در اینجا چگونه کارشناسان معتقدند ما می توانیم هند کشاورزان نگران-رایگان

“کشاورزان در حال تبدیل شدن بیشتر هوشمند نیز هست. نگرش آنها در حال تغییر هستند علاوه بر این به دنبال به سمت آنچه می تواند آنها را واکشی قیمت بهتر است.”

ارتقاء

منn گذشته دو قسط از مجموعه ما در بخش کشاورزی در هند ما را در این تاثیر ممکن است از دولت مرکزی در بخش کشاورزی اصلاحات اعلام در 15 آوریل است که به دنبال به کشاورزان از قید منسوخ مقررات به آنها دسترسی بیشتر به بازارهای تخصص و رسمی اعتباری و نقش بخش خصوصی می تواند در جلو راندن آن را تغییر دهید. (شما می توانید این مقالات را در اینجا و اینجا.)

در این قسط ما خواهد شد و به دنبال دو نفر دیگر از نگرانی های اساسی—آبیاری و زراعی بیمه—و چگونه از شکاف ها در این مناطق می توان علاوه بر آنچه که در آینده برای کشاورزان در هند.

آبیاری

از آن شده است بیش از 70 سال پس از استقلال اما تعداد زیادی از کشاورزان در هند هنوز هم زندگی می کنند در رحمت از فصل باران های موسمی. بر اساس برخی برآوردها نزدیک به 55 درصد از هند را زمین های زراعی بستگی به باران. آنچه که همچنین دارای یک تأثیر عمده ای است که توزیع فضایی از باران. برای مثال در آخرین فصل باران های موسمی در اواسط مرداد ماه, متحده, مثل, Maharashtra ثبت 161% بیش از حد بارش در حالی که دیگران مانند بنگال بودند کوتاه 42٪.

به همین دلیل است که بیش از نیمی از هند را زمین های زراعی هنوز vagaries از طبیعت ؟ چرا بیشتر زمین های زراعی آبی?

“این یک محدودیت جغرافیایی. منابع آب بالقوه هر دو از نظر زمین رودخانهای سیستم و بارش باران به وضوح نشان می دهد که پتانسیل آبیاری تنها 50 درصد است. شما می توانید با فشار آن را به 55 درصد اما نه فراتر از آن. بنابراین باقی مانده 45-50% خواهد شد که به بارندگی بستگی دارد. برخی از ایالت ها مانند تامیل نادو برای مثال باید انجام شود بهتر است. آنها یک درصد بیشتر از کشت زمین های تحت آبیاری. اکثر ایالت این شناور حدود 30-35% خود را کشت منطقه تحت آبیاری می گوید:” دکتر Venkatesh Tagat سابق رئیس و مدیر طرح های کسب و کار بخش در بانک ملی کشاورزی و توسعه روستایی (NABARD) زبان به بهتر هند.

Farmers
برای بازنمودی مقاصد: آب زمین tubewell آبیاری. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Wikimedia Commons)

با این حال او اشاره کرد که وجود دارد دیگر مسائل عمده با سیستم های آبیاری در هند مانند ناتوانی در تکمیل پروژه در زمان سرریز هزینه فقیر و اعدام از میدان کانال.

“حتی زمانی که آنها در ساخت سازه اصلی مانند یک سد ساختن زیرساخت های مانند کانالهای آبیاری حمایت زمینه کانال های آب و یا زمینه آبیاری کانال های مورد نیاز به اطمینان حاصل شود که آب می رسد کشاورز زمینه—طول می کشد زمان طولانی است. این کانال همچنین لجن گرفته و نیاز به تعمیر و نگهداری. برای غلبه بر این مسائل و با سرعت بالا مراحل بانک جهانی و بسیاری از ویژگی های کارشناسان پیشنهاد کرده اند که ما احتمالا می تواند با استفاده از لوله های زیرزمینی که لازم نیست تا آنجا نگهداری و گذاشته می شود بدون نیاز به دست آوردن زمین های کشاورزی” می افزاید: Dr Tagat.

