعد از فصل باران های موسمی. توسط این لامپ های باقی مانده در خاک و شاخ و برگ در حال شروع به پژمرده با شروع فصل زمستان در ماه نوامبر سال 2019. لامپ های باقی مانده در خاک و شاهد شدید زمستان 2019. اگر چه سایت آزمایشی باقی مانده زیر برف به مدت بیش از سه ماه Dr Bhargav و EDC متقاعد شدند که پیاز گل لاله هنوز هم در حال زندگی در آنها اقدام به محافظت از آنها را از زمینه های صحرايی نر وحشی و Langurs با نرده های اطراف آن.

Tulip
دکتر Vinay Bhargav

“پس از ذوب برف در مارس سال 2020 شاخ و برگ شروع به توسعه در آوریل سال 2020 است. این لاله را شکوفه به طور متناوب اما آنها هنوز در مرحله زودرس. این بود پایان مشکلات خود را. با وجود شروع فصل بهار وجود دارد ناگهانی تگرگ طوفان, اما لاله به نحوی موفق به مقاومت در برابر آنها. به عنوان شاخ و برگ رشد دوباره در قدرت ما شروع به شاهد درخشان بلوم از این لاله ها در انواع مختلفی از صورتی و سفید و قرمز و زرد. دیگر گونه های وحشی از Irises Ranunculi Fox, دستکش نیز رفت و به شکوفه در حدود همان زمان اما شکوفه لاله به سرقت برده و نشان می دهد می گوید:” دکتر Bhargav.

همه کاشته لامپ شانس هست. این سایت لذت می برد 100% موفقیت در جوانه زنی و منجر به نتایج مورد نظر. علاوه بر این, آنها نیز کاشته با آنها دیگر بومی وحشی زینتی گل گونه ها از جمله Irises, فاکس, دستکش, Rhododendrons وحشی گل سرخ Liliums لاله ها Pussy, Ranunculi و…. اما لاله شد جذاب ترین گونه از آنها.

“ایده اصلی بود برای تقویت محیط زیست-کار مرمت قبلا تهاجم علف هرز سایت در هیمالیا subalpine مناطق و بهبود تنوع زیستی ثروت از منطقه” او می افزاید.

با تشکر از این ایده آل شرایط آب و هوایی و موفق کاشت روند هر مادر لامپ از یک گل لاله در حال حاضر تولید 6-8 دختر لامپ. به منظور کاهش تکراری خرید هزینه های واردات این پروژه نیز پیش بینی شده توسعه فناوری با توجه به ویژگی های پشتیبانی از همکاران به روند توسعه بالغ لامپ از این لامپ های دختر.

پتانسیل های اقتصادی

هدف بزرگتر در پشت توسعه لاله باغ برای افزایش sylviculture باغبانی و بخش گردشگری در دولت است که فرصت بیشتری را برای پایدار روستایی خود اشتغالی. دولت معتقد است که نقطه عطفی در پروژه های مانند این می تواند در برخی از راه به طور همزمان کاهش چالش های مهاجرت به بیرون از این تپه.

ارتقاء

Tulip
(حسن نیت ارائه میدهد تصویر توییتر)

چگونه این اتفاق می افتد ؟ چه بالقوه ؟

1. توسعه تسهیلات از زمان آغاز به تکمیل و تعمیر و نگهداری آن می تواند اعتبار به جامعه محلی. آنها به طور کامل درگیر مناسب از خاک کار آماده سازی سایت, کاشت, آبیاری, پرورش و مراقبت و حفاظت و نظارت بر فعالیت های, و غیره.

2. تحت نظارت دولت و وزارت جنگل و فعال رضایت EDC در مقیاس بزرگ کشت پیاز گل لاله انجام خواهد شد در جامعه و زمین و آیش اراضی از افرادی که مهاجرت کرده اند از تپه مناطق Munsiyari. به عبارت دیگر همه چپ زمین بایر یا موات را دریافت اجاره نامه جدیدی از زندگی است. همچنین کشاورزان را تشویق به تمرین پرورش گل/ باغبانی مبتنی بر کشاورزی به منظور افزایش درآمد خود را.

3. این افراد نیز در اشاعه دانش و در حال حاضر عمل به عنوان منابع افراد برای روستاییان محلی و بازدید کنندگان که مایل به تقلید از این ابتکار است. ساکنان محلی حتی کمک به اجرای کار از عایق حرارتی و فاجعه ضد دولت از هنر آلپ محیط زیست-کلبه در نزدیکی این سایت. این یکی از یک نوع ساختار است.

4. “این سایت همچنین میزبان طیف گسترده ای از پرندگان از گونه های مختلف (حدود 250) که همچنین باز بالقوه برای پرنده گردشگری. این سایت همچنین نشان دهنده تاثير قابل توجه ecotones در گیاهان و جانوران تنوع در منطقه است. به عنوان توجه به ذینفع بر اساس مقیاس کامل اجرای این پروژه حدود 1500 تا 2000 نفر از روستاهای اطراف مشغول مستقیم/در-اشتغال مستقیم برای کشت و نگهداری محیط زیست هزینه جمع آوری و دیگر فعالیت های جانبی,” ادعاهای دکتر Bhargav.

5. “علاوه بر این به عنوان ارتقاء این پروژه است که پیش بینی آن را به تقاضای بسیاری از مستقیم و غیر مستقیم سیستم های پشتیبانی مانند محلی و از راه دور امکانات حمل و نقل و توسعه خانه باقی می ماند, روستا, گردشگری, پرنده, گردشگری, محل اقامت راحت در نظر استراحتگاه پرداخت مهمان خانه محلی بازار برای برآورده کردن نیازهای مختلف از گردشگران و سنتی کالاها و فرهنگ علاوه بر لاله باغ نیازهای مدیریت (از نظر نیروی انسانی و ورودی ها)” او می گوید:

موفقیت پروژه های شبیه به این می تواند اطمینان حاصل شود مرز مناطق مانند, Pithoragarh ارائه می دهند لازم است مشوق های اقتصادی برای مردم به مهاجرت و تقویت منطقه خود را دارند. آن را نمی ممکن است به طور کامل توقف روند مهاجرت, اما آن را می توانید برخی از راه نسبت به حداقل کاهش آن است. مسلما Coronavirus همه گیر در این سال قرار داده تشخیصی در رسیدگی اما پتانسیل آن برای آینده است.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>