سلیقه هیچ چیز بهتر از تازه خود را تولید و رشد در خانه. یاد بگیرند که چگونه به آن را انجام دهد با این کارگاه!

Knowing کمی از کشاورزی شهری حتی در شهرستانها مانند حیدرآباد در روز امروز و سن می آید و نه مفید. ما می تواند انجام دهد با رشد سبزیجات ما; کاملا ارگانیک و عاری از مواد شیمیایی.

Manvitha ردی بنیانگذار Homecrop موافق و به همین دلیل است که او برگزاری یک کارگاه آموزشی در حیدرآباد که در آن او می آموزد شرکت کنندگان چگونه به رشد خود را در باغ سبزی.

آغاز شده و در سال 2017 سازمانی شناخته شده است به صورت فوق العاده آن 15 متر مربع کشاورزی شهری واحد است که می تواند بر روی تراس به رشد انواع سبزیجات و گیاهان عجیب و غریب.

با الهام از کوبا روش organopónicos

homecrop workshop

ردی است که یک مهندس عمران و فارغ التحصیل مدیریت از وللر موسسه تکنولوژی اما مدعی است که خانه و باغبانی بوده است او اولین عشق.

دیدن کیفیت مواد غذایی کاهش هر روز چه رو او را به خانه باغبانی به عنوان یک کار تمام وقت است.
او می گوید که او تساوی الهام از رشد خود را خانه باغ سبزی از این سیستم organopónicos که کوبا با توسل به در 1950s که این ممنوعیت آنها واردات کود برای کشاورزی.

“فقط مانند کوبا شد خود به اندازه کافی رشد مواد غذایی خود را در محیط اطراف خود با استفاده از کود آلی در اواسط-90s وجود دارد به دلیل ممنوعیت واردات آنها کود ما آموزش مردم چگونه به رشد خود را تازه تولید در پشت حیاط خود را” نتیجه گیری ردی.

آنچه می تواند ما انتظار داریم از این کارگاه?

“در آینده ما کارگاه (فوریه 22-23) ما خواهید بود با تمرکز بر روی همه چیز از اهمیت رو به رشد سبزیجات پیش نیاز شروع یک باغ سبزی به بحث در مورد مشکلات یک صورت ممکن است و چگونه به آنها رسیدگی کند. ما همچنین می خواهید یک کیت DIY جایی که ما به یک نسخه ی نمایشی زنده به طوری که شرکت کنندگان می توانند مربوط تئوری در عمل” می گوید ردی.

او اضافه می کند که آنها نیز تمرکز بر چگونه برای رفتن در مورد آن اگر شما یک فضای کوچک (مانند بالکن و یا پنجره) و یا یک فضای بزرگتر (مانند تراس). اینجا کلیک کنید به کتاب نقطه خود را در حال حاضر.

اهمیت رو به رشد سبزیجات خود را

homecrop workshop

ردی می گوید که به طور متوسط سبزیجات سفر برای حداقل 100 کیلومتر قبل از رسیدن به ما.

“میوه ها و سبزیجات بخش مهمی از یک رژیم غذایی متعادل و آنها را به حداکثر مقدار تغذیه زمانی که آنها تازه است. این سبزیجات شما را در سوپر مارکت ها ممکن است نگاه تازه, اما آنها ممکن است ده روز پیر می بریم.” در واقع بسیاری از رطوبت در سبزیجات را از دست داده است در آن زمان آنها می رسند از مزرعه به جدول. بنابراین رشد آنها را در محل خود را به شما لوکس از داشتن آنها را تازه و در نتیجه برداشت خود را از مزایای کامل.

تجاری سبزیجات در مقابل در خانه رشد آنهایی که

homecrop workshop

ردی سهام است که گزارش های اخیر از موسسه ملی سلامت گیاه, مدیریت حیدرآباد می گوید که پس از بررسی و سبزیجات موجود در بازار باقی مانده از حدود 11 انواع آفت کش ها یافت می شد در آنها است.

“با شایع استفاده از آفت کش ها به رشد مواد غذایی ما امروز هیچ راهی وجود دارد ما در حال مصرف سبزیجات هستند که عاری از مواد شیمیایی است. و بالاترین باقی مانده آفت کش ها مطالب موجود در سبزی های برگ دار,” او می گوید.

پوشش نقره ای, اگر چه, این است که برگ سبزی و گیاهان به سختی نیاز به هر گونه فضا یا تلاش اضافی به رشد کرده است. و شما می توانید با یادگیری این تکنیک ها برای رشد همه چیز از اسفناج به باردهی سبزیجات مانند گوجه فرنگی و غذا خوردن در کارگاه.

اینجا کلیک کنید به کتاب نقطه خود را در حال حاضر.


همچنین بخوانید: Punekars یادگیری همه چیز در مورد در حال رشد سبزیجات با Aquaponics کشاورزی فقط در 1 روز!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im