“پدربزرگ و مادربزرگ من در مانیپور مصرف مواد غذایی است که بومی تولید شده و سالم و عاری از هر نوع مواد شیمیایی. نیازی به گفتن نیست, من بزرگ مادر بزرگ رفت و به زندگی 100 سال!” exclaims بنیانگذار Mudita.

منt را سخت به تصور یک شام گسترش بدون یک وعده یک ظرف ساخته شده از برنج است. این فروتن و در عین حال همه کاره دانه بوده است بخشی از این کشور و مردم آن برای هزاران سال. و چه الطعام تکامل آن تا به حال! از Kasmiri pulao در شمال به dosas و idlis در جنوب از معطر و طعم دار biryanis به شیرین payasam غنی شده با میوه های خشک برنج است که در واقع ،

ارتقاء

همیشه وجود دارد یک حرکت نزولی به همه چیز. خوردن بیش از حد برنج ممکن است بهترین ایده است. مقاله پژوهشی منتشر شده در سال 2010 توسط JAMA Internal Medicine یافت که شما را در خطر ابتلا به دیابت نوع II اگر شما خوردن بیش از پنج یا بیشتر وعده برنج در یک هفته!

برنج سیاه و سفید ضد التهابی و ضد سرطان خواص

هشدار دهنده است. چه جایگزین آیا ما واقعا باید پس از آن ؟ پس از مرور از طریق چندین مقاله من در سراسر برنج سیاه و سفید نیز معروف شناخته شده به عنوان, ‘ممنوع برنج’. تحقیقات نشان می دهد که برنج سیاه و سفید ضد التهابی و ضد سرطان, خواص و کمک به مبارزه با بیماری های قلبی و دیابت جلوگیری از.

مورخان می گویند که این برنج بود ارزشمند برای آن ارزش تغذیه ای بالا و در چین این خصوص این سایت متعلق به امپراتور بود و به عنوان یک ادای احترام غذایی است. قلاب ایده من واقعا می خواستم به دست من این برنج رشد به طور گسترده ای در مانیپور و با تشکر از Mudita Akoijam سینگ دهلی بر اساس کارآفرین این ممنوع دانه’ در دسترس است در سراسر هند!

“این برنج شناخته شده است برای غنی آن خواص آنتی اکسیدانی و مورد استفاده در بسیاری از رستوران های ایتالیایی در سراسر کشور است. اما در هند, برنج سیاه و سفید وارد شد از مکان در جنوب شرق آسیا. من آن را پوچ از آنجا که من آن را دیدم که به طور گسترده ای در رشد Thoubal من زادگاه پدری در مانیپور می گوید:” 31 ساله.

Mudita Akoijam سینگ بنیانگذار For8.

دیدن پنجره فرصت و شانس برای بالا بردن کشاورزان مستقر در مانیپور, Mudita تاسیس ‘For8’ که تحت آن او شروع به فروش برنج سیاه و سفید. در حال حاضر For8 پشتیبانی از کشاورزان از طریق NGO شرکای کشاورز تولید کننده سازمان (FPOs) و زنان خود کمک گروه های حمایت از معیشت بیش از 500+ مردم است.

برای خرید For8 سالم برنج سیاه و پشتیبانی کشاورز از شمال شرق اینجا کلیک کنید.

از امور مالی به کشاورز زمینه

تبدیل شدن به یک کارآفرین در بخش کشاورزی بود و هرگز بر روی کارت برای Mudita. پس از اتمام مدرک لیسانس خود را در تجارت از عیسی و مریم در دهلی او به لندن رفت و برای مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال 2011 با قصد به آن را در زمینه امور مالی.

“من مطالعه بین المللی مدیریت از دانشگاه اکستر و آن را واقعا به من کمک کرد بیشتر دانش من در امور مالی” او می گوید. او بازگشت و در سال 2012 پیوست و شرکت های بزرگ بخش به عنوان معاون مدیر امور مالی.

Mudita ترک شغل خود را در بخش شرکت ها شروع به For8 یک نام تجاری است که پشتیبانی از چندین معیشت در مردمی.