“یکی دیگر از مشکل قابل توجهی است که اتلاف آب در مطمئن آبیاری مناطق. اگر آب بهینه استفاده از آنها می توانید انجام دهید حداقل 1.5 برابر بیشتر از وسعت زمین به جریب. از آنجا که مردم پرداخت یک قیمت پایین برای آب و برق و آب و تفریط اتفاق می افتد. اینها برخی از دلایل که چرا ما قادر به دریافت نتایج مطلوب از انبار کردنی آب آبیاری. وجود دارد برخی از نقاط کشور است که می تواند هرگز آبیاری کشت و این امکان پذیر نیست تا برخی از طرح های بزرگ مانند اینتر-ارتباط از رودخانه ها اتفاق می افتد. این است که منفی و پیامدهای زیست محیطی” یادداشت N Srinivasan بین المللی مشاور و متخصص در هند, کشاورزی, TBI.

در ضمن صحبت به خانه IIM-B, انتشار,Dr Gopal Naik, رئیس برای مرکز سیاست عمومی در موسسه هندی مدیریت بنگلور خطاب به برخی از نگرانی های دیگر اطراف آبیاری زیرساخت ها است.

“ما به طور موثر مدیریت آب بدن از نظر چه مقدار آب ذخیره شده است چقدر است که مورد استفاده برای آبیاری و یا چه مقدار ما می توانید اضافه کردن به این آب است. این تا حدودی به دلیل آن است که دیده می شود بیشتر به عنوان یک مهندسی نوع کار به جای نگاه کلی نگر است که هدف اصلی آن این است که آبیاری. ما نه باید این طرز فکر را به بهترین استفاده از آب برای آبیاری اهداف است. در نتیجه استفاده از آب با راندمان بسیار فقیر در هند و همچنان یک نگرانی عمده” او اشاره می کند.

باران آسمانی شده است بسیار قابل پیش بینی است. برخی از خیلی خوب سدهای ساخته شده بودند که در روزهای خوب رنج می برند به دلیل آبریز دریافت کمتر باران. و اگر اتفاق می افتد که کشاورزان در یک دولت شناخته شده اند چگونه به استفاده از آب باران خیلی بیشتر به طور موثر برای محصولات محلی خود را ترک کمی آب مازاد برای همتایان خود در دیگر. برخی از درون دولت آب اختلافات شما دیدن خواهم بین تامیل نادو و کارناتاکا یک نتیجه از این واقعیت است.

Dr Naik همچنین به موضوع حقوق صاحبان سهام به خصوص از لحاظ در دسترس بودن و دسترسی به آب های زیرزمینی. کسانی که با توانایی بیشتری برای استخراج آب از سفره های آب زیرزمینی اغلب دور نامتناسب مقدار.

“این افزایش می دهد به مشکلات مختلف. اگر آب های زیرزمینی است و نزدیک به منطقه ساحلی آن ممکن است مخلوط با نمک که بر همه و منفی درونها. در بسیاری از جاهای دیگر سطح آب زیرزمینی پایین می رود به شدت و اغلب چاه رفتن خشک و آن را دشوار است برای گرفتن حتی آب آشامیدنی. بنابراین ما باید دو مشکلات مربوط به در دسترس بودن آب آشامیدنی و همچنین دسترسی به آب های زیرزمینی به فقرا” او می افزاید.

در ایالات پنجاب و هاریانا که پوستر پسران از انقلاب سبز داستان موفقیت اقتصادی و سیاسی و ساختار اغلب دیکته تمایل به رشد آب فشرده محصولات کشاورزی مانند برنج ،

آن را به همان صورت در شکر کمربند غربی ماهاراشترا که در آن حمایت سیاسی با نفوذ صاحبان کارخانه قند و کارخانه ها و کشاورزان با توسل به رشد نیشکر.

و یک عنصر وجود دارد به راحتی به عنوان به خوبی.

نگاهی به عنوان مثال از نیشکر که مزرعه کارشناسان ‘یک مرد تنبل محصول’. بر خلاف تلاش و مراقبت های مورد نیاز برای رشد محصولات کشاورزی مانند انگور کشاورزان که گیاه نیشکر لازم نیست برای انجام هر چیزی برای 12 ماه آینده. آنها دریافت چندین یارانه از دولت و محصول رنج می برند نیست از بسیاری از آفات حملات و یا بیماری است. تنها 12 ماه بعد در نزدیکی کارخانه می فرستد مردان و ماشین آلات برای برش نیشکر می پردازد و آنها را بر اساس تناژ.

همچنین آب فشرده محصول است.

