Gurugram دانش آموزان طراحی DIY هک ذخیره 1000+ لیتر از اتلاف آب RO در یک روز

“در اثر خود به طور منظم آشپزخانه حوضه شیر جایگزین شده است با یکی که ما طراحی کرده اند” توضیح می دهد که آرجون. با این تغییر زمانی که شما سوئیچ در شیر RO فاضلاب مخلوط می شود به طور منظم با آب و جریان را.

ارتقاء

Five میلیارد نفر می تواند در مواجهه با کمبود آب تا سال 2050 هشدار یک گزارش اخیر سازمان ملل متحد از افزایش تقاضا است. ما لازم نیست که به خرد و متلاشی شدن مغز ما بیش از حد به آمده تا با دلایل آلودگی و تغییرات آب و هوایی و افزایش تقاضا.

و یک گروه از پنج نفر از شیو ندار مدرسه در Gurugram را چنین گزارش بسیار جدی است.

در سال 2019 دانش آموزان تصمیم را به “حفاظت از آب’ به عنوان بخشی از کلاس X پروژه. Aditya Tanwar, آرجون سینگ Bedi, Jeiya Khurana, محمد عمر و Piya شارما که می خواهم به تماس خود را — Fluid Force — آمد تا با یک دستگاه ساده است که می تواند ذخیره بیش از 1000 لیتر آب رد RO سیستم در یک روز.

این دستگاه مانند یک شیر آب است که می تواند ثابت به ما سرویس بهداشتی با استفاده از RO فاضلاب بازیافت آن و پمپ آن را به عقب به طور منظم شیر که پس از آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای مقاصد مختلف.

بهتر هند (TBI) با آرجون و Jeiya به دانستن بیشتر در مورد پروژه خود را.

گرفتن الهام از آب گلایه

تیم مایع نیروی مشغول کار.

دانشجویان حاضر در کلاس 10 می خواستم برای حل مشکل پاک شدن — تدبیر راه به طور موثر جلوگیری از اتلاف آب از رو سیستم. پس از صحبت با مربیان خود و تحقیق آنلاین مشاغل تیم آمد تا با انجام آن را به خودتان مکانیکی راه اندازی است که می تواند به راحتی ثابت به طور منظم سیستم های لوله کشی در خانه.

“یکی از ما نخست نگرانی بود تخلیه سریع آب زیرزمینی. در حالی که آن را همه آغاز شده به عنوان یک پروژه مدرسه ما به زودی متوجه باشند که ما می آمد تا با چیزی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در حفاظت از آب” آرجون می گوید TBI.

“این دانش مشترک است که ROs ما با استفاده از در خانه منجر به یک مقدار زیادی از آب را هدر ندهید. بسیاری از خانواده ها استفاده از این آب به mop طبقه گیاهان آب و تمیز کردن دستشویی و حمام. اما بالا بودن غلظت کل نمک های محلول (TDS) در آب می تواند منجر به تجمع نمک در کف و حتی ممکن است تاثیر گیاهان در دراز مدت” می افزاید: Jeiya.

یافت از طریق تحقیقات خود که مستقل RO زباله 3 لیتر آب برای هر 1 لیتر است که آن را تصفیه. “ما می دانستیم که ما نیاز به مقابله با این مسئله فوری” سهام Arjun.

چگونه نوآوری های خود را کار می کند ؟

این تیم در مکان های زیادی bin/سطل برای جمع آوری فاضلاب RO. این آب توسط پمپ به روشویی از طریق یک لوله است که این تیم را به دستگاه متصل شده به آن است. “در اثر خود به طور منظم آشپزخانه حوضه شیر جایگزین شده است با یکی که ما طراحی کرده اند” توضیح می دهد که آرجون. با این تغییر زمانی که شما سوئیچ در شیر RO فاضلاب مخلوط می شود به طور منظم با آب و جریان را.

“به طراحی نمونه اولیه زدم در هر ممکن ، از معلمان به لوله کش برای مهندسین. ثانیا مدرسه و شخصی مشارکت در تامین مالی پروژه است. نهایی دستگاه یک نتیجه از بسیاری از آزمایش و خطا” به اطلاع Arjun.

