چگونه یک Ladakhi زن نگه داشته کرگیل هوایی ایستگاه های در حال اجرا با وجود توپخانه دشمن!

“مردم از دهلی نو حتی به ما گفت به فرار برای نجات خودمان اما من همچنان گیر به تصمیم من برای حفظ ایستگاه در حال اجرا می گوید:” تسرینگ Angmo Shunu.

ارتقاء

One شب در ژوئن 1999 در جریان جنگ کارگیل مهندسین در All India Radio (هوا) کرگیل فرار به دلیل بیش از حد توپخانه در اطراف ایستگاه حتی اگر خود را به پخش برنامه ریزی شده بود برای 5 p. m.

در میان تمام این هرج و مرج تسرینگ Angmo Shunu ایستگاه مدیر و هوا و له و کارگیل با آرامش به نام فرمانده تیپ در کرگیل به او کمک کند با پخش. او کارگردانی چند سرباز راه خود را که کمک هوایی کرگیل خود را شروع ژنراتور که در نهایت اجازه داده خود را پخش برای شروع در 5 p. m.

نقش هوا در طول جنگ بود و مهم در جلوگیری از گسترش هر گونه تبلیغات دشمن و یا شایعات بی اساس شناور توسط رادیو پاکستان اعم از تعداد سربازان هندی کشته به ادعاهای دروغین از ارتش هند صهردرس گلوله را.

اما در آنجا مستقر هستند Angmo شد هیچ یک از آن.

او نه تنها ادامه پخش برای مقابله با تبلیغات بلکه افزایش روحیه سربازان با ارسال پیام های تشویق به آنها. و هنگامی که ارتش هند مورد نیاز مردم برای کمک به سربازان خود او به طور مداوم به اشتراک گذاشته و پیام خود را ارسال 18 ساله پسر برای کمک به ارتش.

پخش اخبار جنگ کارگیل

در 6 ژوئن سال 1999 Ladakhis گوش به اخبار در مورد جریان جنگ کارگیل در All India Radio (هوایی). در حین پخش وجود دارد اعلام ویژه در هندی.

(ترجمه از زبان هندی) “ارتش هند نیاز باربرها به حمل بارهای به جلو. لطفا آمده به جلو برای کمک به این کشور به شما نیاز دارد” گفت: Angmo.

در ادامه هفته مشابه اطلاعیه ها ساخته شده بودند و در رادیو و درخواست خانواده ها برای ارسال خود را سفت پسران به له پولو زمین که در آن انتخاب شدند برگزار شد. اعلام شده در دستور سرهنگ Vinay Dutta که تا به حال ملاقات Angmo روز قبل از اول اعلام شده است.

او تا به حال به او توضیح داد که مردان جوان بودند که استخدام به منظور بالا بردن ‘پیشگام’ شرکت برای ملاقات با کار نیاز از آزار گردان در طول جنگ.

“سرهنگ Dutta به من گفت که هیچ یک از جاده ها در کوه ها و ارتش هند را به اندازه کافی باربرها یا قاطر برای حمل مواد غذایی و مهمات و سایر ملزومات به battlefront. او از من پرسید اگر من می تواند کمک کند با درخواست Ladakhi پسران داوطلب برای این کار. من به او اطمینان داد که من همه چیز را من می توانم” او گفت: نویسنده Rachna Bisht Rawat برای او کتاب ” کارگل: داستان های ناگفته از جنگ بود که در سال گذشته منتشر شده.

هر روز صبح او را به او بگویید شنوندگان “ارتش هند در حال مبارزه برای ما آن است که ما به نوبه خود برای کمک به آنها را” در وسط برنامه ریزی شده پخش می شود.

فرستادن پسر خود به داوطلب

متولد در یک خانواده بزرگ درگیر در کشاورزی در له منطقه Angmo بود Naib Tehsildar. پس از تحصیل تا دبیرستان در له او نقل مکان کرد به کشمیر. “پس از اتمام کارشناسی ارشد من سال اول من ازدواج کردم و از این رو تا به حال به قطع بشه. من پیوست هوا له در سال 1975 به عنوان یک برنامه افسر می گوید:” Angmo, زبان, به , بهتر, هند (TBI).

او انجام او سرود توسط نه تنها در حال اجرا به طور منظم پخش در هوا کرگیل حتی اگر آن را در آینده تحت سنگین توپخانه بلکه با درخواست او جوانترین پسر Stanzin Jaydun (ریکی) بود که 18 در آن زمان به داوطلب به عنوان یک پورتر. اگر چه ریکی به طور طبیعی نگران داوطلبانه او را متقاعد او را به رفتن.

در عرض تنها چهار روز 200 Ladakhi مردان مانند ریکی بین سنین 18 و 35 رفت و به داوطلب. آنچه که آنها به ارمغان آورد به جدول بود نه تنها سوزان خود را برای حفاظت از سرزمین مادری اما بدن که عادت به آب و ارتفاع و زمین است.

