چگونه یک زن با استفاده از هنر تبدیل ژنده پوش برای لحاف برای توانمند سازی 600 دیگران

“درآمد من در آن زمان بود 15-20 تومان در هر روز و حتی که نمی شد به طور منظم. در بسیاری از روزها من فقط می خواهد به خوردن برنج اغراق شده که من نمی تواند استطاعت ناهار-غذا برای خودم.”

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


Nanoor در Birbhum منطقه بنگال غربی استفاده می شود یک روستای معمولی با اکثر خانواده ها از نظر اجتماعی به حاشیه رانده شده و زندگی زیر خط فقر. به رهبری توسط زنان ایجاد کرد که نشان شجاعت به پیوستن به حمایت از برنامه های اجرا شده توسط یک سازمان غیر دولتی Banglanatak دات کام آن را دستخوش تغییر بیش از دهه گذشته است.

بخش بزرگی از جمعیت متعلق به دیگر جوامع عقب مانده عمدتا در کار روزانه. زنان در اینجا به طور سنتی بخیه kantha (یک نوع لحاف دوخته شده با پیوستن به تکه پارچه برای پوشش خود و یا کودکان).

امروز دنیای مد ممکن است نام های مختلف و برنامه های کاربردی برای آن در دوران کودکی ما, همه ما تا به حال ساخته دست kanthas در خانه ما با استفاده از پاره پاره و البسه از مادران و مادربزرگ توسط روستایی ارائه دهندگان خدمات.

به پایان می رسد دیدار چند از Nanoor زنان استفاده می شود برای کوک kanthas برای فروشندگان و مشتریان در شهرهای نزدیک به این. یکی از آنها بود Tajkira بگوم که toiled برای حمایت از کودکان و خانواده هر دو عامل خانواده و کار در خارج از روستا.

با استفاده از kantha, دوخت مهارت های او را از فروشندگان مختلف در بلپور شهر و تحویل کالا به پایان رسید. او را اغلب راه رفتن به کار به عنوان او نمی تواند استطاعت کرایه اتوبوس. شوهرش نمی هر گونه منبع پایدار درآمد یا.

در حالی که او بود دور برای روز خروج او چهار فرزند و مادر در خانه او دختر بزرگتر خواهد مراقبت از هر کس حتی در سن یازده.

او می گوید: “درآمد من در آن زمان بود 15-20 تومان در هر روز و حتی که نمی شد به طور منظم. در بسیاری از روزها من فقط می خواهد به خوردن برنج اغراق شده که من نمی تواند استطاعت ناهار-غذا برای خودم.”

یک بار Tajkira بازگشت او را طبخ خوراک خانواده اش, پایان کار و در نهایت گرفتن برخی از بقیه به آماده برای مبارزه با به بعد.

او رایگان تحرک بود و نه قابل قبول برای بسیاری از روستاییان که مورد سوال کرامت او و نیت. با وجود چنین موانع, Tajkira می دانست که او خاص بود و قدرت او برگزار شد و خانواده خود را با هم. شوهر او که پشتیبانی کار خود را انجام نمی دهد تا از هر گونه حس قدرت یا کنترل است. بلکه او نشان داد همکاری و همراهی با درک او قدردانی او از بودن در کنار او و افزایش انرژی خود را هر زمان که او احساس نا امید کننده است.

Tajkira صرفا که او خوش شانس بود. او می گوید: “من می تواند به دنبال آنچه که من می خواستم فقط به این دلیل که خانواده ام از من حمایت. دختر من به من کمک کرد. گاهی اوقات وقتی که من احساس کردم کم و اميد خود را از دست, شوهرم مرا تشویق کرد. که من نگه داشتم.”

وقتی که او این فرصت را به دنبال مهارت های خود را بیشتر به طور جدی با حمایت از NGO او را برداشت آن بود و به نوبه خود بازگشت. در ابتدا او آموزش دیده در محصولات متنوع و هوش کسب و کار; سپس او شروع به تدریس برخی از زنان که او پیوست.

آنها با تشکیل چندین گروه خودیاری. Tajkira کارآفرین از این گروه به ارمغان آورد سفارشات از بازارهای متنوع و مشتریان و توزیع کار به زنان بیشتر در او ایجاد کرد برای تولید مستقیم منبع درآمد برای آنها در نتیجه تقویت جمعی خود را.

در Tajkira کلمات این بود که مانند یک رویا به حقیقت می پیوندند در یک روستا که در آن زنان بودند که قبلا محدود به خانه های خود و تا به حال هیچ منبع پایدار درآمد مستقل. به سختی هر دختر بچه ها از روستا به مدرسه رفت و پسران در حضور و غیاب نیز نادر است. اما گام های کوچک گرفته شده توسط این زنان برای تغییر زندگی خود منجر به تغییر در جامعه است.

