جولای 10, 2020

ایرانی سارد

آبزرور

من از اکسیژن در 27,000 Ft در اورست & مهربانی به من کمک کرد زنده ماندن: IPS افسر

در crushingly منجمد درجه حرارت در کوه اورست حتی کارهای کوچک مانند پوشیدن جوراب یا بلند کردن یک کیسه می تواند خسته کننده. پس چگونه, IPS, سهیل Sharma پیاده روی برای نزدیک به یک ساعت بسیار کم اکسیژن ؟

ارتقاء

منt حدود 5.30 صبح خشک و خسته IPS سهیل Sharma بیدار را در نظر او — به معنای واقعی کلمه در بالای جهان است.

او آرزو داشت برای آب اما او بطری یخ زده بود. عضلات خود بودند از خاموش کردن به عنوان او تلاش کرد تا به خود ثابت است.

اما Sharma سعی در توجه به بدن او تماس برای کمک, برای او ساخته شده بود آن را به جهان بلندترین قله در میان سرنوشت نامشخص.

منحنی gorgeously از همه طرف جایی که آسمان و زمین یکی شد و ابرها میره زیر پاهای خود را در درجه حرارت انجماد این نمایش خیره کننده است که ارزش تمام سختی ها و فشارهای روحی او فکر می کردم.

چند دقیقه بعد IFS Prabhakaran بود که شارما ‘اورست دوستان’ پیوست او. شارما لبخند زد Prabhakaran و او را برای نوع خود را حرکت چند ساعت پیش.

در حالی که پوسته پوسته شدن غول پیکر کوه Prabhakaran به اشتراک گذاشته بود خود اکسیژن سیلندر با شارما در 27,000 پا! در یک سناریو که اکثر کوهنوردان نمی تواند درک و استفاده بیش از حد خود اکسیژن سیلندر Prabhakaran کمک دوست خود را با وجود اینکه کم اکسیژن است.

IPS شارما در کوه اورست

“در نیمه راه بین کمپ 3 و اورست من اکسیژن کاهش می یابد به عنوان یکی برابر مورد نیاز از 3-4. ماندن هنوز هم در یک مکان نیز خواستار اکسیژن و من تصمیم به رفتن به یک کمی بیشتر. من می دانستم که همه چیز می تواند به catastrophically اشتباه; یک قدم اشتباه می تواند مرا در مسیر خائنانه. من جلو رفتم با وجود کم اکسیژن و خال خال Prabhakaran در چادر. این چنین کمک. ما به اشتراک گذاشته سیلندر برای نزدیک به دو ساعت” Sharma سهام در گفتگو با بهتر هند (TBI).

در ضمن Prabhakaran اعتماد به نفس بود که شرپاها را, جدید, اکسیژن, سیلندر در برخی از نقطه.

صحبت به TBIاو می گوید: “من سیلندر بود 1-2 لیتر در دقیقه فشار بود که به طور موقت کافی برای هر دوی ما. من شده اند با دوستان Sharma پس از 2015 و ما هم در چند جمله اعزامی است. ما رو آشفته و خوب بار در شرکت هر یک از دیگر. به اشتراک گذاری سیلندر بود که راه حل واضح و آشکار.”

خوشبختانه شرپاها وارد فقط در زمان قبل از این دو سمت چپ چادر با سیلندر.

بقیه سابقه است.

چگونه از زمین لرزه نپال الهام Sharma برای صعود به اورست

Sharma, IPS افسر 2012 دسته ای است که در حال حاضر سرپرست پلیس در سنگلی منطقه. او علاقه مند است از فعالیت های پرماجرا از جمله کوه پیمایی و پیاده روی. در واقع این شور و شوق از غلبه بر چالش ها و پوسته پوسته شدن ارتفاعات جدید تحت فشار قرار دادند و او را به ترک شرکت خود را برای خدمت به کشور است.

در سال 2013 طی اولین ارسال در چندراپور ماهاراشترا امریتسار-متولد Sharma آغاز شده prepping برای کوهنوردی, نانامی به بازی.

35 سال تحت دوره از هیمالیا, کوهنوردی موسسه (HMI) در زمان خسته کننده ساعت آموزش و تمرین و تکمیل چندین کوچکتر اعزامی قبل از تنظیم چشم خود را بر کوه اورست.

“من نوشته شده بود در مناطق دور افتاده که در آن باشگاه یک مفهوم بیگانه. من گشت در شب های در حال اجرا را از یک ایستگاه پلیس را به دیگری به طوری که من می تواند ساخت و من استقامت و هسته است. پس از بالا رفتن از 6,200 متری کوه در Ladakh من عشق من پیدا کرده بود,” او می گوید.

در سال 2015 Sharma انتخاب شد, برای جشن, Mt Everest expedition توسط دولت هند است.

