“هنگامی که ما فکر می کنیم توسعه ما دیدن غول پیکر ساختمان به عنوان یک نشانگر برای پیشرفت. اما پس از آمدن به اینجا من متوجه شدم که وجود دارد این است که ارزش زیادی در حفاظت پایدار بودن و داشتن جامعه ای برابر” می گوید: #IAS افسر Manuj لیورپول.

Deep به ضخامت متراکم جنگل ها در Gadchiroli منطقه در ماهاراشترا Bhamragad منطقه زندگی می کنند مادیا Gonds. این endogamous قبیله ای جامعه است که یکی از ترین کشور تحت توسعه قبایل.

ارتقاء

این است که چرا آنها یکی از 75 قبایل که طبقه بندی شده اند توسط وزارت امور را به خصوص آسیب پذیر و گروه های قبیله ای (PVTG)s در کشور است. علاوه بر این منطقه شاهد درگیری بین naxal گروه ها و نیروهای مسلح که بیشتر secludes آن را از سایر نقاط کشور است.

IAS Manuj ارسال شده در Bhamragad در ماه نوامبر سال گذشته است.

زمانی که Manuj لیورپول در نوشته شده بود Bhamragad در نوامبر سال گذشته 30 ساله IAS افسر می دانستند که او قبل از ذخیره کردن. از لحظه ای که او گرفت تا وظایف خود را در منطقه Manuj آورده دریایی از تفاوت خود را مترقی و ابتکارات نوآورانه.

از upskilling مردم قبیله ای در هنر و صنایع دستی به کار در زمینه آموزش و پرورش Manuj دست شده اند به حداقل می گویند.

و در نتیجه تحول شگفت آور است به نگاه و بیشتر از آن به دلیل آن اتفاق افتاده است در یک زمان کوتاه است.

یکی از بزرگترین داستان های موفقیت بوده است بازسازی tehsildar ، این افسر IAS تغییر چهره قدیمی مخروبه ساختمان به یک مرکز آموزشی برای هنر و صنایع دستی به عنوان یک منبع درآمد برای خود قبیله ای دانش آموزان است.

در حال حاضر این مرکز که درهای خود را اواسط ماه ژانویه سال جاری شش ماه آموزش به شرکت کنندگان در دستمزد از 3000 تومان در هر ماه است. زبان آموزان بخشی از فروش صنایع دستی آنها را. علاوه بر این مرکز باعث می شود مقررات مربوط به محل اقامت و غذا برای آنها به صورت رایگان.

انتقال تصاویر از Tehsildar را که در حال حاضر یک هنر و صنایع دستی مرکز که در آن قبایل دانش آموزان آموزش

در حال حاضر 36 زبان آموزان بین سنین 18 تا 45 هستند تحت آموزش در این مرکز.

“هنگامی که مردم فکر می کنم در مورد این منطقه آنها فقط تمرکز بر روی توسعه نیافته و یا آشفته این منطقه است. اما زمانی که شما واقعا سعی کنید به درک فرهنگ خود شما متوجه است که آنها در واقع مترقی در باورهای خود را. مردان و زنان می شوند برابر است و هیچ نوع سیستم طبقه شایع است. بسیار وجود دارد برای یادگیری از این جوامع” ایالات Manuj.

رو به افزایش به چالش های فعال و توانمند سازی

از آنجا که منطقه عمیقا جنگلی آن است که اغلب بسیار دشوار است برای مردم در منطقه برای دسترسی به امکانات در ساعت نیاز است. علاوه بر این منطقه است که مالاریا بومی و شيوع داسی بالا است به اطلاع Manuj.

دیگر از آن در طول بادهای موسمی منطقه آب گرفتگی می شود آن را به عنوان چهار رودخانه — Indravati مروارید, کوتا, Pamul Gautami و Pandya — جریان از طریق آن بیشتر از بقیه از دولت است.

بامبو, هنر و صنعت در حال تدریس در مرکز هنر

قبل از Manuj شروع کار خود را, او می دانست که آن خواهد بود دشوار است برای جلب اعتماد مردم که در زندگی اکثر زندگی خود را در میان خشونت و تنش های سیاسی. ایجاد کانال های ارتباطی صاف بود و در واقع رفتن به یک کار دشوار برای تازه منصوب افسر IAS.