در طول این زمان Mudita شروع به توجه به چگونه به سرعت مردم بودند در حال توسعه بیماری در شیوه زندگی. “من می توانید ببینید بستگان و مردم در دایره دوستان را توسعه دیابت و بیماری های قلبی بسیار جوان. و علاج بضد بود واقعا حل مشکل” به یاد می آورد Mudita.

Mudita نمی تواند کمک کند اما قرعه کشی یک مقایسه بین این برای پدربزرگ و مادربزرگ او زندگی می کند در مانیپور.

“پدر من است از مانیپور در حالی که مادر من است از بالا. در طول تعطیلات من, من اغلب به دیدار پدربزرگ و مادربزرگ من که زندگی در Thoubal. شیوه زندگی خود را بسیار ساده بود و آنها مصرف مواد غذایی است که بومی تولید شده و سالم و عاری از هر نوع مواد شیمیایی. نیازی به گفتن نیست, من بزرگ مادر بزرگ رفت و به زندگی 100 سال!” exclaims Mudita

Mudita پس از آن واقعا آغاز شده اختصاص زمان خود را به درک مزایای تغذیه از مواد موجود در مانیپور. او حتی در دیدار با دانشمندان در دولت و تعامل با آنها را غافلگیر ،

Mudita با پدرش که او می گوید موثر بوده است در او قادر به راه اندازی کسب و کار.

“علاوه بر برنج سیاه و سفید, این قسمت, من کشف مواد مانند فلفل شبح بود که همچنین در مانیپور و معمولا شناخته شده به عنوان ‘Umorok’. این موجود کپسایسین یک جزء فعال در chillis که تا به حال خواص ضد سرطان,” اطلاع Mudita.

پس متوجه باشند که او می تواند این مواد موجود در بازارهای فراتر از شرق Mudita سوار بر او کارآفرینی سفر پس از ترک شرکت خود را در بخش کار در سال 2015.

Mudita پدر نیز نفوذ زیادی و یک حامی بزرگ از کار او انجام شد. “من واقعا نیاز به تشکر از پدر من فکر نمی کنم من می میرم قادر به انجام آن همه تنهایی نبود برای او,” او می خندد.

ساختمان یک شبکه یک دانه در یک زمان

پس از ترک کار خود را Mudita سفر نه تنها در سراسر مانیپور بلکه کشورهای دیگر در شرق به درک چگونه در بازار کار بحث به کشاورزان و به طور کلی زمین دانش در مورد زمینه او تا به حال پا به.

Mudita در مانیپور مزارع

“من تقریبا حدود شش ماه در یک سال فقط داوطلبانه با سازمان های غیر دولتی متعددی در منطقه و صحبت های مختلف FPOs. من همچنین در بازدید از بازارهای محلی مانند ‘ایما Keithal’ همچنین به عنوان شناخته شده ‘مادر ‘ بازار’ در مانیپور. این بازار به طور کامل اجرا شده توسط زنان و فرصت کردم به صحبت می کنند به آنها نیز می گوید:” Mudita.

Mudita متوجه شدم که این زنان بودند کشاورزان و سازمان یافته در SHGs و دیدم اینجا فرصتی برای کارآفرینی و سرمایه گذاری. او متوجه او می تواند مواد تشکیل دهنده منبع از این زنان هنگامی که او راه اندازی اجتماعی سازمانی است. تجربه خود را با سازمان های غیر دولتی تبدیل به یک منبع ثابت از راهنمای Mudita و او احساس کردند که او می تواند ایده خود را به جلو و ایجاد یک فضای که در آن این زنان می توانند با هم به یکدیگر کمک کنند.

“من می خواستم به راه اندازی یک سرمایه گذاری اجتماعی با یک مدل پایدار که در آن یکی می تواند به اشتراک گذاری دانش و مهارت در سطح مردمی,” بیانگر Mudita.

Mudita سپس شروع به منابع مواد تشکیل دهنده مانند umorok فلفل و برنج سیاه در مقادیر کوچک. او همچنین بررسی رستوران ها در دهلی نو برای پیدا کردن اگر وجود دارد در واقع می تواند یک تقاضا از این مواد در واقع قبل از رفتن جلوتر و راه اندازی یک کسب و کار کامل.