کار در حال پیشرفت است.

آنها نصب شده دستگاه خود را در محل مدرسه ، موفقیت این نصب led برای نصب روی دستگاه های خود را در چند خانه در محلات و بستگان خود را برای بررسی اثربخشی آن است.

بعد آمد اماکن عمومی و دانش آموزان در بازدید از مراکز تجاری که در آن دستگاه خود را در حال حاضر موجب صرفه جویی در حدود 600 لیتر در روز. به همین ترتیب آنها اجرا شده این پروژه در جاهای دیگر از جمله تامیل نادو Dosa گوشه (900 لیتر/روز) و کمیسر دفتر (300 لیتر در روز) در میان دیگران.

پروژه راه اندازی در 2019-2020 شده ذخیره شده در اطراف 1,815 لیتر در روز آب.

“ما خوش شانس بوده که ما شده اند ، ما تا به حال فرصتی برای دیدار با معاون کمیسر Gurugram, Amit Khatri بود که نه فقط مشتاق در مورد ایده ما بلکه جلوتر رفت و به ما اجازه مناسب شیر در دفتر نظارت و فاضلاب است که ما را نجات دهد.”

“ما در حال حاضر ایجاد یک نمونه از مدل های پیشرفته اتوماتیک نسخه از این نمونه که با استفاده از شیر برقی که کمک در مخلوط RO فاضلاب با آب به طور منظم به طور مستقیم جریان آب. این انجام شده بود به آن را بیشتر کاربر پسند می گوید:” Jeiya.

هر دو Arjun و Jeiya ویژگی بسیاری از موفقیت است که این تیم شده است قادر به رسیدن به به متین حمایت خود را از این پروژه سر Mark Nelson.

با چه چالشهایی?

محصول است که کمک می کند تا صرفه جویی RO فاضلاب.

“باور کنید یا نه این موضوع که ما با آن مواجه بود و نه در توسعه محصول اما در حصول اطمینان از آن است که زیبایی انجام می شود. هیچ کس می خواهم به نگاه به چیزی که چوب مانند انگشت شست درد هر روز” می خندد Arjun.

چند نمونه تمام شد و با گذشت زمان آنها موفق را در بسیاری از ظرافت خود را به محصول نهایی. “حتی در حال حاضر من می خواهم بگویم این است که کار در حال پیشرفت است و ما هنوز در حال پیدا کردن راه هایی برای آن را بیشتر بصری جذاب می گوید:” Jeiya.

کل هزینه برای این راه اندازی به عنوان در حال حاضر 1000 تومان است و Jeiya امیدوار است که COVID-19 وضعیت تخلیه کردن آنها خواهد بود قادر به تهیه سفارشات بیشتر در نتیجه کاهش قیمت بیش از حد.

با موفقیت نصب شده در این آیورودا مرکز.

“در حالی که ما همچنان به محصولات خودمان را به عنوان در حال حاضر ما به دنبال بستن با تولید کنندگان است که ممکن است در یک موقعیت بهتر برای تولید انبوه این” توضیح می دهد که Jeiya.

ارتقاء

مونیکا ساغر اصلی شیو ندار مدرسه Gurugram می گوید: “پایدار وجود در قلب درس آموخته از COVID-19. این گروه از دانش آموزان در حفاظت از آب خود را تنها هدف آنها به عنوان تحقیق و توسعه این کل سال گذشته است.”

این تیم همچنین به دنبال درخواست برای ثبت اختراع و به زودی محصولات خود را برای فروش در سایت های مختلف سیستم عامل های تجارت الکترونیک.

Jyotika Bedi, Arjun مادر می گوید: “ما معتقدیم که بهترین هدیه ما به فرزندان ما است که اجازه می دهد آنها را به انجام همه چیز را برای خود اجازه می دهد آنها را به تلاش, سقوط, شکست, را از اشتباهات و تجربه زندگی است. مهم این است که ما به آنها آزادی را در خود اعتقاد دارند.”

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>