چگونه یک تراس باغ به من کمک کرد و مامان نبرد افسردگی با هم

بعد از یک مدت طولانی و تاریک قسمت از cocooning خودم را در اتاق من ماه من پدید آمده و با ماله در دست مصمم به کانال من انرژی منفی به مثبت سبز نتیجه.

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


یکs یک کار حرفه ای در بنگلور من اغلب به طبخ در آشپزخانه کوچک. و هر زمان که من شهامت برگ ریحان برای یک کاسه دلچسب, سوپ گوجه فرنگی یا نعناع برای طراوت سالسا از آشپزخانه من باغ من ارسال یک نماز با تشکر من مادر یکی با انگشت شست سبز در خانواده ما.

هر زمان که من حفاری به یک سالاد ذهن من اغلب می رود به تمام بار من با خوشحالی گفت: – “سالاد به نظر می رسد خیلی تازه!” مادر من پاسخ خواهد بود همچنین یک پوزخند بی سر و صدا تقویت کننده لذت او در تخصص او در باغ. خیار, فلفل, اسفناج و گوجه فرنگی, حتی, جعفری, چاشنی, در بالا, هستند, همه, همیشه منابع از باغ آشپزخانه خود را.

مادر من یک چابک زن است که مبارزه با افسردگی بالینی برای مدت زمان طولانی در حال حاضر. تراس باغبانی یکی از بسیاری از خلاق سرگرمی های او سوار بر به عنوان یک درمان اندازه گیری.

مادر من در باغ

هر زمان که ما می بینیم سایه صلیب او پیشانی او را فورا رفتن به باغ و scrounged در اطراف برای هر آنچه که او مورد نیاز است. چیزی که بعد از ما می دانستیم که ما خانه را با رایحه های Pui Chochhori (Basale برگ کاری) و یا Chingri Machher Paturi (تند میگو بخار پز در بطری کدو برگ) – با همه سبز اجزای منابع تازه از باغ او در کلکته صفحه اصلی.

تلاش به دنبال در جای پای او را پیدا کنم آرامش در بالکن باغ من پرورش. برای این مادر و دختر اواز یا موسیقی دو نفری باغبانی دارای یک محل غیر قابل توضیح ارزش در قلب ما تغذیه با خاطرات و نوستالژی.

چند نگاه اجمالی

باغبانی می رود راه طولانی در زندگی ما

نقطه از شهر کوچک Krishnagar در غرب بنگال با شکوه سبز به جشن چشم خود را بر روی مادر من همیشه به حال یک میل شدید برای رشد گیاهان خود را.

بنابراین حتی در حالی که ما ساکن شد و در یک آپارتمان اجاره ای در طول دوران کودکی من او را repurpose پیر sweetmeat گلدان و کارتن شیر موقت به کشاورزان برای گل های فصلی و گیاهان.

او ادامه داد: با این عادت را به عنوان به زودی به عنوان ما معطوف به یک خانه جدید در کلکته حدود یک دهه پیش. این طرح که در حال حاضر پهن با قد بلند و فوفل و درختان نارگیل با موز نخلستان از همسایه کشش مشابه بیش از ما مرز و دیوار. او به زودی خود را گسترش داد و زمینه تخصص فراتر از موقت کشاورزان به رونق باغ با گل و میوه و سبزیجات است.

موز و انبه و نخلستان

افسانه ای Mallika انبه و ادم تنومند و بدقواره Laukis

پشت در خانه هیچ یک از تابستان من ناهار همیشه پیچیده بدون آسمانی عامر ترشی – تاج عنصر که به نیمه رسیده Mallika انبه از درختان در حیاط خلوت ما.

هر چند Himsagar درخت انبه در حال حاضر در حال رشد در طرح Ma تکمیل آن با یک نهال از Mallika نوع. در یک شب تابستان من relishing تازه انبه زمانی که ما از من خواست برای نجات دانه. شش سال بعد از آن در حال حاضر می ایستد مشرف ما سه طبقه ویلا, هدیه معطر میوه های هر فصل است. آن را نمی خواهد یک اغراق بگویم که هر تابستان ما همسایگان و بستگان مشتاقانه منتظر مادر من مانع از این خوشمزه زیبایی.

شگفت آور به اندازه کافی گاهی اوقات مانع را فضایی برای کدو تنبل و یا در زمان lauki (bottle gourd) و یا گاهی اوقات حتی پاپایا. من و مجزا به یاد داشته باشید یک سال خاص هنگامی که ما تا به حال معمولی پرتاب شش lauki دانه در حیاط خلوت ما. تمام شش دانه های جوانه زده در هیچ زمان و با صعود به تراس. خاک غنی شده با ساک برنج پوسته کمپوست ثابت به یک پناهگاه برای گیاهان است.