خوشبختانه آخرین ماهاراشترا دولت تصمیم به ایجاد آبیاری قطره ای اجباری برای تمام مزارع نیشکر در سراسر کشور در حال حرکت به دور از آب-guzzling سیل سیستم آبیاری. علاوه بر اجرای پنج سال ممنوعیت تحریم جدید کارخانه قند آنها نیز وعده داده شده را به نیشکر کشاورزان پنج سال زمان برای سوئیچ بیش به محصولات جدید با وام های ارزان قیمت و دولتی دیگر دستورالعملهای عملیاتی استاندارد.

در ضمن اخیر مستند که مجبور به مهاجرت نیروی کار مهاجر از پنجاب و هاریانا است ناخواسته باز کردن یک پنجره از فرصت به جداسازی دور کشاورزان از رشد برنج به آب کمتر-guzzling محصولات کشاورزی مانند پنبه و ذرت.

چرا ؟

طبق هند اکسپرس در 30 آوریل “عدم قطعیت بیش از در دسترس بودن حدود 1 میلیون کارگر از, Uttar Pradesh و بیهار که انجام بخش عمده ای از برنج نشاء آغاز می شود که از اواسط ماه ژوئن. که به علاوه عدم مکانیکی پیوند گزینه در مقابل به همه جا ترکیبی از استفاده برای هر دو برنج و گندم, برداشت به معنی کمتر کشاورزان به احتمال زیاد به کشت برنج در آینده kharif فصل است.”

علاوه بر مقررات دولتی و یک بیماری همه گیر خصوصی بازیکنان نیز ارائه راه حل های واقعی برای اطمینان از کشاورزان نگهداری استفاده بهینه از آب است.

نگاهی به عنوان مثال از FlyBird نوآوری راه اندازی که توسعه سنسور در میان دیگر محصولات استفاده می شود در سراسر مزارع در کارناتاکا و تامیل نادو به کاهش نیاز به آب در حالی که در حال رشد محصولات زراعی است. این سنسورها به عنوان مثال اجازه می دهد تا کشاورزان به رعایت رطوبت سطح و در نتیجه از طلسم خود را آبیاری الزامات و گزارش کمک به کشاورزان برای بهبود محصول خود را-عملکرد توسط 15-20 ٪ در حالی که صرفه جویی تا 25-30 ٪ از آب است.

شما حتی می توانید به عنوان مثال از KisanRaja, یک موبایل, موتور, کنترل, دستگاه طراحی و توسعه توسط یک آندرا پرادش بر اساس مهندس نرم افزار است که کمک کرده است بیش از 34000 کشاورزان است. این IoT مبتنی بر مستقل آبیاری راه حل کمک می کند تا کشاورزان نظارت و کنترل و استفاده از آب عاقلانه. کشاورزان دیگر لازم نیست به صرف پول در تعمیر آب موتور و یا سرمایه گذاری در وسط شب به سوئیچ روشن و خاموش پمپ های آب.

Farmers
برای بازنمودی اهداف تنها. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Wikimedia Commons)

محصول بیمه

تا مارس 2016 وجود دارد سه محصول طرح های بیمه فعال در کشور:

-ملی کشاورزی بیمه طرح (NAIS)
-اصلاح ملی کشاورزی بیمه طرح (MNAIS)
-آب و هوا بر اساس محصول بیمه طرح (WBCIS)

هیچ یک از این طرح اما قابل توجه دندانه در گرفتن کشاورزان به انتخاب کردن برای بیمه محصولات کشاورزی. مصرف cognisance از این کمبود محصول پوشش بیمه برای کشاورزان و دولت مرکزی راه اندازی شد Pradhan Mantri Fasal بیما Yojana (PMFBY).

با برداشتن درپوش در نرخ حق بیمه است که منجر به یک جمع بزرگتر شدن بیمه به کارگیری تلفن همراه مبتنی بر فناوری دقیق محصول برش آزمایش (ارزیابی روش به کار گرفته شده توسط دولت برای اندازه گیری عملکرد یک محصول و یک منطقه در طول کشت آن چرخه) digitising زمین سوابق و ارتباط آنها را به کشاورز بانک ها حساب های برای سریعتر ارزیابی/حل و فصل ادعا می کند PMFBY قرار بود یک gamechanger.

در حال حاضر کشاورزان پرداخت 2 درصد حق بیمه برای kharif محصولات 1.5 درصد برای ربیع محصولات زراعی و 5 درصد برای باغداری و محصولات تجاری در حالی که مرکز و دولت تقسیم بقیه تعادل حق بیمه به همان اندازه.

این محصول بیمه طرح نشده کاملا کار می کرد.