ارتقاء

به زودی حدود 300 زنان پیوست Tajkira. او توسعه یک استراتژی برای توزیع کار بر اساس مهارت های خود را نیاز به پول انگیزه و علاقه و احساس مسئولیت و پاسخگویی است. او همچنین اطمینان داد که تمام پرداخت در زمان ساخته شد حتی زمانی که مشتری پرداخت تاخیر شد.

آنها دوزی محصولات طبق سفارش که شامل kantha, پارچه برای پوشاک ساری و دیوار آویختن. بسیاری از این زنان به دست آورده ناچیز تومان 80-100 بیش از یک سال و یا هیچ چیز در همه. پس از پیوستن به Tajkira و آموزش دیده در کار آنها آغاز شده درآمد حدود 400-500 تومان در هر ماه است.

برای ساخت چنین پرداخت به موقع او گاهی اوقات مجبور به گرو هر چه کمی زیور آلات او بود. او اجازه رفتن از حاشیه سود برای کمک به این زنان در کسب درآمد بیشتر است. او متوجه شد که پرداخت به موقع ضروری بود برای ایجاد انگیزه و حفظ تعامل این زنان که به نوبه خود اساسی برای جمعی خود را بقا.

Tajkira نیز گذشت آنچه او آموخته از آموزش و تعامل با مشتریان به کسانی که نشان داد استعداد کارآفرینی. تحت رهبری او دیگر زنان کارآفرین آغاز شده و در حال ظهور به تدریج گسترش کار در روستا. آنها قابل درک است که ‘هم’, ‘همکاری’ و ‘حمایت متقابل’ هستند راه به بالاتر از خود و به حاشیه راندن.

من تا به حال فرصتی برای صحبت به Tajkira و کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر خود را. او به یاد می آورد در این زمان او تعداد بازدید کلکته برای اولین بار برای شرکت در یک نمایشگاه. او گفت: “این مانند یک فانتزی. هرگز پیش از من رفته از بلپور,” (زیربخش از او را ایجاد کرد) و فکر سوار شدن به قطار او را به ترس اضطراب و عصبی است.

وجود دارد بدون توقف او پس از این که اولین بازدید و او به راحتی سفر در سراسر جهان به آلمان, فرانسه, آمریکا, دانمارک و غیره – و ارتباط با خارجی ها از طریق هنر و صنعت خود را. شبانه روزی اولین پرواز به آلمان بود و لحظه ای از دستاورد. در طول این بازدیدکننده داشته است او به فروش می رساند محصولات خود در نمایشگاه ها و جشنواره ها و همچنین فراهم می کند kantha, آموزش در مدارس محلی و هنر نهاد.

او آموخته است که برای لذت بردن از زندگی خود با الهام از زنان او ملاقات و دوستی های خود را و می گوید: “من دیدم زنان بسیار مسن تر از من کار سخت در حالی که همچنین با بهره گیری از زندگی است. من فکر کردم: “من بسیار جوان پس چرا من باید از دست دادن امید به آینده؟’ من با الهام از آنها.”

در گفتگوی ما در مورد سفرهای بین المللی او با اشاره به پاریس به عنوان یک شهر او واقعا دوست داشت.

یادآوری تجربیات خود را, او می گوید: “همه ما از هند و حضور در این رویداد در پاریس ماند با هم در یک آپارتمان. ما با هم پخته شده و زمان خوبی بود. من نیز در بر داشت که مردم در آن کشورها کار خود را انجام دهید, چیزی که من واقعا دوست داشتم. من هم دوست داشتم که آنها دروغ نمی گویند. وجود ندارد و عدم صداقت در زندگی روزانه خود را. ما در آنجا ماند 23 روز سفر در داخل و اطراف پاریس. من اغلب دعوت در خانه از دوستان جدید من و همه آنها با اشاره به من به عنوان معلم. من هرگز احساس افتخار و احترام قبل از!”

این سفر او را بیشتر با اعتماد به نفس و آن ماموریت خود را برای کمک به رفاه عمومی کارگران و زنان است. شبکه او ساخته شده است از طریق این بازدیدها کمک خود را دریافت کنید به طور مستقیم مرتبط با خریداران که تبدیل به مشتریان وفادار از طریق WhatsApp. او شخصیتی و مهارت های جذب و از طریق کلمه از دهان او مشتریان گسترش یافته است.

امروز او یک نام تجاری در خودش است.

