“اولین کسی که من می خواستم به دیدن با چشم انداز جدید بود Saroj – تنها کسی که قادر به عشق من بدون دانستن من ،

تیاو در سال 2009 بود. Pramodini Roul از بوبانسور لزبين نوجوان بودم به سختی به 15 سال زمانی که 28 ساله شبه نظامی سرباز انداخت اسید بر روی او رد او پیشنهاد ازدواج. Pramodini زندگی در دیدار با تاریکی پایان از جایی که او می دانست که هیچ آینده. این حمله با اسید بازمانده ماند در کما برای چند روز در بیمارستان و ICU و پس از چهار سال بستری بودن در خانه که در آن او مادر بیوه تلاش به مراقبت از او را به تنهایی.

ارتقاء

“من تا به حال از دست پدر من در 4. مادر من به من آورده بود در میان بسیاری از سختی ها در خانه عموی. پس از حمله زمانی که من نشان داد نازک نشانه هایی از بهبود خانواده من تقریبا داد تا بر من. من می توانم حس آنها فکر یک نفر مثل من خوب بود زنده” Pramodini به یاد می آورد, احساسی, در یک قلبی tête-à-tête با بهتر از هند است.

اولین جلسه در بیمارستان

Pramodini باقی مانده بود کور. حمله ترک کرده بود شدید زخم سوختگی در سراسر چهره او. در اطراف 2014 او توسعه عفونت در پاهای او ادعا کرد که او توانایی راه رفتن. پزشکان حکم داد که او نمی خواهد بود قادر به راه رفتن قبل از شش یا هفت سال. آن بود که در چنین مقطع زمانی که Saroj وارد زندگی او است.

Saroj Sahoo, Pramodini را نامزد’ و به زودی به صورت, شوهر, شد, سابق نماینده پزشکی و پرستار در بیمارستان که در آن Pramodini شد و تحت درمان است.

acid attack survivor love story

“من او را دیدم برای اولین بار در مارس 2014 زمانی که من تا به حال بازدید از بیمارستان با چند تا از دوستان من است. در آن زمان من تو را دیدم او تنها از یک فاصله. این بود تا یک ماه بعد که من به دانستن در مورد Rani را (Pramodini) تجربه آسیب زا از مادر” سهام Saroj در مورد اولین ملاقات با Pramodini یا Rani به عنوان او خواستار او.

Saroj شوکه شده بود و عمیقا نقل مکان کرد و برای دیدن او به شدت ، او ارائه شده به قرض دادن یک دست کمک به طول Pramodini را فیزیوتراپی جلسات. به تدریج او شد او رکن اصلی حمایت عاطفی و مالی. او با بزرگواری پایدار درمان او هزینه و شروع به صرف زمان بیشتر و بیشتر در بیمارستان صحبت کردن به Pramodini و انگیزه او را نسبت به آینده ای روشن تر.

کمک به او را دوباره راه رفتن

“رو به رشد خود را همراهی با من irked دوست خود را که در من بود ، او همراه با پزشکان در نظر گرفته شده مورد من از دست یکی و فکر Saroj شد سرمایه گذاری زمان و تلاش خود را در بیهودگی است. او پرهیاهو و گفت Saroj که او هرگز قادر به راه رفتن” سهام Pramodini.

این بیانیه نه تنها خشم Saroj بلکه بکند او را به قبول این به عنوان یک چالش. او به حل و فصل خود را Rani در پاهای خود را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

به زودی Saroj چپ خود کار و بدون خانواده خود را از دانش و شروع به گذراندن شب و روز خود را در Pramodini را بازیابی. “او به من راه رفتن بر روی پای خود را. او از من انجام در اطراف بر روی شانه های خود را. آنچه که او انجام نداده به من راه رفتن در آن زمان!” Pramodini gushes در حالی که به اشتراک گذاری.

بی اعتباری پزشکان پیش بینی Saroj کمک Pramodini راه رفتن تنها در چهار ماه. حتی پس از آن او ادامه داد: تشویق او را به سمت بهبودی کامل. این شامل روزانه پیاده روی در جاده ها ساعت ها پس از نیمه شب هنگامی که در جاده ها خواهد بود خالیتر و مناسب برای او را به تمرین راه رفتن. با Saroj بی امان انگیزه Pramodini رفت و برگشت به حالت عادی در یک سال.

acid attack survivor love story
خیلی خوشحال با هم!

“فاصله ما را متوجه یکدیگر نیاز”

در ضمن با یک دوستی نزدیک دم تا بین این دو آنها به زودی متوجه آنها کاهش یافته است برای هر یک از دیگر. اما آنها موفق به درک چقدر تا زمانی که آنها با تجربه های یکدیگر نبود.

“من خیلی آگاهانه از من ظاهر است که من فکر می کنم او سزاوار نیست من. در همان زمان به من آموخته است که Saroj خانواده از من قبول نمی کنند. بنابراین من می خواستم به ترک Odisha و تمرکز بر روی خود من حرفه ای برای زمان حال” را بازگو Pramodini.

او به زودی تصمیم به مجموعه ای از دهلی نو به تاریخ توقف حمله با اسید در مبارزات انتخاباتی در سال 2016. Saroj در مورد آن می دانیم فقط دو روز قبل از او مجموعه را ترک کنند.

برای مدتی طولانی Saroj شده بود Pramodini را بی دریغ سیستم پشتیبانی. یک روز رفته بود پس از مارس 2014 زمانی که او تا به حال نه به او کمک کرد در اب راه رفتن را از طریق روز. اخبار شکست قلب خود را.

