چگونه سقف نگه داشتن Telangana خانه های خنک در تابستان امسال ؟ این طرح پاسخ

به عنوان بخشی از یک پروژه آزمایشی دولت گذاشته سفید غشاء بر روی پشت بام ها از بیش از 60 خانه در دورکندا Basthi در تپه Banjara در حیدرآباد. نتایج مثبت بوده است تا کنون.

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


Mangoes بستنی سرد دوش آب و خاطرات تعطیلات تابستان خود را صرف در پدربزرگ و مادربزرگ های ما’ خانه. تابستان بسیاری از علاقه خاص است. اما نه چندان علاقه بازدید کننده در تابستان است و گرمای سوزان و کاهش قدرت حداقل در اکثر نقاط کشور است.

در شرایطی که همه جا دستگاه های تهویه مطبوع و کولرهای هوایی, مردم, استخدام روش های هوشمندانه برای ضرب و شتم گرما – بسیاری از این که نسل های قدیمی مثل نوشیدن آب از گل, ظروف khus پرده و یا جاری شدن سیل تراس با آب.

ارتقاء

گرفتن کمک از جمله قدیمی و جدید راه Telangana دولت اجرا کرده است Telengana سرد سقف برنامه است که دریافت ستایش گسترده.

توسعه همراه با محققان از کارکنان اداری کالج هند (ASCI) این روش شامل پوشش بام ساختمان ها با مواد مانند آهک و گچ و یا کاشی و سرامیک به کاهش دمای محیط داخل خانه.

پروژه آزمایشی و نتایج

دو سال پیش به عنوان بخشی از یک پروژه آزمایشی دولت گذاشته بود سفید غشاء بر روی پشت بام ها از بیش از 60 خانه در دورکندا Basthi در تپه Banjara در حیدرآباد. نتایج مثبت بوده است تا کنون.

Rajkiran Bilolikar استادیار در ASCI از نزدیک درگیر در این برنامه گفت:

آن است که قطعا بازده نتایج خوب است. بسیاری از ساکنان در basthi از گروه های کم درآمد و نمی توانیم سیستم های تهویه مطبوع و یا کولر. زندگی در حلبی یا آزبست مسقف سازه و یا با استفاده از برزنت آنها تا به حال به صورت شرایط دشوار است. اما پوشش بام خانه های خود را با غشاء کمک در کاهش دمای محیط توسط دو تا سه درجه است و این باعث می شود بسیاری از تفاوت.

این برنامه با استفاده از تکنیک های مختلف مانند پوشش سقف های داغ غشاء سرد پشت بام های ویژه سرد مواد سقف کاشی سقف های داغ و داغ سبز پشت بام های پوشش 1,00,000 متر مربع از سقف بیش از سال آینده و 30,00,000 متر مربع بیش از پنج سال در حیدرآباد. پس از آن نیز با هدف پوشش 83,00,000 متر مربع از سقف در سراسر کشور من پنج سال آینده.

چگونه کار می کند ؟

کار در حال پیشرفت است. منبع تصویر

سرد سقف منعکس کننده نور خورشید و جذب حرارت کمتر. با توجه به گزارش منتشر شده توسط Telangana دولت بسته به محیط سرد سقف می تواند کمک به کاهش درجه حرارت داخل سالن توسط 2 تا 5°C (3.6 – 9°F) نسبت به سنتی تراس.

علاوه بر این ابتکار منحصر به فرد با هدف صرفه جویی در انرژی و کاهش اثر جزیره حرارتی شهری (یک منطقه شهری به طور قابل توجهی گرمتر از آن اطراف مناطق روستایی با توجه به فعالیت های انسانی). جمله باحال پشت بام همچنین جلوگیری از نشت آب از در طول فصل بارانی.

“ارزان ترین گزینه یک پوشش از آهک و گچ می توانید هزینه به عنوان کمی به عنوان Rs 20-40 در هر فوت مربع. گران ترین گزینه در طراحی کاشی و سرامیک می تواند هزینه حدود 100 تومان در هر فوت مربع. این کاشی های نیمه دائمی گزینه است. ما نشان می دهد آنها را برای بالا و درآمد متوسط گروه گفت:” آقای Bilolikar.

برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از آهک به عنوان پشت بام پوشش TBI رو در تماس با چنای بر اساس معمار Thirupurasundari Sevvel از استودیو کنفرانس است که به طور گسترده همکاری با صنعتگران برای احیای روش های سنتی از کف.

ریختن نور بیشتری در استفاده از روش های قدیمی برای حفظ خانه اپن, کولر, او می گوید: “آهک و گچ برای قرن ها بوده است در حال حاضر. آن است که مناسب برای بیرونی گچ به عنوان آن را بسیار با دوام (بسته به نوع مخلوط و کیفیت محصول).”

Thirupurasundari Sevvel و (R) Aiyanar

Thirupurasundari همچنین می گوید که ضروری است به استفاده از مواد با کیفیت خوب برای اطمینان از حداکثر بهره را از این تکنیک است. “سه غیر قابل مذاکره امتیاز من نگاه می کردن هستند و مواد مورد استفاده در این روش به دنبال, و سطح که در آن این کار انجام شود,” او توضیح می دهد.

یکی از بسیاری از مزایای استفاده از آهک است که اقلیمی تطبیقی و تنفس مواد می گوید Thirupurasundari. “نه فقط در تراس سطوح آن را نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک خارجی به پایان برسد” او می گوید.

هنرمند صحبت می کند

Aiyanar صنعتگر که کار کرده است در ساخت و ساز کسب و کار برای بیش از سه دهه می گوید: “اینها همه زمان آزمایش سن-روش های قدیمی که در حال ساخت باز گشت در حال حاضر. یکی از دلایل که چرا مردم را با استفاده از این تکنیک بود زیرا آنها گران و کار فشرده. اما در حال حاضر شاهد منافع (کولر دمای محیط کاهش نیاز به سیستم های تهویه مطبوع و اثرات طولانی مدت) مردم در حال رفتن به آنها را.”

صحبت در مورد احیای این تکنیک توسط دولت او می گوید: “آن را زیاد کند اگر ما تا به حال دولت پشتوانه ما برای ادامه تمرین این پایدار تکنیک است.”

تصویر ویژه: منبع

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>