IAS افسر باز می شود 35 همه زنان مدارس برای ترک تحصیل دختران و درس نخوانده زنان

زنان بودند که یک بار حتی ترس به صحبت می کنند در خانه, در حال حاضر مرحله خارج با امید به یادگیری چیزی جدید هر روز در تیکمگره منطقه, Madhya Pradesh

یکs به زودی به عنوان Harshika سینگ (IAS, 2012 دسته ای) ارسال شده در Madhya Pradesh را در تیکمگره منطقه به عنوان یک گردآورنده سال گذشته او در زمان سهام از وضعیت زمین منطقه تحت او شب زنده داری.

ارتقاء

نتایج حاصل از تحقیقات خود را تیره و تار شد.

علاوه بر اریب نسبت جنسی در این منطقه با تلاش شد مسائل مانند بالا مرگ و مير مادران و عدم بهداشت و سواد در میان زنان است.

در واقع برخی از گرم Panchayats (GPs) مثبت-منفی جنسی نسبت (خانواده هایی که به هنگام تولد به 6-7 دختران با میل به یک پسر).

“علت تمام مشکلات کمبود آموزش در این منطقه است. با توجه به ریشه دار طبیعت از مردسالاری, زنان اینجا که مسن تر از 30 نیست حتی مجاز به صحبت می کنند اجازه دهید به تنهایی بیرون رفتن از خانه برای تحصیل” سینگ می گوید بهتر است هند.

دیدن زنان اسیر به غیر واقعی در گمرک به دلیل عدم آموزش رو سینگ برای راه اندازی یک-از-نوع خود ابتکار در اوایل این سال است.

منطقه جمع آوری (DC) راه اندازی Mahila Gyanalaya Vidyalayas (همه زنان مدرسه) برای رها کردن دختران و زنان بی سواد در سراسر 35 GPs.

چه چیزی باعث این مدارس ایستادگی کردن این واقعیت است که اکثر معلمان دختران در قانون از زنان که در حال حاضر دانش آموزان است.

“زیبایی داشتن معلمان محلی است که آنها به طور مداوم می تواند در ایجاد انگیزه برای روستاییان همکار خود برای ادامه تحصیل. در واقع تعداد کمی از آنها حتی به ارمغان آورد زنانی که ترک کرده بود می گوید:” سینگ.

مدرسه در جلسه

زمانی که سینگ ارائه این پیشنهاد به هر GP-سطح دولت کمیته او خوشحال به دریافت حمایت گسترده از دیگر افسران که می خواست برای پیوستن به این ابتکار.

این افسر IAS قاطعانه بود. و او آماده برای رفتن به هر طول به دو خواهر به مدارس. او حتی صحبت کردم و در زمان اجازه از نر از اعضای خانواده خود را به ارسال جماعت زنان به مرکز.

در میان مقاومت و شک او heartened به سراسر پدران و شوهران را تشویق کرد که عزیزان خود به بخشی از این برنامه است.

سینگ همچنین کارگردانی این روستا در سطح سران برای تخصیص دادن یک اتاق گرم Panchayat بهون به ایجاد کلاس های درس.

“ما انعطاف ناپذیر در تصمیم گیری ما در مورد گرفتن کلاس های درس و دور از خانه به عنوان مخالف به تدریس در خانه کسی. به این ترتیب زنان گام از خانه های خود و به طور کامل تمرکز بر روی یادگیری است.”

ارتقاء

شماری از افسران از سراسر منطقه اهدا صدها مدرسه و کتاب های درسی و لوازم التحریر برای این Mahila Gyanalayas.

خوشبختانه سینگ تلاش نمی رفتن بیهوده به دو ماه به این برنامه وجود دارد به طور متوسط 20-30 زنان در هر مدرسه که مذهبی حضور یک ساعته کلاس 3-4 روز در هفته.

برای راحتی دانش آموزان و برای اطمینان از حداکثر حضور و غیاب این کلاس ها را در بعد از ظهر به طوری که زنان می توانند خود را به پایان برساند کارهای خانگی.

سینگ دارای مجموعه ای بسیار اساسی و علمی برنامه درسی است که با تمرکز بر درس مانند نوشتن نام یادگیری چگونه به ثبت نام اولیه ریاضی و آگاهی عمومی در بهداشت و بهداشت.

اگر چه مدارس باید دست به 100 درصد موفقیت در شرایط حضور و غیاب شروع شده است و تاثیرگذار.

صحبت از TBI 40-year-old گلاب ساکن Harpura مادیا, سهام چگونه تمایل خود را به مطالعه دوباره مشتعل زمانی که او شنیده ام از مدارس “من همیشه می خواستم به مطالعه اما با توجه به آداب و رسوم من ازدواج کردن خیلی زود است. زمانی که اعلام شده بود در مورد مدرسه من و خانواده من را تشویق به پیوستن به. تا کنون من آموخته اند به نوشتن نام و انجام محاسبات ساده است.”

کار برای زنان آموزش و پرورش

وجود دارد دیگر داستان از چه زنانی بودند که یک بار حتی ترس به صحبت می کنند در خانه, در حال حاضر مرحله خارج با امید به یادگیری چیزی جدید در هر روز با توجه به انعطاف پذیر افسر IAS.

مانند Indrakumari از Harpura مادیا که BCom فارغ التحصیل و در حال حاضر به دنبال MCom. او حدود 20 نفر از دانش آموزان بسیاری از آنها به عنوان قدیمی به عنوان گلاب.

برای Indrakumari توانمندسازی گرفتن یک فرصت برای آموزش با تشویق و نعمت از او در قوانین “من هرگز تصور نمی کردم من می تواند به ساخت یک تفاوت در زندگی بسیاری از طریق آموزش و پرورش. این زنان بسیار هوشمند هستند و آنها به راحتی درک آنچه که من تدریس است. گاهی اوقات آنها به زور مرا به آنها مشق شب” او می گوید TBI.

هدف از آموزش و پرورش به یک جرقه. یک جرقه به استناد حس خود احساس هدف در زندگی حس اینکه بخشی از جامعه به جامعه و جهان است. این آشنایی ما اعتماد به نفس ایستادن و صحبت کردن.

در روز جهانی زن 8 مارس سینگ است که تمام مجموعه به مقیاس تا ابتکار عمل با باز کردن چنین مدارس در تمام 323 GPS از منطقه است. این افسر IAS است کمک به او را خواهری در تیکمگره پیدا کردن صدای خود را.


همچنین بخوانید: هنگامی که او خواست به عنوان یک معلم. امروز راجستان پلیس می آموزد 500 زاغه کودکان و نوجوانان به صورت رایگان!


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>