“دلیل اصلی PMFBY را عملکرد بدون زرق و برق است که از آن رنج می برد از چند اداری اشکالات و معمولی قرمز-نوار می کند که الهام بخش اعتماد به نفس با کشاورزان به عنوان آنها را به صبر برای ماه ها و حتی سال ها برای جبران ضرر و زیان خود را در” یادداشت این کار کاغذ توسط Ashok Gulati, Prerana Terway و سراج حسین.

ثبت نام تحت PMFBY کاهش یافت و از 40.5 میلیون کشاورز در kharif 2016 به 34 میلیون نفر در سال 2018 یک 16 درصد افت در عرض دو سال با توجه به این گزارش در نعناع.

“یکی از بازدارنده بود که هنجاری عملکرد و یا پایه اندازه گیری در برابر آن پرداخت خواهد شد ساخته شده برای شکست محصول بسیار پایین بود. مشکل شد دو برابر شده است. هنجاری بازده سرکوب شدند و یا داده های موجود با دولت در بخش کشاورزی بسیار ضعیف است و پس از پرداخت نیست در آینده از طریق در زمان کشاورزان نمی خواهم به خرید پوشش بیمه. نکته دوم که پیچیده این ورزش بسیار استادانه درست شده ترتیبات برای بررسی عملکرد در سطح ایجاد کرد. این است که از طریق یک سری از هزینه برش آزمایش های انجام شده توسط دولت در بخش کشاورزی. بر اساس داده های این شرکت بیمه را تعیین می کند پرداخت” یادداشت دکتر Tagat.

“برخی از ایالت ها مانند تامیل نادو تضمین کارآمد حل و فصل ادعاهای بی درنگ انجام محصول برش آزمایش و ارسال اطلاعات به شرکت های. به عنوان یک نتیجه ناخالص حق بیمه در 2016-17 شد Rs از 1 ، 252.42 کرور در حالی که ادعا می کند از Rs 2,724.82 کرور روپیه پرداخت شده به کشاورزان است. این نشان می دهد که این طرح می تواند موثر در کاهش کشاورزان پریشانی ارائه شده بانک ها در ارائه اطلاعات به شرکت ها در زمان و دولت پرداخت یارانه حق بیمه و انجام CCE به سرعت و با دقت. اما چنین متحده بیشتر به جز از هنجار. هنجار است که غالب در اکثر متحده قرمز-نوار آشکار تاخیر در نهایی مناقصه در پرداخت حق بیمه یارانه در انجام CCE ، این همه تاخیر و در نهایت تا پایان ساخت کشاورزان رنج می برند برای ماه بدون اخذ هر گونه جبران آنچه می گوید:” کار کاغذ.

ارتقاء

Farmers
برای بازنمودی مقاصد (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Wikimedia Commons)

اگر برداشت از kharif محصول اتفاق می افتد گاهی اوقات در ماه اکتبر-نوامبر شهرک و پرداخت اتفاق می افتد جایی در آوریل و مه. این مدت زمان طولانی تاخیر در علاوه بر این به این واقعیت است که کشاورز به پرداخت بهره در وام های او در حال حاضر به قرض گرفته شده. او حمل وام در تولید است که هرگز اتفاق افتاده است اما به پرداخت بهره به عنوان به خوبی.

پس از دولت برای جمع آوری اطلاعات آنها نیاز به پرداخت سهم حق بیمه که پس از آن می رود به دولت مرکزی است. پس از مرکز می پردازد و سهم خود را از حق بیمه آن می رود به کشاورزی شرکت بیمه هند (AICI). آن است که در نهایت شرکت های بیمه مانند AICI که در نهایت می پردازد حل و فصل به فردی کشاورزان است.

به عنوان یک نتیجه از این همه پیچیده روش پس از رسیدن به آنچه که باید پرداخت بیمه به دلیل عدم محصول با توجه به بارندگی بیش از حد و یا حمله آفات و یا بارش کم کشاورزان ندارد و هیچ انگیزه ای برای خرید بیمه را پوشش می دهد. متحده که قرار است برای کمک به بیمه زن سبک و جلف به طوری که پرداخت اتفاق می افتد باید پرداخت نشده سهم خود را در زمان و این اجبار کشاورزان به از دست دادن ایمان در سیستم.

چه نقطه از انتظار بسیار طولانی برای پرداخت? اما در کار کاغذ Gulati, Terway و حسین اند یک سری از راه حل های به آدرس کمبود در PMBFY.