ارتقاء

“من به معنای واقعی کلمه فقط تلفن را برداشت و شماره گیری رستوران بپرسید اگر آنها نیاز به این مواد. تمرکز اصلی من در اینجا به وضوح ایتالیایی, قاره آسیا و رستوران ها که در آن وجود دارد یک دامنه به ترکیب این مواد را در ظروف,” او می گوید.

برنج سیاه و هیمالیا برنج قرمز از منابع است کشاورزان در مانیپور و آسام

به Mudita امداد رستوران ها بيشتر مشتاق به گرفتن دست خود را بر روی این مواد و تقاضا نگه داشته در حال افزایش است. با یک طرح کسب و کار در محل Mudita رسما For8 در ژانویه 2018.

مشتاق رستوران و مرفه کشاورزان

For8 شروع عملیات تهیه این مواد به حدود 20 رستوران ها در دهلی نو و 10 در بمبئی.

Ritesh Tusian است که یک آشپز است که با استفاده از For8 سیاه برنج برای ایجاد ظروف برای بیش از یک سال است. بمبئی بر اساس آشپز و رستوران مشاور توسعه دستور العمل و conceptualised موضوع آشپزی در ‘Yazu – پان آسیایی, Supper Club’ در بمبئی.

“هنگامی که ما در حال توسعه این منو ما می خواستیم متفاوت از سایر رستوران ها که در خدمت مواد غذایی آسیایی است. پس از تحقیقات زیادی که من کشف برنج سیاه و سفید که به منزله بخشی جدایی ناپذیر از معتبر آسیایی, آشپزخانه. من می خواستم به ویژگی های آن را در منو و به طور طبیعی نگاه کرد تا جایی که من می تواند پیدا کردن آن در هند است. زمانی که من کشف Mudita نام تجاری می گوید:” 36 ساله و آشپز است.

“برخی از آمار ظروف که در آن ما باید گنجانیده سیاه برنج شامل برنج سرخ شده و رول سوشی. این برنج خوبی است زیرا حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی می تواند به راحتی هضم می شود و شما را ترک نمی کند احساس پف کرده می گوید:” Ritesh.

Mudita با شبکه ای از کشاورزان و کارکنان از مانیپور

او سپس بلافاصله در تماس با Mudita و شروع به منابع For8 سیاه برنج.

Mudita دارای یک دفتر کوچک در Thoubal در مانیپور که مختصات این عملیات در شرق. تیم او در مانیپور نیز به شدت درگیر در مرتب سازی و درجه بندی برنج با دست قبل از ارسال آن به دهلی نو. هنگامی که برنج می رسد دهلی نو آن است که وزن و بسته بندی برای فروش. هر ماه For8 منابع حداقل 1000 کیلوگرم برنج از مانیپور. همچنین در حالی که زنان در حال تدریس در راه است که در آن برنج درجه کشاورز مطلع هستند در مورد حق فعالیت های کشاورزی است که می تواند به بهبود عملکرد خود را کاهش تلاش های خود را و افزایش سود.

به دنبال موفقیت برنج سیاه و سفید در رستوران Mudita اضافه شده است سایر محصولات به طیف وسیعی است که او به فروش می رساند آفلاین و برخی از رستوران ها به طور مستقیم منبع از او. او همچنین منابع هیمالیا برنج قرمز از آسام ساقه بامبو در آب نمک از Nagaland و همچنین به عنوان یک طیف وسیعی از چای که شامل بابونه ترش اسطوخودوس, گل یاس و اولانگ, در میان دیگران. همه از این به طور مستقیم از منابع کشاورز شبکه.

غلبه بر چالش ها با شن

معمول بعد در Mudita زندگی آغاز می شود با نظارت بر تمام جنبه های مختلف عملیات در For8. پس از آن یک تیم کوچک او را به انجام یک کمی از همه چیز با شروع از صحبت کردن به مردم در روی زمین به مطمئن شوید که موجودی خود را به خوبی مواجه نگردند.