ارتقاء

در ایستگاه Saroj گریه inconsolably تلاش برای نه اجازه دهید او برود. اما زمانی که Pramodini پسر عموی او گفته “ko Rani pehli baar aapne se kuch karne آیا (اجازه Rani چیزی در خود برای اولین بار)” Saroj اطاعت بدون یک کلمه دوم.

Pramodini به زودی شروع به کار در Sheroes کافه در آگرا با دیگر حمله با اسید بازماندگان. “من احساس تازه و افزایش اعتماد به نفس در خودم بعد از گوش دادن به داستان های خود را. این تقریبا یک زندگی جدید برای من است. اما در میان همه آن من آرزو داشت برای Saroj بیشتر از همیشه.”

در اوریسا Saroj احساس پریشان با Rani گم شده از زندگی روزانه خود را. روز خود شد مطلوب خود شب بی خوابی. در نهایت او تصمیم گرفت به پیشنهاد Pramodini بیش از یک تماس تلفنی.

Lekin baat aagey ناهی badh payi (اما همه چیز را فورا خاموش),” Pramodini سازیاموسیقی زنگی در. “فاصله ما بود مانع اصلی. تمرکز من پس از آن در زندگی حرفه ای من به عنوان یک مبارز در برابر اسید حملات. او همچنین مشخص برای متقاعد کردن خانواده اش در مورد من.”

“من همیشه می خواستم به بازگشت به Odisha و کار با اسید حمله بازماندگان اینجا. پس از یک در حالی که من به دنبال این فرصت برای بازگشت به خانه و دوباره با Saroj” او روایت میکند.

دیدن Saroj با بینایی

به محض بازگشت او Pramodini قرار گرفتند عمده عمل جراحی چشم است که وعده داده شده به بازیابی نسبی بینایی در یک چشم او است.

“اولین کسی که من می خواستم به دیدن با چشم انداز جدید بود Saroj – تنها کسی که قادر به عشق من بدون دانستن من ،

عمل جراحی تلقی می شد موفق خواهد بود. اما حتی دو ماه بعد او را به بینایی بود هنوز به بازگشت.

“آن را در هیئت مدیره پرواز که معجزه اتفاق افتاده است. ما هوا در راه ما را به یک کنوانسیون در بمبئی زمانی که من ناگهان متوجه شدم که من قادر به دیدن بسیار کمرنگ است. و اولین چیزی که من همیشه دیدم Saroj نشسته در کنار من” Pramodini سهام عاطفی.

“در ابتدا من فکر کردم Pramodini بود خواب و یا خواب صحبت کردن در زمانی که او گفت که او قادر بود به من نگاه کنید” Saroj سهام با خجالتی خنده “اما پس از چند دقیقه متوجه شدم درست شد. او می تواند دوباره ببینید!”

“اما حتی در حال حاضر Saroj مدیریت بسیاری از چیزهایی که می شود آن را کمپین ما کار و یا کارهای خانگی. چشم انداز من این است که هنوز هم بسیار برجسته” Pramodini اطلاع.

همه را برای خود آوریل عروسی

صحبت کردن به, بهتر, هند, Saroj می تواند به توقف سرخ در مورد زمان شریک و عروس-به-بود. “من تا به حال دعا بسیار برای Rani به دست آوردن مجدد او را دید. من نگه داشته اند بسیاری از Vrat (تشریفاتی روزه) برای بازیابی” Saroj چاه های.

“از اولین بار من با او احساس کردم او خیلی شجاع است. من نمی توانستم جمع آوری شجاعت به بگویید که به صورت او اما من همیشه احساس هم زده توسط باور نکردنی او اعتماد به نفس و شجاعت است. من متوجه شدم که او تا به حال هیچ سیستم پشتیبانی به تکیه بر, و من می خواستم به آن است. غیبت او مرا درک کنند چقدر من نیاز او. و در اینجا ما با” او لبخند می زند.

و بنابراین در اینجا آنها هستند. پس از 5 سال هم این زن و شوهر زیبا در نهایت درگیر در سال گذشته در روز ولنتاین در Sheroes کافه در لکنو. در حال حاضر آنها با هم زندگی می کنند در بوبانسور صفحه اصلی و مدیریت Odisha بخش Stop Acid Attacks, کمپین.

آنها را بازسازی و پشتیبانی چندین حمله با اسید بازماندگان در دولت به دست آورده و تمجید برای خود ستوده تلاش. “قبلا آن را به سنین برای یک حمله با اسید بازمانده به عدالت است. اما Rani و من کوشید با هم برای اطمینان از مهاجم خود را پشت میله های زندان. امروز مبارزه ما تضمین کرده است که حمله با اسید بازماندگان دریافت دادگستری ظرف سه ماه” Saroj اطلاع.

Pramodini و Saroj همه را به ازدواج این مه!

آنها به عنوان دنده تا خود را برای, بزرگ, چاق, عروسی, سکس با لباس عروس, عکس و بهترین لباسهای عروسی, الهام بخش زن و شوهر باقی می ماند شرکت در وضوح خود را از ایجاد یک جامعه عاری از جرم و نفرین اسید حملات.


همچنین بخوانید: حمله با اسید در 23 این دلاور کمک به تغییر زندگی از 250 بازماندگان


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

تصویر برجسته اعتبار: دانمارکی قاضی

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im