-هواپیماهای بدون سرنشین می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای گرفتن تصاویر از محصولات کشاورزی تحت تاثیر تگرگ و باد و باران و غیره. چرا که آنها پرواز در ارتفاعات پایین تر مشکلات مانند ابر انسداد می تواند به حداقل رسیده است. به عنوان به زودی به عنوان اطلاعات وجود دارد در آسیب در یک منطقه خاص آنها می تواند اعزام به ارزیابی خسارت در منطقه به طوری که دقیق حالات می تواند اسیر در اسرع وقت.

-خودکار ایستگاه های آب و هوا و استفاده از تلفن همراه مبتنی بر فناوری به محصول برش آزمایش (CCE). ما همچنین نشان می دهد انجام با کیفیت بالا CCEs تعویض از انتخاب تصادفی از CCE به یک علم بر اساس روش انتخاب بر اساس فن آوری های ماهواره ای و انتقال تدریجی از CCEs به استفاده از راه حل های تکنولوژیکی برای ارزیابی محصول آسیب می رساند. اختصاصی صورت فلکی 5 ماهواره با وضوح بالا با پنج بعد فرکانس توصیه می شود برای افزایش دقت محصول از دست دادن ارزیابی در سطح ایجاد کرد که انتظار می رود که هزینه های اضافی تومان 1000 کرور روپیه به خزانه. وجود دارد نیاز به افزایش تراکم اتوماتیک ایستگاه های آب و هوا (AWS) و بارندگی وبلاگ نویس داده.

-به منظور اطمینان از به موقع حل و فصل ادعاهای دولت می تواند با استفاده از جم تثلیث توسط لینک ثبت زمین از کشاورزان با خود Aadhaar اعداد و حساب های بانکی. استفاده از فن آوری تلفن همراه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای هوشمند CCEs و مستقیم ارسال محصول برش داده به سرور. این می تواند به طور قابل توجهی کاهش زمان گرفته شده در تدوین گزارش از محصول برش آزمایش از مناطق. آن را نیز می تواند به روند حل و فصل ادعای بسیار سریعتر.

همکاری نزدیک با کیفیت خصوصی و غیر بانکی در تامین مالی شرکت ها (NBFCs) و کشاورز تولید کننده سازمان (FPOs) نیز یکی دیگر از راه برای کشاورزان به تحقق بخشیدن به مزایای محصول بیمه. برای مثال کار با Ramnad مبتنی بر اعضای این سازمان چنای بر اساس Samunnati واسطه گری مالی و خدمات رو 2232 کشاورزان به ثبت نام برای محصول بیمه برای بیش از 4200 هکتار از زمین های پرداخت 332 تومان به عنوان حق بیمه/هکتار.

“از اعضای این سازمان هدایت آنها را از طریق مراحل ثبت نام – پر کردن برنامه های بسیج اسناد و ارسال آنها را آنلاین. با Samunnati کمک مالی کشاورزی ورودی ساخته می شد به راحتی در دسترس به آنها را…زمانی که در سال 2016 رمنتهپورم دریافت نمی به اندازه کافی باران PMFBY منتشر شد 100% مقدار ادعا برای همه کشاورزان در اعضای این سازمان در نتیجه آنها را از گرفتن INR 9.13 کرور به ادعای حل و فصل” اشاره Samunnati سایت.

“اما آن را بسیار دشوار است به شرط در برابر طبیعت. بنابراین اگر شما می خواهید به بیمه محصولات کشاورزی در برابر آنچه در طبیعت می تواند انجام دهد و امیدواریم که از آن خواهد شد به صورت تجاری قابل دوام طرح شما زندگی می کنند یک احمق است در بهشت. آن را احتمالا می تواند انجام شود تنها در طاقچه کوچک مناطق بسیار محصولات تجاری که در آن وجود دارد پایدار تقاضا است. وجود دارد بسیاری از ابهامات به ویژه به بیمه در برابر هر بوالهوسی در تولید. به جای گرفتن در پیچیدگی محصول بیمه چه کار می کنند به مراتب بهتر است درآمد برای حمایت از کشاورزان” یادداشت N Srinivasan.

دولت می تواند به کشاورزان دیم یا دیم مناطق که به آنها می گویند یک 15,000 تومان جزوه برای محافظت از درآمد خود را به طور مستقیم و بدون وارد شدن به پر کردن اطلاعات بیشتر در مورد چگونه بسیاری از هکتار, چه نوع از محصول آنها در حال رشد پرداخت حق بیمه و یا نشستن طریق مفرط تاخیر در پرداخت بیمه. درآمد پشتیبانی از هر مقدار که می تواند کمک به آنها را به مراقبت از خود را برای بسیاری از سال است.