برنج سیاه و سفید است که توسط کشاورزان و درجه بندی توسط زنان در مانیپور قبل از بودن بسته بندی در دهلی نو.

با وجود تمام این تفاوت که For8 است و در زندگی مردم در grassroot سطح آن خواهد بود اشتباه است که فرض کنیم که این سفر شده است آسان-شادی بخش.

از آنجا که بسیاری از این موارد شدنی لجستیکی چالش های مانند ذخیره سازی و حمل و نقل در حال موانع بزرگ.

“از آنجا که غرب واقعا مستعد ابتلا به بسیاری از حملات و مرز مسائل ما نیاز به برنامه ریزی زیادی جلوتر از زمان. ما باید مطمئن شوید که ما موجودی است که به خوبی مواجه نگردند به طوری که ما اصلا با مسائل با عرضه” می گوید Mudita. سیل و رانش زمین در طول بادهای موسمی نیز یک چالش بزرگ برای جابجایی کالا در او می افزاید.

“امیدوارم در آینده ما می تواند به توسعه سردخانه و امکانات کمک خواهد کرد که ما کارآمد حمل و نقل کالاهای فاسد شدنی,” او می گوید.

Mudita چند کلمه از تشویق برای کارآفرینان جوان است.

“شما باید همیشه پرشور در مورد کار شما در حال انجام است. بازار به طور مداوم در حال تحول و ماندن با انگیزه کلیدی است. همیشه وجود خواهد داشت اما چالش های باقی می ماند متمرکز تعیین می شود در حالی که اعتقاد به ایده و خود را,” او می گوید.

چه آینده در فروشگاه برای این انگیزه کارآفرین ؟

Mudita با پدر و عموزاده در مانیپور.

Mudita اشاره می کند که او واقعا هیجان زده برای حمام و محصولات بدن که آنها به تازگی راه اندازی یک هفته برگشت. این محصولات ساخته شده از روغن های طبیعی و عصاره برنج و به صورت کاملا رایگان از sulphates و پارابنها. Mudita هیجان زده است برای دیدن چگونه این محصولات کرایه در میان کاربران است.

“در حال حاضر من قصد دارم در اضافه کردن بیشتر خارق العاده به ما محدوده و همچنین کاوش در بدن ما محصولات عمودی. من همچنین می خواهم به سفر در سراسر کشورهای دیگر به کشف غنی از گیاهان و مواد تشکیل دهنده محلی. هدف نهایی این است که برای ترویج شیوه زندگی سالم در حالی که همچنین توانمند سازی برخی از جوامع به حاشیه رانده می گوید:” هیجان زده Mudita.

آتش سریع:

*یک کارآفرین شما را تحسین.

جواب: Elon Musk

*فن آوری جدید است که می تواند آینده یک کسب و کار کوچک

جواب: هوش مصنوعی

*یک ارزش است که می تواند کمک به رشد کسب و کارهای کوچک

جواب: رانده

*هر گونه برنامه/نرم افزار است که کمک می کند تا شما را مدیریت کار خود را

جواب: Shiprocket

*کتاب های مورد علاقه خود

جواب: سری هری پاتر

*در وقت آزاد من ____…

جواب: تمرین و گوش دادن به موسیقی

* قبل از این مصاحبه من بود ____…

جواب: به سرعت به اتمام صبحانه

*یک پیام برای شما گذشته خود در مورد کسب و کارهای کوچک

جواب: باید از نظر ذهنی قوی و فراموش نمی شود نگران است.

*چیزی است که آنها نمی تدریس در دانشگاه, اما مهم است که برای اجرای یک کسب و کار است

جواب: گرفتن یک ایده و اجرای کارآمد آن است.

*یک سوال من همیشه از مردم در حالی که استخدام است ____…

جواب: چگونه انگیزه آنها برای پیوستن به ما.

*بهترین مشاوره شما همیشه به ____…

جواب: فقط برای آن بروید!


همچنین بخوانید: زمان به جست و خیز سریع مد: پایدار با نام تجاری ‘بی’ طرح های توانمند سازی 100+ بافندگان!


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net