چگونه 500+ گیاهان در رشد و کیف این زن عاری از مواد شیمیایی مواد غذایی در خانه

“ما خیلی خوب برداشت از این گیاهان و توزیع آن را به همسایگان ما به صورت رایگان و گاهی فروش آن در بازار است. آن است که یک منبع درآمد خوب برای ما است.”

ارتقاء

Suma, Narendra, 42 تحسین از Peringanad کرالا و او در میان خانواده و دوستان و تحسین به عنوان استثنایی Bharatnatyam رقصنده و یک متخصص باغبان با فضای مدیریت مهارت در استفاده از رشد کیسه های.

“عشق من بوده است اما من نیز پرورش یک رویای راه اندازی حداقل یک باغ کوچک در خانه من اما زمانی که ما خریداری یک خانه در Adoor آن واقع در 4356 sq. ft. و به استثنای خانه ما تا به حال بسیار کمتر در منطقه به راه اندازی یک مزرعه مناسب,” Suma توضیح می دهد.

امتناع از تسلیم در کشاورزی و باغبانی رویاهای Suma شروع به راه اندازی رویای او در مزرعه ای در رشد کیسه های.

“من فکر کردم چرا که نه شروع به استفاده از فضاهایی مانند تراس و نرده ها به کشت creepers کوهنوردان و محلی میوه ها و سبزیجات,” او اضافه می کند.

بنابراین او خریداری 25 رشد کیسه های از Krishi Bhavan در Adoor آغاز شده و عاری از مواد شیمیایی تراس باغبانی در سال 2005. با شروع از آسان سبزیجات مانند گوجه فرنگی و فلفل سبز سوما به آرامی جرأت را به جهان سبز.

فقط در پنج سال تراس باغ گسترش به 500+ گیاهان پر از انواع مختلف سبزیجات مانند کلم و چغندر و پیاز و زنجبیل و کلم و حتی یک مجموعه فضایی برای یک باغ گیاه.

او کشت تقریبا 25 گونه از گیاهان در فقط 10 سنت از زمین و برنده کرالا دولت جایزه برای بهترین تراس کشاورز!

مدیریت فضا با استفاده از کیسه های رشد

پس از برنده شدن در همه طفیلی جایزه در Pathanamthitta منطقه جوانان جشنواره در سال 1990 Suma رفت و بر روی شروع یک مدرسه رقص در قبل از درجه روز. او اولین دارنده رتبه در دوره کارشناسی در رشته هنر در Bharatnatyam از R. L. V, کالج, Tripunithura و بیشتر در زمان کارشناسی ارشد خود را از تامیل دانشگاه تانجاوور.

اما چیزی که او انتظار نمی بود که زندگی اش را با ‘سبز’ شست و در یک ماده از چند سال او را تبدیل به یکی از کرالا بهترین تراس کشاورزی ،

به زودی پس از او ازدواج Suma نقل مکان کرد و از خانه اش در Peringanad به Adoor کرالا با شوهرش سورش کومار, که با این نسخهها کار به عنوان یک برقی-لوله کشی پیمانکار است.

همراه با تراس کشت Suma نیز شروع به رشد خزندگان و کوهنوردان در حصار و راه اندازی 2 حلقه کمپوست به طوری که او می تواند با استفاده از همه های زباله زیست محیطی در آشپزخانه خود را برای گیاهان!

Suma با برداشت بخشنده

“امروز ما خیلی خوب برداشت از این گیاهان و ما توزیع آن را به همسایگان ما به صورت رایگان و گاهی فروش آن در بازار است. آن است که یک منبع درآمد خوب برای ما, اما ما بیشتر از آن استفاده کنید برای نیازهای روزانه ما,” او توضیح می دهد.

“بسیاری از مردم از ما خواست اگر ما تجربه از دست دادن در طول مستند. من با افتخار می گویند نه در همه. ما متوجه اهمیت داشتن یک مزرعه شخصی چون ما با خیال راحت می تواند غذا خوردن ما وطنی میوه ها و سبزیجات بدون هر گونه خطر می گوید: “سورش کومار.

تولید کافی بود برای خانواده از چهار نفر از جمله پسر خود را Gowtham کریشنا است که در 7 درجه و دختر, Ranjini کریشنا.

Nona توماس که زندگی در خانه مقابل به Suma را می گوید بهتر است هند (TBI) “ما همیشه انجام داده ایم کشاورزی در مقیاس کوچک. اما از آنجایی Suma و خانواده اش نقل مکان کرد و در مقابل به خانه ما آنها بوده است یک منبع بزرگ الهام بخش برای شروع رشد کیسه کشت.”

پس چگونه Suma حداکثر استفاده از فضا ؟ چه Suma باید برای به اشتراک گذاشتن از 15 سال تجربه ؟

حداقل فضا, حداکثر ابزار

استفاده از فضا

“وقتی که می آید به کشاورزی روی تراس چیزی که مهم است به یاد داشته باشید این است که فضا مهم ترین جنبه و از آن باید استفاده شود موثر است. وقتی که من اولین بار شروع به استفاده از رشد کیسه های روی تراس, من تا به حال به نگه داشتن در ذهن که آب از رشد کیسه می تواند بر بنیاد تراس, بنابراین من تا به حال به فکر می کنم از یک راه برای نگه داشتن آن سالم و دست نخورده و رشد سبزیجات parallelly” او توضیح می دهد.

بنابراین Suma مکان رشد کیسه های در لوله های بتنی, همه از طریق تراس. علاوه بر این, Suma نیز با استفاده از لوله های پی وی سی برای راه اندازی یک سیستم آبیاری قطره ای برای گیاهان است.

“این یک تکنولوژی منحصر به فرد را کاهش می دهد و تلاش از طرف ما در شرایط آبیاری هر روز” او توضیح می دهد.

ارتقاء

با وجود عدم فضای Suma نیز تضمین برای حفظ رشد کیسه بیت جدا از یکدیگر به جای آفت محافظ شبکه در رشد کیسه های.

“من با استفاده از برخی ‘مهم’ شبکه که آبی و زرد در رنگ برای پوشش به طور کامل رشد گیاهان است. رنگ تمایل به جذب آفات و حشرات و آنها را در شبکه گیر کرده. این به راحتی در دسترس هستند در Krishi Bhavans و مهد کودک,” او اضافه می کند.

و به سطح زمین کشاورزی Suma مجموعه باران بام و رشد می کند بسیاری از انواع سبزیجات و میوه ها و گیاهان است.

“ما خانه ما راه اندازی دو حلقه کمپوست به طوری که های زباله زیست محیطی از آشپزخانه می تواند تبدیل به کمپوست است. این نمی کشد تا فضای زیادی است و بسیار موثر است.”

“هر گوشه و گوشه ای از زمین های اطراف خانه استفاده شده است به حداکثر آن است. Suresh و من را درک کرده اند که فضایی است که واقعا مهم نیست وقتی که می آید به کشاورزی است. واقعا باریک به چه مقدار مراقبت از ما ارائه می کنند و چگونه بیمار ما می توانیم” او آمده است.

با 500+ گیاهان در 10 سنت از زمین Suma ثابت کرده است که هر کس اشتباه است و نشان داده است که زمین یک ضرورت نیست وقتی که می آید به کشاورزی است. اجازه دهید ما می دانیم اگر این نکات را برای شما کار می کرد و خود را به باغ شهری.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>