اواخر شطرنج افسانه بابی فیشر اعتقاد بر این است که خواسته Viswanathan نند برای Amrutanjan درد مرهم شکایت که او نمی تواند آن را در ایسلند! #IconsOfIndia

ارتقاء

To هر بچه در حال رشد در سال 1980 یا 1990 در هند کابینه پزشکی بدون Amrutanjan خواهد بود تقریبا غیر ممکن است تصور کنید. یاد زرد بطری شیشه ای شامل یک درمان جادویی که شفا بدترین سردرد و بدن درد. من برای یک, همیشه فکر می کردم که مراتی به نام درد مرهم بود Amrutanjan چون مادر بزرگ من را بخواهید تنها برای این که هر زمان که او دچار یک سردرد است.

آیا شما می دانید که این باید درد مرهم شد یک محصول طراحی شده توسط یک جنگنده آزادی روزنامه نگار و اجتماعی اصلاح طلب به نام Kasinadhuni Nageswara Rao?

و این که به غیر از آوردن ما این مومیایی مرد بود که همچنین به عنوان شناخته شده Nageswara Rao Pantulu که برای شرکت در نافرمانی مدنی جنبش در کنار مهاتما گاندی و بازی بخش مهمی در شکل گیری آندرا پرادش ؟

Amrutanjan: مورد علاقه ما درد مرهم alchemised توسط freedom fighter

Amrutanjan
Amrutanjan انتخاباتی در سال 1962. منبع تصویر: amrutanjan

رائو متولد شد و در آندرا پرادش را در منطقه کریشنا در سال 1867. پس از اتمام آموزش ابتدایی خود را از زادگاه خود و فارغ التحصیلی از مدرس Christian College, رائو نقل مکان کرد به کلکته (در حال حاضر کلکته) به کار برای یک داروساز کسب و کار. در اینجا او را به یادگیری اصول اولیه تدوین داروهای.

پس از آن او به بمبئی به کار برای یک اروپایی شرکت ویلیام و شرکت که در آن او به سرعت صعود از نردبان سلسله مراتب حرفه ای و به پایان رسید تا تبدیل شدن به یک مالک.

او خارش برای شروع چیزی از خود. شاید باورهای ناسیونالیستی بخشی از آن — پس از همه او را تحت تاثیر قرار بود توسط Kandukuri Veeresalingam Pantulu پدر رنسانس جنبش در تلوگو.

در نظر گرفتن تجربه خود را از داروساز کار در کلکته رائو حاوی یک بوی زرد دردی مرهم و تاسیس یک شرکت برای تولید آن در مقیاس بزرگ در بمبئی. مراحل اولیه هر کسب و کار بسیار دشوار و به منظور popularise خود را با نام تجاری Nageswara Rao خواهد توزیع مرهم رایگان از هزینه در کنسرت موسیقی! در کنار این استراتژی به نظر می رسد کاملا یک ضربه برای بسیاری از مارک های مورد علاقه. Karsanbhai پاتل تا به حال با استفاده از همان کمپین به popularise خود را شستشو پودر Nirma,)

مطمئنا به اندازه کافی Nageswara Rao کسب و کار برداشت و اگر چه مرهم شد قیمت فقط ده annas در روز های اولیه آن Amrutanjan ساخته آندرا تاجر میلیونر.

ایده Andhra Pradesh:

Kasinathuni Nageswara Rao
Kasinathuni Nageswara Rao. منبع تصویر: ویکیپدیا

در حالی که کسب و کار شد شکوفایی رائو همچنین با استفاده از این نفوذ و رسیدن به انجام اصلاحات اجتماعی. او بصورتی پایدار و محکم بر این باور در نیاز به یک دولت جداگانه برای مردم تلوگو است. بنابراین او شروع به سازماندهی تلاش برای تلوگو زبان عمومی در بمبئی که در آن Amrutanjan محدود استوار بود. پس از آن او تاسیس یک مجله هفتگی به نام آندرا Patrika وجود دارد.

در پنج سال این مجله بسیار محبوب شد و رائو تصمیم به حرکت آن را به مدرس (چنای) که در آن او می تواند رسیدن به یک بزرگتر تلوگو جمعیت. مجله شد روزانه در اینجا و او نویسنده مهیجی مقالات نفع جدا آندرا دولت از ریاست مدرس.

در سال های بعد رائو یکی از بنیانگذاران آندرا جنبش ساخت این تقاضا بیشتر قابل مشاهده است. جنبش رو زیادی کشش از تلوگو بلندگو و یک کمیته رسمی تشکیل شد برای سازماندهی تلاش.

از سال 1924 تا سال 1934 رائو مشغول به کار به عنوان رئیس جمهور آندرا دولت کنگره کمیته. او تلاش مستمر در این جنبش مشارکت خود را در مبارزه آزادی و ناسیونالیستی مقالات به دست آورده او را به نام ‘Desoddhaaraka’ یا uplifter از توده ها. در ماه نوامبر سال 1937 آن را در خانه خود را که تلوگو رهبران سازماندهی یک جلسه به نمودار یک طرح عمل برای آندرا دولت است.

اما خشمگین جنگ جهانی و هند پس از استقلال مبارزات تحت فشار قرار دادند علت آندرا دولت گذشته و در حالی که آن را در نهایت formalised تنها در 19 دسامبر سال 1952.

متاسفانه رائو گذشت در 11 مارس سال 1938 فقط پنج ماه پس از او ریاست جلسه تلوگو رهبران در خانه اش و نمی تواند رویای خود را تحقق. اما او ایده های خود را در خانه چاپ و نشر (آندرا Grandha مالا) و کتابخانه های آن ایجاد شده و در نهایت هند مورد علاقه درد مرهم Amrutanjan زندگی خود را به عنوان میراث.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im