من او را پرسید که چگونه بسیاری از زنان آثار او را با انتظار این تعداد افزایش یافته و از سه صد. در یک راضی تن او پاسخ داد که آن را صد. من به عقب گرفته شد اما به زودی متوجه شد که از 300 دستمزد کارگران, 100 تا به حال تبدیل شدن به کارآفرینان کوچک و رهبران در حال ظهور است که کار با Tajkira.

امروز 600 زنان درگیر در پرداخت کار خود را در مهارت های سنتی از kantha. دستمزد صنعتگران استفاده می شود که برای به دست آوردن بیش از 500 تومان در هر ماه که قبلا در حال حاضر درآمد حدود 2,500 تومان-تومان 5,000. کوچک کارآفرینان کسب درآمد بین 12,000 تومان-15,000 تومان در هر ماه است.

و Tajkira خودش نمادی از موفقیت و عزم و اراده.

چند زن دیگر که ما پیوست گفتگو با شوق و ذوق اعلام کرد که آنها احساس اعتماد به نفس به عنوان مستقل درآمد اعضای خانواده خود را تضمین زندگی خوب برای کودکان خود. یکی از آنها می گوید: “به عنوان یک مادر تنها آن را بسیار دشوار است برای من برای حمایت از آموزش و پرورش فرزندان و زندگی را در یک جامعه بسته. کار با Tajkira-دی به من کمک کرد درآمد مناسب و معقول معیشت و همچنین با توجه به من اعتماد به نفس منجر به زندگی در راه است.”

یک زن جوان می گوید: “در حال حاضر من می توانید از چیزهایی که من می خواهم بدون توجه به من ، من هم یک صدا در خانواده است.”

Tajkira دختر در قانون که در حال حاضر به نظر می رسد به عملیات خود شرکت ابراز قدردانی بسیار زیاد برای او مادر در قانون است. با هیجان و سهام او و او چقدر لذت می برد آزادانه در حال توسعه طرح های جدید و ایده های خلاقانه, “من دریافت الهام بخش برای ایجاد طرح های جدید از هر آنچه که من در اطراف من در روزنامه ها و یا مجلات. من اغلب حوصله دوخت همان الگوهای است که یک بخش ضروری از kantha کار می کنند. بنابراین من اغلب توزیع است که کار را برای دیگر زنان و تمرکز بر نوآوری های طراحی برای ایجاد نمونه که ما پس از آن نشان می دهد به مشتریان ما است.”

Tajkira اما در نظر نمی به عنوان کسب و کار موفقیت خود را. رضایت او نهفته در آنچه که او قادر بوده است را برای او ایجاد کرد. او اهدا زمین به ارزش سه لاخ روپیه به محلی مدرسه. او شده است قادر به گرفتن بسیاری از دختر بچه ها به مدرسه بروند. یک روستا که در آن تنها چند در حال اتمام تحصیلات متوسطه و هیچ کس به فکر تحصیلات عالی امروز تقریبا بیست و زنانی که خود را به اتمام کارشناسی ارشد. آنها در حال حاضر آموزش و پرورش به عنوان یک ضرورت و نه یک گزینه.

Tajkira غرور در گروه از لحاظ اقتصادی و اجتماعی قدرت زنان منزلت و کرامت است که آنها را به دست آورد اعتماد او شده است قادر به ساخت و جوایز که برخی از آنها دریافت کرده اند. او همچنین shyly confides که شوهرش خیلی به او افتخار که او می رود در اطراف دیگران گفتن که هیچ کس نمی تواند مانند او!


همچنین بخوانید: آنچه در مورد بافندگان? چگونه هند 2 بزرگترین بخش اشتغال در برخورد با COVID-19


ابراز احساس رضایت و شادی او می گوید: “من هدف بعدی این است که به بیرون بروید و کمک به آموزش به حاشیه رانده زنان در دیگر روستاهای مناطق و مکان های از راه دور. من می خواهم به گسترش دانش من برای توانمند سازی زنان دیگر است.”

او سهام یک حافظه است که او استفاده می کند به نماد آرمان است که یک راننده خود توسعه. در طول روز اولیه از مبارزه در یک بعد از ظهر گرم تابستان او احساس دوست داشتن بستنی اما هر گونه پول. در حال حاضر هر زمان که جلسات آموزشی سازماندهی می شوند, در خانه او رفتار هر کس با بستنی در روز آخر!

در میان همه موفقیت های او از دست داده است او تمرکز و همدلی است. هدف او این است که برای آوردن بیشتر زنان به خط مقدم. او نتیجه می گیرد که “من به دنبال کسب و کار نه تنها برای من بلکه برای بکشد تا دیگر استثمار زنان است.”

(نوشته شده توسط Madhura Dutta و ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>