من تجربه چنای و کرالا سیل. در اینجا چیزی است که من یاد گرفتم در حال امن

برای مثال اسناد خواهد شد و می تواند شناور دور است و هرگز نباید به دوباره یافت. در اینجا مراحل به امن است که من تا به حال به یاد بگیرند که راه سخت است.

ارتقاء

منt بود یک شب بارانی در ماه نوامبر 2015 و به عنوان هم اتاقی من و نگاه من از پنجره خوابگاه به تحسین از نظر کمی ما می دانیم که فقط در یک ماده از دو هفته چنای خواهد بود دیدن یکی از مخرب ترین فجایع آن را تجربه کرده است و در 100 سال. چنای سیل منجر به 500 کشته و جابه جایی بیش از 18 لاخ شهروندان است. اما تجربه من با سیل پایان ندارد وجود دارد. در ماه اوت سال 2018 من شاهد خانه من در Ayroor, Pathanamthitta, سیل تا طبقه اول با توجه به کرالا سیل.

آسیب به خانه و محیط اطراف بود واقعا دردآور اما امروز خانه من قد می ایستد به عنوان یک نماد از انعطاف پذیری و قدرت است.

از تجربه من با, سیل در اینجا برخی از مهم ترین درس من آموخته ام در مورد سیل-ایمنی و اقدامات احتیاطی ما باید در حالی که پیش بینی سیل و یا هر شبیه فاجعه طبیعی است.

قبل از سیل

اسناد و مدارک: قبل از سیل بازدید یکی از مهم ترین چیز به خاطر داشته باشید این است که به نگه داشتن تمام اسناد مهم سازمان یافته در یک کیف یا کیسه های ضد آب. در زمان جاری شدن سیل در, بهتر است برای انجام این اسناد را همراه با شما.

اشیاء با ارزش: علاوه بر اسناد و مدارک و اشیاء با ارزش مانند پول باید سپرده در بانک ها و جواهرات و اشیای قیمتی باید نقل مکان کرد و به بانک را قفل ضد آب در کیسه های.

کتاب و عکس: یکی از بزرگترین پیامدهای من تا به حال به چهره با توجه به سیل شد و آسیب انجام می شود به عکس های قدیمی و کتاب. هنگامی که آنها آسیب دیده آن را دشوار است برای بازیابی این بها اموال بنابراین بهترین خود را به آنها را به حرکت بالا منطقه از قبل. نگه داشتن عکس های خود را آنلاین ذخیره شده است همچنین گام خوب را در صورت هر گونه آسیب انجام می شود به نسخه های سخت.

یکی از عکس های خانوادگی که نابود شدند در کرالا سیل.

ضد آب مبلمان چوبی: برای صرفه جویی در مبلمان چوبی از آسیب شما می تواند با استفاده از درزگیر برای رنگ بر روی چوب به طوری که آن را می تواند تحمل خسارت از آب است.

الکترونیک: تمام دستگاه های الکترونیکی از جمله تلویزیون, لپ تاپ, لوازم آشپزخانه باید نقل مکان کرد به بالا منطقه است. اگر خانه شما دارای یک طبقه دوم این وسایل باید نقل مکان کرد وجود دارد در غیر این صورت محل آنها را در جداول بالا و سعی کنید به نگه داشتن آنها را در کیسه های پلاستیکی.

پوشاک و فرش: بهتر است آن را به حرکت تمام لباس bedsheets فرش و کفش به سطح مرتفع شود چرا که با پارچه خیس می شود در آب آن را یکی از سخت ترین کارها برای بهبود زیرا آن را به کل یک ضد عفونی فرآیند برای حذف باقی مانده و کپک و قالب آن را بدست می آورد.

72 ساعت Emergency Kit: این کیت اضطراری نگهداری می شود می تواند آماده به خوبی در پیش از سیل. این کیت شامل یک 3-بعد اضطراری عرضه آماده به خوردن مواد غذایی مانند اسنک میله های خشک, میوه های مهم دارو و تامین آب آشامیدنی برای تمام اعضای خانواده. این کیت همچنین باید شامل یک چراغ قوه همراه با باتری به طور کامل شارژ قابل حمل شارژر یک جفت خشک در تمام طول لباس اضطراری رادیو نقدی و یک کیت که باید شامل نوار بهداشتی صابون و مسواک و خمیر دندان.

نگه داشتن مخاطبین خود را آماده: یک گام مهم به یاد داشته باشید برای نوشتن نام و شماره تماس های اضطراری و شماره تلفنی در یک کتاب است که شما باید نگه دارید در اورژانس کیت.

شارژ باتری: این مهم است که مجموعه ای از جدید قابل استفاده مجدد باتری در کیت اضطراری و همیشه به یاد داشته باشید به نگه داشتن گوشی خود را شارژ باتری در تمام اوقات در صورت کامل قطع برق در منطقه خود را.

ارسال سیل مراقبت

پس از کرالا سیل

هنگامی که سیل به حل و فصل وجود دارد چند چیز به خاطر داشته باشید قبل از ورود به خانه. اگر شما نیاز به راه رفتن را از طریق یک منطقه آب گرفتگی به یاد داشته باشید برای استفاده از یک چوب بلند برای پیدا کردن راه خود را. این را حفظ خواهد کرد شما را از امکان چاههای است که ممکن است تشکیل داده اند. اطمینان حاصل شود که اتصالات الکتریکی در حال دست نخورده قبل از تبدیل بر روی هر سوئیچ.

اقدامات ایمنی: قبل از ورود سیل زده خانه, مهم است که به نگه داشتن خود را امن است. پوشیدن یک کلاه gumboots دستکش و ماسک همراه با تمام طول لباس برای محافظت از خودتان را از مضر به بیرون درز گازهای, خزندگان, حشرات و آسیب های غیر منتظره انجام می شود به خانه.

علامت آسیب: این است که اغلب نادیده گرفته شده در منطقه, اما این مهم است که به مناسبت سطح آب که گل رز در سیل. این به شما نشان میدهد که چقدر از خانه تحت تاثیر قرار گرفت و چه به نگاه کردن در آینده است. عکس گرفتن از آسیب به خصوص از لوازم و وسایل نقلیه است و همچنین زمانی مفید است که این ادعا برای بیمه.

مادر من مارک سطح آب که گل رز در ماه اوت سال 2018 کرالا سیل.

اما مهم ترین درس از همه این است به ماندن هوشیار. هنگامی که شما نگاه کنید به سطح آب افزایش بسیار مهم برای عمل به آن و تخلیه خانه و تماس با مدیریت بحران تلفنی شماره بلافاصله.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>