IAS افسر سهام چگونه به بزرگ زمان-صرفه جویی در یادداشت ها برای UPSC CSE

CSE 2015 هوا 73 Shashank مانی Tripathi سهام چه استراتژی او به تصویب رسید به یادداشت های خود را برای UPSC آماده سازی است.

ارتقاء

“من هستم یک محصول از دولت مدارس” آغاز می شود IAS Shashank مانی Tripathi که امن همه هند رتبه 73 در CSE 2015.

“من از کجا آمده, این UPSC امتحان است یک معامله بزرگ شد و هیچ تفاوتی برای من پدر و مادر است. و در حالی که من یک دانش آموز خوب, من نمی خواهد که این جریان اگر من از چپ به دستگاه های خود من. پدر و مادر من دادند و من نسبت به آن” او اعتراف می کند.

چه Shashank بود به خصوص خوب بود quizzing و او recollects شرکت در مسابقات مختلف و حتی در سطح منطقه. “کمک کرد که زمانی که من در حال آماده شدن برای CSE” او می گوید.

Shashank رفت و به مطالعه مهندسی و پس از عبور از کالج او در زمان کار کردن با غول مخابراتی مستقر در Gurugram که در آن او کار می کرد برای تقریبا چهار سال است.

اما این ایده از پاکسازی UPSC آزمون ماند در ذهن خود و چند سال به یک شرکت حرفه ای Shashank تصمیم به شروع به آماده شدن برای CSE و در سال 2013 او اقدام این آزمون برای اولین بار. در حالی که او هنوز روشن نیست که آن را در اولین تلاش خود او سعی کرد آن را دوباره در سال 2014 موفق به امن هوایی 73.

Shashank ما کمک می کند تا درک کنند که چه استراتژی برای او کار می کرد در حالی که ساخت یادداشت برای معاینه.

1. ساخت یادداشت معنا نیست که شما نوشتن کتاب دیگری

پس Shashank شد کار تمام وقت, در حالی که همچنین در حال آماده شدن برای امتحان او می گوید که او نمی باید بیش از حد زمان در دست و در نتیجه همه چیز را برای به حداکثر رساندن آن است.

“این مهم است را یادداشت است که شما به راحتی می توانید به مراجعه در مرحله تجدید نظر است. شما نوشتن یک کتاب, بنابراین مطمئن شوید که یادداشت بسیار استادانه درست شده و یا به عنوان بزرگ به عنوان موضوع کتاب خود” او آغاز می شود.

Shashank Tripathi

با این حال او اذعان کرد که هیچ یک حکومت متناسب با تمام این منطقه و جزوات باید به یادداشت که بهترین کار برای آنها. “در حالی که خوب یادداشت ها می تواند مفید باشد به خصوص برای تجدید نظر به اعتقاد من این بستگی به فرد و سبک از آماده سازی” او می گوید.

2. انتخابی در ساخت یادداشت ها

Shashank را ندارد هر یادداشت به صورت کلی مطالعات از آنجا که او می گوید که آمادگی خود را برای همین بود که به شدت بر روی اینترنت بر اساس پژوهش است. “ساخت یادداشت های یک تمرین مهارت و نیاز به مقدار زیادی از صبر و زمان و از آنجایی که من مشغول به کار بود من تا به حال به استفاده از زمان موثر است.”

Shashank ساخته شده یادداشت برای افراد که در آن مواد به راحتی در دسترس نیست و تا حدودی انتزاعی است.

“من استفاده می شود به یادداشت های من اختیاری کاغذ بود که علوم سیاسی و اخلاق کاغذ در مطالعات عمومی دسته. افراد مانند تاریخ و جغرافیا هستند هدف جریان; اگر شما به عنوان خوانده شده مواد به اندازه کافی و مناسب در نوشتن پاسخ های خود را, از آن خواهد شد ممکن است به خوبی انجام دهد.”

3. اول بخوانید و یادداشت ها بعد

“در حالی که آماده از خاص کتاب من را بخوانید آن را به طور کامل حداقل دو بار. در خواندن دوم, من می خواهم تاکید قطعات من می خواهم به تجدید نظر بعد و یا یادداشت برای. من هم اطمینان حاصل شود که نشستم با برنامه درسی و رفت و بیش از موضوع ذکر شده در آن با دندانه های شانه,” او می گوید.

آن را ضروری است برای خواندن اولین بار انجام می شود و بدون هر گونه تعصب نسبت به این موضوع یا موضوع مورد بخوانید. “خواندن بدون تعیین اهمیت هر یک موضوع خاص. فکر می کنم از آن را مانند خواندن یک رمان ، هر زمان که شما خواندن آن را چیزی جدید میآید. نمی تندخوانی مطالب و با عجله برای یادداشت,” او توضیح می دهد.

یک نقطه بسیار مهم را همیشه به یاد داشته باشید در حالی که ساخت یادداشت ها است که باید آن را به طوری که اگر شما آن را انتخاب کنید تا برای تجدید نظر در یک روز قبل از امتحانات شما باید قادر به درک و از طریق آن و بدون هر گونه شک و تردید.

با احترام به خواندن روزنامه Shashank ذکر شده است که او به عنوان خوانده شده بسیاری از نسخه های آنلاین “من در درجه اول با استفاده از Feedly برای خواندن اخبار و Evernote برای مرتب سازی و ذخیره سازی اطلاعات است که من آنلاین در بر داشت.”

4. نمی شمع تا در مطالعه مواد

بسیاری از جزوات اغلب وسوسه برای نگه داشتن ستون مطالعه مواد و در نتیجه تا پایان ساخت بسیار استادانه درست شده یادداشت نیز هست. چوب به مواد لازم و مورد نیاز را یادداشت درآمده است.

Shashank همچنین می گوید که حتی در حالی که ساخت یادداشت های مهم به روشنی در مورد چه موضوعاتی نیاز به یادداشت ها و چه نه. “مثلا چه خوب می شود آن را به یک بازی کاملا جدید توجه داشته باشید در یک سرمقاله در حال حاضر نوشته شده است ؟” می پرسد: Shashank. او خواستار جزوات سعی کنید به منعکس کننده بر هر آنچه که آنها به عنوان خوانده شده و سپس توجه خود را به درک خود از این موضوع.

5. یادداشت ها را با تمرکز برای روشن شدن امتحانات

ماندن متمرکز.

“یادداشت های شما را به طور خاص برای CSE آزمون است که فقط. آیا هدف آنها را بسیار علمی و یا کارشناسی ارشد با موضوع. که خواهد شد به طور کامل شکست هدف می گوید:” Shashank.

با استناد به خود را به عنوان مثال او می گوید: “همیشه وجود خواهد داشت یک موضوع است که یکی از جذاب می یابد در حالی که آماده شدن. برای من, آن, علوم سیاسی, من اختیاری موضوع. اما یکی به فکر چقدر زمان صرف خواندن مواد مربوط به آن است. یکی باید نه تحت تأثیر علاقه.”

در حالی که این استراتژی که کار می کرد برای Shashank چند دیگر IAS افسران به اشتراک گذاشته اند آنچه برای آنها کار می کرد. شما می توانید اینجا را کلیک کنید برای خواندن آنچه Namrata جین CSE 2018 هوا 12 می گویند و اینجا را کلیک کنید برای دسترسی به, مصاحبه با Athar Aamir-ul-شفیع خان CSE 2016 درجه 2.

اگر شما طالب آماده شدن برای CSE آیا نوشتن به ما و به ما بگویید که در مورد چه استراتژی برای شما کار می کرد.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>