تقسیم آنها به دو جوخه های 100 باربرها هر یک از آنها تقبل قایق از آب عبور به Biama یک روستای کوچک بین Dah و Hanu است که حدود هشت ساعت به دور از له در ارتش کامیون.

در Biama پسران در اردوگاه زندگی می کردند در زمین از کشاورزان گوجه فرنگی در حال رشد. تا پایان هفته تعداد داوطلبان افزایش یافته بود به 800.

برای دو ماه آینده به کمک آنها هر گردان پیاده نظام که مورد نیاز خود را کمک. آنها به کمک واحد مبارزه در بحرانی ترین و به چالش کشیدن بخش های مانند Batalik-Yaldor-Chorbat La بخش. در حالی که میانگین باربرها حمل به اندازه 10 کیلوگرم بر روی پشت خود را در این Ladakhi مردان انجام شده 30 کیلوگرم با توجه به کتاب است.

بله آنها پرداخت دستمزد روزانه اما برای آنها تمام تلاش بود در مورد خدمت به ملت و کمک به ارتش در هر ظرفیت.

“برخی از پسران نیز کمک در تخلیه کشته و مجروح شدن سربازان; همه ما می دانستیم که چه قیمت بالا سربازان ما پرداخت شد در جنگ. ما می خواستیم به ما کمی می گوید:” ریکی صحبت به Rachna.

Biama بود در وسط ارتش دشمن را بمباران منطقه. هر زمان که سنگین توپخانه آغاز خواهد آنها را پنهان در پشت یک مخزن آب در این نزدیکی هست.

Kargil
سربازان هندی در Batalik در طول جنگ کارگیل. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Wikimedia Commons)

مبارزه با تبلیغات دشمن

در هر جنگ آسیب پذیر ترین تاسیسات هستند اختصاص داده شده به ارتباطات به ویژه ارتباطات جمعی. هوا کرگیل برای مثال تحت منظم و توپخانه و برخی تا به حال فکر بسته شدن ایستگاه برای حفاظت از کارکنان محلی.

“لحظه توپخانه آغاز شده و ما را در پرش و سرعت دور به یک روستای کوچک به نام Mingi 15 متر دور نسبت Zanskar بود که از دشمن را بمباران محدوده. ما تا به حال یک اتاق اجاره ای وجود دارد و اغلب همه ما (کارکنان در هوا کرگیل) را در خواب طبقه و سپس بازگشت پس از بمباران متوقف شد تا همچنان با ما رادیو انتقال” او به یاد می آورد.

علاوه بر این ایستگاه های رادیویی محلی و حتی خواسته شهروندان به فراغت قاطر برای حمل این بار به ارتفاعات که در آن مبارزه شد و ادامه دارد. بود روز وجود دارد که نزدیک به 300 پاکستان پوسته زمین خواهد در کرگیل اما کار هرگز متوقف برای یک روز. ارتش خواهد آنها هشدار می دهند به خاموش کردن تمام چراغ های خود را در زمان شب به اطمینان حاصل شود که ساختمان را دریافت نمی شوند. قبل از تعویض در هر نور آنها را جلب پرده ها و پنجره ها.

“وجود دارد روزانه توپخانه از طرف پاکستانی. بسیاری از پوسته سقوط به ترکیب از ایستگاه های رادیویی. خوابگاه نابود شد. برخی از همکاران من به سختی موفق به فرار با زندگی خود را. شهر خالی است. نظامی گفت: ما را به نگه داشتن چراغ خاموش اما پوسته نگه داشته در حال سقوط به هر حال. من بداهه برای حفظ ایستگاه در حال اجرا است. گاهی تکنسین های حاضر به همکاری, و من تا به حال به درخواست ارتش تکنسین های برای شروع انتقال است. قوانین و مقررات کار هرگز در طول زمان جنگ. مردم از دهلی نو حتی به ما گفت به فرار برای نجات خودمان اما من همچنان گیر کرده به من تصمیم به نگه داشتن ایستگاه های در حال اجرا,” او می گوید TBI در حالی که با یادآوری آن روزها.

ارتقاء

در 26 ژوئیه جنگ متوقف شده بود با پیروزی هندی نیروهای مسلح. بسیاری از سربازان به حال gallantly مبارزه و خدمت در طول جنگ و کمک های خود به رسمیت شناخته شد. در حالی که سهم خود بودند بسیار مهم و ضروری است نه برای فراموش کردن صدها نفر از Ladakhi شهروندان که انبوه کمک به تلاش های جنگی مانند Angmo.

(با ورودی از ‘کرگیل: داستان های ناگفته از جنگ” توسط Rachna Bisht Rawat و الدعوه Tundup. از ویژگی های اعتباری عکس: Rachna Bisht Rawat و پنگوئن eBury مطبوعات)

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

ایندکسر