پس از آموزش در HMI تحت شرایط سخت آب و هوا برای ماه Sharma آماده بود برای سیر کردن گرسنگی خود را برای پیروزی ترس از خطرات و چالش ها. همراه با تیم خود او مهاجرت در یمن و جاهای دیگر برای یک ماه به عنوان گرم کردن به اورست.

با این حال یک شب بی سابقه ای رخ داد فاجعه زلزله که ویران کرد این کشور نپال.

پیامدهای احساس شد در شارما basecamp حدود 10.30 یک.m در 25 آوریل, 2015.

“این بدترین فاجعه. بهمن گرفته بود زندگی از 18 كوهنوردان و ما همچنان از تماس با ما برای نزدیک به چهار روز در 17,500 ، من به خاک سپرده شد زیر برف در حالی که قبل از من آگاهی به دست آورد. ما را از طریق صدها پس لرزه. چهار روز بعد ما airlifted,”, به یاد می آورد Sharma.

زلزله عمیق نهفته شارما که شاهد خرد کردن برای تلفن های موبایل در کوه هر پنج دقیقه. او سفر به کاتماندو در یک هلیکوپتر همراه با چند مرده بدن.

“من خوش شانس بودم که جان سالم به چیزی بسیار خطرناک است. من تا به حال خوابی اما من منصرف شده توسط حادثه. در واقع قطعنامه من به صعود اورست قوی تر شد.”

شارما شور شد و ادای احترام به پدر او که همیشه می خواست پسرش را برای رسیدن به غیر ممکن است.

این بار او را در انتخاب مسیر کم شیب (چین جانبی) با وجود دانستن این که تعداد بسیار کمی از نجات انجام شده از وجود دارد.

“چین دارای دامنه های تندتر و با سرعت بالا بادهای خشک است. باد خورد رطوبت از بدن ترک یکی خسته تر. در crushingly هوای سرد حتی کارهای کوچک مانند پوشیدن جوراب خود را و یا بلند کردن یک کیسه می تواند خسته کننده. عبور بر باد رفته snowfields در گرسنگی اکسیژن در ارتفاعات بی رحم شرایط بسیار خطرناک است. در آن طول می کشد هفته به هم هوایی” می گوید Sharma.

برای نزدیک به یک ماه Sharma شديد سردرد و بی خوابی شبانه. در میان این دلاور موفق به عبور از سطوح متوسط و پیشرفته اردوگاه در نهایت به مقصد خود برسد.

پس از لحظه ای خود را از جشن Sharma صعود را با همان تعصب و غیرت. این تنها زمانی بود که او به پیشرفته مبتنی بر اردوگاه در 21,300 ft تواند او احساس دست و پاها. پس از ساعت ها از جسمی و روانی خستگی او در نهایت احساس امن است.

“این یک افتخار حاضر است. من خراب شد وقتی که من متوجه شدم من تا به حال به دست من و پدر من رویا. من تا به حال داده می شود قلب و روح من به این سفر. این یک غلتکی سوار coaster جایی که من دوستان از دست رفته و به دست آورده خاطرات بی بها. سفر من بود مشخصه یک زندگی در حال تغییر, به عنوان من وزن 81 کیلو قبل از شروع و 68 کیلو تا پایان.”

آموخته از دو تجربه نزدیک به مرگ

در حال مدفون در برف و در حال اجرا خارج از اکسیژن احتمالا دو تا از مهم ترین تجارب آسیب زا. و بیرون آمدن از هر دو مانند یک جنگجو است که بیشتر از همه ستوده است.

چگونه Sharma رسیدن به این باور نکردنی از شاهکار ؟

“ذهن شیطان و گورو در اینجا. من تا به حال برای آموزش ذهن من برای بدترین سناریو. مبارزه به اعتصاب تعادل در هوای کم فشار به من آموخت که هرگز. سفر زندگی را نمی توان اندازه گیری با claps و یا pats در پشت. از آن خواهد شد با کبودی بر روی بدن و اشک در چشم است.”

این روح جنگجو منعکس شده است در زندگی حرفه ای خود را به عنوان Sharma بررسی Govind Pansare قتل در کولاپور. حفظ نظم و قانون در Naxal-تحت تاثیر قرار چندراپور است قابل توجه دیگر اشاره کرد.

در حالی که وجود دارد هیچ اعزامی برای IPS افسر در حال حاضر او مربی و راهنمای کوهنوردان که در آرزوی صعود به اورست. او حتی روت یک تیم از ده قبیله ای بچه ها از ماهاراشترا پنج تن از آنها به دست آورد feat.

این بسیار نادر است برای آمدن در سراسر IPS افسران مانند شارما که مدیریت برای رسیدن به حرفه ای و همچنین شخصی آرمان به لطف خود را به ایثار و ایمان و هیبت الهام بخش خواهد شد.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آهنگ پیشواز همراه اول