حمله افراد مسلح سیک gurdwara در افغانستان, کشته شدن 11 نفر

کابل: به شدت مسلح افراد مسلح و بمب گذاران انتحاری لعنتی راه خود را به یک سیک gurdwara در قلب پایتخت افغانستان کابل چهار کشته شدن حداقل 11 نمازگزار و زخمی شدن, به عنوان بسیاری از, در یکی از مرگبارترین حملات در جامعه اقلیت در نزاع-کشور زده.

افراد مسلح با حمله به gurdwara در شور بازار منطقه در حدود 07:45 (به وقت محلی) به عنوان 150 نمازگزاران داخل ساختمان بودند, مقامات گفت.

“حداقل 11 نفر کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند در حمله در Dharamshala یک سیک عبادت منطقه در PD1 از کابل. نیروهای خارجی نیز در پاسخ به این حمله در Dharamshala یک معبد سیک در PD1,” طلوع نیوز گزارش داد.

“همه چهار بمب گذار انتحاری که در حمله Dharamshala یک سیک عبادت منطقه در PD1 کابل کشته شدند پس از حدود شش ساعت از مبارزه است. نیروهای تأييد” آن گفت: در یک صدای جیر جیر.

داعش و گروه های تروریستی در آن هدف قرار داده سیک ها در افغانستان مسئولیت این حمله.

این گروه با صدور بیانیه ای تایید که اعضای آن انجام حمله سیک ها در شهر کابل Khaama Press News Agency گزارش.

عکس از صحنه انفجار نشان داد نیروهای امنیتی حمل زخمی ها افراد دور بر روی برانکارد. برخی از افغانستان در رسانه های به اشتراک گذاشته شده ویدئوها از اعضای خانواده قربانیان در خارج از انتظار یک بیمارستان شهرستان در اشک.

پلیس در کابل گفت که حداقل 11 نفر بودند که نجات از gurdwara.

سیک مجلس Nardendar سینگ Khalisa به خبرنگاران گفت: نزدیک به صحنه است که تا 150 نفر دعا داخل gurdwara که آن را مورد حمله قرار گرفت.

تنها نماینده جامعه سیک ها در افغانستان گفت که او موفق به دریافت یک تماس از یک عابد داخل gurdwara اطلاع رسانی او در مورد حمله.

“من با عجله برای کمک به. وجود دارد حدود 150 نمازگزاران در داخل gurdwara در زمان حمله” Khalisa به نقل از به نقل از این مقام باختر نیوز.

“نیروهای افغان باید پاک طبقه اول از یک سیک عبادت منطقه در PD1 از کابل. تعداد زیادی از مردم را نجات داده شده بودند که به دام افتاده در داخل ساختمان” گفت: وزارت کشور سخنگوی طارق آرین.

این کشور اصلی شبه نظامی گروه طالبان را رد دخالت در این حمله.

سخنگوی طالبان Zabiullah مجاهد در بیانیه ای گفت که این نیرو تا به حال هیچ پیوند با این حمله در شور بازار منطقه از کابل.

جنگ زده افغانستان است که در حال حاضر فرو رفته در یک بن بست سیاسی با سیاستمداران – اشرف غنی و عبدالله عبدالله – هر دو مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری.

ما مشتاق به خروج نیروهای خود از افغانستان شده است در تلاش برای شکستن بن بست و همچنین صرفه جویی تاریخی قرارداد آن امضا شده با طالبان و گروه های شبه نظامی که قرار است برای هموار کردن راه برای صلح در کشور است.

این حادثه یک روز پس از آمریکا گفت: این امر کاهش آن کمک به دولت 1 میلیارد دلار بیش از ناکامی که رهبران سیاسی نمی تواند در رسیدن به توافق و تشکیل یک تیم برای مذاکره با طالبان.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo بازدید کابل روز سه شنبه در تلاش برای حل و فصل مناقشه میان رئیس جمهور غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله که او نیز اعلام کرد خود را رئیس جمهور پس از یک رقابت انتخاباتی.

سیک ها شده اند هدف از حملات توسط شبه نظامیان اسلام گرا در افغانستان.

در ماه جولای 2018, تروریست ها در بمباران یک گردهمایی از سیک ها و هندوها در شرق شهر جلال آباد کشته شدن 19 نفر و مجروح شدن 20.

Awtar سینگ Khalsa یکی از کشور شناخته شده سیک سیاستمداران پس از آن بود که در میان کشته شدگان این حمله است.

منبع: PTI


دریافت آخرین به روز رسانی در فن آوری, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>