هنوز مصمم افسر در بر داشت راه را در.

“از طریق تعامل من پیدا کردم که آنها بسیار ساده هستند افرادی که فقط می خواستم به بیرون آمدن از چرخه فقر است. بنابراین من می دانستم که من می خواهم به آنها را نشان می دهد نتایج سریع” سهام Manuj.

در اوایل روز از ارسال Manuj کاوش در این منطقه و خطاب به مردم یک استراتژی است که به او کمک کرد تا درک چشم انداز خوب است. او همچنین در بازدید از قبایل ” خانه در منطقه و در طول این sojourns یکی از چیزهایی که افتاده در او رگه هایی از استعداد خلاق زد که در سراسر جامعه.

دانش آموزان در مرکز هنر تبدیل دیوار با آثار هنری زیبا.

“من شگفت زده شد تا ببینید که چگونه قبیله ای جامعه ساخته شده با استفاده از هر چیزی که ما به طور معمول دور انداختن. مانند من تو را دیدم یک بطری آب که توسط خشک کردن بدن تنبل. آنها ساخته شده و لوله ها با استفاده از بامبو ساخته شده و سازهای با استفاده از چوب است. آنها همچنین اشیاء زیبا با استفاده از برنج و برنز” به یاد می آورد Manuj از اولین بازدیدکننده داشته است.

چنین ارتباط نزدیک با همه چیز طبیعی و بسیاری از مردم منجر شد یک زندگی پایدار بود و ماندنی در IAS افسر بود و کلام در تاسیس هنر و صنایع دستی مرکز.

هنر و صنایع دستی مرکز از یک کلبه به یک خانه برای بسیاری از

یک روز Manuj راه رفتن در اطراف دفتر خود مرکب هنگامی که چشم خود را به سقوط در یک رها شده و مخروبه ساختمان.

ارتقاء

دانش آموزان یاد بگیرند که به سادگی اشیاء از بامبو

“من اول فکر کردم که چرا چنین ساختمانی نمی شود قرار داده و به هر خوب استفاده کنید. آن را در یک ترکیب و من تو را دیدم یک پتانسیل در بازسازی ساختار پس از به دنبال در سوابق رسمی از ساختمان می گوید:” Manuj.

او سپس در تماس با Suresh Poongati محلی صنعتگر که متعلق به Koyanguda ایجاد کرد. با استعداد در Dokra هنر, بامبو کار و کار چوب Poongati shuffles وقت خود را بین خود ایجاد کرد و پونا جایی که او اجرا می شود یک مرکز هنر.

“من می دانستم که او خواهد بود کامل کسی است که می تواند آموزش صنعتگران به عنوان او آنها را درک هست. زمانی که من با نزدیک شدن به او و او واقعا کمک کرد با ورودی که ابزاری در ساخت مرکز هنر یک واقعیت” او می گوید.

مجسمه های ذخیره شده در مرکز هنر

اما آنچه هنر مرکز واقعا مورد نیاز بود که مردم و قبایل در منطقه شد و در حال حاضر بسیار نگران از دولت. اما Manuj در حال برنامه ریزی در محل است. اثبات چگونه حتی کوچکترین جزئیات می تواند کمک به ایجاد تغییرات Manuj منصوب مدیران بودند که دو زبانه است.

“ما منصوب چند زمینه مدیران که رفتن و صحبت می کنند به قبایل. این افراد شناخته شده به عنوان ‘duibhasis’ به عنوان آنها می توانند صحبت می کنند به دو زبان — مراتی و مادیا” توضیح می دهد که Manuj. این طرح در واقع کار و مرکز هنر با بسیاری از مردم مشتاقانه رو به جلو در آینده برای upskilling پس از duibhashis به آنها صحبت کرد.

و در حال حاضر نتایج قابل مشاهده برای همه.

نگاهی به آجی Malugawade 25 سال از Arewade روستا در Bhamragad taluka به عنوان مثال.