خیس باران خیابان های منتهی به خانه ما این است که به انتظارنشسته بودند با تازه شکوفه

در دو ماه آنها تولید می شود نزدیک به 200 بطری بزرگ, خربزه و جردس. به او کمک گیاهان شکوفا اما Ma همچنین موج پیچیده macha (بالا رفتن خالص) در سراسر تراس ما. سال بعد چیزی مشابه اتفاق می افتاد با دیسکو کدو تنبل ساخته شده است که شیرین ترین و creamiest کیک بدون شکر اضافه شده است. یک سال دیگر آن را به نوبه خود از کشت پرتقال میوه را – که جذب گله sunbirds و woodpeckers. گاهی اوقات وجود دارد خنده دار mix-ups نیز مانند که در یک زمان هنگامی که ما رشد برخی از نادر وحشی تنبل درآوریم دانه برای خیار.

گیاهان عجیب و غریب و درخشنده زمستان شکوفه

من به سختی به یاد بیاورید زمانی که گشنیز و برگ کاری در مواد غذایی ما آمد از بازار به دلیل Ma باغ همیشه کسانی که در فراوانی. درست مثل لیمو و آهک. ما دوقلو کافر آهک گیاهان گرامی در تمام محله است. Ma احتمالا از دست شمارش تعداد بار کسی از او پرسید که برای یک برش از همان. بعلاوه, ما خانه تنها در محل با یک پندن درخت – ضروری معطر علاوه بر این در سریلانکا خوردم. تعداد کمی از این برگ ها یک راز است که آسماني عطر مادر من Navaratan کاری یا Pulao.

گل بهار از باغ او

همانطور که برای سخت کلکته زمستان Ma باغ شکوفه با chrysanthemums dahlias ، petunias, calendulas گل های جعفری بابونه gerberas, سوسن اصفر – شما نام آن را. نسبت به پایان سقوط به عنوان جشن vibes به آرامی شروع به محو شدن مادر خواهد شد و شروع به تمیز کاری محلی کودکان برای کل بذر و نهال. پس کشت او را حفظ خواهد کرد اضافه کردن کود آلی به کسانی که از زمان به زمان گذشته از آبیاری در یک برنامه دقیق. در حالی که ما تراس روشن خواهد شد تا با شکوه شکوفه.

ارتقاء

در کنار Ma زمستان منحصر به فرد باغ آشپزخانه شکوفا خواهد شد در سکوت. سیب زمینی و هویج و لوبیا فرانسوی و فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی و کلم گسترده لوبیا شلغم و اسفناج و سایر گیاهان رشد خواهد در همه باغ خود را-تازه شکوه. ما زمستان وعده های غذایی بیشتر یا کمتر مرتب بیشتر از زمان به جز غلات.

Clitoria و دیگر گلدانی زیبایی

در ضمن Ma نگه می دارد در پر او کمپوست گودال با تمام مرطوب زباله از خانواده تکان دهنده جرم اغلب برای سرعت بخشیدن به فرایند تجزیه. طبیعی پوسته برنج کمپوست که اشاره کردم قبل از بدبو ترین نفرت انگیز بو, در زمان, اما بدون شک افزایش می دهد به ترین گیاهان سالم. او شده است در تمرین کمپوست نزدیک به 12 سال در حال حاضر و به طور موثر می تواند انجام یک استاد در مفهوم.

باغبانی – درمانی دروازه

من فقط علاقه مند شده است در میوه Ma کار در تراس و حیاط خلوت تا زمانی که من مبتلا به افسردگی نیز هست. بعد از یک مدت طولانی و تاریک قسمت از cocooning خودم را در اتاق من ماه من پدید آمده و با ماله در دست مصمم به کانال من انرژی منفی به مثبت سبز نتیجه.

در کنار گیاهان آشپزخانه من توسعه عادت چیدن سرخس ملکه, bougainvillaea و حتی گیاهان ناشناخته از آیش زمین در کنار جاده و کاشت مجدد آنها را در خانه. من می خواهم بازیافت پلاستیک بسته ها و قالب های شیشه ای به کشاورزان و تزئین پنجره با آنها. زمانی که من نقل مکان کرد به بنگلور و zeroed در بر روی یک تخت با یک بالکن, من در حال حاضر تجسم چگونه به آن را تبدیل به یک باغ شهری.

من تلاش فروتن در باغبانی در بالکن خانه بنگلور

با راهنمایی های بی بها از مادر من بیش از تعداد بی شماری تصویری چت, من به آرامی شروع به ساخت قطعه ای از بهشت – یک کمی عجیب و جالب بالکن و باغ کاملا پایدار و ارگانیک ، تا به امروز من اضافه نشده smidge از مواد شیمیایی به گل بگونیا, pigeonwings, Alstonia areca palm و دیگران همراه با مقدار زیادی از succulents. آشپزخانه من سبزی مانند اسفناج مالابار, ریحان, فلفل و گوجه فرنگی و غیره. نیز در حال رشد با کود آلی و گاه به گاه اسپری حشره کش های خانگی.

در حال حاضر به عنوان من تماس بگیرید تا مادر من هر بار یک برگ shrivels و یا دیگر شاخه زرد, I miss باغ در خانه است که هنوز هم رو به رشد با مادرم لمسی سحر و جادو. من نمی توانم صبر کنید برای بازگشت به مادرم تراس باغ روزی به زودی.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>