چگونه من ساخته شده سازگار با محیط زیست, گل خانه در بودجه سخت

آفتابی نلسون است 33 ساله سابق تاجر افسر نیروی دریایی ساخته شده است که کشورهای عضو اکو دوستانه گل خانه در بودجه سخت

ارتقاء

Sunny نلسون است 33 ساله سابق تاجر افسر نیروی دریایی که تصمیم به بازنشستگی از کار به خاطر او می خواست به زندگی می کنند در Kottiyoor خود را در زادگاه در کرالا Kannur منطقه و کسب زندگی با تمرین کشاورزی. اما او می خواست به زندگی در یک خانه است که باقی خواهد ماند سرد از طریق ماه های گرم تابستان.

“من در خانه پدر و مادر است قرمز در طول تابستان و ما با استفاده از کولر بیشتر که نه تنها خسارت به محیط زیست بلکه نتایج در یک قبض برق” او آغاز می شود.

آفتابی آغاز شده به دنبال ایده های آنلاین و آمد در سراسر چندین فیلم در یوتیوب که پیشنهاد کرد که گل و لای دیوارها را عایق اثر در نتیجه جلوگیری از گرما از گرفتن بسیار به سرعت. آنها همچنین می تواند بودجه دوستانه است.

آفتابی نلسون

این ایده به دادگاه تجدید نظر برای او به طوری که او خریداری یک و نیم هکتار زمین در ماه آوریل 2019 و استخدام کار محلی برای کمک به او در ساخت خانه رویایی خود.

امروز رو به آفتاب, همسر و فرزند خود زندگی می کنند در یک 1250 فوت مربع یک طبقه خانه گلی با 3 اتاق خواب. در حالی که هزینه ساخت و ساز Rs 20 lakh, تجهیز انجام شد در بودجه Rs 3 لاخ. او ادعا می کند که او را به یک وام تنها به خرید زمین.

در اینجا چگونه آن باقی می ماند در داخل بودجه.

برای قسمت بیرونی خانه

ساکن Kottiyoor استفاده کرده laterite آجر برای ساخت خانه خود و آفتابی این ایده را دوست داشت و تصمیم به انجام همان. ساخته شده از مخلوطی از laterite خاک-ماسه-سیمان laterite آجر نه تنها کمک به تنظیم رطوبت اما همچنین محیط زیست.

“از طریق او من در تماس با برخی از کارگران در کالیکوت که متخصص در ساخت laterite آجر. آنها با استفاده از این آجر برای ساخت خانه و ستون در ایوان. این آجر شد در قیمت 60 تومان/ قطعه. وقتی متوجه شدم که کارگران قبلا کمک به ساخت معابد من آنها را به پرداخت اضافی برای حک کردن طرح های پیچیده بر روی ستون” او اشاره.

آفتابی تصمیم گرفت او را نمی گچ و یا رنگ خارج از خانه خود به دلیل نارنجی رنگی ناهموار-بافت laterite آجر به یک نگاه روستایی به خانه که او دوست داشت. این روش همچنین می تواند صرفه جویی در پول در گچ کاری و نقاشی.

ورود به آفتابی در خانه

برای سقف او را انتخاب آب و هوا-مقاوم در برابر خاک رس کاشی که عمر طولانی تر در مقایسه با مواد دیگر مانند قرمز مایل به قهوهای و یا تخته سنگ. “کاشی خاک رس که در حال ساخته شده امروزه نه به عنوان قوی به عنوان آنهایی که ساخته شده در طول زمان از پدر و مادر من. به جای خرید جدید من نزدیک روستاییان که به تازگی تخریب خانه های قدیمی خود را. این عمل در میان مردم در اینجا برای ذخیره خاک رس کاشی های سقف آنها به عنوان با ارزش در نظر گرفته. پس از شستشو آنها را با استفاده از یک فشار کمپرسور و استفاده از رنگ آنها نگاه با نام تجاری جدید. من خریداری این کاشی ها به صورت Rs 5 هر قطعه در حالی که دیگر خاک رس کاشی قیمت تومان 45 می گوید:” آفتابی.

برای فضای داخلی

دیواره های آفتابی خانه هستند و گچ بری با گل. برای انتخاب نوع مناسب از گل-پایان او با نزدیک شدن به یک شرکت معماری به نام “Vasthukam معماران’ در تریسور که سازه های دوستدار محیط زیست خانه.

“Vasthukam را دوستدار محیط زیست و فضای دیوارهای ساخته شده از انواع مختلف گل-گچ آنها ارائه دهد. در اینجا من می توانم پاک کردن تمام شک و تردید اولیه — چه نوع از گل به استفاده از خواهد شد که با دوام و مقرون به صرفه است که و بیشتر. در نهایت من برای پایه گچ و گل با یکدست می گوید:” آفتابی.

Vasthukam هم کف خانه با استفاده از رنگ قرمز-اکسید کاشی. این کاشی ها مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست دوستانه و آسان برای حفظ و سازگار به شرایط مختلف آب و هوایی.

در آشپزخانه آفتابی محدود استفاده از چوب و یا هر نوع دیگر از چوب برای ساخت کابینت و قفسه.

یک منظره آفتابی ، ضد تاپ ساخته شده از گرانیت و قفسه و کابینت از ferro-سیمان سنگ.

“به جای چوب و محصولات را انتخاب کردم ‘ferro-سیمان’ دال پانل. پانل های ساخته شده با استفاده از ترکیبی از سیمان و ماسه و آب بیش از یک فلزی سیم مش. این استفاده می شود برای ساخت کابینت, کمد و قفسه” او اشاره و اضافه کرد که ویندوز ساخته شده از سیمان و پوشش داده شده با چوب-رنگ رنگی. یک لایه آخر لهستانی اضافه شد برای براق به پایان برسد.

ارتقاء

ساخت و ساز آغاز شد و در ژوئن 2019 و تکمیل شد در فوریه سال 2020 است. آن را سخت به دست آفتابی آه امداد زمانی که او اشاره می کند که او نقل مکان کرد و به خانه با خانواده اش درست قبل از این مستند در سراسر کشور اعلام شد.

“خانه مجهز به دو فن است اما ما به سختی مورد نیاز برای استفاده از آنها در طول تابستان است. باقی مانده آن را لذت بخش و شادی بخش همه از طریق این ماه است و احتمالا یکی از دلایلی که چرا این مستند بود تا حدودی قابل تحمل برای ما,” او به این نتیجه میرسد.

عکس حسن نیت ارائه میدهد: آفتابی نلسون

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>