آجی شده آموزش بامبو, هنر در مرکز. او مدرک لیسانس خود را از Gadchiroli دانشگاه و همچنین به دنبال تحصیل در رشته تربیت بدنی از ناگپور دانشگاه. اما او تا به حال به قطع با توجه به مشکلات خانوادگی ،

“دلیل من ثبت نام به عنوان یک دانشجو در این هنر و صنایع دستی مرکز دلیل است که من می خواستم برای یادگیری برخی از مهارت. هنگامی که من به پایان این هنر در دوره شش ماه من قادر خواهد بود به انجام این کار در خانه و پول” می گوید امیدوار آجی.

آجی مادر یک کشاورز است و او دارای دو خواهر و برادر جوان تر که هنوز در حال تحصیل است. پدرش گذشت چند سال به عقب. “در یک taluk مانند Bhamragad راه اندازی یک هنر و صنایع دستی مرکز آموزشی می تواند کمک به بسیاری از مردم در منطقه است. من واقعا خوشحال هستم در مورد آنچه که در حال تدریس به ما می گوید:” آجی decisive.

فراگیر توسعه

Manuj همچنین متوجه شدم که از نظر شاخصهای توسعه در این منطقه بود عقب.

تا آنجا که به حوزه آموزش و پرورش بود و نگران Manuj دیدم که نرخ سواد در Bhamragad بود در 54.71 درصد پایین تر از میانگین ملی از 59.5 درصد است. پدر و مادر در این تنش-riven منطقه بودند و تمایلی به فرستادن فرزندان خود به مدرسه و ترس از حوادث نامطلوب. این مدارس را بالا افت نرخ.

زیبا قبایل جواهرات ساخته شده توسط دانش آموزان

“زمانی که من رسیدم اینجا دیدم که از بی سوادی سطح واقعا بالایی در منطقه و من واقعا می خواستم به درک نقطه نظر خود را می گوید:” Manuj.

مانو اول نزدیک مسکونی خصوصی مدارس به صحبت با معلمان در مورد چالش هایی که با آنها رو به رو شد. پس از صحبت با معلمان او در بر داشت که داشتن برای زندگی به دور از خانواده های خود معلمان بسیار demotivated. همچنین فقیر شبکه تنها باعث بدتر شدن اوضاع شده و ترک آنها را با انگیزه های بسیار کمی به انجام به خوبی در شرایط.

بنابراین برای غلبه بر این چالش Manuj تصمیم به میزبان جلسات ماهانه با معلمان از سراسر هشت مسکونی مدارس در منطقه است.

“من فکر می کنم این است که واقعا کمک به این دلیل که کانال های ارتباطی در حال حذف در حال حاضر. معلمان به اشتراک گذاری با ما در مورد جدید, خلاق, هنر و یا موسیقی مربوط به طرح آنها می خواهند برای شروع در مدارس و ما به انتشار بودجه برای آن بلافاصله. آنها همچنین احساس می کنید در حال حاضر که نارضایتی خود شنیده است که” توضیح می دهد که Manuj.

یک دانش آموز در حال آموزش مجسمه سازی در مرکز هنر.

بعلاوه IAS افسر نیز بخشی از یک نمایشگاه (میله) بود که سازمان در همکاری با اندام مصنوعی تولید شرکت از هند (Alimco) که در آن هدف اصلی این بود که ناتوانی ایدز در دسترس متفاوت-abled. “در اینجا وجود دارد اندازه گیری برای پروتز اندام. این در دسترس خواهد بود به آنها را تا پایان ماه آوریل یا اوایل ماه مه می گوید:” Manuj.


همچنین بخوانید: این قبایل-رشد قهوه از آندرا مه آلود Araku ولی طرفداران در پاریس بیش از حد


فقط سه ماه و پس از به ارمغان آورد در مورد تغییرات مثبت در منطقه چه Manuj امید برای آینده ؟

“هنگامی که ما فکر می کنیم توسعه ما دیدن غول پیکر ساختمان به عنوان یک نشانگر برای پیشرفت. اما پس از آمدن به اینجا و یادگیری در مورد این جوامع متوجه شدم که وجود دارد این است که ارزش زیادی در حفاظت پایدار بودن و داشتن جامعه ای برابر. این ارزش است که من می خواهم به نگاهی نیز به جلو در هر کجا که بروم می گوید:” Manuj امضای کردن.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im