“اگر هر چیزی اگر شما بیمه کشاورز برای آنچه که او انجام به عنوان برداشت او باید دریافت بیمه نشده در تولید اما درآمد. به جای خیره کننده به درآمد پشتیبانی برای هر کشاورز, دولت باید با دقت فکر می کنم این طریق و شاید انتخاب کردن برای این کار در دراز مدت است. شاید آنها می تواند حذف کشاورزان با دسترسی به تاسیسات آبیاری یا که رشد تجاری قابل دوام محصولات کشاورزی که دولت خریداری خواهد شد در MSP” می افزاید: Srinivasan.

Farmers
یک کشاورز با ذرت برداشت. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Facebook)

چه آینده نگه دارید ؟

صرف نظر از سیاست همه ما به خانه آمده و باید مواد غذایی است. آن رشد نمی کند در هر نقطه دیگری اما مزرعه. در طول دهه آینده بسیاری از در حال رفتن به پرداخت قیمت های بالاتر برای آنچه که ما می خوریم به خصوص کسانی که با بالا درآمد یکبار مصرف.

مردم در حال حاضر به دنبال نزدیک در کیفیت مواد غذایی, منبع محتوا و کسانی که زندگی مرفه جوامع شهری در حال پرداخت قیمت های بالاتر برای کیفیت بهتر در آینده از منابع شناخته شده. این جنبش بیشتر رشد خواهد کرد. کسانی که نمی خواهد ذهن پرداخت 50,000 تومان برای یک گوشی هوشمند خواهد بود چانه زنی کمتر بیش از سبزی قیمت.

“کشاورزان در حال تبدیل شدن بیشتر هوشمند نیز هست. آنها در حال رفتن به حساس به بازار است. ما در حال حاضر شاهد شواهد بیش از پنج سال گذشته چگونه کشاورزان و FPOs حساس به بازار و تغییر الگوهای کشت درآمده است. در غیر این صورت چه اتفاقی خواهد افتاد پیش از این نسل در حال رشد تنها برنج و ذرت و یا چیز دیگری. که نسل تداوم وجود ندارد ، نگرش آنها در حال تغییر هستند و به دنبال به سمت آنچه می تواند آنها را واکشی قیمت های بهتر. قیمت پایین مواد غذایی است که سود آور نیست برای کشاورزان به تولید امروز قطع خواهد شد” مشاهده Srinivasan.

ما نیز دیدن بیشتر مقدمه ای از فن آوری بهبود در بهره وری و کیفیت بهتر خدمات مالی کشاورزان هم در FPOs برای بهتر مذاکره توانایی این که آیا آن را برای خرید ورودی و یا خروجی خود را به فروش. در دراز مدت ممکن است ما همچنین کاهش بازده به صورت اجاره به متقاضیان مانند کمیسیون عوامل در مکان هایی مانند APMCs.

تجمع در قالب FPOs و تعاونی دام را ارزش بیشتر برای کشاورز. اینها برخی از تمایلات ما شاهد هستیم که بسیاری از خوش بینانه است. “وجود دارد مقدار زیادی از کشاورزی و مواد غذایی بر اساس شرکت های آینده در مناطق روستایی و نیمه شهری است. در حال حاضر وجود دارد بسیاری از آینده و به زودی خواهید دید که بیشتر از آنها” او اشاره می کند.

آنچه در مورد خطر تغییر آب و هوا ؟ کشاورزان اذعان این تهدید اما در پاسخ سریع تر به فوریت از آنچه که اتفاق می افتد به محیط زیست خود را. خواندن این listicle این مقاله در هند بهتر به درک “7 راه هند به تصویب رسید و مدیریت آب برای مبارزه با خشکسالی’. راه حل های یافت شده به صورت محلی.

گذشته از تمام نگرانی های ذکر شده در دو مورد قبلی اقساط از این سری آبیاری و زراعی بیمه دو جنبه مهم است که مورد نیاز پرداختن. چه اصلاحات در مزرعه بخش می توانید انجام دهید این است که همچنین باز کردن آنها را به بیشتر بازیکنان خصوصی و در یک استخر وسیع تری از تجربه و تخصص. ترک آن را به طور کامل در دست دولت مشغول به کار نشده.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>