Tesla

تسلا اعلام کرد طرح خود را برای ساخت یک Gigafactory در آلمان در ماه نوامبر گذشته. جولیان Stratenschulte/تصویر داد via Getty Images

ممکن است آن را پوچ تصور می کردند که تسلا یکی از پیشگامان در گراند هدف صرفه جویی در این سیاره با طلوع بشریت به عصر صفر و انتشار انرژی های تجدید پذیر را تا کنون درگیر در مبارزه با محیط زیست. اما این که دقیقا چه چیزی اتفاق می افتد در آلمان که در آن برق خودروساز است که ساختمان آن در اروپا از کارخانه و فعالان محلی در حال تلاش برای متوقف کردن آن است.

در ماه نوامبر گذشته تسلا اعلام کرد طرح خود را برای ساخت یک Gigafactory در گرونهید یک روستای حومه حدود 23 مایل در خارج از برلین امیدوار به ایجاد تا 12,000 شغل در این منطقه است. اما در را که اتفاق می افتد تسلا خواهد برای اولین بار نیاز به قطع 740 هکتار از جنگل برای ساخت کارخانه. و هنگامی که تولید آغاز می شود, تسهیلات خواهد مصرف بیش از 300 متر مکعب آب در هر ساعت با توجه به محلی غیر انتفاعی را برآورد.

همچنین نگاه کنید به: Elon Musk روشن خود را به طرح برقی هواپیما در مصاحبه جدید

که چشم انداز به سرعت به خود جلب کرد خشم برخی از آلمانی ها که تا به حال دیده می شود سرزمین مادری خود تهدید شکوفایی خشکسالی و آتش سوزی در سال های اخیر است.

در ژانویه 18, یک گروه از برخی از 250 معترضان تحصن اعتصاب در گرونهید برگزاری نشانه هایی است که گفت: چیزهایی مانند “هیچ کارخانه ای در جنگل” و “تسلا و یا نوشیدن آب است.” همان هفته های محلی محیط زیست به نام Gruene Liga, Brandenburg (سبز لیگ Brandenburg) در زمینه های حقوقی و شکایت به عالی اداری دادگاه ایالت برلین-براندنبورگ در حالی که تسلا قطع شد و هنوز هم در حال پیشرفت است.

هفته گذشته دادگاه دستور داد تسلا برای جلوگیری از قطع بیشتر درختان بنابراین قاضی می تواند به اندازه کافی زمان برای پاسخ به معترضان’ شکایت. سپس در روز پنج شنبه دادگاه آمد به یک تصمیم به رد مورد پاکسازی راه را برای تسلا به ادامه زدایی. قضات گفت که این حکم نمی تواند به دادگاه تجدید نظر.

“درخت ترخیص اقدام در صورت منظم,” تسلا در بیانیه ای گفت آمریکا در روز جمعه است. یک گروه از فعالان سیاسی که خود را “درخت دزدان دریایی” گفت: آنها را اشغال کرده بودند از جنگل به جلوگیری از تسلا از ورود اما تسلا سخنگو گفت: “هيچ محیط زیست برگزاری این فرآیند است.”

“کارخانه است که در اینجا به طور عمده برای ساخت ورزش شهرداری افاده ماشین که کشتن مردم” این گروه فعال در بیانیه ای گفت: در روز جمعه.

تسلا قصد دارد برای شروع تولید در کارخانه جدید در سال 2021 ساخت تا 50,000 مدل 3 و مدل Y اتومبیل از یک سال به انجام سفارشات در اروپا است. به عنوان نگرانی های زیست محیطی این شرکت گفت: آن را “replant منطقه سه برابر کارخانه طرح است.”

پاکسازی و کار بر روی سایت برای آینده تسلا گیاه دوباره را آغاز کرده است. تسلا در حال برنامه ریزی برای ساخت یک Gigafactory در این سایت شرق A10 برلین حلقه بزرگراه در شهرداری گرونهید. برند Settnik/تصویر داد via Getty Images

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de